خرید خودرو بدون تنظیم قولنامه

خرید خودرو بدون تنظیم قولنامه

سوال :

سلام. بنده دو سال پیش یه سواری تاکسی از برادر زاده ام خریدم.بدلیل اعتماد یبجا معامله فاقد قولنامه  و سند رسمی است. البته قولنامه ای با دستخط و امضای برادر ایشان بدون امضای فروشنده و حواله وجوهی که به حساب فروشنده در همان موقع ریخته ام موجود هست.  الان به مدت دو سال ماشین و کلیه مدارک ان در تصرف کامل بنده است و بنده دو سال ماشین رو بیمه کردم و ایشان از انتقال سند استنکاف میکند. اخیرا فروشنده با پیامک گفته بودن که نگران انتقال سند نباشم. سوال بنده اینه که پیامک با این مضمون در کنار دلایل دیگر به اثبات بیع کمک می کند. مشکلی که وجود دارد این است که پیامک از گوشیم پاک شده اما زمان دقیق ارسال ان را از مخابرات استعلام کردم. به نظر شما با این اوصاف مییشه اثبات بیع نمود؟ 

پاسخ سوال :

با سلام. مستند به شهادت شهود و وجوه منتقل شده بین طرفین دادخواست اثبات وقوع بیع رو بدید. تصرف شما دلیلی بر حقانیت شما می باشد. حتی به بیمه نامه ماشین و تمدید سالیانه بیمه نامه توسط خودتان نیز استناد کنید.

WhatsApp Image 2022-12-15 at 11.09.20 PM

گروه وکلای حق وران با بهره گیری از وکلای خوب تهران پاسخگوی سوالات حقوقی شما پیرامون مسائل مربوط به ثمن مورد معامله و غیر می باشد.

یکی از خدمات گروه وکلای ارائه خدمات مشاوره حقوقی رایگان میباشد .

برای دسترسی به پاسخ سوالات حقوقی خود به صورت رایگان میتوانید از بخش پرسش و پاسخ اقدام کنید.

در صورتی که تمایل به مشاوره حقوقی فوری دارید می توانید از بخش مشاوره تلفنی حق وران اقدام نمایید.

همچنین میتوانید درخواست مشاوره های خود را به صورت حضوری، آنلاین و یا تلفنی در مباحث مختلف پیگیری کنید.

مجموعه گروه وکلای حق وران با بهره مندی از ده وکیل خوب تهران آماده پاسخگویی به سوالات و مشکلات شما عزیزان در بخش های مختلف می باشند.

از جمله اساتید متخصص مباحث مختلف شامل:

وکیل قاچاق کالا و ارز، وکیل شرب خمر، وکیل رابطه نامشروع، وکیل ارث، وکیل تابعیت، وکیل جرایم اینترنتی، وکیل پیش فروش آپارتمان، وکیل مالیات، وکیل ملکی وکیل دعاوی خانواده؛ وکیل دعاوی شهرداری و…

وکلای حق وران راهنمای شما در رسیدن به نتیجه مطلوب می باشند. شماره تماس در ۲۴ ساعت شبانه روز : 09129426674

ما را در اینستاگرام دنبال نمایید: haghvaran@

دکتر محمد جواد گوهریانمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر محمد جواد گوهریان

سلام من دکتر محمد جواد گوهریان هستم و متولد سال ۱۳۶۴ و دارای دکترای تخصصی در رشته حقوق خصوصی از دانشگاه خوارزمی هستم. بنده سابقه  تالیف و گردآوری بیش از ۸ مقاله در حوزه حقوق خصوصی در نشریات معتبر داخلی و  گرد آوری کتاب در حوزه آرای وحدت رویه قضائی را دارا می باشم. انجام وکالت و مشاوره در بیش از ۴۳۸ پرونده مطرح در محاکم داخلی و بیش از یازده پرونده داوری در عرصه قرارداهای داخلی تا سال ۱۳۹۸ توسط بنده به انجام رسیده است. تخصص در وکالت در زمینه ملکی و همینطور در زمینه شرکت های داخلی و بین المللی در خصوص انعقاد قرارداهای جاری  و وکالت دائم از دیگر حوزه های فعالیت بنده هست. همینطور بنده مفتخرم پاسخ سوالات کاربران عزیزمان را که عضو با ارزش سایت در نزد ما محسوب می شوند، را به دقت و به صورت رایگان در سایت و در بخش پرسش وپاسخ قرار بدهم .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *