فروش مال غیر

کاربر سایت(ناشناس )

باسلام

فروش مال غیر حدودا بیست سال پیش یک زمین خریدیم که مالک و فروشنده با هماهنگی همدیگر که مالک در کشور کویت بوده و فروشنده که برادرش بوده به ما فروخته بصورت سند دستی همراه با شاهد و امضای شورای روستا بعد از این مدت ما شروع به ساخت کردیم و فروشنده کذب میکند و مالک هم سند اصلاحات ارضی رو کرده و حکم تخریب گرفته و اجرا نموده و ما هم شکایت فروش مال غیر به برادرش کردیم درصورتی که امروز حکم اجرا شد درب مغازه بسته و با لودر تخریب کردن و وسایل و درب برقی با لودر خراب کردن الان میخام بدونم حکم برادرش در قبال فروش مال غیر چیست و اگر نتونه خسارت پرداخت کند چی میشه

دکتر محمد جواد گوهریانوکیل پایه یک دادگستری

پاسخ سوال :

باسلام
مجازات راجع به انتقال مال حکم جرم فروش مال غیر بر اساس قانون مجازات اختلاس، ارتشاء و کلاهبرداری صادر می گردد و مجازات آن یک تا 7 سال حبس، پرداخت جزای نقدی معادل مالی که موضوع جرم بوده و همچنین رد مال به مالک است.
2.شرط حق مطالبه خسارت فروش مال غیر زمانی برای مالک اصلی و خریدار وجود خواهد داشت که ایشان ناآگاه و بی اطلاع از ارتکاب و وقوع جرم باشند.
3.خسارت فروش مال غیر را می توانید ضمن تقدیم دادخواست حقوقی به مرجع کیفری رسیدگی کننده به جرم فروش مال غیر مطالبه نمایید.
النهایه برای تسریع امور پرداخت و پیگیری روند پرونده مشاوره با وکیل متخصص فروش مال غیر به شما کمک کننده می باشد.

آیا این سوال پاسخ شما هم بود ؟

شما کاربر عزیز سایت حق وران، می توانید در صورتی که پاسخ خود را نگرفته اید ، از خدمات مشاوره تلفنی ما استفاده کنید و در اسرع وقت و بدون نیاز به مراجعه حضوری از وکلای پایه یک دادگستری مشاوره تخصصی دریافت نمائید.

خدمات رایگان مشاوره برای همه

آیا میدانید گروه وکلای حق وران خدمات مشاوره رایگان ارائه نموده است ؟

گروه وکلای حق وران به منظور ارائه خدمات عمومی گسترده برای همه ی مردم با توان های مالی مختلف و به منظور ارائه راهنمایی موثر ، اقدام به ارائه مشاوره رایگان حقوقی نموده است.

برای بهره مندی از خدمات مشاوره رایگان کافی است که در فرم زیر سوال خود را بپرسید  و سپس در قسمت مشاوره افلاین پاسخ سوالات خود و دیگران را ببینید.

گروه وکلای حق وران با بهره گیری از وکلای خوب تهران پاسخگوی سوالات حقوقی شما ، در حوزه های تخصصی زیر می باشد :

از جمله اساتید متخصص مباحث مختلف شامل:

وکیل قاچاق کالا و ارز، وکیل شرب خمر، وکیل رابطه نامشروع، وکیل ارث ، وکیل جرایم اینترنتی، وکیل پیش فروش آپارتمان، وکیل مالیات، وکیل ملکی وکیل خانواده ؛ وکیل شهرداری ، وکیل تجاوز جنسی ، وکیل سقط جنین ، وکیل جرایم پزشکی ، وکیل سرقفلی

وکلای حق وران راهنمای شما در رسیدن به نتیجه مطلوب می باشند. شماره تماس در ۲۴ ساعت شبانه روز : 09129426674

ما را در اینستاگرام دنبال نمایید: haghvaran

منیره شفیعیمشاهده نوشته ها

Avatar for منیره شفیعی

من منیره شفیعی با بیش از 4 سال سابقه، نویسنده گروه وکلای حق وران هستم . این مقاله توسط گروه وکلای حق وران، تشکیل شده از وکلای حرفه ای و پایه یک دادگستری با سالها تجربه ، تحریر و نظارت شده است و به منظور پاسخگویی به نیازهای شما گردآوری شده است. در صورتی که شما سوالات مشابه دارید ، پائین همین پست بپرسید تا مطلب مورد نظر شما گردآوری شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *