مشاوره آفلاین

 

مشاوره حقوقی رایگان

برای انجام مشاوره حقوقی رایگان از طریق دکمه زیر اقدام کنید

کارشناسان حق وران در اسرع وقت به سوال شما پاسخ خواهند داد. مشاهده سایر سوالات و پاسخ ها  در اینجا .

گروه وکلای حق وران پاسخگوی سوالات حقوقی شما در مسائل مختلف از قبیل حقوق زوجین ، حق موجر و مستاجر ، قاچاق کالا و ارز و .... می باشد.

حق وران در این لینک به معرفی وکلای خوب تهران میپردازد تا با شناخت کامل از هر وکیل بتوانید مشاور حقوقی خود را انتخاب کنید.

خدمات حق وران به صورت ارائه مشاوره :

حضوری 

تلفنی 

آنلاین 

می باشد.

در صورتی که تمایل به دریافت مشاوره حقوقی در کمترین زمان ممکن را دارید و یا نیاز به مشاوره تلفنی دارید از بخش مشاوره تلفنی حق وران اقدام نمائید تا در کمترین زمان به پاسخ سوالات خود برسید.

یکی از خدمات محبوب کاربران گروه وکلای حق وران ارائه خدمات مشاوره حقوقی رایگان می باشد.

برای گرفتن پاسخ سوالات حقوقی خود به صورت رایگان می توانید از بخش پرسش و پاسخ اقدام نمائید.

وکلای حق وران راهنمای شما در رسیدن به نتیجه مطلوب می باشند. شماره تماس : ۰۹۱۲۹۴۲۶۶۷۴

ما را در اینستاگرام دنبال نمایید

 haghvaran@

 

وکیل پیش فروش آپارتمان

وکیل پیش فروش آپارتمان

وکیل پیش فروش آپارتمان 09129426674


مرور سریع مطالب

وکیل پیش فروش آپارتمان از جمله وکلای تخصصی و حرفه ای است که در زمینه پیش فروش آپارتمان به صورت تخصصی فعالیت نموده و اکثر پرونده های وی در این زمینه  می باشد.

ما در اینجا وکلای متخصص در زمینه پیش فروش آپارتمان فعال در گروه حق وران را به شما معرفی خواهیم کرد.

 • آقای دکتر سیدهادی دهقان
 • آقای دکتر سبحان فتح الهی
 • آقای دکتر محمد جواد گوهریان
 • آقای دکتر رضا عابد
 • خانم دکتر زینب جنیدی مقدم

برای آشنایی بیشتر با وکلای پیش فروش آپارتمان، مکان وکلای پیش فروش آپارتمان در نقشه و شماره تماس وکلا و انواع دعاوی پیش فروش آپارتمانبا ما همراه باشید.

دکتر قادر شنیور

 • وکیل پایه یک دادگستری
 •  دکتری فقه و حقوق خصوصی از دانشگاه خوارزمی تهران 
 •  پروانۀ وکالت از کانون وکلای دادگستری
 •  دارای  بیش از 12 سال سابقۀ کار وکالت

دکتر سبحان فتح الهی

 • وکیل پایه یک دادگستری
 • پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری
 •   ۱۵ سال سابقه کار تخصصی حقوقی
 • گواهینامه تخصصی از  دانشگاه ناگویا ژاپن

دکتر محمد جواد گوهریان

 •  دکترای تخصصی حقوق خصوصی
 •   بیش از ۸ مقاله در حوزه حقوق خصوصی
 • کتاب در حوزه آرای وحدت رویه قضایی
 • وکالت و مشاوره در بیش از 500 پرونده

دفاع از

تمامی حقوق قانونی

پرداخت

بصورت توافقی

مشاوره رایگان

با کارشناسان حقوقی

وکالت پرونده

تا صدور رای قطعی

همراهی وکیل

همراه شما در تمام جلسات

نحوه ارتباط

آنلاین و حضوری

نحوه پیگیری

پشتیبان اختصاصی

انواع وکلا

خانم  و آقا

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید.

وکیل پیش فروش آپارتمان تهران در نقشه

وکیل پیش فروش آپارتمان

ارتباط با بهترین وکیل پیش فروش آپارتمان در تهران

برای پیشگیری از این مشکلات بهتر است تا برای جلوگیری از هرگونه کلاهبرداری وکیل پیش فروش آپارتمان به بررسی مشکلات بپردازد.

به‌همین‌خاطر وکیل پیش فروش می تواند با اشرافیت کامل به قوانین و مقررات شما را در یک پرونده موفق راهنمایی کند.

مجموعه حق وران بهترین وکلای پیش فروش آپارتمان را که جزء ۱۰ وکیل خوب تهران هستند به شما معرفی خواهد کرد

 دعاوی پیش فروش آپارتمان

جریان دادرسی پرونده های پیش فروش آپارتمان توسط وکلای پیش فروش آپارتمان شرایط بهتری را نسبت به سابق پیدا کرده است.از جمله بررسی معضلات توسط وکیل:

 • پیش خرید آپارتمان ها
 • فسخ قراردادها
 • تنظیم قرارداد
 • آگاهی از قوانین جدید پیش فروش آپارتمان
 • قراردادهای پیش فروش ساختمان و دعوای حقوقی
 • حقوق پیش فروش آپارتمان
 • شرایط و نحوه تسویه بهای آپارتمان
 • نحوه پرداخت مبلغ قیمت پایین تر نسبت به افزایش قیمت روز به روز املاک
 • تغییر و تحولات اجزای داخلی ملک
 • تحویل به موقع آپارتمان
 • عدم اجرای مصالح مطابق با قرارداد
 • ناتمام ماندن پروژه
 • فروش آپارتمان به چند نفر
 • کلاهبرداری شرکت های نامعتبر
 • عدم اخذ مجوز پایان کار
 • عدم پرداخت خلافی شهرداری
 • مشکلات ناشی از تنظیم سند
 • برطرف کردن مشکلات و تعیین خسارات
 • قوانین قراردادها و ضمانت‌نامه‌ها
 • بررسی تعهدات پیش فروش و غیره می باشد.

مالکیت در آپارتمان های مختلف و محله های پیشه و سکنای یک ساختمان از دو بخش تشکیل شده است.

 • مالکیت های اختصاصی
 • مالکیت های قسمت های مشترک

وکیل پیش فروش آپارتمان 

در چند سال اخیر مشکلات مسکن ناشی از افزایش قیمت سیر صعودی ناخوشایندی را برای مردم رقم زده است.

مردم از طرفی به خاطر شرایط سخت زندگی درصدد تهیه مسکن و ملک و املاک هستند و به حداقل خرید آپارتمان های پیش فروش روی آورده اند.

خرید و فروش های نا آگاهانه باعث بروز مشکلات عدیده‌ای شده است.

به همین‌ جهت نکات کاربردی و کلیدی در موقع عقد قرارداد پیش فروش آپارتمان باید مورد توجه قرار بگیرد و از آنجایی که این نکات بسیار جزئی و گاهی اوقات پیچیده می شوند بهتر است از وکلای پیشفروش آپارتمان مشاوره تخصصی داشته باشید.

از جمله وکلایی که نقش پررنگی در محاکم مختلف دادگستری و قضایی دارند وکیل پیش خرید آپارتمان می باشد، که پرونده های مختلفی در مراجع و دادگاه ها برای جریان دادرسی پرونده ها مورد بررسی قرار می دهند.

امروزه با افزایش روز افزون آپارتمان سازی و متقاضیان و خرید آپارتمان مخصوصاً در شهرهای بزرگ و کلان شهرها تعداد پرونده های مربوط به دعاوی پیش فروش آپارتمان که همگی تقریباً شرایط نسبتا حساسی را در جریان دعاوی دارند رو به رو هستیم.

وکلای پیش فروش آپارتمان

بنابراین ضرورت حضور وکیل پیش فروش آپارتمان برای بررسی و رسیدگی های قانونی به مشکلات؛ احساس می گردد.در این باره معرفی بهترین وکیل پیش فروش آپارتمان در تهران می تواند یک سوال اساسی بسیاری از افرادی باشد که درگیر مشکلات مربوط به پیش فروش آپارتمان شده اند.

وکلای پیش فروش آپارتمان در مجموعه حق وران آماده ارائه خدمات ویژه خواهند بود.

جهت مشاوره های حقوقی رایگان هم اکنون میتوانید از بخش پرسش و پاسخ به ما مراجعه کنید.اگر هم نیاز به تماس فوری با ما داشته باشید از بخش مشاوره حقوقی تلفنی پاسخگویی فوری در ۲۴ ساعت شبانه روز خواهیم بود

نقش وکیل در فروش و خرید آپارتمان

وکلای پیش فروش آپارتمان

وکلا و کارشناسان حقوقی در فرآیند پیش فروش و خرید آپارتمان نقش بسزایی دارند. از آنجا که خرید و فروش یک ملک، اغلب با چالش‌های فنی و قانونی همراه است، سپردن این فعالیت به وکلای پیش فروش آپارتمان می‌تواند تضمین کننده روند صحیح و قانونی انجام معامله باشد.

یکی از نقش‌های اصلی وکلا در فرآیند پیش فروش آپارتمان، رسیدگی به مسائل قانونی است. وکلا اطمینان حاصل می‌کنند که تمامی مستندات قانونی و عقود مورد نیاز برای انجام معامله به درستی تهیه و امضا شده باشند. همچنین، وکلا می‌توانند در تعیین مشخصات مناسب آپارتمان و مشاوره در مورد مبالغ قابل قبول برای مبادله از جمله دیگر امور مربوط به فروش و خرید آپارتمان کمک کننده باشند.

علاوه بر موارد قانونی، وکلا می‌توانند در رسیدگی به مسائل مالی و مالیاتی نیز کمک کننده باشند. آنها می‌توانند به مشتریان خود راهنمایی کنند تا پول خود را بهینه تر خرج کنند و همچنین جلوی هر گونه دعوای مالیاتی را بگیرند.

علاوه بر موارد فنی و قانونی، وکلا می‌توانند در مذاکره قیمت با خریداران و فروشندگان کمک کننده باشند. وکلا می‌توانند به مشتریان خود کمک کنند تا در عرضه ملک خود به دست آوردن بهترین قیمت را به دست آورند.

در نهایت، استفاده از وکلا در فرآیند پیش فروش و خرید آپارتمان می‌تواند در برقراری یک روند صحیح و قانونی کمک شایانی باشد. از آنجا که خریداران و فروشندگان می‌توانند در این روند به مشکل برخورند، استفاده از وکلا می‌تواند به عنوان یک تضمین اعتماد برای هر دو طرف در نظر گرفته شود.

نقش وکیل فروش ملک در خرید و فروش ملک
1. بررسی مستندات: وکیل فروش ملک باید ابتدا مستندات مربوط به ملک را بررسی کند تا از صحت آن‌ها اطمینان حاصل شود.
2. ثبت سند: وکیل فروش ملک می‌تواند برای مشتری خود سند ملکی را در دفترخانه ثبت کند.
3. مذاکره: وکیل فروش ملک می‌تواند به عنوان نماینده مشتری در مذاکرات با فروشنده و یا وکیل فروشنده شرکت کند و به منظور به حداکثر رساندن منافع مشتری، برای کسب اطلاعات بیشتر از بازار و شرایط مختلف قوانین و مقررات استفاده کند.
4. تنظیم قرارداد فروش: وکیل فروش ملک می‌تواند در تنظیم قرارداد فروش نقش عمده ای ایفا کند تا از حقوق مشتری در قبال فروش و یا خرید ملک به صورت کامل پاسخگو باشد.
5. رسیدگی به امور مالی: وکیل فروش ملک می‌تواند به نام مشتریش آگهی گذاری و تبلیغ ملک را انجام داده و تمام مراحل مالی مربوط به خرید و فروش ملک را با بانک‌ها و سایر نهادهای مربوطه انجام دهد.
6. مشاوره: وکیل فروش ملک به عنوان یک مشاور حرفه‌ای، می‌تواند مشتری خود در خصوص مسائل حقوقی و مالی مربوط به خرید و فروش ملک مشاوره دهد و او را در تصمیم‌گیری های مهم یاری کند.

مزایا و معایب استفاده از وکیل در پیش فروش آپارتمان

استفاده از وکیل در پیش فروش آپارتمان مزایا و معایب خود را دارد. در اینجا به بررسی این مزایا و معایب می‌پردازیم.

مزایا:

1- کمک به انجام معامله: یک وکیل با تجربه در حوزه پیش فروش آپارتمان می‌تواند به شما در انجام معامله کمک کند و بدون دغدغه از مراحل مختلف معامله عبور کنید.

2- دسترسی به منابع حقوقی: وکلای پیش فروش آپارتمان از منابع حقوقی مختلفی مانند قوانین، مقررات و مصوبات جدید استفاده می‌کنند تا بتوانند بهترین نتیجه را برای شما بدست آورند.

3- مشاوره در مورد قیمت: وکلای پیش فروش آپارتمان با توجه به شرایط بازار، می‌توانند به شما در مورد قیمت مناسب برای آپارتمان شما مشاوره دهند.

معایب:

1- هزینه: استفاده از خدمات وکیل در پیش فروش آپارتمان هزینه‌بر است. این هزینه باید با توجه به سودهایی که می‌توانید از انجام معامله بدست آورید، به خوبی سنجیده شود.

وکلای پیش فروش آپارتمان

2- بی‌ثباتی قیمت‌ها: قیمت‌ها در بازار پیش فروش آپارتمان هر لحظه تغییر می‌کنند. این ممکن است باعث شود که پس از انجام قرارداد با وکیل، قیمت مورد نظر شما تغییر کند و این مسئله ممکن است برای شما مشکل ساز باشد.

3- کنترل کمتر بر روند معامله: استفاده از وکیل ممکن است باعث شود که کنترل کمتری بر روند معامله داشته باشید و شما به عنوان فروشنده، تصمیمات کلیدی بیشتری را به وکیل بسپارید.

در نهایت، استفاده از وکیل در پیش فروش آپارتمان با مزایا و معایب خود همراه است. اگر شما به دنبال یک معامله سریع و کم‌دغدغه هستید، استفاده از وکیل می‌تواند به شما کمک کند. با این حال، قبل از اینکه تصمیم نهایی بگیرید، باید هزینه‌ها و مزایا و معایب را با دقت در نظر بگیرید تا تصمیم درستی بگیرید.

قانون پیش فروش آپارتمان با آخرین اصلاحات

وکلای پیش فروش آپارتمان

قانون پیش فروش آپارتمان با آخرین اصلاحات وزارت راه و شهرسازی در سال 1399 به تصویب رسیده است. این قانون به منظور تسهیل و تسریع در فرایند خرید و فروش آپارتمان ها و نیز به منظور حفاظت از حقوق مالکان و خریداران مشتریان محترم تدوین شده است.طبق این قانون، در صورتی که یک شخص تمایل داشته باشد که آپارتمان خود را به فروش برساند، ابتدا باید به مدیریت مجتمع خود اعلام کند و در این اعلامیه، مشخصات آپارتمان، قیمت پیشنهادی و شرایط فروش باید ذکر شود.

سپس، مدیریت مجتمع می بایست اطلاعیه فروش را در محل مشاع مجتمع و نیز در سایت های اینترنتی مناسب منتشر کند. در این زمان، دیگر اعضای مجتمع و هر شخصی که تمایل به خرید آپارتمان دارد، می توانند پیشنهادات خود را برای خرید آپارتمان ثبت کنند.

در صورتی که بیش از یک نفر درخواست پیشنهاد خرید داشته باشند، مدیریت مجتمع باید از طریق قرعه کشی، فردی را که حق خرید آپارتمان را کسب کرده است مشخص کند.

لازم به ذکر است که طبق قانون پیش فروش آپارتمان، مشخصات دقیق و کامل آپارتمان، شرایط فروش و قیمت پیشنهادی باید در ابتدا به خریدار پتک داده شود و سپس در صورت موافقت، قرارداد خرید به امضاء خواهد رسید.

با اجرای این قانون، فرایند خرید و فروش آپارتمان ها بهبود یافته و مالکان و خریداران با حفظ حقوق خود، به راحتی می توانند در این فرایند شرکت کنند.

ماده 2 قانون پیش فروش ساختمان

در قرارداد پیش فروش باید حداقل به موارد زیر تصریح شود:

۱- اسم و مشخصات طرفین قرارداد اعم از حقیقی یا حقوقی
۲- پلاک و مشخصات ثبتی و نشانی وقوع ملک
۳- اوصاف و امکانات واحد ساختمانی مورد معامله مانند مساحت اعیانی، تعداد اتاقها، شماره طبقه، شماره واحد، توقفگاه (پارکینگ) و انباری
۴- مشخصات فنی و معماری ساختمانی که واحد در آن احداث می‌شود مانند موقعیت، کاربری و مساحت کل عرصه و زیربنا، تعداد طبقات و کل واحدها، نما، نوع مصالح مصرفی ساختمان، سیستم گرمایش و سرمایش و قسمتهای مشترک و سایر مواردی که در پروانه ساخت و شناسنامه فنی هر واحد قید شده یا عرفاً در قیمت موثر است.
۵ – بها یا عوض در قراردادهای معوض، تعداد اقساط و نحوه پرداخت
۶ – شماره قبوض اقساطی برای بها، تحویل و انتقال قطعی
۷- زمان تحویل واحد ساختمانی پیش فروش شده و تنظیم سند رسمی انتقال قطعی
۸ – تعیین تکلیف راجع به خسارات، تضمینها و قرارداد بیمه ای، تغییر قیمت و تغییر مشخصات مورد معامله
۹- تعهدات پیش فروشنده به مرجع صادرکننده پروانه و سایر مراجع قانونی
۱۰- معرفی داوران
۱۱- احکام مذکور در مواد (۶)، (۷) و (۸) و تبصره آن، (۹)، (۱۱)، (۱۲)، (۱۴)، (۱۶) و (۲۰) این قانون

وکلای پیش فروش آپارتمان

مهمترین شرایط پیش فروش آپارتمان

پیش فروش آپارتمان ها همیشه باید بر اساس قوانین و مقرراتی اصولی در نظر گرفته شود تا مانع از بروز مشکلات جدی شود.وکلای خوب تهران در مجموعه حق وران با داشتن علم روز در زمینه پیش فروش آپارتمان و آگاهی کامل از قوانین پیش فروش درصدد کاهش مشکلات پیش‌آمده هستند.قانون پیش فروش آپارتمان در ۲۵ ماده و چهار تبصره تصویب شده است.مطابق با قوانین قید شده که فروشنده باید واحد ساختمانی را تکمیل کندهمچنین تکمیل باید بر اساس کلیه قوانین قید شده در قرارداد باشد و به مالک رسمی تحویل داده شود.

نکات مهم در پیش فروش آپارتمان

وکیل پیش فروش آپارتمان
 • موقعیت مکانی
 • تعداد واحدها و طبقه ها
 • شماره دقیق طبقه و واحد
 • مساحت و متراژ واحد آپارتمانی
 • تعداد اتاق ها و سالن ها
 • نوع کاربری
 • پارکینگ
 • انباری
 • نوع سیستم گرمایشی و سرمایشی
 • نمای ظاهری ساختمان
 • مصالح به کار رفته در ساختمان
 • مشخصات دکوراسیون داخلی

یکی از دعاوی پیش فروش آپارتمان قراردادهای زمان تحویل آپارتمان هاست.معمولاً اتمام پروژه خود را در نظر می گیرند.همچنین در موقع تنظیم قرارداد این زمان تعیین می شود.ضمن اینکه باید موعد انتقال قطعی سند باید کاملا مشخص شود.تمامی موارد فوق می بایست در دفتر اسناد رسمی و نه در بنگاه های املاک تنظیم شود.چنانچه سرمایه گذار یا پیمانکار مطابق با زمان تعیین شده اقدام به تحویل آپارتمان در موقع مقرر ننماید، باید خسارت دیرکرد را به خریدار پرداخت و رضایت وی را جلب نماید.مطابق با قوانین پیش فروش آپارتمان در موقع عقد قرارداد باید ۱۰ درصد از مبلغ کل پرداخت شود.مابقی از طرف خریدار به فروشنده پرداخت خواهد شد که مطابق با پیشروی پروژه صورت خواهد گرفت.مواقعی که فروشنده و خریدار نتوانند به توافقی یکپارچه در این خصوص برسند وکیل پیش فروش آپارتمان می تواند ورود کند.

نکته

برخی اوقات بر اساس توافقات طرفین در پرداخت هزینه‌ها پیشرفت کار مشخص است.خریداران این فرایند را بیشتر حمایت می‌کنند.زیرا با پیشرفت کار مساوی با هزینه پرداخت صورت بگیرد.چونکه وی اطمینان بیشتری از فرایند کار و روند کاری را اطلاع خواهد داشت.اما در زمانی که فروشنده درصد مشخصی را در تاریخی معین دریافت می‌کند ممکن است و خلاف وعده خود کار را پیش نبرده باشد.بنابراین تنظیم قرارداد ها در مدت زمان مشخص اهمیت بالایی دارد.پیشنهاد می شود که هزینه های پرداختی بر اساس تاریخ دقیق و به صورت درصدی از پیشرفت کار پرداخت شود.چرا که پیمانکار نیز متعهد به تحویل ملک در زمان مشخص خواهد بود.چنانچه به هر دلیلی از تحویل به موقع خودداری شود مشمول جریمه خواهد شد.البته در قرارداد اولیه قراردادی به عنوان جریمه در نظر گرفته خواهد شد.هر چند ممکن است قراردادی از باب جریمه در نظر گرفته نشود.با این حال دادگاه برای این گونه موارد نیز جرایمی را تعیین می‌کند.نکته مهم در این خصوص می توان تعارض قیمت ها ناشی از تورم در ایران در سال های اخیر را یکی دیگر از مشکلات عدیده دانست.که قیمت مصالح ساختمان، کارگر از ثبات لازم برخوردار نیست .این اتفاق می‌تواند هزینه های تمام شده یک آپارتمان را برای پیمانکار دچار تعارض کند.

یکی از معضلات پیش فروش آپارتمان ها که وکیل پیش فروش آپارتمان به آن می پردازد دعاوی مربوط به قیمت پیش خرید آپارتمان می‌باشد.معمولاً بهای ملک باید مشخص باشد و نحوه پرداخت آن با دقت و با جزئیات در قراردادها ذکر شود.یکی از بهترین راه ها در زمان خرید و پرداخت بخشی از هزینه های پیش فروش آپارتمان ها بر اساس مراحل پیشرفته کار میباشد.یعنی با رسیدن به هر مرحله در قرارداد به طور صریح اشاره شده است که در پیش فروش آپارتمان مشخص می‌شود و خریدار موظف به پرداخت اقساط می باشد.چنانچه خریدار در پرداخت اقساط کوتاهی کند به صورت روزشمار خسارت تعیین می شود .یا این که فروشنده می تواند به تعداد همان روزها تحویل ملک را به تاخیر بیندازد.همینطور اگر خریدار اقدام به پرداخت اقساط خود ننمایدفروشنده میتواند حق فسخ را در قرارداد ذکر کند.معمولاً برای پیش فروش آپارتمان پیشنهاد می‌کنند تا برای اینکه از سوی فروشنده احتمال عدم تعهد صورت بگیرد و اقدام به تنظیم سند رسمی ننمایند، بهتر است تا خریدار مبلغی از پرداختی را در موقع تنظیم سند رسمی در دفترخانه در نظر بگیرد.چرا که تفاوت قیمت ملک بدون سند و ملک سند دار برای تنظیم سند باقی می ماند.زیرا گاهی عدم تنظیم سند منجر به اقامه دعوای الزام تنظیم سند رسمی می شود.خریدار ناچار برای اینکه اجرای خود محقق شود باید هزینه های اجرایی را پرداخت کند.در این صورت زیاد متضرر نخواهد شد.

ماده ۲ قانون پیش فروش ساختمان ها

به طور صریح اشاره شده است که به باید در قراردادهای معوق تعداد اقساط و نحوه پرداخت باید تصریح شود.قیمت پیش فروش آپارتمان و تعیین تاریخ تحویل ملک با هم ارتباط نامحسوسی دارند.که برای اجرای آن ضمانت اجرایی محکمی در قراردادها لازم میباشد.

بهترین وکیل پیش فروش آپارتمان

وکلای پیش فروش آپارتمان

خدمات وکیل پیش فروش آپارتمان عامل اصلی یک پیش خرید موفقیت آمیز می باشد.معمولاً این موفقیت در گروه اطلاعات کافی در زمان خرید و یا آشنایی با قوانین جدید می باشد.این روزها انبوه سازان با ساخت و ساز برج های زیاد این امکان را برای خریداران فراهم کرده‌اند که با هر بودجه ای بتوانند اقدام به خرید نمایند.اما قبل از پیش خرید آپارتمان بهتر است تا با قوانین پیش خرید آپارتمان آشنایی کافی داشته باشید.اغلب دعاوی پیش فروش آپارتمان که توسط وکیل پیش فروش آپارتمان مورد پیگیری قرار می گیرد، در خصوص:

 تعیین قیمت نحوه پرداخت اقساط میزان پیش پرداخت پرداخت مبلغ مشخص در موقع تنظیم سند
عرف پرداخت در پیش خریدآپارتمان( حدود ۱۰ درصد) تعداد پارکینگ شماره طبقه سایر امکانات
مساحت آپارتمان مصالح به کار رفته نوع سیستم گرمایشی و سرمایشی شماره واحد
بستن قراردادهای کامل و بدون نقص تنظیم قرارداد با مالک رسمی آپارتمان انتقال رسمی ملک به صورت قدر سهم مشایی تعهدات فروشنده
ذکر تمامی نکات به اصطلاح پیش افتاده نمای بیرونی ساختمان زیربنای کل ساختمان معماری ساختمان
کابینت ها سرویس بهداشتی آیفون رادیاتور
سیم کشی رنگ مشخصات فنی معماری شیرآلات
زیربنای ساختمان تعیین تاریخ تحویل ملک تعداد طبقات

از جمله مشکلات مهم در دعاوی پیش فروش آپارتمان می باشد.

نحوه پرداخت پیش فروش آپارتمان

پرداخت پیش فروش برای خریداران و فروشندگان آپارتمان مهم است و در بسیاری از موارد، به دلیل عدم توانایی در پرداخت کل مبلغ خرید، خریداران باید پیش فروش را پرداخت کنند. در این روش، خریداران مبلغی را به فروشنده پرداخت می کنند تا به عنوان قرار مقدم برای خرید آپارتمان شمارش شود.

اگر شما نیز قصد دارید آپارتمانی را پیش فروش کنید، بهتر است از یک وکیل حرفه ای و متخصص در این زمینه استفاده کنید. بهترین وکیل پیش فروش آپارتمان در تهران می تواند به شما در تعیین شرایط و جزئیات پرداخت پیش فروش کمک کند. همچنین وکیل می تواند به شما در امور مختلف مربوط به خرید و فروش آپارتمان کمک کند و از جمله نظارت بر انجام معامله و تنظیم قرارداد پرداخت پیش فروش استفاده کند.

در کل، اگر شما به دنبال پرداخت پیش فروش برای خرید یا فروش آپارتمان هستید، بهتر است با یک وکیل حرفه ای در تماس باشید. با استفاده از خدمات بهترین وکیل پیش فروش آپارتمان در تهران، می توانید به راحتی معاملات خود را به پایان برسانید و از هر گونه مشکل جلوگیری کنید.

وکلای پیش فروش آپارتمان

شرایط پیش فروش خرید آپارتمان

شرایط پیش فروش خرید آپارتمان
مبلغ پیش فروش: مقدار قابل قبول پیش فروش باید بین خریدار و فروشنده مذاکره شود. این مبلغ معمولاً ۳۰ تا ۵۰ درصد از کل مبلغ خرید محاسبه می شود.
تاریخ پرداخت پیش فروش: تاریخ سررسید پرداخت پیش فروش نیز باید بین خریدار و فروشنده توافق شود.
مدت زمان پیش فروش: مدت زمان پیش فروش نیز باید توسط فروشنده تعیین شود. این مدت زمان معمولاً حداکثر چند ماه است.
شرایط بازگشت پیش فروش: شرایط بازگشت پیش فروش باید در صورت عدم انجام معامله به خریدار اعلام شود.
شرایط نقل و انتقال: شرایط نقل و انتقال آپارتمان به خریدار نیز باید در قرارداد پیش فروش مشخص شود.
جزئیات معامله: هر گونه جزئیات دیگر مربوط به معامله نیز باید در قرارداد پیش فروش مشخص شود.

کلاهبرداری در پیش فروش آپارتمان

وکلای پیش فروش آپارتمان

تنوع تخلفات در مسائل حقوقی پیرامون پیش فروش آپارتمان بسیار زیاد می باشد.عمده ترین افزایش کلاهبرداری ها در معاملات پیش فروش آپارتمان و مسائل حقوقی مربوط به آن به دلیل عدم رویت ملک و آپارتمان می باشد.چرا که خریدار از کیفیت و کاربردی بودن مورد معامله اطلاعات کاملی ندارد.به همین دلیل بخشی از کم و کیف مورد معامله از فروشنده سلب مسئولیت خواهد شد.بنابراین میتوان با استفاده از خدمات وکیل پیش فروش آپارتمان اقدام به تنظیم قرارداد های اصولی و دقیق در این حیطه اقدام کرد.چراکه برای جلوگیری از دعاوی پیش فروش آپارتمان در قراردادهای پیش فروش برخی شروط ذکر میشود.از آنجایی که توافقات شفاهی می‌تواند ابهاماتی را در طول مدت ساخت تا تحویل برای طرف نداشته باشد و برداشت هر شخصی از این توافقات متفاوت باشد؛در نهایت اختلافاتی را در پیش خواهد داشت.به همین علت برای عدم اختلاف و پیشامد هر گونه مسائل حقوقی پیش فروش آپارتمان بهتر است تا تمامی شرایط و توافقات به صورت مکتوب به امضای طرفین قرارداد برسد تا هر گونه شبه برطرف شود.بهترین شخص که می تواند شما را از مشکلات و اختلافات میان فروشنده و خریدار و شرکت پیمانکار رهایی دهد وکیل پیش فروش آپارتمان می باشد.

عدم صلاحیت مشاورین املاک برای نوشتن قرارداد پیش فروش

طبق قوانین ، مشاورین املاک و مستغلات به هیچ عنوان نباید نسبت به نوشتن قرارداد پیش فروش آپارتمان اقدام نمایند.این کار غیرقانونی است و جرم محسوب می گردد.قرارداد پیش فروش آپارتمان شامل ضمانت هایی از نظر کیفری و ریالی می باشد.بنابر این فروشنده باید در دفتر اسناد رسمی و به صورت قانونی کار خود را انجام دهد و مجوز انتشار آگهی داشته باشد.

مجازات فروشنده در صورت عدم انجام کار در دفتر رسمی

در صورت عدم انجام کار در دفتر اسناد رسمی توسط فروشنده ، به موجب قانون باید سه ماه تا یک سال دو تا چهار برابر مبلغ دریافتی حبس یا جریمه را به جان بخرد.
عدم صلاحیت مشاورین املاک برای نوشتن قرارداد پیش فروش آپارتمان - وکیل پیش فروش آپارتمان

اگر وکیل پیش فروش آپارتمان نداشته باشیم چه اتفاقی می افتد؟

در بخش های قبلی به کلاهبرداری های مختلف معضلات پیش فروش آپارتمان قوانین مربوط به پیش فروش آپارتمان اشاره شد.چنانچه در موقع پیش خرید آپارتمان بتوانیم از خدمات مشاوره ای وکیل پیش فروش آپارتمان بهره مند شویم و در تمامی پروسه از جمله:قراردادها ؛امکانات واحد؛ تعیین قیمت؛ زمان تحویل ملک؛ اخذ مجوز پایان کار؛ پرداخت های خلافی؛ پیشبرد مراحل ساخت و غیره به مشکل بر نخواهیم خورد. در صورتی که در موقع معاملات خرید و فروش اگر وکیل پیش فروش آپارتمان حضور ناشته باشد میتواند زمینه ساز مشکلات دست و پاگیر زیادی در روند کار شود.در ادامه به مزایای پیش فروش آپارتمان اشاره خواهیم داشت.

مزایای پیش فروش آپارتمان

وکلای پیش فروش آپارتمان

زمانی که در پیش فروش آپارتمان از مشاوره وکیل خوب بهره مند باشیم در نتیجه این پیش فروش برای خریدار مزایای زیادی خواهد داشت .از جمله اینکه تمامی مراحل ساخت کیفیت مصالح توسط خریدار قابل رویت است.قیمت پیش فروش آپارتمان از قیمت آپارتمان در حال تحویل ارزانتر تمام شده و در موقع فروش توسط خریدار میتواند با مبلغ بیشتری به فروش برساند و سود خوبی را عاید شود.همچنین در پیش فروش مبلغ قرارداد به صورت مرحله ای و در طی مراحل ساخت پرداخت خواهد شد.بنابراین خریدار شرایط پرداختی راحت‌تری خواهد داشت.امکان طراحی اجزا و بخش ها و دکوراسیون داخلی مطابق با سلیقه خریدار قابل تغییر میباشد.

برای مشاوره رایگان با بهترین وکلای پیش فروش آپارتمان کلیک کنید.

مشاوره با وکیل پیش فروش آپارتمان

مشاوره با وکیل پیش فروش آپارتمان

عقد بیع خرید و فروش یکی از حقوق پر تکرار و مهم در جامعه می‌باشد که؛ بهتر است در تنظیم آن از وکلای پیش فروش آپارتمان راهنمایی لازم را دریافت کنیم.از آنجایی که در قراردادهای خرید و فروش به دلیل اختلافات ناشی از قوانین و مقررات قدیمی بسیار قابل شهود است و مهم ترین رابطه حقوقی در زمان خرید و فروش تنظیم قرارداد می باشد.بهتر است تا این امر در سلامتی و بدون نقص انجام شود.به همین علت تاکید می‌شود تا قرارداد های پیشنهادی را که در بنگاه های معاملاتی مورد امضا و معامله قرار می‌گیرد را قبل از هرگونه امضا پیش نویس آن را به یک متخصص و وکیل با تجربه پیش خرید آپارتمان نشان دهید.چرا که می‌توانند نکات مهم خرید و فروش را که  معمولاً مبهم و بلا اعتبار می باشد را به خوبی مورد بررسی قرار دهد.از جمله نکاتی که یک متخصص و وکیل پیش خرید آپارتمان آن را در قراردادها لحاظ می کند و مورد بررسی قرار می دهد شامل:

 • نام و هویت معامله کنندگان
 • مورد معامله
 • مدت زمان مورد معامله
 • قیمت معامله
 • موارد مهمی که در زمان عقد قرارداد باید به آن اشاره شود.
 • تمامی مواردی که باید در سند قید شود و غیره

قیمت مورد معامله

قیمت مورد معامله در معاملات پیش فروش آپارتمان جزوه اصول لازمه قرارداد خواهد بود.چنانچه این اصل را رعایت نشود؛ معامله فاقد اعتبار می باشد.ضمن اینکه قیمت میتواند بر حسب شرایط پرداخت نیز به طور کامل و دقیق ذکر شود.

مدت مورد معامله

مدت مورد معامله از جمله نکاتی است که در اکثر معاملات و قراردادها به آن پرداخته می شود و بسیار مشکل ساز می باشد.چراکه طرفین به راحتی از عمل کردن به تعهدات خود شانه خالی خواهند کرد.بنابراین با قید مدت مورد معامله چنانچه هر یک از طرفین قرارداد به قول و قرار خود عمل نکند بر اساس مفاد قانونی در قرارداد عمل خواهد شد .و مطابق با تمام توافقاتی که بین دو طرف صورت گرفته اقدام خواهد شد.

مورد معامله

مورد معامله ؛یکی از موارد لازم و اجباری در زمان قید قرار داد مخصوصاً در قراردادهای املاک؛ ثبت پلاک ثبتی؛ شامل شماره اصلی، فرعی ،قطعه، آدرس دقیق پستی، شماره تنظیم سند، شماره دفتر و کلیه مشخصات ثبت شده در سند مالکیت نیاز می باشد.به گونه ای که بدون ذکر مورد معامله در قراردادها هیچگونه اعتباری نخواهد داشت.بنابراین وکیل پیش فروش آپارتمان به راحتی این موارد را در معاملات و قراردادها به ثبت می رساند.

نام و هویت متعاملین

وکیل پیش خرید آپارتمان در موقع خرید و فروش آپارتمان باید:نام و نام خانوادگی؛ شماره شناسنامه؛ کد ملی؛ آدرس دقیق؛ تلفن هر دو طرف قرارداد شامل خریدار یا خریداران و فروشنده( فروشندگان)، مستاجر و موجر؛ موجران کارفرما؛ پیمانکار و هر کسی دیگر را به طور دقیق و مشخص لحاظ کند.چرا که می‌تواند در خصوص تعیین هویت افراد در صورت عدم تشخیص دقیق افراد دچار مشکل در آتی دچار مشکل خواهید شد.

سایر حقوق خریدار

وکیل پیش فروش آپارتمان یکی از نکاتی را که میتواند در قرارداد لحاظ کند حقوق خریدار در بخشهای مختلف می باشد.در برخی موارد خریدار ممکن است در انتخاب مصالح یا سایر موارد درخواست سلیقه نماید.که باید با پرداخت مابه تفاوت چنین کاری را اقدام نماید.همچنین می تواند واحد تعیین شده را اجاره دهد و یا به فروش برساند.بنابراین با راهنمایی‌های وکیل پیش خرید آپارتمان میتوانیم در قراردادها نکات جزئی را لحاظ کرده و در انتها مورد ارزیابی قراردهیم تا مانع پیشگیری از دعاوی پیش فروش آپارتمان باشد.

بیمه آپارتمان

فروشنده موظف است تا بنا را در برابر خسارات بیمه کند

مساحت آپارتمان

مساحت آپارتمان تا بیش از ۵ درصد مانعی برای فسخ قرارداد نخواهد بود.اما چنانچه مساحت بیش از ۵ درصد باشند تنها خریدار حق فسخ معامله را خواهد داشت یا اینکه می تواند مبلغ اضافه را پرداخت نمایدهمچنین اگر مساحت واحد از ۹۵ درصد مساحت مورد توافق کمتر باشد پیش خریدار حق فسخ دارد .یا اینکه قیمت آپارتمان را بر حسب روز محاسبه و ادعای خسارت می نماید.

وکیل پیش فروش آپارتمان در تهران

ببینید فرقی نمی کند که شما در کجای این کشور پهناور باشید. شما در هر نقطه‌ای که باشید و در هر مکانی که هستید نیاز به وکیل ملکی داشته باشید ما پیشنهاد می کنیم تا از بهترین وکیل پیش فروش آپارتمان در تهران کمک بگیرید .شاید بپرسید چرا باید از وکیل در تهران استفاده کنیم ۱۰۰ درصد به خاطر اینکه بهترین وکیل فروش ملک و بهترین وکلای پیش فروش آپارتمان در تهران در حال فعالیت هستند. چراکه مطابق با آخرین آمار صدور پروانه‌های ساختمانی مربوط به واحد های مسکونی و آپارتمانی در استان تهران می باشد. چیزی بالغ بر ۲۸ هزار واحد مسکونی که تنها ۱۹ هزار واحد آن تنها مربوط به شهر تهران است و این آمار مربوط به چندسال گذشته میباشد .بر اساس همین آمار جزئی شما به صورت سرانگشتی هم که حساب کنید میزان فعالیت وکلای متخصص حرفه‌ای از جمله مشاوره حقوقی ملک تهران و بهترین وکیل پیش فروش آپارتمان در تهران کاملاً مشهود می باشد شما بعد از استان تهران می توانید در آماری که ارائه شده است استان اصفهان و صدور پروانه ساختمانی در استان فارس را مورد بررسی قرار دهید که بیشترین ساخت و سازها و صدور پروانه ها را به خود اختصاص دادند پس لزوما استفاده از وکلای حرفه ای و متخصص به شدت احساس می‌شود و لزوماً در جایی که وکلا بیشتر در آن حوزه ورود داشته باشند به چون و چرایی کار؛ تعهدات کاری ؛مشکلات فرایند کار؛ روند پیشرفت کار ؛قوانین و مقررات؛ ضمانت نامه ها و بسیاری از ترفندهای معاملاتی و قانونی آشنا هستند. پس چرا نخواهیم با استفاده از بهترین وکیل پیش فروش آپارتمان در تهران اقدام به تضمین خرید و فروش ملک و آپارتمان نماییم .چراکه به میزان قابل توجهی در پیشبرد اهداف خودمان موفق عمل خواهیم کرد. ضمن اینکه از خطرات احتمالی و بروز اتفاقات ناخوشایند در خصوص عدم آگاهی افراد امکان بروز آن وجود دارد و می تواند هزینه های زیادی را به دلیل عدم آگاهی افراد در خصوص قوانین پیش فروش آپارتمان و خرید ملک در بر داشته باشد مصون داشت.

نکات مهم در زمان عقد قرارداد و تنظیم سند پیش فروش آپارتمان

نکات مهم در زمان عقد قرارداد و تنظیم سند پیش فروش آپارتمان

مشکلات پیش فروش آپارتمان باید فارغ از اصول و ارکان تنظیم سند ،برای هرگونه خرید فروش پیش فروش یا نقل و انتقال موارد دیگری که لازم الاجرا هستند را در سند و قرارداد قید کنیم.نگاهی کوتاه به قوانین پیش فروش آپارتمان می تواند شما را در زمان پیش خرید نکات حقوقی خرید و فروش آگاه کند و از دردسر های احتمالی به میزان قابل توجهی جلوگیری کند.از آنجایی که افراد عادی از نکات حقوقی و قوانین مخصوص به پیش فروش آپارتمان ها خانه ها اطلاعات کافی ندارند و یا به دلیل کاستی ها و نواقص و ابهاماتی که در آیین نامه های اجرایی وجود دارد؛ بهتر است تا از یک وکیل پیش فروش آپارتمان کمک بگیرند و در بستر امن اقدام به خرید و فروش نمایند.از جمله این موارد:

 • اسم و مشخصات دقیق فروشنده و خریدار (حقیقی یا حقوقی)
 • تاریخ امضای تنظیم سند
 • موقع تحویل دقیق ساختمان و تاریخ ثبت سند
 • شماره پرونده قبض آب، قبض برق، قبض تلفن، قبض گاز
 • ذکر  مشخصات دقیق ساختمان از جمله محل واقع شدن ، کاربری ساختمان (تجاری یا مسکونی )- زیر بنا و مساحت – تعداد واحد در هر طبقه – مصالح ساختمان و سیستم های گرمایش و سرمایش ،انباری، پارکینگ اختصاصی
 • قید مبلغ پیش پرداخت
 • نحوه پرداخت ثمن مورد معامله
 • مبلغ اصلی
 • مستحق الغیر نباشد
 • هیچ گونه مالکیتی از هیچ شخص حقیقی حقوقی در آن وجود نداشته باشند.
 • یا در وقف هیچگونه نهادی اعم از بانک قوه قضاییه افراد حقیقی یا حقوقی ثبت نشده باشد.
 • شرایط روانی مالک از نظر سلامت ظاهر و عقل و هوش در سلامت کامل تصمیم گیری کرده باشد و بسیاری از نکات دیگر که لازمه استفاده صحیح از آنها در قراردادها میباشد.
 • مورد معامله به خوبی رویت شود.
 • در زمان تحویل گرفتن با چیزی که در زمان رویت دیده شده تطابق داشته باشند
 • در مورد شرایط فسخ قرارداد و تغییر قیمت و خسارت ها صحبت بشود
 • معرفی داوران در صورت بروز مشکل

در انعقاد قرارداد پیش فروش آپارتمان فروشنده باید آپارتمان مذکور در قرارداد را ساخته و بعد از تکمیل در موقع تعیین شده در برابر دریافت مبلغ تعیین شده در قرارداد تحویل خریدار دهد.

ماهیت قرارداد پیش فروش آپارتمان بیع می باشد که مانند کلیه قراردادها باید شرایط اساسی صحت معامله را مطابق ماده ۱۹۰ قانون مدنی داشته باشد.

از جمله بخشی از نکات مهم در انعقاد قرارداد شامل:

 1. رعایت مفاد قانونی پیش فروش
 2. درج امضای شهود در قرارداد
 3. ارزیابی صلاحیت فنی و مالی پیش فروشنده
 4. پیش خرید در مراحل پایانی آپارتمان
 5. نظارت بر روند پیشرفت عملیات ساختمان
 6. بررسی تخلفات ملک موضوع قرارداد
 7. بررسی اسناد ارائه شده از نظر صحت و اصل بودن
 8. بررسی و تطابق قراردادهای مرتبط با ملک مورد معامله
 9. ذکر جزئیات مدنظر
 10. استعلام وضعیت ثبتی انعقاد قرارداد پیش فروش
 11. پیش بینی حق فسخ ارزیابی صلاحیت مالی پیش‌خریدار
 12. ثبت شرط سلب حق انتقال به غیر
 13. ثبت شرط تعدیل در قرارداد و غیره

از آنجایی که قرارداد پیش فروش آپارتمان جزو معاملات مقابله ای نیست، باید مورد معامله مشخص باشد و چون مبیع موقع انعقاد قرارداد فاقد عینیت است باید مشخصات اساسی و فرعی ذکر شود .

چرا که عدم نکات ذکر شده باعث ابطال قرارداد خواهد بود.

وکلای پیش فروش آپارتمان با آگاهی از بندهای قرارداد های پیش فروش می توانند به راحتی بر روند پیشرفت عملیات ساختمانی و قرارداد نظارت داشته باشند.

همچنین وکیل پیش خرید آپارتمان با استعلام وضعیت ثبتی قرارداد می توانند وضعیت ملک را مشخص کند.

تا هیچگونه تعارضی در قرارداد با ملک تحویل شده وجود نداشته باشد؛ چرا که موجب بطلان قرارداد خواهد بود.

تخلف در شرایط قرارداد پیش فروش آپارتمان

وکیل پیش خرید آپارتمان

چرا عاقل کند کاری                          که باز آرد پشیمانی

چرا تا وقتی که می دانیم مشکلات عدم تعهد افراد واقعا غیر قابل پیش بینی است از یک فرد ماهر در این خصوص مشاوره حقوقی نداشته باشیم.معمولا تخلف در قراردادهای پیش فروش آپارتمان همیشه در ابتدای امر مشخص نخواهد بود.معمولاً عدم انجام تعهدات در روند کار و یا در پایان کار مشخص می باشند.بنابراین عاقلانه ترین راه پیش بینی وضعیتی می باشد که میتواند بسیار غیر اصولی و مشکل ساز باشد.یکی از مباحث مهم فروش آپارتمان اختلالاتی می باشد که در هفته فرایند قرارداد فروشنده و خریدار ضمن عقد قرارداد باید به آن پایبند باشند.معمولاً تخلفات صورت گرفته ممکن است از طرف تعهداتی باشد که فروشنده برعهده داشته است یا تعهداتی که خریدار موظف به انجام آنها بوده صورت گرفته باشد.

تعهدات و وظایف دو طرف قرارداد

وکیل پیش فروش آپارتمان در بررسی های قرارداد مطابق با قرارداد می پردازد .زیرا باید از نظر ساخت و ساز مطابق با موارد مندرج در قرارداد پیشروی داشته باشد.باید نقشه ساختمانی کاملاً به صورت پیش بینی شده پیشروی داشته باشند.چنانچه آپارتمان آماده با مشخصات درج شده در قرارداد هیچ مشابهتی نداشته باشد؛ خریدار می تواند فروشنده را ملزم به انجام تعهدات قراردادی از طریق مراجع ذیصلاح نمایند.بخش دوم تعهد فروشنده در خصوص موقع تحویل آپارتمان می باشد.چرا که در عقد قرارداد به دلیل عدم وجود خارجی آپارتمان فروشنده تعهد می نماید که در یک تاریخ مقرر آپارتمان را مطابق با توافقات حاصل شده تکمیل شده به موکل تحویل نمایند.در نهایت در تاریخ مشخص در یک صورت مجلس تنظیم و به خریدار تحویل داده می شود.سپس فروشنده اقدام به انتقال رسمی مالکیت به خریدار خواهد کرد.یکی دیگر از تعهدات فروشنده در زمینه ی؛ انتقال رسمی مالکیت به خریدار می باشد.

فروشنده در قرارداد پیش فروش آپارتمان در زمان تعهد بر تحویل آپارتمان؛ مطابق با شرایط قرارداد، باید اقدام به تنظیم سند رسمی در دفترخانه کند.وکلای پیش فروش آپارتمان باید تمامی روند قرارداد را مو به مو بررسی و کنترل نمایند.فروشنده با این انتقال؛ حق انتقال مورد معامله را به هیچکس دیگری نداشته؛ زیرا پیش‌فروشنده بعد از قرارداد بستن هیچگونه مالکیت بر مورد معامله ندارد که بخواهد آن را به کسی دیگری واگذار کند.به همین دلیل با انتقال معامله تابع احکام مربوط به معاملات فضولی از جانب پیش‌خریدار قابل رد و یا تنفیذ می باشد.همچنین مانع سقوط حق شکایت کیفری پیش خریدار بر علیه منتقل الیه نمی باشد.از آنجایی که قراردادهای پیش فروش برای آپارتمان های نوساز است؛ اقدامات و تشریفات باید از طرف فروشنده صورت بگیرد.

یکی از مهمترین مباحث در زمان پیش فروش آپارتمان ها بهای پرداختی آپارتمان میباشد که؛ معمولاً فروشندگان دغدغه نحوه پرداخت بهای پرداختی پیش فروش آپارتمان توسط خریدار را خواهند داشت.معمولاً یکی از راهها در صورت عدم توانایی پرداخت نقدی؛ شرایط پرداخت اقساطی در تاریخ مشخص می باشد که می تواند خریداران را نسبت به انعقاد قرارداد ترغیب کند.نحوه پرداخت در قراردادها از طرف خریدار مطابق با شرایط قرارداد باید به صورتی باشد که خریدار مبلغی از بهای قرارداد را به عنوان پیش پرداخت اولیه پرداخت کند.وکیل پیش فروش آپارتمان میتواند برای اطمینان خاطر طرفین ار نحوه پرداخت هزینه ها بطور قانونی اقدام نماید.سپس بقیه ثمن را بطوراقساطی برحسب پیشرفت فرایند ساخت و ساز در تاریخ های پیش بینی شده و مشخص و قید شده در قرارداد پرداخت کند.وکیل پیش فروش آپارتمان میتواند در قرارداد برای عدم پرداخت ثمن معامله نیز برای فروشنده حق فسخ معامله را نیز در نظر بگیرد.

در بیشتر موارد سازندگان و فروشندگان به دلیل مشکلات غیر قابل پیش بینی از جمله افزایش قیمت مصالح یا دستمزد کارگر چیزی حدود ۲۰ درصد را در قراردادها اضافه می کنند.خریدار نیز موظف است پس از پایان کار ساخت و ساز ساختمان در موعد مقرر قید شده در قرارداد در محل حاضر و پس از تنظیم صورت مجلس آپارتمان را تحویل بگیرد.در صورت تخلف خریدار و حضور به موقع در ظرف مدت مقرر نسبت به تحویل موضوع ؛متعهد به پرداخت هزینه های مالیاتی؛ عوارض قانونی و هزینه های نگهداری خواهد بود.زیرا باید با حضور به موقع در کنار فروشنده کلیه تشریفات قانونی را در تاریخ مقرر در دفترخانه انجام داده و فرایند انتقال سند رسمی را به نام خود انجام دهد.برای تنظیم سند و انتقال قطعی باید هزینه به صورت مساوی پرداخت شود.وکیل پیش خرید آپارتمان می‌تواند به عنوان نماینده قانونی موکل در تمامی مراحل مراجعه کنند.گزارش کامل از روند کار را به خریدار ارائه نمایند.در صورت هرگونه تخلف در شرایط قرارداد و ضمانت اجرای آن از طرف خریدار یا فروشنده مطابق قانون باید مورد بررسی قرار بگیرد.

تخلفات صورت گرفته ‌می تواند شامل سه دسته باشد.

 1. عدم انجام تعهد
 2. نقص در انجام تعهد
 3. تاخیر در انجام تعهد

عدم انجام تعهد

عدم انجام تعهد اگر از طرف فروشنده باشد فروشنده مسئول جبران می باشد.اگر نتواند تعهدات خود را به نتیجه برساند خریدار می تواند به کمک وکیل پیش خرید آپارتمان علیه فروشنده اقدامات قضایی مقرر را در قانون انجام دهند.گاهی فروشندگان برای فرار از مسئولیت های خود عواملی مانند قوه قاهره را پیش بینی می کند که در این صورت با اثبات این امر مسئولیتی متوجه فروشنده نمی باشد .شرایط قرارداد چون خریدار آپارتمانی ندارد در نتیجه وظیفه ای در خصوص پرداخت بهای آپارتمان نخواهد داشت.گاهی اوقات فروشنده با دریافت تمام ثمن‌ و یا بخشی از ثمن بدون هرگونه عذر موجه ای از اجرای تعهدات خود فرار می کند که خریدار باید به کمک وکیل پیش فروش آپارتمان به استناد مواد ۲۲۱ و ۲۲۶ قانون مدنی به خریدار بعد از سپری شدن موعد مقرر اقدام به فسخ قرارداد و مطالبه خسارت ناشی از انجام تعهد نماید.میتوان از طریق دادگاه فروشنده را الزام به انجام تعهدات قراردادی کند.اما اگر الزام فروشنده ممکن نباشد خریدار مطابق ماده ۲۲۳ قانون مدنی می تواند با اجازه دادگاه تعهدات فروشنده را انجام داده و یا وکیل پیش فروش فرایند کار را به نتیجه برساند و هزینه های آن را از فروشنده دریافت کنند.

اجرای ناقص قرارداد

یکی از بیشترین تخلفات فروشندگان در اجرای ناقص قرارداد می باشد که معمولاً فروشنده از ساخت آن سر باز می‌زنند و پروژه به اتمام نمی‌رسد.خریدار می تواند از طریق دادگاه الزام فروشنده را به انجام تعهدات تقاضا کند.زمانی هم خریدار نمی تواند به خاطر تاخیر در انجام تعهدات خسارت دریافت کند زیرا فروشنده تعهدات خود را انجام داده است.ولی چنانچه تعهدات مطابق با موارد ذکر شده در قرارداد نباشد به عنوان مثال استفاده از مصالح ساختمانی کیفیت مطلوب به کار نرفته باشد فروشنده مسئول پرداخت خسارت وارده به تناسب به میزان تخلف انجام شده می باشد.وکیل پیش خرید آپارتمان می تواند برای پیگیری خسارات وارده به خاطر عدم اجرای دقیق تعهدات اقدام به پیگیری پرونده های پیش فروش نمایند و اقدام به الزام فروشنده برای تعهدات خود نماید.

تاخیر در انجام تعهدات پیش فروش آپارتمان منوط به تاریخ می باشد.

 • تاریخ انعقاد قرارداد
 • تاریخ شروع به انجام کار
 • تاریخ پایان کار

مسئولیت تاخیر در هر یک از این تاریخ ها بر عهده فروشنده می باشد.مگر اینکه فروشنده می‌تواند بر اساس قوه قاهره از خود سلب مسئولیت کند.برای این منظور می توانید با استفاده از مشاوره حقوقی با بهترین وکیل پیش فروش آپارتمان در تهران برای هرگونه تاخیر در انجام تعهدات توسط فروشنده مبالغی را به صورت روزشمار تحت عنوان خسارت ناشی از تاخیر به خریدار پرداخت کنیم.اما این شرایط معمولاً در قراردادها کمتر دیده می شود.زیرا به واسطه تعهدی که در موعد معین انجام نشده است تاخیر در انجام تعهد حادث میشود.خریدار میتواند ادعای خسارت از فروشنده نمایند.به همین دلیل حضور وکلای پیش فروش آپارتمان در زمان انعقاد قرارداد ها بسیار اهمیت دارد. چرا که می تواند تعهدات طرفین قرارداد را مورد بررسی قرار داده و در صورت عدم تعهدات طرفین در قرارداد چه از طرف فروشنده و چه از طرف خریدار شرایط تخلف قراردادی را مورد بررسی قرار داد و اقدام به دریافت خسارت به نفع طرف متضرر نماید.

فسخ قرارداد پیش فروش آپارتمان

فسخ قرارداد پیش فروش آپارتمان

بعد از تصویب قانون پیش فروش آپارتمان و ساختمان ها در سال ۸۹ به برخی از موارد فسخ و ابطال قرارداد پیش فروش آپارتمان نیز پرداخته شد.در فسخ قرارداد پیش فروش آپارتمان برای خریدار و فروشنده شرایطی ذکر شده است.

به موجب این قانون خریدار می‌تواند بر حسب شرایط قانونی قرارداد اقدام به فسخ نماید.در همین راستا با تمام اختیارات و توافقاتی که ضمن عقد قرارداد انجام می شود؛ برای فسخ قرارداد مواردی به صورت قانونی ذکر شده که امکان فسخ قرارداد را فراهم می کند.

البته می توان به دو صورت اقدام به فسخ قرارداد پیش فروش آپارتمان نمود.چنانچه شما هم قربانی قراردادهای نامعلومی شده اید که نمی توانید درصدد شناسایی معضلات و مشکلات پیش فروش باشید؛ می توانید با کمک وکیل پیش فروش آپارتمان اقدام به شناسایی شرایط خود نمایید و شرایط خود را بر اساس این دو حالت مشخص کنید.

حالت اول در فسخ قرارداد

طرفین قرارداد بر اساس توافقات که با یکدیگر پیدا می کنند؛ اقدام به ثبت قرارداد خواهند کرد.در این صورت چنانچه تخلفی صورت بگیرد که بر خلاف مفاد ثبت شده در قرارداد باشد حق فسخ ایجاد میشود.

حالت دوم در فسخ قرارداد

در حالت دوم برای فسخ قرارداد قانون به نکاتی اشاره کرده است که مطابق آن می توان اقدام به فسخ قرارداد کرد.این موارد مشمول حقوق خریدار؛ حقوق فروشنده خواهد بود که در ادامه به این موارد نیز خواهیم پرداخت.

فسخ قرارداد پیش فروش آپارتمان به علت اختلاف در متراژ ساختمان

متراژ و مساحت ساختمان به طور دقیق در زمان قرارداد پیش فروش ذکر می شود.تخلف ناشی از مساحت و متراژ منعقد شده در قرارداد می تواند منجر به حق فسخ باشد.در واقع ممکن است مساحت بنا کمتر از میزان درج شده در قرارداد و یا اضافه بر میزان مندرج در قرارداد باشد در این صورت:چنانچه مساحت ملک کمتر از مساحت ذکر شده در قرارداد پیش فروش باشد و هر یک از طرفین قرارداد خریدار و فروشنده بتوانند بر این موضوع به توافق برسند ؛خریدار می تواند مابه التفاوت را بر حسبارزش ملک مذکور در متن قرارداد از فروشنده درخواست کند که با این اسناد حق فسخ برای هیچ‌یک از طرفین ایجاد نخواهد شد .چنانچه مقدار اختلاف در مساحت و متراژ ساختمان از ۵ درصد مساحت مورد توافق تجاوز کند؛ خریدار می‌تواند اقدام به فسخ قرارداد پیش فروش ساختمان کند یا اینکه اقدام به اخذ مابه التفاوت و ارزش ملک نمایند.در واقع حق فسخ فقط برای پیش خریدار وجود دارد که خریدار می تواند از حق خود صرف نظر کند و یا مطالبه خسارت وارده بر میزان مبنای قیمت روز بنا و بر اساس نظر کارشناسی نمایند.خریدار میتواند به کمک وکیل پیش خرید آپارتمان و کارشناس دادگاه اقدام به استعلام خسارت و مطالبه آن نماید.گاهی ممکن است مساحت ملک مذکور در قرارداد بیشتر از متراژ مندرج در قرارداد باشد.اختلاف مساحت همانطور که گفتیم تا ۵ درصد مساحت می تواند مورد توافق طرفین باشد و منجر به حق فصل نخواهد شد و تنها خریدار می تواند با پرداخت ارزش مساحت اضافی بر حسب قیمت درج شده در قرارداد اقدام کنند .اما فروشنده اقدام به اخذ قیمت مطابق با قیمت قرارداد در نظر گرفته خواهد شد در صورتی که مساحت از پنج درصد مساحت ذکر شده در قرارداد بیشتر باشد؛ خریدار می تواند مبلغ اضافه مساحت را طبق ارزش قرارداد بپردازد یا اینکه اقدام به فسخ قرارداد کند

فسخ قرارداد پیش فروش آپارتمان به دلیل عدم پرداخت اقساط توسط خریدار

خریدار باید تمامی اقساط قید شده در قرارداد پیش فروش آپارتمان را در موعد مقرر پرداخت کند.چنانچه خریدار در موعد مقرر اقدام به پرداخت اقساط نکند ؛فروشنده می تواند رسماً به دفترخانه تنظیم کننده سند مراتب عدم پرداخت اقساط را اطلاع دهد.دفترخانه تنظیم سند یک هفته به خریدار اخطار می دهد تا ظرف مدت یک ماه اقساط معوقه را پرداخت کند؛ در غیر این صورت حق فسخ به فروشنده داده خواهد شد.در صورتی که پیشرفت ساختمان متناسب با مواردی که در قرارداد منعقد شده متقارن باشد؛ مطابق ماده ۱۲ قانون پیش فروش ساختمان خریدار می تواند اقساط را بر اساس تاییدیه مهندس ناظر منوط بر تحقق پیشرفت از طرف فروشنده ارائه کند.مهندس ناظر براساس درخواست هرکدام از طرفین باید گزارش پیشرفت کار ارائه نماید.

فسخ قرارداد پیش فروش آپارتمان به دلیل تخلف از شرایط قرارداد

فروشنده و خریدار در موقع انعقاد قرارداد شروط ضمن عقد را برای انجام یا عدم انجام برخی کارها درج میکند.مثلاً شرط می شود که شروع ساخت و پایان ساخت باید در تاریخ مشخص انجام شود.همچنین می‌توانند دو طرف به توافق برسند که هرکدام از طرفین معامله چنانچه از تعهدات قرارداد تخلف کردند حق فسخ برای دیگری میسر باشد.

فسخ قرارداد پیش فروش آپارتمان به دلیل انتقال قرارداد توسط خریدار به شخص دیگر

بهتر است بدانید خریدار به محض انعقاد قرارداد می‌تواند تصرف کامل در مورد خود داشته باشد.عملا جایی که معمولاً فروشندگان تمایلی به حضور افراد جدید ناشی از نقل و انتقالات ملک در زمان پیش خرید ندارند.لذا در موقع عقد قرارداد؛ عدم نقل و انتقال آپارتمان رابرای خریدار قید می‌کنند .با تخلف خریدار در این خصوص فروشنده حق فسخ را خواهد داشت.

فسخ قرارداد پیش فروش ساختمان با فوت خریدار یا فروشنده

در حالت عادی با فوت خریدار یا فروشنده در زمان پیش فروش آپارتمان منجر به فسخ قرارداد نمی شود.چونکه مطابق قانون کلیه حقوق هر یک از آنها می‌تواند قانونی به وارثین حین الفوت منتقل شود.اما گاهی خریدار یا فروشنده در شروط ضمن عقد می تواند قید کند که با فوت هریک از طرفین طرف مقابل حق فسخ قرارداد را خواهد داشت.

اخذ خسارت به دلیل فسخ قرارداد پیش فروش آپارتمان

چنانچه فسخ قرارداد منجر به ضرر و زیان هریک از طرفین باشد؛ حق فسخ برای فروشنده یا خریدار وجود دارد که به مطالبه خسارت خود نمایند.در اکثر قراردادها اشخاص در خصوص میزان خسارت ناشی از فسخ با هم به توافق می‌رسند.معمولاً مبالغی را در قرارداد تحت عنوان خسارت ناشی از فسخ قرارداد مقرون خواهند کرد.لذا چنانچه خسارت از قبل در قرارداد تعیین نشود؛ برای رسیدگی به تعیین مبلغ خسارت باید به دادگاه مراجعه کرد.دادگاه بر حسب نرخ روز مطابق با نظر کارشناس مربوطه در حوزه پیش فروش آپارتمان میزان خسارت پرداختی را اعلام میکند.

استرداد پیش پرداخت با فسخ قرارداد پیش فروش آپارتمان

با اقدام به فسخ قرارداد هزینه و مبلغی را که خریدار تحت عنوان بیعانه و یا هر عنوان دیگر به فروشنده پرداخت کرده؛ می تواند از فروشنده مطالبه کند.در صورت عدم پرداخت پیش پرداخت مبلغ پیش فروش آپارتمان خریدار می تواند اقدام به ارائه دادخواست فسخ در دادگاه مطرح کند .یعنی علاوه بر درخواست فسخ باید درخواست استرداد وجه نمایند.

دادگاه در صورتی که هر یک از طرفین قرارداد نتوانند در خصوص فسخ قرارداد پیش فروش آپارتمان به توافق برسند؛ به دلیل غیر منقول بودن موضوع دعوا محل قرار گرفتن آپارتمان اقدام به صدور رای می کنند و رای دادگاه در خصوص فسخ قرارداد اعلام میشود.

مدت زمان فسخ معامله

در قراردادها و معاملات طرفین درزمان فسخ قرارداد بر حسب توافقات طرفین مشخص میشود .در صورتی که توافقی نشود این کار بر اساس عرف و شرایط روز جمعه انجام می‌شود و مدت زمان فسخ معامله ملک ۷۲ساعت است.افرادی موفق هستند تا مدت زمان قانونی فسخ معامله ملکی را تعیین کنند و به تعهدات خود عمل نمایند.عدم تعهد برابر است با فسخ قرارداد مطابق با ماده های قانونی مشخص در قوانین ملکی که معمولاً امکان فسخ قرارداد برای فروشنده می باشد .چنانچه خریدار تا سه روز اقدام به خرید ملک نکند و بهای آن را نپردازد معامله از طرف فروشنده قابل فسخ می باشد.

قوانین رایج در فسخ معامله ملکی

رایج ترین نوع فسخ معامله ۲۴ ساعت می باشد که هریک از طرفین معامله که تو ۲۴ ساعت از قرارداد انجام شده منصرف شوند؛ می توانند بدون هرگونه ضرر و زیان اقدام به فسخ و ابطال معامله کنند .این قانون رایج در قوانین مدنی مطرح نشده است.اما طبقه۱ اتفاق مرسوم بین خریداران و فروشندگان اتفاق می افتد.لذا کمیسیونی که برای نگه داشتن ملک پرداخت می‌شود؛ قابل دریافت نیست و تنها مبلغ پرداختی به فروشنده عودت داده خواهد شد.

پیش فروش آپارتمان در مشاور املاک

پیش فروش آپارتمان در مشاور املاک

بسیاری از مشتریان برای خرید یا فروش واحدهای مسکونی به مشاورین املاک مراجعه می‌کنند. این مشاوران می‌توانند به مشتریان خود در تمامی مراحل خرید و فروش کمک کنند، از جمله پیش فروش آپارتمان. با این حال، برخی از مشاوران املاک، با ارائه اطلاعات نادرست و یا ناقص، مشتریان را به خرید واحدهایی که هنوز سند رسمی آن‌ها تهیه نشده است، تشویق می‌کنند. به همین دلیل، در خرید یا فروش واحد مسکونی، بهتر است از مشاوران املاکی استفاده شود که با قوانین و مقررات صنعت مسکن آشنایی دارند و تضمین کرده‌اند که عملیات خرید و فروش شما به درستی صورت خواهد گرفت.

وکلا پیش فروش آپارتمان با شناخت و تجربه‌ای که در این زمینه دارند، می‌توانند به خریداران در انتخاب آپارتمان مناسب و حفاظت از حقوق آن‌ها کمک کنند. برای مثال، وکلا پیش فروش آپارتمان مطمئن می‌توانند سند رسمی هر آپارتمان را بررسی کرده و اطمینان حاصل کنند که هیچگونه مشکلی وجود ندارد.

در این مورد، مشاوران املاک همچنین باید از قوانین مربوط به پیش فروش آپارتمان مطلع باشند و به مشتریان خود توضیح دهند که چگونه از عواقب ناشی از خرید آپارتمان‌هایی که هنوز سند رسمی آن‌ها تهیه نشده است، جلوگیری کنند. علاوه بر این، مشاوران املاک باید اطمینان حاصل کنند که هیچ تضادی بین اطلاعاتی که ارائه می‌دهند و واقعیت آپارتمان وجود ندارد.

در نهایت، بهتر است برای خرید یا فروش واحدهای مسکونی با مشاوران املاک حرفه‌ای و مطمئن همراه شوید. با این کار، می‌توانید تضمین کنید که سرمایه‌گذاری شما در این زمینه رو به رشد خواهد بود و هیچگونه مشکلاتی پس از خرید یا فروش واحد مسکونی به وجود نخواهد آمد.

نکته بسیار مهم:

نکته قابل تامل اینکه خدمات خرید و فروش یا پیش فروش آپارتمان تنها در مراجع قانونی از جمله در دفاتر اسناد رسمی امکان پذیر خواهد بود.در واقع مشاورین املاک موظفند به خریدار و فروشنده پس از آشنایی و مراحل بدوی برای تنظیم سند و …آنها را به دفاتر اسناد رسمیهدایت کنند وگرنه خلاف این امر جرم می باشد.

 تنظیم قرارداد پیش فروش آپارتمان

تنظیم قرارداد پیش فروش آپارتمان

مطابق با آخرین اطلاع رسانی معاونت اجتماعی دادگستری استان تهران دفاتر مشاور املاک در خصوص تنظیم قرارداد پیش فروش آپارتمان ممنوع الفعالیت هستند.مطابق قانون لازم الاجرا جرایم مصوب سال ۱۳۸۹ مجلس شورای اسلامی باید کلیه قراردادهای پیش فروش آپارتمان در دفاتر اسناد رسمی انجام شود .

بر همین اساس چنانچه مشاورین املاک مبادرت به تنظیم قرارداد پیش فروش آپارتمان نمایند؛ موجب تعلیق پروانه کسب و ابطال پروانه کسب خواهد شد.لذا معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان تهران موکدا بر ماده ۲۴ قانون پیش فروش ساختمان اصرار دارد.

 مشاورین املاک پس از مذاکرات مقدماتی باید طرفین قرارداد پیش فروش آپارتمان را برای تنظیم سند رسمی به دفاتر اسناد رسمی بفرستند و نباید اقدام به تنظیم قرارداد پیش فروش کنند.

مجازات عدم رعایت تنظیم قرارداد پیش فروش آپارتمان توسط مشاورین املاک

مجازات عدم رعایت تنظیم قرارداد پیش فروش آپارتمان توسط مشاورین املاک
مجازات عدم رعایت تنظیم قرارداد پیش فروش آپارتمان توسط مشاور املاک بار اول تعلیق پروانه کسب به مدت یک سال
مجازات عدم رعایت تنظیم قرارداد پیش فروش آپارتمان توسط مشاور املاک بار دوم تعلیق پروانه کسب به مدت دو سال
مجازات عدم رعایت تنظیم قرارداد پیش فروش آپارتمان توسط مشاور املاک بار سوم ابطال پروانه کسب

اهمیت موضوع به حدی است که کمیسیون تخصصی مشاوران املاک اتاق اصناف ایران و اتحادیه مشاوران املاک تهران موظف به ابلاغیه ماده مذکور به دفاتر مشاور املاک در شهر و استان تهران کرده است.

در صورتی که هر یک از مشاورین املاک از عدم آگاهی خریدار یا فروشنده سوء استفاده کند و مبادرت به تنظیم قرارداد پیش فروش ملک آپارتمان نماید مالک یا خریدار باید به محض اطلاع از شرایط قانون الزام به اخذ وکیل ملکی یا وکیل پیش فروش آپارتمان نموده و علاوه بر ارائه طرح دعوا در خصوص فریب در معامله بتوانند اقدام به تنظیم قرارداد رسمی از طرف اسناد رسمی نماید .
مشاورین املاک باید در این خصوص اقدام به نصب اعلامیه موضوع بپردازند تا مردم نسبت به این موضوع اشراف کامل داشته باشند.

در ادامه برای آگاهی بیشتر شما به قوانین مربوط به پیش فروش آپارتمان خواهیم پرداخت.

متن مفاد قانون پیش فروش ساختمان آپارتمان مصوبه ۲۹ دی سال ۱۳۸۹

متن مفاد قانون پیش فروش ساختمان آپارتمان مصوبه ۲۹ دی سال ۱۳۸۹

ماده ۱

مطابق قراردادهایی که مالک رسمی ملکی یا پیش فروشنده موظف به احداث اجرا ساخت و تکمیل ساختمان در زمین شود بر اساس نوع کاربری ساختمان به مالکیت پیش خریدار در موعد مقرر در آید جزوه قانون قرارداد پیش فروش آپارتمان یا ساختمان می باشد.

تبصره

افراد زیر مطابق قانون و مقررات پیش فروش آپارتمان می توانند اقدام به پیش فروش کنند.

۱.سرمایه گذار هایی که در قبال سرمایه گذاری برای ساخت ملک دیگران واحدهای مشخصی از ساختمان را در پی قرارداد و سند رسمی مالک می شوند.

۲.مستاجرین زمینهای ملکی دولتی وقتی که بر اساس سند رسمی امکان ساخت بنا بر روی عین مستاجره را دارند.

ماده ۲

در قرارداد پیش فروش باید به موارد زیر اشاره صریح شود:

۱.نام و مشخصات طرفین

۲.انواع قرارداد اعم از حقیقی و حقوقی

 • پلاک ملک
 • مشخصات ثبتی ملک
 • نشانه ملک

۳.شرح امکانات ملک اعم از:

 • میزان مساحت اعیانی
 • تعداد اتاق ها
 • تعداد طبقات
 • شماره طبقه
 • شماره واحد
 • پارکینگ ها
 • انباری

۴.ویژگی های فنی و معماری ساختمان اعم از:

 • موقعیت ساختمان
 • کاربری ساختمان
 • مساحت کل بنا
 • مساحت زیربنا
 • تعداد طبقات و تعداد واحد ها
 • نمای ساختمان
 • مصالح به کار رفته در ساختمان
 • مکانیزم گرمایشی و سرمایشی
 • بخش های مشترک ساختمان و کلیه نکاتی که در پروانه ساخت و شناسنامه فنی هر واحد ذکر می شود یا می تواند در قیمت ملک تاثیرگذار باشد.

۵.بهای ملک یا عوض در قراردادهای معوض

۶.تعداد اقساط و نحوه پرداخت شماره قبض های اقساطی یا چک های پرداختی تحویل و انتقال قطعی

۷.موعد تحویل آپارتمان یا ساختمان پیش فروش و تنظیم سند رسمی انتقال قطعی ص کردن

۸.خسارت‌ها؛ نحوه فسخ قرارداد؛ ضمانت‌نامه‌ها؛ قراردادبیمه؛ تغییرات قیمت و تعیین تکلیف وضعیت آنها در شرایط مختلف

۹. ذکر تعهدات پیش فروشنده به مرجع صادرکننده پروانه و کلیه مراجع قانونی

۱۰. معرفی داوران

۱۱. احکام مذکور در مواد ۶ و ۷ و ۸ و تبصره آن ۹ و ۱۱ و ۱۲ و ۱۴ و ۱۶ و ۲۰ قانون

ماده ۳

مطابق قانون پیش فروش ساختمان و آپارتمان باید کلیه قراردادهای پیش فروش اعم از قرارداد واگذاری حقوق و تعهدات باید از طریق دفتر اسناد رسمی برای تنظیم سند و درج در سند مالکیت و تشریح کلی آن به اداره ثبت صورت بگیرد.

ماده ۴

در زمان تنظیم قرارداد پیش فروش آپارتمان باید مدارک زیر ارائه شود :

 • یک سند رسمی ملک یا سند رسمی اجاره که بر مبنای آن قرارداد رسمی معامله در خصوص سرمایه گذاری با حق فروش از طریق احداث بنا بر روی ملک به پیش‌فروشنده اختصاص داده میشود .
 • پروانه ساخت کل ساختمان و شناسنامه فنی جداگانه برای هر کدام از واحدها
 • ارائه بیمه نامه مسئولیت موضوع ماده ۹ همین قانون
 • ارائه تاییدیه مهندس ناظر ساختمان و پایان عملیات پی ساختمان
 • جواب استعلام از اداره ثبت اسناد و املاک محل وقوع ملک

تبصره

در بخش های احداثی فروشنده موظف و نظارت تعهدات در قبال مرجع صادرکننده پروانه نظیر آماده‌سازی و انجام فضاهای عمومی و خدماتی با پرداخت حقوق دولتی و عمومی را دارد می تواند با میزان حداقل ۳۰ درصد پیشرفت در تعهدات خود و تایید تعهدات توسط صادرکننده پروانه باشد.

ماده ۵
تنظیم قرارداد واگذاری حقوق تعهدات ذکر شده همگی باید در دفتر اسناد رسمی به ثبت برسد.

تمامی موارد مذکور دارای هزینه می باشد پرداخت حق ثبت بدون ارائه گواهی مالیاتی در قبال پرداخت حق تحریر مطابق تعرفه های قوه قضاییه خواهد بود.

ماده ۶
در صورت عدم تعهد فروشنده در تحویل واحد های پیش فروش شده پیش فروشنده موظف است تا جریمه تاخیر بپردازد .مگر اینکه به چیزی غیر از این با خریدار به توافق رسیده باشند .

ضمن اینکه بند ۹ ماده ۲ در صورت عدم تعهد فروشنده قابل اجرا میباشد.

اجرای مقررات ماده ۶۶ مانند اعمال خیارات برای پیش خریدار نیست.

۱ وقتی که واحد پیش فروش شده و بخش های اساسی مثل پارکینگ انباری در موعد مقرر به بهره برداری نرسیده باشد و به پیش خریدار تحویل داده نشده باشند تا زمان تحویل واحد کامل به پیش خریدار معادل اجرت المثل بایدپرداخت شود.

۲ پرداخت جریمه به دلیل عدم تعهد در بخش‌های مشاعی روزانه به میزان نیم درصد بهای روز

۳ پرداخت جریمه به پیش خریدار به دلیل عدم تعهد در بخش های خدمات عمومی مشمول بند ۹ ماده ۲ این قانون شامل :فضای سبز؛ خیابان؛ مسجد؛ مدرسه و غیره به میزان یک در هزار بهای روز در تعهدات انجام شده

۴ پرداخت جریمه به میزان یک در هزار مبلغ قرارداد برای عدم اقدام به موقع برای انتقال سند رسمی

ماده ۷

اگر مساحت ملک کمتر یا بیشتر از مقدار مشخص شده در قرارداد باشد؛ مابه تفاوت باید محاسبه شود.

اگر مساحت ۵ درصد بیشتر از زیر بنا باشد؛ امکان فسخ قرارداد وجود ندارد؛ اما در تخلفات بیشتر از ۵ درصد خریدار می تواند اقدام به بستن قرارداد کند .

اگر مساحت واحد تحویلی کمتر از ۹۵ درصد توافق شده باشد؛ پیش خریدار می تواند اقدام به فسخ قرارداد کند یا این که البه خسارت وارد بر پایه قیمت روز بنا را بر حسب نظر کارشناسی از پیش‌فروشنده طلب نمایند.

این مورد در قانون پیش فروش ساختمان و آپارتمان نیز قید شده است.

ماده ۸

به تمام بخش هایی که پیش فروشنده به دلیل عدم تعهد خود در موضوعات تخلف داشته باشد و حق فسخ پیش خریدار باشد ؛پیش فروشنده موظف به پرداخت خسارت وارده به صورت توافقی یا طبق نظر کارشناس خواهد بود.

تبصره

در صورتی که خریدار و فروشنده با یکدیگر به توافق نرسند پیش‌فروشنده باید اقدام به پرداخت خسارت بر اساس قیمت روز بنا و مطابق با نظر کارشناس منتخب به مراجع قضایی نماید و خسارت قانونی به پیش خریدار مسترد شود.

ماده ۹

مطابق قانون پیش فروش ساختمان و آپارتمان پیش فروشنده در برابر تمامی خسارات به دلیل عدم رعایت قانونی موظف به پرداخت خسارت وارد شده خواهد بود که معمولا از طریق بیمه پرداخت میشود در مواقعی که خسارت وارده بیشتر از مبلغ بیمه باشد مابه التفاوت آن را باید ش‌فروشنده بپردازد.

ماده ۱۰

گاهی بانک‌ها تسهیلاتی را بر اساس قرارداد پیش فروش به خریدار میدهند .

وجه تحصیلات از طرف پیش خریدار توسط بانک به حساب پیش فروشنده واریز میشود و مالکیت به نسبت سهم واحد حقوق پیش خریدار نسبت به آن واحد تضمین شده است.

ماده ۱۱

پرداخت اقساط پیش فروش ساختمان معمولاً به توافق فروشنده و خریدار خواهد بود.
ده درصد از بها در موقع تنظیم انتقال سند قطعی وصول می شود و هیچ یک از طرفین میتواند بر خلاف آن توافق کنند.

ماده ۱۲

با عدم تعهد پیش‌فروشنده در پیشرفت ساختمان پیش خریدار می‌تواند با تاییدیه مهندس ناظر دال بر پیشرفت ساختمان اقدام به پرداخت اقساط نمایند مهندس ناظر موظف است تا بر اساس تقاضای هر یک از طرفین ظرف مدت یک ماه اقدام به ارائه گزارش پیشرفت کار نمایند.

ماده ۱۳

وقتی خریدار تمامی اقساط یا عوض قراردادی را به موقع پرداخت کرده باشد در واقع مالک ملک پیش فروش شده است و پس از پایان مدت قرارداد پیش فروش آپارتمان و اتمام ساختمان با تایید مهندس ناظر که به بررسی تمامی اقساط پرداختی می پردازد مبادرت به تنظیم سند رسمی انتقال خواهد پرداخت فروشنده موظف است تا ۱۰ روز بعد از اعلام می دفترخانه اقدام به انتقال سند رسمی نماید اداره ثبت اسناد و املاک محل وقوع ملک موظف است که در خصوص تقاضای ذینفع نسبت به تفکیک و افراز زمین که پیش فروش شده اقدام کند.

ماده ۱۴

گاهی کلیه تعهدات از طرف پیش خریدار انجام شده و با عدم تعهد پیش فروشنده روبرو است. در این حالت با مراجعه به تاییدیه مهندس ناظر ساختمان در خصوص اقدامات جزئی تا تکمیل پرونده پیش خریدار می تواند به دفتر اسناد رسمی مراجعه کرده و درخواست تنظیم سند رسمی را از سهم خود بدهد.حقوق دولتی و هزینه‌هایی که بر اساس مقررات عهده پیش‌فروشنده می باشد و توسط پیش خریدار پرداخت میگردد؛ مانع از استیفای مبلغ هزینه شده از محل ماده ۱۱ و غیره با کسب نظر هیئت داوری مندرج در ماده بیست این قانون نخواهد بود م(طابق قانون پیش فروش ساختمان و آپارتمان)

ماده ۱۵

عرصه و اعیان واحد پیش فروش شده+ اقساط و مبالغ وصولی و یا تعهد شده در قبال آن پیش از انتقال واحد پیش فروش شده به پیش خریدار قابل توقیف و تامین به نفع پیش‌فروشنده یا طلبکار نخواهد بود.

ماده ۱۶

در صورت عدم تعهد خریدار در پرداخت اقساط یا عوض قراردادی در موعد مقرر فروشنده باید کسب مراتب را به دست در خانه تنظیم سند گزارش دهد تا دفترخانه در طی مهلت یک هفته‌ای اخطاریه را به پیش خریدار ابلاغ می کند. مطابق اخطاریه خریدار موظف است تا یک ماه نسبت به پرداخت اقساط معوقه اقدام کند عدم تعهد خریدار پس از این ابلاغی برابر است با حق فسخ قرارداد توسط فروشنده

ماده ۱۷

فروشنده می تواند پس از این که خریدار تمامی تعهدات خود را انجام داد اقدام به واگذاری تمام یا بخشی از آن ها به پیش خریدار یا نماینده قانونی یا وکیل وی نمایند.

ماده ۱۸ 

در صورتی که خریدار بدون رضایت ای پیش فروشنده اقدام به انتقال حقوق و تعهدات کرده باشد پیش خریدار به عهده دار پرداخت بها یا عوض قرارداد خواهد بود.

ماده ۱۹

بعد از انتقال قطعی واحد های پیش فروش شده و تعهدات صورت گرفته قرارداد پیش فروش فاقد اعتبار و طرفین قرارداد باید به دفترخانه اسناد رسمی مراجعه کنند

ماده ۲۰

در صورت اختلاف بین خریدار و فروشنده در خصوص تعاون سی و اجرای مفاد قرارداد یک داور از طرف خریداری داور از طرف فروشنده و یک داور مرضی الطرفین اقدام به رسیدگی می خواهد کرد آیین نامه اجرایی این ماده توسط وزارت مسکن و شهرسازی و وزارت دادگستری تهیه و به تایید هیات وزیران خواهد رسید داوری موضوع این قانون تابع مقررات آیین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب خواهد بود

ماده ای ۲۱

پیش فروشنده قبل از که مبادرت به تبلیغ و آگهی فروش در روزنامه ها و یا از طریق مطبوعات کند باید از مراجع ذیصلاح که در آیین نامه اجرایی این قانون تعیین شده است اقدام به اخذ و ضمیمه درخواست آگهی به مطبوعات و رسانه ها نمایند. در آگهی باید شماره و تاریخ مجوز درج شود. رسانه ها نیز باید در موقع درج آگهی این نکات را رعایت کنند .در غیر این صورت امکان انتشار آگهی پیش فروش را نخواهند داشت. در صورت عدم رعایت این نکات از طرف مراجع انتشار آگهی به مدت دو ماه و جزای نقدی هدیه یک میلیون تومان تا ده میلیون تومان محکوم خواهند شد. چنانچه جرم مذکور تکرار شود به حداکثر مجازات محکوم می شوند.

ماده ۲۲

شهرداری موظف به صدور پروانه مجزا برای هر واحد می باشد که باید در آن مشخصات کامل اعم است ملحقات و سایر حقوق با شماره مسلسل صادر شود و به متقاضی تحویل داده شود.

ماده ٢٣

مجازات درج آگهی و انتشار آن بدون اخذ مجوز برابر است با ۹۱ روز حبس تا یکسال حبس یا جزای نقدی به مبلغ دو تا چهار برابر وجوه دریافتی
تبصره
مجازات مذکور در ماده ۲۳ زمانی اعمال میشود که پرونده دارای شاکی خصوصی باشد یا اینکه شکایت از طرف وزارت مسکن و شهرسازی صورت گرفته باشد با گذشت شاکی و تغییر اجرا و حکم و مجازات متوقف خواهد شد

ماده ۲۴

مطابق قوانین پیش فروش ساختمان و آپارتمان مشاور املاک پس از مذاکرات اولیه بین دو طرف قرارداد باید برای تنظیم سند هر دو طرف را به دفتر اسناد رسمی بفرستند در صورت عدم رعایت این نکات مشاورین املاک برای بار اول به یک سال تعلیق پروانه کسب بار دوم دو سال تعلیق پروانه کسب و بار سوم پروانه کسب باطل خواهد شد

ماده ۲۵

آیین نامه اجرایی قانون پیش فروش آپارتمان ظرف مدت سه ماه از تاریخ تصویب توسط وزارت دادگستری با همکاری وزارت مسکن و شهرسازی و سازمان اسناد و املاک کشور تهیه و پس از تایید رئیس قوه قضاییه به تصویب هیئت وزیران خواهد رسید

بنا بر تمامی مفاد قانونی مذکور در بالا که فقط برای پیشگیری و ممانعت از اختلافات شی از عدم آگاهی افراد اتفاق می‌افتد بهتر است یا قبل از هر گونه اقدام طرح شکایت مراتب فورا توسط وکیل خوب در تهران پیگیری کنیم در برخی از پرونده ها می توان با ارائه راهکار های فوری به نتیجه دلخواه برسید در صورت عدم دسترسی به نتیجه مطلوب می توانید به کمک وکیل ملکی یا وکیل پیش فروش آپارتمان اقدام به پیگیری نمایید

فسخ مبایعه نامه توسط فروشنده

برای اینکه فروشنده بتواند اقدام به فسخ قرارداد کند باید امکان فسخ مطابق ماده یا قوانینی که در موقع تنظیم و ثبت قرارداد اعمال کرده را در متن قرارداد بررسی کنید. اگر متن قرارداد توسط وکیل پیش خرید آپارتمان ثبت شده باشد ۱۰۰ درصد در متن قرارداد های آن شرایط فسخ نیز لحاظ شده است. در صورتی که خریدار فسخ قرارداد را قبول نکند باید اقدام به طرح دعوای فسخ قرارداد در دادگاه حقوقی نماید که بهتر است برای طرح دعوا از بهترین وکیل پیش فروش آپارتمان در تهران کمک بگیرید .چون وکلای پیش فروش آپارتمان در تهران به دلیل کثرت پرونده های پیش فروش و تعدد دعاوی فسخ قرارداد علاوه بر مهارتی که در پیگیری پرونده ها دارند می توانند با ارائه راهکارهای اصولی مطابق با درخواست موکل اقدام به فسخ قرارداد و یا عدم فسخ قرارداد نمایند لذا بر این اساس تنظیم اظهارنامه ثبت دادخواست و لایحه های دفاعی بسیار اهمیت دارد

شرایط فسخ مبایعه نام توسط فروشنده چیست؟

 • موارد فسخ در متن قرارداد نباید ساقط شده باشند.
 • زمانی که فروشنده حق فسخ دارد نباید از فسخ انصراف دهد.
 • در مواقعی که شرایط فسخ مبایعه نامه با فروشنده است فروشنده باید اراده خود را از طریق اظهارنامه به خریدار اطلاع دهد.
 • دعاوی فسخ مبایعه نامه توسط فروشنده باید توسط شخص یا وکیل پیش خرید آپارتمان در دادگاه صلاحیت دار حقوقی پیگیری شود.
 • فسخ مبایعه نامه توسط فروشنده در زمان خیار شرط
 • فسخ مبایعه نامه با خیار تخلف از شرط
 • فسخ مبایعه نامه در زمان تاخیر ثمن
 • فسخ مبایعه نامه در زمان اقاله قرارداد
 • خیار تدلیس
 • خیار مجلس
 • خیار غبن
 • خیار عیب
 • خیار تخلف از شرط
فسخ مبایعه نامه توسط فروشنده به کمک وکیل پیش فروش آپارتمان

آیا در قانون فسخ معامله پیش بینی شده است؟

بله هرگونه نقل و انتقال مالکیت اموال منقول و غیرمنقول که قابل تنظیم و امضا باشد امکان حق فسخ نیز دارد و مطابق ماده ۳۹۶ قانون مدنی در قانون فسخ قرارداد پیش بینی شده است.
در قانون مدنی به حق فسخ معامله ملک خیار یا خیارات گفته میشود. خیار که فسخ یک جانبه در نقل و انتقالات مالکیت می باشد. اما در خیارات معمولاً مشمول ۱۰ نوع می باشد که شامل :خیار عیب؛ خیار مجلس؛ خیار غبن ؛خیار تاخیر ثمن؛ ثمن خیار؛ رویت خیار؛خیار حیوان؛خیار شرط ؛تدلیس؛خیار رویت و تخلف وصف؛خیار تبعض صفقه می باشد.

مشکلات پیش فروش آپارتمان

گاهی افراد در زمان پیش خرید آپارتمان ممکن است دچار چه مشکلاتی می شوند از عمده مشکلات مهم در پیش خرید آپارتمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کلاهبرداری در پیش فروش آپارتمان
 • تغییر متریال های ساختمان
 • تحویل ملک در زمان طولانی تر
 • عدم نظارت کیفی
 • عدم پرداخت به موقع وجه آپارتمان پیش فروش شده تفاوت متراژ آپارتمان
 • عدم دقت در موقعیت مکانی ملک
 • مشکل در تعداد طبقات
 • مشکل در تعداد واحد ها
 • مشکل در کاربری ملک
 • عدم وجود پارکینگ و انباری
 • تغییر در دکوراسیون داخلی
 • تغییرات مصالح مصرفی
 • عدم رضایت خریدار از نحوه ساخت یعنی چیزی که تصور می کرده با چیزی که در مرحله پایان مشاهده می‌کند تفاوت دارد
 • وجود وکالتنامه رسمی از طرف صاحب سند برای فروش یا وجود سند رسمی در موقع فروش می تواند مانع از بروز مشکلات بین طرفین قرارداد شود.
وکیل پیش خرید آپارتمان
 • عدم ثبت قوانین فسخ قرارداد
 • عدم ثبت جزئیات در قرارداد دبیر در مواقع مشکل ساز است
 • عدم درج نهایی اصلی ملک علاوه بر این که مراحل پیشرفت کار را دچار اختلال می کند در مراحل پایانی طرف مشکل ها هم خورد
 • بروز اختلاف و مشکل به خاطر جنس مصالح ؛اعم از رنگ مصالح؛ شیرآلات ؛دستگیره ؛سیم کشی؛ رادیاتور ها؛ آیفون ؛درب ها ؛کلید و پریز ؛کولر؛ کابینت؛ وسایل سرمایشی و گرمایشی و غیره
 • عدم توانایی فروشنده در انتقال ملک و بسیاری از موارد دیگر
 • دستوراتی که هریک از موارد فوق گریبان گیر شما میتوانید با بهترین وکیل دعاوی پیش خرید آپارتمان اقدام به اصلاح نموده و در کوتاهترین زمان ممکن پیگیری کنید.
ضرورت حضور وکیل پیش فروش آپارتمان در جریان دعوا

ضرورت حضور وکیل پیش فروش آپارتمان در جریان دعوا

اگر شما به عنوان یک خریدار آپارتمان، در یک جریان دعوای قضایی با فروشنده مواجه شده‌اید، حضور وکیل پیش فروش آپارتمان برای شما بسیار ضروری است. چرا که در این نوع دعاوی، تحلیل مجدد قرارداد خرید و فروش ضروری است و تنها یک وکیل پیش خرید آپارتمان، می‌تواند به درستی به شما کمک کند.

برخی از مواردی که وکیل پیش خرید آپارتمان برای شما انجام می‌دهد، شامل بررسی دقیق قرارداد خرید و فروش، بررسی امضای طرفین، بررسی مغایرت‌های قرارداد، بررسی مشکلات سند و مالکیت، بررسی مالیات و هزینه‌های وابسته، مشاوره در مورد راه‌حل‌های قانونی و غیره می‌باشد.

حضور برترین وکیل تهران در جریان این دعاوی، برای شما بسیار حیاتی است. چرا که وکیلان برتر با تجربه و آگاهی کافی در زمینه حقوقی قراردادهای خرید و فروش، می‌توانند به شما راهنمایی کنند و حقوق شما را به صورت حرفه‌ای دفاع کنند.

نکات مهمی که وکیل پیش خرید آپارتمان باید لحاظ کند در ادامه به آن ها اشاره شده است.

# فاکتور توضیحات
1 مقررات و مفاد قرارداد وکیل باید با دقت مقررات و مفاد قرارداد پیش خرید آپارتمان را بررسی کند و به شرایط و ضوابط آن توجه کند.
2 شرایط اولیه خرید وکیل باید شرایط اولیه خرید را شناسایی کند. این شرایط ممکن است شامل تعیین زمان تحویل، قیمت کل و شرایط پرداخت باشد.
3 تضمینات قرارداد وکیل باید تضمینات موجود در قرارداد پیش خرید آپارتمان را بررسی کند. این تضمینات ممکن است شامل تضمینات عمرانی، تضمینات کیفیت و تضمینات قانونی باشد.
4 مسئولیت‌های طرفین وکیل باید مسئولیت‌های هر دو طرف را در قبال پیش خرید آپارتمان بررسی کند. این شامل مسئولیت‌های مالی، مسئولیت‌های مربوط به کیفیت و مسئولیت‌های عمرانی

نکات حقوقی مهم در پیش فروش آپارتمان

نکات حقوقی مهم برای وکیل پیش فروش آپارتمان
نکات حقوقی در پیش فروش آپارتمانن2

فروش آپارتمان، یکی از مهمترین موضوعات در حقوق مسکن است. برای وکیلانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، نکات حقوقی مهمی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنند. در این متن به برخی از این نکات اشاره خواهیم کرد.

1- قرارداد فروش: قرارداد فروش، اصلی‌ترین سند در فروش املاک است. وکیل باید اطمینان حاصل کند که قرارداد شامل تمام شرایط و جزئیات مورد نظر مشتری باشد و تمامی پیشنهادات را به درستی در بر بگیرد.

2- بررسی مدارک: در فروش آپارتمان، وکیل باید مدارک مربوط به املاک را بررسی کند و اطمینان حاصل کند که همه مدارک و اسناد مورد نیاز موجود هستند و به درستی تهیه شده‌اند.

3- محاسبه مالیات: هنگام فروش آپارتمان، وکیل باید به محاسبه مالیات‌های مربوطه توجه کند و از پرداخت درست و به موقع آن‌ها اطمینان حاصل کند.

4- مذاکره با خریدار: وکیل باید نقش فعالی در مذاکره با خریدار داشته باشد و بهترین شرایط فروش را برای مشتری خود به دست آورد.

5- حقوق مشتری: یکی از مسئولیت‌های وکیل، حفاظت از منافع مشتری است. وکیل باید به دنبال حفظ حقوق مشتری خود در همه مراحل فروش باشد و از تضعیف حقوق او جلوگیری کند.

6- حل اختلافات: وکیل باید در صورت بروز اختلافات در هنگام فروش، نقشی فعال در حل آن‌ها داشته باشد و به کمک قوانین و مقررات حل اختلافات بپردازد.

مشاوره پیش فروش آپارتمان

مشاوره با وکیل پیش فروش آپارتمان
مشاوره با وکیل پیش فروش آپارتمان

فروش یک آپارتمان ممکن است به چالش های زیادی برای فروشنده منجر شود. اما با توجه به نکاتی که در این متن بیان می‌شود، می‌توانید این چالش‌ها را با موفقیت پشت سر بگذارید.

در راستای فروش یک آپارتمان، روش‌های مختلفی وجود دارد که هرکدام از آن‌ها با توجه به شرایط مختلف، می‌تواند بهترین روش برای فروش باشد. در جدول زیر، روش‌های مختلف فروش آپارتمان را به همراه توضیحاتی درباره هریک از آن‌ها آورده‌ایم:

روش فروش توضیحات
فروش مستقیم در این روش، فروشنده آپارتمان به صورت مستقیم با خریدار مذاکره می‌کند و قرارداد فروش را امضا می‌کنند. این روش سریع و آسان است، اما می‌تواند با خطرهایی همراه باشد که باید به آن‌ها توجه شود.
واسطه گری در این روش، واسطه گر بین فروشنده و خریدار قرار می‌گیرد و سعی می‌کند با ایجاد ارتباط بین دو طرف، فرایند خرید و فروش را به طور موثرتری انجام دهد. این روش معمولاً با عوارضی همراه است که باید به آن‌ها توجه شود.
حضور در نمایشگاه‌های ملک در این روش، فروشنده آپارتمان به صورت مستقیم در نمایشگاه ملک شرکت می‌کند و برای معرفی آپارتمان خود به خریداران پتانسیل، از امکانات نمایشگاه استفاده می‌کند. این روش معمولاً با هزینه‌های بالایی همراه است و باید به آن‌ها توجه شود.
استفاده از خدمات کارشناسان املاک در این روش، فروشنده آپارتمان با کمک کارشناسان املاک، بازار ملک را بررسی کرده و با توجه به شرایط بازار، قیمت مناسبی برای آپارتمان خود تعیین می‌کند. این روش معمولاً با هزینه‌هایی همراه است که باید به آن‌ها توجه شود.

با توجه به این که فروش یک آپارتمان ممکن است با چالش های مختلفی مواجه شود، باید به نکات زیر توجه کنید:

 1. ارزیابی وضعیت بازار

قبل از شروع فرآیند فروش، باید بازار ملک را دقیقاً درک کنید. بررسی شرایط بازار، قیمت های آپارتمان های مشابه در منطقه موردنظر و شرایط اقتصادی کل کشور اموری است که باید در نظر گرفته شود.

 1. تعیین قیمت مناسب

تعیین قیمت مناسب برای آپارتمان، از اولین قدم های موفقیت آمیز در فروش آن است. باید با توجه به نوع آپارتمان، موقعیت جغرافیایی و شرایط بازار، قیمتی مناسب برای آن تعیین کرد.

 1. استفاده از خدمات کارشناسان املاک

استفاده از خدمات کارشناسان املاک، یکی از بهترین روش های فروش آپارتمان است. این کارشناسان با توجه به نوع و موقعیت آپارتمان، قیمت مناسبی را برای آن تعیین می کنند و برای جذب خریداران پتانسیل، از ابزارهای مختلف بازاریابی استفاده می کنند.

 1. نیروی فروش

در صورتی که خودتان به عنوان فروشنده آپارتمان به بازار ملک آشنایی کافی ندارید، می توانید از نیروی فروش استفاده کنید. این نیروها با داشتن تجربه و آگاهی بالا، به شما کمک می کنند تا آپارتمان خود را با قیمت مناسب و در کوتاه‌ترین زمان ممکن بفروشید.

 1. استفاده از خدمات وکیل پیش خرید آپارتمان

در اغلب موارد، خریداران آپارتمان ها به دنبال یک وکیل پیش خرید هستند. استفاده از خدمات وکیل پیش خرید آپارتمان، به شما کمک می کند تا با حفظ حقوق خود، آپارتمان خود را باقی‌مانده وام خود را بپردازید.

 1. استفاده از فن آوری های مدرن

استفاده از فن آوری های مدرن، می تواند به شما کمک کند تا فرآیند فروش آپارتمان را سریعتر و موثرتر انجام دهید.

حکم پیش فروش آپارتمان

حکم پیش فروش آپارتمان در قانون مدنی ایران تبصره 3 ماده 532 مطرح شده است که براساس آن، پیش فروش آپارتمان به معنای انتقال ملکیت یک واحد مسکونی به شخص دیگر با تعیین مبلغ پیش پرداخت می باشد. با توجه به این حکم قانونی، اگر طرفین قرارداد پیش فروش آپارتمان هیچ گونه تعارضی در مورد شرایط، قیمت و موارد دیگر نداشته باشند، می توانند به صورت قانونی این نوع قرارداد را منعقد نمایند.

از جمله نکات مهم در برخورداری از حکم پیش فروش آپارتمان، ضرورت ارائه نمودن برگه اطلاعات ملک به خریدار است که شامل مشخصات ساختمان، تعداد واحدها، نوع کاربری، مشخصات واحد مورد نظر و شرایط فروش آن می باشد. همچنین، در صورتی که واحد مسکونی از پیش به فروش رسیده باشد و خریدار بعدی همان واحد را خریداری کند، با توجه به ماده 534 قانون مدنی ایران، حقوق و تعهدات طرفین قبلی به طور کامل برای طرفین جدید ارث برده می شود.

از دیگر نکاتی که در پیش فروش آپارتمان باید به آن توجه شود، تعیین مبلغ پیش پرداخت است. تعیین میزان پیش پرداخت بر عهده طرفین قرارداد است ولی بر اساس ماده 536 قانون مدنی ایران، حداقل مبلغ پیش پرداخت باید بیشتر از 30 درصد مبلغ کل معامله باشد.

در نهایت، برای اینکه قرارداد پیش فروش آپارتمان به صورت قانونی و معتبر صورت پذیرد، توصیه می شود قرارداد به صورت کتبی و مشخصات طرفین به دقت درج شود. همچنین، اگر قرارداد توسط نماینده یا وکیل طرفین حضوری منعقد می شود، لازم است نماینده یا وکیل با یک پروانه وکالت معتبر به عنوان نماینده یا وکیل طرفین قرارداد حضور داشته باشد.

در نتیجه، پیش فروش آپارتمان از جمله قراردادهایی است که به دلیل محتوای خود، برای طرفین قابلیتی را برای انتقال
مالکیت و اخذ وام از بانک به ویژه در مواردی که قرارداد پیش فروش توسط نماینده یا وکیل طرفین حضوری منعقد شود، می تواند باعث افزایش اعتماد طرفین به همدیگر و افزایش امکانات سرمایه گذاری در این زمینه شود.

همچنین، در صورتی که خریدار بدون پرداخت تمامی مبالغ قرارداد را خریداری کند، براساس ماده 540 قانون مدنی ایران، فروشنده حق دارد قرارداد را فسخ کرده و مبالغ پرداخت شده را به خریدار برگرداند. در این موارد، فرآیند فسخ قرارداد و بازگرداندن مبالغ پرداخت شده به خریدار، براساس شرایط مشخص شده در قرارداد و قوانین مربوطه صورت می گیرد.

در کل، پیش فروش آپارتمان از جمله مسائلی است که در بازار مسکن به عنوان یکی از شیوه های خرید و فروش مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به حکم قانونی و نکاتی که در بالا ذکر شد، امکان انجام این نوع معاملات به صورت قانونی و معتبر وجود دارد. لذا، پیش از انجام هرگونه قرارداد پیش فروش آپارتمان، توصیه می شود که به طور دقیق شرایط و موارد مربوط به آن را در نظر گرفته و مشاوره لازم را دریافت کنید.

جلوگیری از فروش ملک به چند نفر

جلوگیری از فروش ملک به چند نفر، یکی از مسائل حقوقی و قانونی در حوزه معاملات املاک است. برای جلوگیری از وقوع این مشکل، ابتدا لازم است که شخص فروشنده در قرارداد خود با خریدار، شرایط صریحی را در خصوص عدم فروش ملک به شخص دیگری منعقد نماید. به علاوه، می توان از مواد قانونی زیر استفاده کرد تا جلوی فروش ملک به چند نفر بگیریم:

1- ماده 968 قانون مدنی: طبق این ماده، هیچ فروشنده ای نمی تواند ملک را به چندین خریدار بفروشد، مگر اینکه در قرارداد خود با خریداران، شرایط صریحی برای اینکار تعیین کرده باشد.

2- ماده 988 قانون مدنی: طبق این ماده، فروشنده می بایست تمامی شرایط قرارداد را رعایت کرده و تحویل ملک را به یک خریدار انجام دهد. بنابراین، در صورت وقوع مشکل در پیش فروش آپارتمان به چند نفر، خریدار قادر است با استناد به این ماده، دادخواستی علیه فروشنده ارائه دهد.

3- ماده 973 قانون مدنی: طبق این ماده، در صورتی که فروشنده تمایل به پیش فروش آپارتمان به دو نفر داشته باشد، لازم است که شرایط دقیقی در قرارداد تعیین شود. این شرایط عبارتند از:

– تعیین قیمت کل ملک و هزینه های مربوط به معامله.
– تعیین میزان سهم هر یک از خریداران در مالکیت ملک.
– تعیین مسئولیت هر یک از خریداران برای پرداخت مبلغ معامله و هزینه های دیگر مربوط به ملک.
– تعیین مسئولیت هر یک از خریداران برای اجرای شرایط قرارداد و حقوق و تعهدات مربوط به آن.
– تعیین شرایط لازم برای انتقال ملک به نام خریداران.
– تعیین شرایط لازم برای حل اختلافات و جرائم محتمل در ارتباط با ملک.

با توجه به مواد فوق، فروشنده می بایست در قرارداد خود با خریدار، شرایط صریحی را در خصوص عدم فروش ملک به شخص دیگری تعیین کند. همچنین، برای پیش فروش ملک به دو نفر، لازم است که شرایط قانونی رعایت شده و قراردادی منعقد شود که به یک سری اصول و شرایط مشخص پایبند باشد. در غیر این صورت، فروشنده ممکن است با مشکلات حقوقی و مالی مواجه شود.

همچنین، برای جلوگیری از فروش ملک به چند نفر، می توان از روش های دیگر نیز استفاده کرد. به عنوان مثال، انجام معاینات دقیق برای اطمینان از وضعیت قانونی ملک و مشاوره با مشاوران املاک حرفه ای، می تواند به شما کمک کند تا از وقوع این مشکل جلوگیری کنید.

همچنین، در صورت وقوع مشکل در پیش فروش آپارتمان به چند نفر، خریداران می توانند با مراجعه به دادگاه، ادعاهای خود را مطرح کنند و حقوق خود را از فروشنده بخواهند. در این حالت، دادگاه با استناد به قوانین و مقررات مربوطه، تصمیم نهایی را در این خصوص صادر خواهد کرد.

در نتیجه، جلوگیری از فروش ملک به چند نفر بستگی به رعایت شرایط قانونی و قراردادی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، می توانید با مشاوران املاک و وکلا متخصص تماس بگیرید.

پیش فروش آپارتمان در وکیل آباد مشهد

یکی از جمله مناطقی که با پیش فروش آپارتمان نسبت به سایر مناطق دیگر در کشور خدمات پیش فروش آپارتمان رونق زیادی دارد منطقه وکیل آباد مشهد میباشد .به خاطر موقعیت قرارگیری وکیل آباد در بخش غربی شهر مشهد و قرارگیری در موقعیت مناسب از نظر آب و هوا زیاد دسترسی های محلی می توان به منطقه وکیل آباد مشهد اشاره کرد. در این منطقه علاوه بر مناطق مسکونی سنتی دارای منطقه وسیع پارکی شامل: باغ وکیل آباد ؛برخورداری از امکانات رفاهی و گردشگری زیاد جزو مناطق محبوب مشهد محسوب می شود. برای دسترسی به این منطقه می‌توان از میدان پارک یا همان میدان آزادی که به راه به دوراهی طرقبه و شاندیز ختم میشود دسترسی داشت. خط یک قطار شهری مشهد در کل بلوار وکیل آباد در حال تردد میباشد و به خاطر سایر امکانات مذکور خرید و فروش ملک و آپارتمان نیز در این منطقه رونق زیادی دارد . اکثر کسانی که در جامعه نیازمند تامین مسکن هستند اقدام به پیش خرید آپارتمان در این منطقه خوش آب و هوا می نمایند و از آنجایی که خرید و فروش ملک در پیش فروش آپارتمان نیازمند آگاهی از قوانین پیش فروش ملک و آپارتمان می باشد و مانعی برای سودجویان در این زمینه باشدکه می توانند از بهترین وکلای پیش فروش آپارتمان در وکیل آباد مشهد کمک بگیرید. همچنین میتوانید با بهترین وکیل مشهد در مجموعه حق وران در ارتباط باشید. برای مشاوره های تلفنی از طریق شماره 09129426674 تماس بگیرید یا از طریق چت واتساپ با ما در ارتباط باشید.

پیش فروش ساختمان

متاسفانه با رکود بازار افزایش قیمت ملک باعث افزایش چشمگیر دعاوی پیش فروش آپارتمان ها و ساختمان ها شده است که بهتر است برای امور ملکی خود حتماً با کارشناس و وکیل فروش ملک یا مشاور حقوقی ملکی در تهران مشاوره داشته باشید تامسائل حقوقی پیش فروش ساختمان را در زمان عقد قرارداد و معامله پیگیری کنید؛ و به نحوه صحیح به نتیجه برسانید. چون در اکثر مواقع در قراردادهای پیش فروش ساختمان هیچ ساختمانی وجود ندارد و این مسئله باعث بروز دعاوی پیش فروش ساختمان و پیش فروش آپارتمان ها خواهد شد. چون علی رغم اعتبار قرارداد قانونی ؛ نکات مهمی که در قرارداد پیش فروش به آن اشاره شد لحاظ میشود و باعث بروز دعاوی پیش فروش نشود.

وکیل پیش فروش ساختمان

وکیل پیش فروش ساختمان علاوه بر ارائه خدمات مشاوره حقوقی می تواند تمامی امور وکالت شما را از زمان انعقاد قرارداد تا تحویل کلید پیگیری و در جریان پرونده باشد و شرایط خوبی را برای جریان قرارداد و خرید ساختمان برای شما رقم زده و مسیر را هموار کنند. اما مشکل زمانی پیش خواهد آمد که دعاوی پیش فروش ساختمان به دلیل عدم آگاهی افراد در خصوص قراردادها منجر به ضرر و زیانهای آتی برای موکل می شود که بهتر است وکیل پیش فروش ساختمان با تخصص و توانایی های خود در پرونده جریان دادرسی پرونده را بر عهده بگیرد و با تمامی راهکارهای فرعی و اصولی که به موکل انتقال می دهد اطلاعات جامع و کامل را ارائه دهد تا بتوانند آگاهانه روند پرونده را در کنار موکل پیگیری کند. تمامی مشکلات ناشی از ورود کلاهبرداران و سودجویان است که در این زمینه ورود کردن و نقش اساسی در پرونده های کلاهبرداری های پیش فروش ساختمان دارند .ولی شما می توانید به کمک بهترین وکیل پیش فروش آپارتمان در تهران تمامی حق و حقوق قانونی خود را با تمامی چالش ها و معضلاتی که این دعاوی در پی دارند پیگیری کنید و به نتیجه مطلوب برسانسد. لذا استفاده از مهارت های وکیل متخصص بسیار اهمیت دارد .به شما پیشنهاد میکنیم هم اکنون از خدمات مشاوره حقوقی تلفنی مجموعه استفاده کنید و در صورت تمایل اقدام به اخذ وکیل کنید تا در کوتاهترین زمان ممکن که به حقوق قانونی خود برسید.

وکیل پیش فروش آپارتمان در بلوار وکیل آباد مشهد

نمیدانم  شما ساکن وکیل آباد مشهد هستید یا قصد خرید ملک یا آپارتمان یا پیش فروش آپارتمان را در این منطقه دارید بهتر از هر چیز بهتر است و در خصوص مشخصات این منطقه بیشتر بدانید. منطقه وکیل آباد مشهد یکی از بلوار های بزرگ مشهد در بخش غربی شهر هست که دسترسی آن از میدان پارک یا میدان آزادی شروع می‌شود و به دوراهی طرقبه و شاندیز می رسد از جمله مزایای این بخش وجود قطار شهری مشهد در کل بلوار وکیل آباد می باشد که این قطار از وسط بلوار عبور می کند و برخلاف سایر مناطق همیشه قطار از زیر زمین حرکت می کند. اینجا قطار از روی زمین حرکت می کند .موقعیت وکیل آباد مشهد این منطقه را جزو مناطق پر طرفدار برای خرید و فروش ملک اعم از مسکونی و تجاری کرده است. البته بهتر است پیش از هرگونه خرید و فروش ملک تجاری مسکن در این منطقه از بهترین وکلای پیش فروش آپارتمان اقدام به اخذ مشاوره کنید. معمولاً منطقه وکیل آباد مشهد به خاطر موقعیت قرارگیری و دسترسی های راحتی که به سایر بخشهای شهر مشهد دارد بسیار مورد استقبال خریداران ملک و پیش فروش آپارتمان قرار گرفته است .به خاطر همین بهتر است تا پیش از هرگونه معاملات ملکی به صورت قانونی اقدام کنید تا از بروز مشکلات آتی جلوگیری شود.

الزامات قراردادهای پیش فروش آپارتمان

در قراردادهای پیش فروش آپارتمان، الزاماتی وجود دارد که با توجه به حقوق و تعهدات هر طرف به‌خصوص باید رعایت شود. این الزامات شامل مواردی مانند توضیحات دقیق درباره واحد فروشی، تاریخ تحویل واحد، قیمت نهایی، شرایط پرداخت، شرایط بازگشت وجه، شرایط تحویل سند و مستندات مربوط به تحویل واحد و … می‌شوند.بهترین راه حل برای اطمینان از رعایت تمامی الزامات قرارداد، استفاده از خدمات یک وکیل متخصص در امر پیش فروش آپارتمان است. وکیل پیش فروش آپارتمان با داشتن تخصص لازم در حوزه قراردادهای املاک، می‌تواند به صورت حرفه‌ای و با دقت بالا، قرارداد شما را بررسی و از صحت آن اطمینان حاصل کند.

نحوه تنظیم سند پیش فروش آپارتمان

سند پیش فروش آپارتمان یکی از مهمترین دستورالعمل‌های حقوقی است که برای هر واحد مسکونی باید تنظیم شود. برای تهیه چنین سندی، بهتر است با وکلای پیش فروش آپارتمان مشورت کرده و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.در تنظیم سند پیش فروش آپارتمان، به چند نکته باید توجه کرد. اولین نکته، توضیح مختصری درباره ویژگی‌های آپارتمان و موقعیت جغرافیایی آن است. برای این کار بهتر است از عبارات اصطلاحی مربوط به محله و شهر استفاده کنید تا کلمات شما در گوگل سئو به خوبی جستجو شود.در قسمت بعدی، شرایط و هزینه‌های پرداختی برای خریداران باید به صورت دقیق و شفاف توضیح داده شود. این شرایط می‌تواند شامل قیمت پایه، هزینه‌های اضافی، تاریخ پرداخت و شرایط بازپرداخت باشد.همچنین در سند پیش فروش آپارتمان، شرایط مختلف مانند حق استفاده از امکانات عمومی، نحوه تحویل واحد، مجوزها و مستندات مربوط به واحد و … باید به صورت دقیق و کامل توضیح داده شود.

پیش فروش آپارتمان به دو نفر

پیش فروش آپارتمان به دو نفر، به معنای ابراز رضایت فروشنده برای فروش و تحویل ملک به دو خریدار می باشد. در این روش از فروشنده خواسته می شود که به دو خریدار یک قرارداد پیش فروش ارائه دهد که در آن جزئیات فروش، شرایط پرداخت و دیگر الزامات مربوط به معامله ذکر شود.

اما پیش فروش آپارتمان به دو نفر ممکن است برای خریداران مشکلاتی به دنبال داشته باشد. به عنوان مثال، هر یک از خریداران نمی توانند به صورت مجزا از ملک استفاده کنند تا زمانی که مقدار مناسبی از پول را به فروشنده پرداخت نکنند. همچنین، در صورتی که یکی از خریداران نسبت به پرداخت مبلغ معامله بی توجه باشد، خریدار دیگر قادر به تحویل ملک به نام خود نخواهد بود.

ماده 973 قانون مدنی، شرایط دقیقی را برای پیش فروش آپارتمان به دو نفر تعیین کرده است. این شرایط عبارتند از:

1- ابراز رضایت فروشنده برای فروش به دو خریدار.

2- تعیین قیمت کل ملک و هزینه های مربوط به معامله.

3- تعیین میزان سهم هر یک از خریداران در مالکیت ملک.

4- تعیین مسئولیت هر یک از خریداران برای پرداخت مبلغ معامله و هزینه های دیگر مربوط به ملک.

5- تعیین مسئولیت هر یک از خریداران برای اجرای شرایط قرارداد و حقوق و تعهدات مربوط به آن.

6- تعیین شرایط لازم برای انتقال ملک به نام خریداران.

7- تعیین شرایط لازم برای حل اختلافات و جرائم محتمل در ارتباط با ملک.

فروشنده در صورتی که شرایط مربوط به پیش فروش آپارتمان به دو نفر را رعایت نکند، مجازات هایی از جمله پرداخت جزایات مالی و حتی لغو قرارداد و تحویل مبلغ پرداخت شده توسط خریداران را به عهده خواهد داشت.

سوالات شما

سوالات متداول

سوالات متداول و پاسخ به آن ها را مشاهده میکنید.

در صورتی که شما هم سوالی دارید در دیدگاه ها بپرسید.

‌١ـ اسم و مشخصات طرفین قرارداد اعم از حقیقی یا حقوقی .

‌٢ـ پلاک و مشخصات ثبتی و نشانی وقوع ملک .

‌٣ـ اوصاف و امکانات واحد ساختمانی مورد معامله مانند مساحت اعیانی ، تعداد اتاق‌ ها ، شماره طبقه ، شماره واحد ، توقفگاه (پارکینگ) و انباری .

‌۴ـ مشخصات فنی و معماری ساختمانی که واحد در آن احداث می‌شود ؛ مانند موقعیت ، کاربری و مساحت کل عرصه و زیربنا ، تعداد طبقات و کل واحدها ، نما ، نوع مصالح مصرفی ساختمان ، سیستم گرمایش و سرمایش و قسمت های مشترک و سایر مواردی که در پروانه ساخت و شناسنامه فنی هر واحد قید شده یا عرفا در قیمت موثر است .

‌۵ ـ بها یا عوض در قراردادهای معوض ، تعداد اقساط و نحوه پرداخت .

‌۶ـ شماره قبوض اقساطی برای بها ، تحویل و انتقال قطعی .

‌٧ـ زمان تحویل واحد ساختمانی پیش ‌فروش‌ شده و تنظیم سند رسمی انتقال قطعی .

‌٨ـ تعیین تکلیف راجع به خسارات ، تضمین‌ ها و قرارداد بیمه‌ای ، تغییر قیمت و تغییر مشخصات مورد معامله .

‌٩ـ تعهدات پیش ‌فروشنده به مرجع صادرکننده پروانه و سایر مراجع قانونی .

اگر قصد خرید یا پیش‌خرید آپارتمانی را از یک ساختمان دارید و فروشنده آن سازنده همان ساختمان است حتماً به دو موردتوجه کنید.

اول این‌که واحدها بین ملک و سازنده تقسیم‌شده باشد و در قرارداد مشارکت یا جداگانه تقسیم‌نامه تنظیم کرده باشند.

دوم اینکه سازنده حق فروش داشته باشد و اینکه آیا برای فروش شرطی گذاشته‌شده یا خیر.

برای مثال ممکن است در قرارداد مشارکت شرط شده، سازنده بعد از ۸۰ درصد پیشرفت یا بعد از مرحله سفت‌کاری حق فروش یا پیش‌فروش واحدهای خود را دارد.

اگر این موارد رعایت نشود، مالک می‌تواند از طریق دادگاه ابطال مبایعه‌نامه فی‌مابین سازنده و پیش خریدار را بخواهد.

قبل از تحویل آن توصیه می‌کنیم از طریق شورای حل اختلاف محل وقوع اقدام به تأمین دلیل کنید تا یک نفر کارشناس رسمی دادگستری در رشته عمران از محل کاشانه بازدید به عمل آورد و موارد نقض و ایراد احتمالی و این‌که آیا کاشانه در شرایط موجود قابلیت سکونت و بهره‌برداری کامل را دارد یا خیر.

برای مثال عدم اخذ گواهی استاندارد آسانسور و نقص در ایمنی آن برای طبقات چهار و بالاتر می‌تواند از موانع بهره‌برداری کامل باشد و خریدار می‌تواند از تحویل واحد خودداری کرده و پس از تأمین دلیل علیه فروشنده در دادگاه اقامه دعوا نماید.

وجود اختلاف و دعوا فی‌مابین مالک و سازنده تأثیری در تعهد فروشنده (مالک) در مقابل پیش خریدار ندارد.

بنابراین در غیر موارد فورس ماژور در صورت تأخیر در تحویل واحد، می‌توان علیه پیش فروشنده برای مطالبه خسارت در تحویل واحد در مرجع قضایی اقامه دعوا نمود.

چه سهم سازنده به‌صورت رسمی یا عادی به وی انتقال‌یافته باشد با پیش‌بینی شرط عدم واگذاری و عدم رضایت مالک به انتقال واحدها، مالک می‌تواند تقاضای ابطال مبایعه‌نامه را بخواهد.

هرچند تأثیری در مالکیت سازنده نسبت به سهمش ندارد.

و در مقابل خریدار نیز در صورت بی‌اطلاعی می‌تواند علاوه بر استرداد ثمن، کلیه خسارات وارده به خود را از سازنده بخواهد.

قطعاً کسی که ابتدائاً آنجا را خریده است مالک محسوب می‌شود هرچند معامله با سند عادی و بدون اخذ کدرهگیری باشد.

بنابراین نباید فریب اخذ کدرهگیری را بخورید. زیرا اخذ کدرهگیری یک تشریفاتی است که جلوی نقل‌وانتقال بعدی ملکی را می‌گیرد که قرار است متعاقباً و قبل از انتقال رسمی مجدداً برای آن بخواهیم کدرهگیری اخذ کنیم.

تقریباً هیچ راهی به جزء علم به صداقت گفتار و اظهارات پیش فروشنده وجود ندارد. بنابراین باید از یک فرد مطمئن و موثق پیش‌خرید کنید.

همچنین در خصوص چنین ساختمان‌هایی سازنده یا مالک می‌تواند به اداره پست محل مراجعه کند و برای کلیه واحدها کد پستی دریافت کند و سپس در دفتر املاک با توجه به کد پستی معین‌شده برای واحد موردنظر شما مبایعه‌نامه تنظیم شود.

خیر. تنظیم قرارداد پیش فروش باید در یکی از دفاتر اسناد رسمی صورت گیرد.

به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جریمه‌ی نقدی به میزان دو تا چهار برابر وجوه و اموال دریافتی محکوم می‌شود.

یکی از بهترین ضمانت اجراهای تعهد تحویل ملک، خسارت تأخیر روزانه بر اساس قیمت اجاره همان ملک است، تا خسارت خریدار جبران شود. پس این بند را با دقت در قرارداد درج کنید.

کلیه مشاوره های حقوقی خود در زمینه پیش فروش آپارتمان را میتوانید به صورت خدمات حضوری، تلفنی و آنلاین از مشاورین مجموعه حق وران در کمترین زمان ممکن دریافت کنید.

برای این منظور از درگاه زیر اقدام نمایید.

46 دیدگاه

 • سلام .به یه مشاور املاک گفتیم ی خونه برام تخفیف دار برام پیدا کن و گفت 15 تومن میگیرم معامله جوش میدم
  ما معامله کردیم و قولنامه رو به من نداد گفت 15 تومن باید بدی بعد بیا قولنامه اتو بگیر
  منم واقعا نداشتم که بدم
  حالا قولنامه دست ایشون هست برام بد نمیشه ازش سو استفاده کنه

  • سلام. با وقوع معامله حتی برای یک لحظه مبایعه نامه را در اختیار مشاور املاک قرار ندهید. به کرات مشاهده شده که اشخاصی از متن مبایعه نامه سوء استفاده و تعهدات بی شماری را به یکی از طرفین قرارداد اضافه نموده اند. بنابراین به یاد داشته باشید که با وقوع بیع، دلیلی برایوجود سند در دست مشاور املاک وجود ندارد.

 • سلام.ملکی رو خریدم و سازنده فوت کرده و الان موقع تحویل شده و نمیدونیم چکار کنیم و باقی پول به کی و چطور پرداخت کنیم .

 • با سلام .ملکی رو از سازنده پیش خرید کردم و دوسال از موعد تحویل گذشته و
  مبایعه نامه در دفتر املاک اضا شده و رسمی هست
  سازنده ملک رو تحویل نمیده
  چه اقدامی میتونم انجام بدم

  • با سلام. مبایعه نامه ای که در بنگاه املاک تنظیم شده باشد رسمی محسوب نمی شود. اما درخصوص سوالتون که دنبال راهکار بودید باید دادخواست الزام به تحویل و تنظیم سند بدید ولی با توجه به تخصصی بودن این دسته موضوعات پیشنهاد مینیم با وکیل متخصص مشورت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس رایگان