بهترین وکیل تجاوز جنسی به دلیل اهمیت این موضوع دارای ویژگی های شخصیتی، حقوقی، اخلاقی است که در این جا ضمن معرفی این ویژگی ها به شما وکلای متخصص این حوزه را معرفی میکنیم.
تجاوز جنسی اولا که همانطور که از نامش پیداست یک تعدی به حقوق افراد است.
یکی از حقوق افراد مربوط به روابط جنسی آن هاست که در صورتی که ناخواسته شخصی اقدام به برقراری رابطه نامشروع با شخص دیگر نماید، تجاوز جنسی نامیده می شود و دارای عواقب است .
اما به دلیل اینکه اثبات آن بسیار مهم است و در صورتی که نتوانید اثبات کنید ممکن است نتوانید حق و حقوق خود را بگیرید قبل از اینکه اقدام کنید، کمترین کار داشتن مطالعه و آگاهی نسبت به قوانین و در صورت امکان انجام مشاوره تلفنی با یک وکیل محرم اسرار می باشد.

ما ابتدا وکلا را معرفی میکنیم و سپس نکات مهم درباره ی اثبات تجاوز جنسی و مواردی که اگر دچار این مشکل شده اید باید بدانید را خواهیم گفت.

سریع و بدون اتلاف وقت از میان متخصصین وکیل خوب تهران، فرد مورد نظر خود را انتخاب و مشاوره دریافت کنید.

[/vc_row]
[/vc_row][/vc_row]
  • گام اول : اقدام به موقع
[/vc_row]

اگر مورد تجاوز جنسی قرار گرفتید، برای به نتیجه رساندن و دور شدن از تهدیدهای بعدی اولین گام حفظ آرامش و سپس جمع آوری مدارک است.

این شرایط بسیار سخت است . به احتمال زیاد در این شرایط مورد تهدید قرار خواهید گرفت.

شخص متجاوز به دلیل ترس از عواقب عمل خود، شما را با موارد حساس و مورد اهمیت شما تهدید میکند که اگر این مسئله را افشا کردید فلان اقدام را انجام دهد.

مثلا عابروی شما را ببرد یا اینکه تقصیر را گردن خودتان بیندازد و یا موارد ازین قبیل.

درین مورد سعی کنید ضمن کنترل عواطف و احساسات خود اولا مدارک موجود مانند آب منی و … را نگه داری کنید و در کمترین فرصت طرح شکایت کنید .

چرا که امکان بررسی شواهد و مدارک وجود داشته باشد.

در تجاوز جنسی به دلیل اینکه اغلب در خفا صورت می پذیرد و امکان شهادت شاهدان کم است، آثار تجاوز روی بدن شما باید تا قبل از کم اثر شدن قابل بررسی باشد.

[/vc_row]

محمد جوادگوهریانوکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی

دوست عزیزم !

اگر که به تازگی دچار این مشکل شده اید، احتمال میدهیم که حالتان خیلی بد باشد!

در این شرایط ممکن است احساس ناپاکی یا گناه کنید ، دست و پایتان را گم کنید و حتی منزوی شوید.

اما به خدا توکل کنید و میتوانید اگر که تمایل دارید با یک مشاوره صحبت کنید تا آرامش خود را بازیابید و بتوانید بهترین اقدام را اولا برای احقاق حقوق خود و ثانیا برای جلوگیری از ادامه فعالیت متجاوز انجام دهید.

  • به مکان امن بروید

تجربیات تجاوز ها نشان داده که در برخی موارد متجاوزان به دلیل ترس از عملکرد خود ممکن است قربانی را به قتل برسانند تا نشانی از تجاوز باقی نماند.

حتی گاهی ضرب و شتم نیز پس از رابطه ی نامشروع و اجباری به وقوع پیوسته است. بنابر این اگر که هنوز در موضع رابطه تجاوز هستید سریعا مکان را ترک کنید و به مکان امن بروید.

  • درخواست کمک از شخص امین

در صورتی که در نزدیکی خود شخص امین و عاقلی را سراغ دارید که  از او کمک بگیرید می تواند ضمن حفظ اسرار شما در کنار شما باشد تا آرامش بخش احساس شما باشد و به سرعت بتواند به شما کمک کند تا اقدام درستی انجام بدهید و مدارک موجود را جمع آوری کنید

خصوصا که در برخی موارد با تهدید متجاوز همراه هستید وجود یک شخص امین میتواند به شما کمک کند.

  • معاینه سریع توسط پزشکی قانونی

بسیار مهم است که بدون فوت وقت و در اسرع وقت به پزشکی قانونی مراجعه کنید.

درست است که در ساعات اول ممکن است حالات روحی خوبی نداشته باشید اما بدانید که این راه کمک زیادی به شما می کند.

سعی کنید تا مدارک بیشتری از تجاوز را به همراه داشته باشید (هرچند ممکن است چندش آور باشد، اما به حمام نروید ، مسواک نزنید و لباسهایتان را عوض نکنید) می توانید به پزشکی قانونی مراجعه کنید و یا با مراجعه به دادسرا دستور معاینه پزشکی قانونی بگیرید تا سریعا معاینه شما انجام شود

  • جمع آوری مدارک

همانطور که ذکر شد باید تمامی مدارک حتی لباسهای تنتان را نگه دارید و حتی بهتر است از تنتان خارج نکنید و سریع مراجعه کنید .

و یاحتی لباسهایی که در هنگام وقوع جرم بر تن داشته اید را در یک پلاستیک تمیز بگذارید و در آن را ببندید.

هر مدرک دیگر که به نظرتان می رسد را جمع آوری کنید . حتی اسامی اشخاص حاضر ، مکان وقوع، زمان ،و هر ویژگی دیگر را یادداشت کنید.

مکان های عمومی که قبل از تجاوز با فرد متجاوز آنجا بوده اید و اسامی افرادی که شاهد ملاقات شما بوده اند را یادداشت کنید.

تمامی مدارکی که می تواند به شما کمک کند از قبیل تصویر، صدا ، تماس و پیامک یا ایمیل و یا پیام در شبکه های اجتماعی را جمع آوری کنید و مرتب نگهدارید.

[/vc_row]

لواط به عنف

وکیل تجاوز جنسی
وکیل تجاوز جنسی

لواط به عنف یکی دیگر از تجاوزهای جنسی می‌باشد که در این گونه از جرایم معمولاً عمل لواط بین دو شخص مذکر اتفاق می‌افتد که یکی از آنها برای ارضای جنسی خود از طریق پشت اقدام به عمل شنیع کرده ه مطابق ماده ۲۳۳ قانون مجازات اسلامی برای آن مجازات در نظر گرفته است .

کسانی که مورد سو استفاده قرار گرفته‌اند دقیقاً باید به این موضوع آگاهی داشته باشند که عمل لواط با لباس به عنف کاملاً متفاوت است. در عمل لواط به عنف معمولاً شخصی که مورد تجاوز قرار گرفته است؛ نتوانسته جلوی این عمل را بگیرد و معمولاً شخص متجاوز بر او قالب بوده و بر اساس زور و غلبه این اتفاق افتاده چرا که قربانی در واقع نتوانسته جلوی متجاوز را بگیرد و یا از خود مقاومتی نشان دهد.

گاهی ممکن است عمل صورت گرفته با تهدید و اجبار شخص متجاوز انجام شده که مثلاً از روی ترس شخص خائن فرد قربانی را از روی اجبار تسلیم دستورات خود کرده باشد لذا بر اساس ماده ۲۳۳ قانون مجازات اسلامی عمل لواط زمانی که با اکراه یا دارا بودن شرایط احصان باشد برای شخص خاطی اعدام تعیین می‌شود.

در غیر این صورت حکم ۱۰۰ ضربه شلاق تعیین می‌شود در اینجا شرایط احسان یعنی وقتی که مرد دارای همسر دائمی باشد؛ همسرش بالغ باشد و مرد بتواند با همسر خود رابطه آمیزشی انجام دهد ولی با داشتن این شرایط اقدام به لواط به عنف کرده باشد مشمول حکم اعدام خواهد شد.

مجازات لواط به عنف

طبق ماده ۲۳۳ قانون مجازات اسلامی مجازات لوات به آن همانطور که در بالا به آن اشاره شد در شرایط احصان اعدام می‌باشد. چون که لواط جزو جرایم حدی است و مجازات آن در قانون مشخص شده است و به صورتی است که حتی قاضی نمی‌تواند در مجازات برای شخص متجاوز عفو یا بخشش در نظر بگیرد.

شرایط عفو و بخشش در مجازات لواط به عنف

برای اینکه نسبت به شرایط عفو و بخشش در لواط بیشتر بدانید باید این موضوع را مجدد تکرار کنیم بر اساس ماده ۲۳۳ قانون مجازات اسلامی حکم لواط به عنف در شرایط احصان گفتیم که اعدام می‌باشد.

حال اگر شخص متهم به جرم انجام داده شده اقرار کند و اعتراف داشته باشد سپس نسبت به جرم انجام شده توبه کند دادگاه می‌تواند برای او از مقام معظم رهبری اقدام به درخواست عفو نماید. در صورتی که با توبه شخص موافقت شود فقط مجازات اعدامی که برای شخص متهم صادر شده است ساقط می‌شود؛ ولی مشمول دو مجازات شلاق تعزیری درجه ۶ و حبس محکوم خواهد شد.

ضمن اینکه اگر بعداً اثبات شود که شخص مرتکب تظاهر به توبه کرده باشد مجازاتی که از او برداشته شده مجدداً برای او به اجرا در خواهد آمد.