انحصار وراثت

کاربر سایت(ناشناس )

باسلام

باسلام من در کودکی پدر خود را از دست دادم و برادر پدرم که عمویم می‌باشد مسئولیت امورات مالی پدر من را بر عهده گرفت ملک پدرم رافروخته وزمین خریده وزمین رانیز فروخته. اپارتمانی گرفته همه به نام خودش. حال همه اقوام وفرزندانش کاملا میدانند که چه شده واکنون عمو نیز فوت نموده آیا ملک مورد نظر هم به انحصار وراثت ارتباط دارد یا ندارد.

دکتر محمد جواد گوهریانوکیل پایه یک دادگستری

پاسخ سوال :

باسلام   
1.براساس ماده 300 قانون امورحسبی مربوط به امور حسبی در صورتی که تعداد وراث بیش از یک نفر باشد، هرکدام از آن‌ها می‌تواند از طریق دادگاه دادخواست تقسیم سهم خود را از سهم دیگر وراث تنظیم کند.
طبق ماده ۳۰۰، نخست باید وراث مشخص شوند و سپس ارث بین آن‌ها تقسیم خواهد شد و روش قانونی تعیین وراث حصروراثت است.
3.فروش اموال توسط عموی شما چنانچه بدون اجازه سرپرستی و طی مراحل قانونی صورت گرفته باشد قابل پیگیری است.
نتیجه گیری: بهتر است برای حصول نتیجه ی بهتر همراه با ذکر جزئیات و مدارک خود با وکیل متخصص در حوزه خانواده مشاوره بفرمایید و با تنظیم دادخواست مورد نظر احقاق حق بفرمایید.

آیا این سوال پاسخ شما هم بود ؟

شما کاربر عزیز سایت حق وران، می توانید در صورتی که پاسخ خود را نگرفته اید ، از خدمات مشاوره تلفنی ما استفاده کنید و در اسرع وقت و بدون نیاز به مراجعه حضوری از وکلای پایه یک دادگستری مشاوره تخصصی دریافت نمائید.

خدمات رایگان مشاوره برای همه

آیا میدانید گروه وکلای حق وران خدمات مشاوره رایگان ارائه نموده است ؟

گروه وکلای حق وران به منظور ارائه خدمات عمومی گسترده برای همه ی مردم با توان های مالی مختلف و به منظور ارائه راهنمایی موثر ، اقدام به ارائه مشاوره رایگان حقوقی نموده است.

برای بهره مندی از خدمات مشاوره رایگان کافی است که در فرم زیر سوال خود را بپرسید  و سپس در قسمت مشاوره افلاین پاسخ سوالات خود و دیگران را ببینید.

گروه وکلای حق وران با بهره گیری از وکلای خوب تهران پاسخگوی سوالات حقوقی شما ، در حوزه های تخصصی زیر می باشد :

از جمله اساتید متخصص مباحث مختلف شامل:

وکیل قاچاق کالا و ارز، وکیل شرب خمر، وکیل رابطه نامشروع، وکیل ارث ، وکیل جرایم اینترنتی، وکیل پیش فروش آپارتمان، وکیل مالیات، وکیل ملکی وکیل خانواده ؛ وکیل شهرداری ، وکیل تجاوز جنسی ، وکیل سقط جنین ، وکیل جرایم پزشکی ، وکیل سرقفلی

وکلای حق وران راهنمای شما در رسیدن به نتیجه مطلوب می باشند. شماره تماس در ۲۴ ساعت شبانه روز : 09129426674

ما را در اینستاگرام دنبال نمایید: haghvaran

منیره شفیعیمشاهده نوشته ها

Avatar for منیره شفیعی

من منیره شفیعی با بیش از 4 سال سابقه، نویسنده گروه وکلای حق وران هستم . این مقاله توسط گروه وکلای حق وران، تشکیل شده از وکلای حرفه ای و پایه یک دادگستری با سالها تجربه ، تحریر و نظارت شده است و به منظور پاسخگویی به نیازهای شما گردآوری شده است. در صورتی که شما سوالات مشابه دارید ، پائین همین پست بپرسید تا مطلب مورد نظر شما گردآوری شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *