جرم فحاشی پیامکی

مجازات فحاشی در پیامک

سوال :

با سلام جرم فحاشی یا پیامک فحش چیه اخه شوهر خانمی منو کتک زد منم بجاش فحش دادم الان خانمه رفته شکایت کرده می خواستم بدونم چطوری از خودم دفاع کنیم؟

پاسخ سوال :

باسلام.

در صورت اثبات وقوع جرم فحاشی پیامکی توسط شاکی یکی از دو حالت فوق می تواند اتفاق بیوفتد:

1- مطابق ماده 250 قانون مجازات اسلامی در صورتی که توهین و فحاشی متضمن قذف نسبت به شخص دیگری باشد مجازات آن 80 ضربه شلاق است.

2- طبق ماده 608 قانون مجازات اسلامی در صورتی که قذف رخ نداده باشد مجازات به جزالی نقدی تبدیل می شود و پنجاه هزار ریال تا یک میلیون ریال جزای نقدی بدنبال دارد.

بنابراین شما در صورتی که با ارائه مدارک مستند جرم ضرب وشتم را ثابت نمایید میتوانید از شخص خاطی شکایت نمایید در رسیدگی به پرونده اقدامات ضارب و میزان ورود صدمه جهت تعیین مجازات درنظر گرفته می شود.

WhatsApp Image 2022-12-15 at 11.09.20 PM

گروه وکلای حق وران با بهره گیری از وکلای خوب تهران پاسخگوی سوالات حقوقی شما پیرامون مسائل مربوط به ثمن مورد معامله و غیر می باشد.

یکی از خدمات گروه وکلای ارائه خدمات مشاوره حقوقی رایگان میباشد .

برای دسترسی به پاسخ سوالات حقوقی خود به صورت رایگان میتوانید از بخش پرسش و پاسخ اقدام کنید.

در صورتی که تمایل به مشاوره حقوقی فوری دارید می توانید از بخش مشاوره تلفنی حق وران اقدام نمایید.

همچنین میتوانید درخواست مشاوره های خود را به صورت حضوری، آنلاین و یا تلفنی در مباحث مختلف پیگیری کنید.

مجموعه گروه وکلای حق وران با بهره مندی از ده وکیل خوب تهران آماده پاسخگویی به سوالات و مشکلات شما عزیزان در بخش های مختلف می باشند.

از جمله اساتید متخصص مباحث مختلف شامل:

وکیل قاچاق کالا و ارز، وکیل شرب خمر، وکیل رابطه نامشروع، وکیل ارث، وکیل تجاوز، وکیل جرایم اینترنتی، وکیل پیش فروش آپارتمان، وکیل مالیات، وکیل ملکی وکیل خانواده؛ وکیل شهرداری و…

وکلای حق وران راهنمای شما در رسیدن به نتیجه مطلوب می باشند. شماره تماس در ۲۴ ساعت شبانه روز : 09129426674

ما را در اینستاگرام دنبال نمایید: haghvaran@

منیره شفیعیمشاهده نوشته ها

Avatar for منیره شفیعی

من منیره شفیعی با بیش از 4 سال سابقه، نویسنده گروه وکلای حق وران هستم . این مقاله توسط گروه وکلای حق وران، تشکیل شده از وکلای حرفه ای و پایه یک دادگستری با سالها تجربه ، تحریر و نظارت شده است و به منظور پاسخگویی به نیازهای شما گردآوری شده است. در صورتی که شما سوالات مشابه دارید ، پائین همین پست بپرسید تا مطلب مورد نظر شما گردآوری شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *