تقسیم ارث

تقسیم ارث

کاربر سایتم.ح

سلام. خواهرم عید فوت شدند و تنها وارث مادرم هستند. از متوفی ۲۱ حساب بانکی در ده بانک و یک آپارتمان به جا مانده که به دلیل اختلافات خانوادگی، برادرم اسناد را در اختیار ما قرار ندادند. انحصار وراثت و تحریر ترکه در دفتر حقوقیی انجام شده ولی پرونده مالیات بر ارث را به همان دفتر حقوقی سپردیم که شخصی که کار را انجام میدهد مدام امروز فردا کرده و الان دقیقا دو ماه و نیم گذشته و هنوز پرونده ای در اداره مالیات ثبت نشده. بنده خسته شدم. میخوام کار را ازشون بگیرم و به شخصی بسپرم که کار میکنند نه اینکه قرارداد ببندند و مشتری را رها کنند. لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید که چه کنم و اگر کار را به شما بسپرم چند وقته تموم میشود. میخوام مفاصا مالیات ها را بگیرم و سند بنام وارث ( مادرم).

دکتر سبحان فتح اللهیوکیل پایه یک دادگستری

پاسخ سوال:
با سلام.
اولاً لازم به ذکر است که سوال شما به اعتقاد ما دارای ایراد است. زیرا وقتی شخصی فوت میکند و فرزندی ندارد علاوه بر مادر برادران و خواهران متوفی نیز به عنوان وراث طبقه دوم ارث می برند در حالیکه در فرض سوال شما عنوان فرموده اید که خواهر شما فوت کردند و مادر شما تنها وارث ایشان هستند. بنابراین مادر شما تنها یک ششم ارث می برند و مابقی ماترک مرحوم خواهر شما، به برادران و خواهران ایشان می رسد.
نکته دوم اینست که فرموده اید انحصار وراثت و تقسیم ترکه انجام شده. باید توجه داشت انحصار وراثت و تقسیم ترکه ماهیت حقوقی پیشرفت پرونده نیستند. یعنی از مواردی هستند که لازمه اقامه دعوای قانونی هستند و ما توصیه میکنیم وقتی بحث تقسیم ماترک مطرح می شود از موارد و خواسته های جایگزین استفاده شود.
حال راه حل این است که اگر اسناد مالکیتی در خصوص اموال غیر منقول وجود دارد، درخواست دستور فروش را بخواهید و در خصوص حساب های بانکی با استفاده از تامین خواسته ، توقیف حساب ها را بخواهید.
در خصوص پرونده مالیاتی باید توجه داشت که این مرحله در این نوع پرونده، مرحله آخر می باشد و به محض اینکه شما اسناد مالکیت خود را به اداره دارایی ارائه دهید، آنها متناسب با طبقه میزان وجوه حساب های بانکی متوفی را تعیین میکنند و فیش پرداخت صادر می کنند.
لازم به ذکر است که کلیه فرآیند پرونده شما 6 ماه زمان می برد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر بهتر است از وکیل ارث موسسه حق وران مشاوره بگیرید.
یا با شماره های زیر در تماس باشید.
021-88109560
09129426674

آیا این سوال پاسخ شما هم بود ؟

شما کاربر عزیز سایت حق وران، می توانید در صورتی که پاسخ خود را نگرفته اید ، از خدمات مشاوره تلفنی ما استفاده کنید و در اسرع وقت و بدون نیاز به مراجعه حضوری از وکلای پایه یک دادگستری مشاوره تخصصی دریافت نمائید.

در صورتی که در حوزه دعاوی حقوقی دچار مشکلات مشابه هستید می توانید از وکیل دعاوی حقوقی متخصص حق وران کمک بگیرید.

آیا میدانید گروه وکلای حق وران خدمات مشاوره رایگان ارائه نموده است ؟

گروه وکلای حق وران به منظور ارائه خدمات عمومی گسترده برای همه ی مردم با توان های مالی مختلف و به منظور ارائه راهنمایی موثر ، اقدام به ارائه مشاوره رایگان حقوقی نموده است.

برای بهره مندی از خدمات مشاوره رایگان کافی است که در فرم زیر سوال خود را بپرسید  و سپس در قسمت مشاوره افلاین پاسخ سوالات خود و دیگران را ببینید.

خدمات رایگان مشاوره برای همه

گروه وکلای حق وران با بهره گیری از وکلای خوب تهران پاسخگوی سوالات حقوقی شما ، در حوزه های تخصصی زیر می باشد :

از جمله اساتید متخصص مباحث مختلف شامل:

وکیل قاچاق کالا و ارز، وکیل شرب خمر، وکیل رابطه نامشروع، وکیل ارث ، وکیل جرایم اینترنتی، وکیل پیش فروش آپارتمان، وکیل مالیات، وکیل ملکی وکیل خانواده ؛ وکیل شهرداری ، وکیل تجاوز جنسی ، وکیل سقط جنین ، وکیل جرایم پزشکی ، وکیل سرقفلی

وکلای حق وران راهنمای شما در رسیدن به نتیجه مطلوب می باشند. شماره تماس در ۲۴ ساعت شبانه روز : 09129426674

ما را در اینستاگرام دنبال نمایید: haghvaran

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *