بهترین وکیل تجاوز جنسی به دلیل اهمیت این موضوع دارای ویژگی های شخصیتی، حقوقی، اخلاقی است که در این جا ضمن معرفی این ویژگی ها به شما وکلای متخصص این حوزه را معرفی میکنیم.

 • آقای دکتر محمد جواد گوهریان
 • خانم دکتر زینب جنیدی مقدم
 • آقای دکتر سبحان فتح الهی
 • آقای دکتر قادر شنیور

از وکلای متخصص گروه حق وران هستند.

در صورت بروز تجاوز جنسی سریعا راهکارهای زیر را خوانده و عملی نمائید و سریع و بدون اتلاف وقت از میان متخصصین وکیل خوب تهران، فرد مورد نظر خود را انتخاب و مشاوره تلنفی دریافت کنید.

در مورد تجاوز جنسی بهتر است که زمان را از دست ندهید و مدارک را از بین نبرید. آرامش خود را حفظ کنید و مکان مد نظر را سریعا ترک کنید.

وکلای تجاوز جنسی متخصص

دکتر محمد جواد گوهریان

 •  دکترای تخصصی حقوق خصوصی
 •   بیش از ۸ مقاله در حوزه حقوق خصوصی
 • کتاب در حوزه آرای وحدت رویه قضایی
 • وکالت و مشاوره در بیش از 500 پرونده

دکتر سبحان فتح الهی

 • وکیل پایه یک دادگستری
 • پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری
 •   ۱۵ سال سابقه کار تخصصی حقوقی
 • گواهینامه تخصصی از  دانشگاه ناگویا ژاپن

دکتر قادر شنیور

 • وکیل پایه یک دادگستری
 •  دکتری فقه و حقوق خصوصی از دانشگاه خوارزمی تهران 
 •  پروانۀ وکالت از کانون وکلای دادگستری
 •  دارای  بیش از 12 سال سابقۀ کار وکالت

ارتباط فوری با وکیل تجاوز جنسی 

دفتر وکیل تجاوز جنسی تهران در نقشه

دوست عزیزم !

اگر که به تازگی دچار این مشکل شده اید، احتمال میدهیم که حالتان خیلی بد باشد!

در این شرایط ممکن است احساس ناپاکی یا گناه کنید ، دست و پایتان را گم کنید و حتی منزوی شوید.

اما به خدا توکل کنید و میتوانید اگر که تمایل دارید با یک مشاوره صحبت کنید تا آرامش خود را بازیابید و بتوانید بهترین اقدام را اولا برای احقاق حقوق خود و ثانیا برای جلوگیری از ادامه فعالیت متجاوز انجام دهید.

دکتر محمد جواد گوهریان

دکتر محمد جواد گوهریانکارشناس پایه یک دادگستری

اقدامات فوری و ضروری در هنگام مواجهه با تجاوز جنسی

 • گام اول : به مکان امن برویدتجربیات تجاوز ها نشان داده که در برخی موارد متجاوزان به دلیل ترس از عملکرد خود ممکن است قربانی را به قتل برسانند تا نشانی از تجاوز باقی نماند. حتی گاهی ضرب و شتم نیز پس از رابطه ی نامشروع و اجباری به وقوع پیوسته است. بنابر این اگر که هنوز در موضع رابطه تجاوز هستید سریعا مکان را ترک کنید و به مکان امن بروید
 • گام دوم: اقدام به موقعاگر مورد تجاوز جنسی قرار گرفتید، برای به نتیجه رساندن و دور شدن از تهدیدهای بعدی اولین گام حفظ آرامش و سپس جمع آوری مدارک است. این شرایط بسیار سخت است . به احتمال زیاد در این شرایط مورد تهدید قرار خواهید گرفت. شخص متجاوز به دلیل ترس از عواقب عمل خود، شما را با موارد حساس و مورد اهمیت شما تهدید میکند که اگر این مسئله را افشا کردید فلان اقدام را انجام دهد. مثلا عابروی شما را ببرد یا اینکه تقصیر را گردن خودتان بیندازد و یا موارد ازین قبیل. درین مورد سعی کنید ضمن کنترل عواطف و احساسات خود اولا مدارک موجود مانند آب منی و ... را نگه داری کنید و در کمترین فرصت طرح شکایت کنید . چرا که امکان بررسی شواهد و مدارک وجود داشته باشد. در تجاوز جنسی به دلیل اینکه اغلب در خفا صورت می پذیرد و امکان شهادت شاهدان کم است، آثار تجاوز روی بدن شما باید تا قبل از کم اثر شدن قابل بررسی باشد
 • گام سوم : کمک از شخص امیندر صورتی که در نزدیکی خود شخص امین و عاقلی را سراغ دارید که  از او کمک بگیرید می تواند ضمن حفظ اسرار شما در کنار شما باشد تا آرامش بخش احساس شما باشد و به سرعت بتواند به شما کمک کند تا اقدام درستی انجام بدهید و مدارک موجود را جمع آوری کنید خصوصا که در برخی موارد با تهدید متجاوز همراه هستید وجود یک شخص امین میتواند به شما کمک کند.
 • گام چهارم: مراجعه سریع به پزشکی قانونیبسیار مهم است که بدون فوت وقت و در اسرع وقت به پزشکی قانونی مراجعه کنید. درست است که در ساعات اول ممکن است حالات روحی خوبی نداشته باشید اما بدانید که این راه کمک زیادی به شما می کند. سعی کنید تا مدارک بیشتری از تجاوز را به همراه داشته باشید (هرچند ممکن است چندش آور باشد، اما به حمام نروید ، مسواک نزنید و لباسهایتان را عوض نکنید) می توانید به پزشکی قانونی مراجعه کنید و یا با مراجعه به دادسرا دستور معاینه پزشکی قانونی بگیرید تا سریعا معاینه شما انجام شود
 • گام پنجم: جمع آوری مدارکهمانطور که ذکر شد باید تمامی مدارک حتی لباسهای تنتان را نگه دارید و حتی بهتر است از تنتان خارج نکنید و سریع مراجعه کنید . و یاحتی لباسهایی که در هنگام وقوع جرم بر تن داشته اید را در یک پلاستیک تمیز بگذارید و در آن را ببندید. هر مدرک دیگر که به نظرتان می رسد را جمع آوری کنید . حتی اسامی اشخاص حاضر ، مکان وقوع، زمان ،و هر ویژگی دیگر را یادداشت کنید. مکان های عمومی که قبل از تجاوز با فرد متجاوز آنجا بوده اید و اسامی افرادی که شاهد ملاقات شما بوده اند را یادداشت کنید. تمامی مدارکی که می تواند به شما کمک کند از قبیل تصویر، صدا ، تماس و پیامک یا ایمیل و یا پیام در شبکه های اجتماعی را جمع آوری کنید و مرتب نگهداری
موسسه حقوقی حق وران

تجاوز و لواط به عنف

لواط به عنف یکی دیگر از تجاوزهای جنسی می‌باشد که در این گونه از جرایم معمولاً عمل لواط بین دو شخص مذکر اتفاق می‌افتد که یکی از آنها برای ارضای جنسی خود از طریق پشت اقدام به عمل شنیع کرده مطابق ماده ۲۳۳ قانون مجازات اسلامی برای آن مجازات در نظر گرفته است .

کسانی که مورد سو استفاده قرار گرفته‌اند دقیقاً باید به این موضوع آگاهی داشته باشند که عمل لواط با لباس به عنف کاملاً متفاوت است. در عمل لواط به عنف معمولاً شخصی که مورد تجاوز قرار گرفته است؛ نتوانسته جلوی این عمل را بگیرد و معمولاً شخص متجاوز بر او قالب بوده و بر اساس زور و غلبه این اتفاق افتاده چرا که قربانی در واقع نتوانسته جلوی متجاوز را بگیرد و یا از خود مقاومتی نشان دهد.

گاهی ممکن است عمل صورت گرفته با تهدید و اجبار شخص متجاوز انجام شده که مثلاً از روی ترس شخص خائن فرد قربانی را از روی اجبار تسلیم دستورات خود کرده باشد لذا بر اساس ماده ۲۳۳ قانون مجازات اسلامی عمل لواط زمانی که با اکراه یا دارا بودن شرایط احصان باشد برای شخص خاطی اعدام تعیین می‌شود.

در غیر این صورت حکم ۱۰۰ ضربه شلاق تعیین می‌شود در اینجا شرایط احسان یعنی وقتی که مرد دارای همسر دائمی باشد؛ همسرش بالغ باشد و مرد بتواند با همسر خود رابطه آمیزشی انجام دهد ولی با داشتن این شرایط اقدام به لواط به عنف کرده باشد مشمول حکم اعدام خواهد شد.

مجازات لواط به عنف

طبق ماده ۲۳۳ قانون مجازات اسلامی مجازات لوات به آن همانطور که در بالا به آن اشاره شد در شرایط احصان اعدام می‌باشد. چون که لواط جزو جرایم حدی است و مجازات آن در قانون مشخص شده است و به صورتی است که حتی قاضی نمی‌تواند در مجازات برای شخص متجاوز عفو یا بخشش در نظر بگیرد.

شرایط عفو و بخشش در مجازات لواط به عنف

برای اینکه نسبت به شرایط عفو و بخشش در لواط بیشتر بدانید باید این موضوع را مجدد تکرار کنیم بر اساس ماده ۲۳۳ قانون مجازات اسلامی حکم لواط به عنف در شرایط احصان گفتیم که اعدام می‌باشد.

حال اگر شخص متهم به جرم انجام داده شده اقرار کند و اعتراف داشته باشد سپس نسبت به جرم انجام شده توبه کند دادگاه می‌تواند برای او از مقام معظم رهبری اقدام به درخواست عفو نماید. در صورتی که با توبه شخص موافقت شود فقط مجازات اعدامی که برای شخص متهم صادر شده است ساقط می‌شود؛ ولی مشمول دو مجازات شلاق تعزیری درجه ۶ و حبس محکوم خواهد شد.

ضمن اینکه اگر بعداً اثبات شود که شخص مرتکب تظاهر به توبه کرده باشد مجازاتی که از او برداشته شده مجدداً برای او به اجرا در خواهد آمد

مشاوره حقوقی گروه وکلای حق وران

ویژگی های وکیل تجاوز جنسی

از مهم ترین ویژگی های بهترین وکیل در تهران که در زمینه تجاوز جنسی تخصص دارد و تخصص ایشان به کمک موکل می آید موارد زیر است :

درک موکل

تجاوز جنسی یکی از مسائلی ست که هم فرد آسیب دیده را دچار مشکلاتی می کند و هم شخص متجاوز را ممکن است درگیر آسیب های روحی کند و یا این عمل در نتیجه آسیب های روحیقبلی باشد.

بنابر این وکیل آگاه و متخصص با شناخت این مسائل ، در صورتی که موکل فرد آسیب دیده باشد ، در گام اول وی را به آرامش دعوت نموده و به وی اطمینان خاطر می دهد که محرم اسرار او خواهد بود.

سپس با ارائه راهکارهای قانونی و قابل پیگیری به وی کمک می کند بتواند حقوق خویش را احقاق کند .

یک وکیل تجاوز جنسی دارای تجربه های زیادی در پرونده های تجاوز می باشد و می تواند رفتار بعدی متجاوزین را پیش بینی کند.

اکثر متجاوزین از طریق گروکشی یا تهدید ، تجاوز خود را برای دفعات بعدی ادامه می دهند.

یک وکیل آگاه می تواند به عنوان یک پشتوانه برای فرد آسیب دیده به وی کمک کند تا از شرایطی که در آن هست بیرون بیاید و روحیه خود را بازیابی کرده و حق و حقوق خود را احقاق نماید.

تجاوز جنبه های پیچیده زیادی دارد که به دلیل آن که حرمت دارد ، گاها شخص آسیب دیده اشتباها یا به دلیل در نظر گرفتن مصالح مختلف ، خود را قربانی این اشتباه شخص متجاوز می کند و حقوق خود را ازدست می دهد.

مشاوران آگاه و متخصص حق وران با داشتن نیروی تخصصی مشاوره  و وکیل تخصصی در این زمینه به شما کمک خواهند کرد.

شما می توانید به صورت غیرحضوری و از طریق بخش پرسش و پاسخ سوالات خود را به صورت رایگان بپرسید.

حتی می توانید مشاوره تلفنی داشته باشید.

و می توانید برای پیگیری پرونده خود در صورت تمایل به صورت حضوری به مجموعه مراجعه بفرمائید

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ وکیل: وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص: خانواده – کیفری – حقوقی
📝 خدمات: مشاوره رایگان+ مشاوره تلفنی + پیگیری حضوری پرونده
ویژگی وکیل حفظ اسرار و درنظر گرفتن همه ابعاد