3.2/5 - (24 امتیاز)

مطالبه مهریه از اموال پدر شوهر

سوال:

برادرم با خانمش به مشکل برخورده خانم رفته یکسال پیش درخواست مهریه داده و نفقه هم می گیره در همین مدت تقاضای ملک پدری شوهر را هم کرده یعنی ملک پدری ما را توقیف کرده باید چطوری رفع توقیف کنیم؟

پاسخ سوال:

سلام. در صورتی که پدر شوهر از اموال شخصی خود برای عروسش مهریه را تقبل کرده باشد باید در برابر وی پاسخگو باشد و به میزانی که تعهد کرده است پرداخت نماید. اما در فرضی که شوهر مهریه را تقبل کرده باشد، زوجه نمی تواند از اموال پدر شوهر خود توقیف و نسبت به وصول مهریه اقدام نماید مگر که پدر شوهر فوت کرده باشد که در اینصورت می تواند به میزان قدرالسهمی که به شوهر به ارث رسیده است توقیف و مهریه را وصول نماید. 

WhatsApp Image 2022-12-15 at 11.09.20 PM

گروه وکلای حق وران با بهره گیری از وکلای خوب تهران پاسخگو به  سوالات حقوقی شما و مسائل مربوط به جعل شناسنامه و غیر می باشد.

 از  دیگر خدمات گروه وکلای حق وران  ارائه خدمات مشاوره حقوقی رایگان میباشد .

برای دسترسی به پاسخ سوالات حقوقی خود به صورت رایگان میتوانید از بخش پرسش و پاسخ اقدام کنید.

برای درخواست انواع مشاوره ها که  به صورت حضوری، آنلاین و یا تلفنی است میتوانید  در هرزمینه ای آن را پیگیری  کنید.

مجموعه گروه وکلای حق وران با بهره مندی از ده وکیل خوب تهران آماده پاسخگویی به سوالات و مشکلات شما عزیزان در بخش های مختلف می باشند.

از جمله اساتید متخصص مباحث مختلف شامل:

وکیل قاچاق کالا و ارز، وکیل شرب خمر، وکیل رابطه نامشروع، وکیل ارث، وکیل تابعیت، وکیل جرایم اینترنتی، وکیل پیش فروش آپارتمان، وکیل مالیات، وکیل ملکی وکیل دعاوی خانواده؛ وکیل دعاوی شهرداری و…

وکلای حق وران راهنمای شما در رسیدن به نتیجه مطلوب می باشند. شماره تماس : 09129426674

ما را در اینستاگرام دنبال نمایید: haghvaran@

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *