تعدیل مبلغ اجاره

تعدیل مبلغ اجاره

سوال :

سلام.اپارتمانی با اسانسور در طبقه ۴ رو اجاره کردم بعد از ۵ ماه بنا به دلایلی از کار افتاد. اکنون میتوانم تا پایان قرار دادم مابه تفاوت بدون اسانسور را از مالک بگیرم به چه صورت؟

پاسخ سوال :

باسلام.

شما برابر قانون مدنی ایران یکی از راه حل های زیر را خواهید داشت:

۱- شما میتوانید هزینه تعمیر آسانسور را در قالب پیش فاکتور و بصورت اظهارنامه رسمی برای مالک ملک ارسال نمایید و مهلت یک هفته ای برای انجام تعمیر آسانسور به وی بدهید و در صورتیکه تعمیر آسانسور را ظرف یک هفته انجام ندهد میتوانید نسبت به پرداخت هزینه تعمیر آسانسور اقدام نمایید و از مبلغ اجاره ملک کسر نمایید. در صورتی که ملک بصورت کامل در رهن شما می باشد و قادر به کسر هزینه پرداخی از مبلغ اجاره نمی باشسد باید از طریق دادگاه، هزینه را از مالک مطالبه کنید.

۲- اما در فرضی که صرفا مالک واحد شما از پرداخت هزینه تعمیر آسانسور خودداری می نماید، مراحل قضایی باید از طریق مدیر ساختمان بشرحی که برای شما گفته شد، انجام پذیرد. یعنی مدیر ساختمان ابتدا اظهارنامه ای برای مالک واحد شما می فرستد و سپس هزینه را از طریق دادگاه مطالبه می کند.

در هر صورت موجبی برای مطالبه مابه التفاوت مبلغ اجاره توسط شما وجود ندارد.

WhatsApp Image 2022-12-15 at 11.09.20 PM

گروه وکلای حق وران با بهره گیری از وکلای خوب تهران پاسخگوی سوالات حقوقی شما پیرامون مسائل مربوط به ثمن مورد معامله و غیر می باشد.

یکی از خدمات گروه وکلای ارائه خدمات مشاوره حقوقی رایگان میباشد .

برای دسترسی به پاسخ سوالات حقوقی خود به صورت رایگان میتوانید از بخش پرسش و پاسخ اقدام کنید.

در صورتی که تمایل به مشاوره حقوقی فوری دارید می توانید از بخش مشاوره تلفنی حق وران اقدام نمایید.

همچنین میتوانید درخواست مشاوره های خود را به صورت حضوری، آنلاین و یا تلفنی در مباحث مختلف پیگیری کنید.

مجموعه گروه وکلای حق وران با بهره مندی از ده وکیل خوب تهران آماده پاسخگویی به سوالات و مشکلات شما عزیزان در بخش های مختلف می باشند.

از جمله اساتید متخصص مباحث مختلف شامل:

وکیل قاچاق کالا و ارز، وکیل شرب خمر، وکیل رابطه نامشروع، وکیل ارث، وکیل تجاوز، وکیل جرایم اینترنتی، وکیل پیش فروش آپارتمان، وکیل مالیات، وکیل ملکی وکیل خانواده؛ وکیل شهرداری و…

وکلای حق وران راهنمای شما در رسیدن به نتیجه مطلوب می باشند. شماره تماس در ۲۴ ساعت شبانه روز : 09129426674

ما را در اینستاگرام دنبال نمایید: haghvaran@

دکتر محمد جواد گوهریانمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر محمد جواد گوهریان

سلام من دکتر محمد جواد گوهریان هستم و متولد سال ۱۳۶۴ و دارای دکترای تخصصی در رشته حقوق خصوصی از دانشگاه خوارزمی هستم. بنده سابقه  تالیف و گردآوری بیش از ۸ مقاله در حوزه حقوق خصوصی در نشریات معتبر داخلی و  گرد آوری کتاب در حوزه آرای وحدت رویه قضائی را دارا می باشم. انجام وکالت و مشاوره در بیش از ۴۳۸ پرونده مطرح در محاکم داخلی و بیش از یازده پرونده داوری در عرصه قرارداهای داخلی تا سال ۱۳۹۸ توسط بنده به انجام رسیده است. تخصص در وکالت در زمینه ملکی و همینطور در زمینه شرکت های داخلی و بین المللی در خصوص انعقاد قرارداهای جاری  و وکالت دائم از دیگر حوزه های فعالیت بنده هست. همینطور بنده مفتخرم پاسخ سوالات کاربران عزیزمان را که عضو با ارزش سایت در نزد ما محسوب می شوند، را به دقت و به صورت رایگان در سایت و در بخش پرسش وپاسخ قرار بدهم .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *