بهترین وکیل تجاوز جنسی به دلیل اهمیت این موضوع دارای ویژگی های شخصیتی، حقوقی، اخلاقی است که در این جا ضمن معرفی این ویژگی ها به شما وکلای متخصص این حوزه را معرفی میکنیم.
تجاوز جنسی اولا که همانطور که از نامش پیداست یک تعدی به حقوق افراد است.
یکی از حقوق افراد مربوط به روابط جنسی آن هاست که در صورتی که ناخواسته شخصی اقدام به برقراری رابطه نامشروع با شخص دیگر نماید، تجاوز جنسی نامیده می شود و دارای عواقب است .
اما به دلیل اینکه اثبات آن بسیار مهم است و در صورتی که نتوانید اثبات کنید ممکن است نتوانید حق و حقوق خود را بگیرید قبل از اینکه اقدام کنید، کمترین کار داشتن مطالعه و آگاهی نسبت به قوانین و در صورت امکان انجام مشاوره تلفنی با یک وکیل محرم اسرار می باشد.

ما ابتدا وکلا را معرفی میکنیم و سپس نکات مهم درباره ی اثبات تجاوز جنسی و مواردی که اگر دچار این مشکل شده اید باید بدانید را خواهیم گفت.

سریع و بدون اتلاف وقت از میان متخصصین وکیل خوب تهران، فرد مورد نظر خود را انتخاب و مشاوره دریافت کنید.

[/vc_row]
  • گام اول : اقدام به موقع

اگر مورد تجاوز جنسی قرار گرفتید، برای به نتیجه رساندن و دور شدن از تهدیدهای بعدی اولین گام حفظ آرامش و سپس جمع آوری مدارک است.

این شرایط بسیار سخت است . به احتمال زیاد در این شرایط مورد تهدید قرار خواهید گرفت.

شخص متجاوز به دلیل ترس از عواقب عمل خود، شما را با موارد حساس و مورد اهمیت شما تهدید میکند که اگر این مسئله را افشا کردید فلان اقدام را انجام دهد.

مثلا عابروی شما را ببرد یا اینکه تقصیر را گردن خودتان بیندازد و یا موارد ازین قبیل.

درین مورد سعی کنید ضمن کنترل عواطف و احساسات خود اولا مدارک موجود مانند آب منی و … را نگه داری کنید و در کمترین فرصت طرح شکایت کنید .

چرا که امکان بررسی شواهد و مدارک وجود داشته باشد.

در تجاوز جنسی به دلیل اینکه اغلب در خفا صورت می پذیرد و امکان شهادت شاهدان کم است، آثار تجاوز روی بدن شما باید تا قبل از کم اثر شدن قابل بررسی باشد.

محمد جوادگوهریانوکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی

دوست عزیزم !

اگر که به تازگی دچار این مشکل شده اید، احتمال میدهیم که حالتان خیلی بد باشد!

در این شرایط ممکن است احساس ناپاکی یا گناه کنید ، دست و پایتان را گم کنید و حتی منزوی شوید.

اما به خدا توکل کنید و میتوانید اگر که تمایل دارید با یک مشاوره صحبت کنید تا آرامش خود را بازیابید و بتوانید بهترین اقدام را اولا برای احقاق حقوق خود و ثانیا برای جلوگیری از ادامه فعالیت متجاوز انجام دهید.

  • به مکان امن بروید

تجربیات تجاوز ها نشان داده که در برخی موارد متجاوزان به دلیل ترس از عملکرد خود ممکن است قربانی را به قتل برسانند تا نشانی از تجاوز باقی نماند.

حتی گاهی ضرب و شتم نیز پس از رابطه ی نامشروع و اجباری به وقوع پیوسته است. بنابر این اگر که هنوز در موضع رابطه تجاوز هستید سریعا مکان را ترک کنید و به مکان امن بروید.

  • درخواست کمک از شخص امین

در صورتی که در نزدیکی خود شخص امین و عاقلی را سراغ دارید که  از او کمک بگیرید می تواند ضمن حفظ اسرار شما در کنار شما باشد تا آرامش بخش احساس شما باشد و به سرعت بتواند به شما کمک کند تا اقدام درستی انجام بدهید و مدارک موجود را جمع آوری کنید

خصوصا که در برخی موارد با تهدید متجاوز همراه هستید وجود یک شخص امین میتواند به شما کمک کند.

  • معاینه سریع توسط پزشکی قانونی

بسیار مهم است که بدون فوت وقت و در اسرع وقت به پزشکی قانونی مراجعه کنید.

درست است که در ساعات اول ممکن است حالات روحی خوبی نداشته باشید اما بدانید که این راه کمک زیادی به شما می کند.

سعی کنید تا مدارک بیشتری از تجاوز را به همراه داشته باشید (هرچند ممکن است چندش آور باشد، اما به حمام نروید ، مسواک نزنید و لباسهایتان را عوض نکنید) می توانید به پزشکی قانونی مراجعه کنید و یا با مراجعه به دادسرا دستور معاینه پزشکی قانونی بگیرید تا سریعا معاینه شما انجام شود

  • جمع آوری مدارک

همانطور که ذکر شد باید تمامی مدارک حتی لباسهای تنتان را نگه دارید و حتی بهتر است از تنتان خارج نکنید و سریع مراجعه کنید .

و یاحتی لباسهایی که در هنگام وقوع جرم بر تن داشته اید را در یک پلاستیک تمیز بگذارید و در آن را ببندید.

هر مدرک دیگر که به نظرتان می رسد را جمع آوری کنید . حتی اسامی اشخاص حاضر ، مکان وقوع، زمان ،و هر ویژگی دیگر را یادداشت کنید.

مکان های عمومی که قبل از تجاوز با فرد متجاوز آنجا بوده اید و اسامی افرادی که شاهد ملاقات شما بوده اند را یادداشت کنید.

تمامی مدارکی که می تواند به شما کمک کند از قبیل تصویر، صدا ، تماس و پیامک یا ایمیل و یا پیام در شبکه های اجتماعی را جمع آوری کنید و مرتب نگهدارید.

5/5 - (1 امتیاز)