فروش ملک ورثه ای

انتقال مال غیر

سوال:

با سلام در سال 77 وکالت تام فروش به یکی از ورثه دادیم او بخشی از ترکه را بقیمتی توافقی خرید وتسویه کرد بخش دیگر را که زراعی وطبق ماده147 بود را با بقیه زمینها در سال 88 کلن بنام خود کرده اما قبل از زدن سند کلی خودش با سیانمایی و دروغ وبا اکراه مولین چون خودش وکالت تام داشت با مضمحل نشاندادن و دروغ زمین در حریم دکل قرار گرفتن و در طرح خیابان بودن خودش برای هر ورثه سهمی در همین زمین بطور دلخواه دلخواه تعیین و فروخت وبا 6 ورثه از9 ورثه تسویه ورسید دریافت سهم الارث را بطور کلی بدون اشاره به قیمت و متراژرا گرفته ولی اکنون 3 نفر از ورثه رسیدی از گرفتن سهم الارث روی این بخش از زمینها ندارند و فعلن کل ورثه متوجه شده اند که سهمالارث آنها توسط وکیل نصف مقدار واقعی حساب شده و زمین بهیچوجه در طرح دکل وخیابان نیفتاده و همش باقیمانده ووکیل هم حدود 8 قظعه از زمین را بقیمتهای خوب فروخته اما همان پول را هم واقعن به همان 6 ورثه هم پرداخت نکرده است گواهی انحصار وراثت را هم زیر پا گذاشته حالا این سه نفر که تسویه و امضا نکرده اند و 3 نفر از امضا کنندگان (دو نفر از ورثه مادر و برادر ارشد فوت شدند) شکاتت دارند چه دادخواستی باید بدهند؟ یکی از ورثه در شکایت بقیه ورود نمی کند و 6 نفر شاکی هستند با سپاس از شما

پاسخ سوال

باسلام

با توجه به اینکه فروش سهم الارث برخی ورثه بدون اجازه صورت گرفته است شما می توانید دادخواستی مبنی بر کلاهبرداری و انتقال مال غیر دهید.

برای تنظیم دادخواست می توانید به وکلای متخصص در حوزه ی انحصار وراثت مراجعه بفرمایید.

WhatsApp Image 2022-12-15 at 11.09.20 PM

گروه وکلای حق وران با بهره گیری از وکلای خوب تهران پاسخگوی سوالات حقوقی شما پیرامون مسائل مربوط به ثمن مورد معامله و غیر می باشد.

یکی از خدمات گروه وکلای ارائه خدمات مشاوره حقوقی رایگان میباشد .

برای دسترسی به پاسخ سوالات حقوقی خود به صورت رایگان میتوانید از بخش پرسش و پاسخ اقدام کنید.

در صورتی که تمایل به مشاوره حقوقی فوری دارید می توانید از بخش مشاوره تلفنی حق وران اقدام نمایید.

همچنین میتوانید درخواست مشاوره های خود را به صورت حضوری، آنلاین و یا تلفنی در مباحث مختلف پیگیری کنید.

مجموعه گروه وکلای حق وران با بهره مندی از ده وکیل خوب تهران آماده پاسخگویی به سوالات و مشکلات شما عزیزان در بخش های مختلف می باشند.

از جمله اساتید متخصص مباحث مختلف شامل:

وکیل قاچاق کالا و ارز، وکیل شرب خمر، وکیل رابطه نامشروع، وکیل ارث، وکیل تجاوز، وکیل جرایم اینترنتی، وکیل پیش فروش آپارتمان، وکیل مالیات، وکیل ملکی وکیل خانواده؛ وکیل شهرداری و…

وکلای حق وران راهنمای شما در رسیدن به نتیجه مطلوب می باشند. شماره تماس در ۲۴ ساعت شبانه روز : 09129426674

ما را در اینستاگرام دنبال نمایید: haghvaran@

منیره شفیعیمشاهده نوشته ها

Avatar for منیره شفیعی

من منیره شفیعی با بیش از 4 سال سابقه، نویسنده گروه وکلای حق وران هستم . این مقاله توسط گروه وکلای حق وران، تشکیل شده از وکلای حرفه ای و پایه یک دادگستری با سالها تجربه ، تحریر و نظارت شده است و به منظور پاسخگویی به نیازهای شما گردآوری شده است. در صورتی که شما سوالات مشابه دارید ، پائین همین پست بپرسید تا مطلب مورد نظر شما گردآوری شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *