مسئولیت مدنی تعمیرکار

قانون مسئولیت مدنی درمورد لوازم خانگی


مسئولیت مدنی چیست؟

مسئولیت مدنی تعمیرکار الزام قانونی بر عهده اشخاص است تا در صورت ورود خسارت به دیگران درصدد جبران آن برآیند که جزئیات بیشتر آن دراین  مقاله موردبررسی  قرار می‌گیرد.

ماده 3 قانون مسئولیت مدنی مقرر میدارد:

دادگاه میزان زیان و طریقه و کیفیت جبران آن را با توجه به اوضاع و احوال قضیه تعیین خواهد کرد. جبران زیان را به صورت مستمری ‌نمیشود تعیین کرد مگر انکه مدیون تامین مقتضی برای پرداخت آن بدهد یا آنکه قانون آن را تجویز نماید. حالا که با مفهوم مسئولیت مدنی آشناشدیم  بهترمی توانیم به بررسی مبحث پرکاربرد مسئولیت مدنی تعمیرکاربپردازیم .

راهکارهای تعمیر لوازم خانگی و شرایط قانونی 

آیا تا کنون با خرابی لوازم خانگی مواجه شده اید. در این گونه مواقع بهترین راه حل معقول ، حمل کالای معیوب و مراجعه به تعمیر کاران مجاز و نمایندگی­ های مربوطه برای تعمیر لوازم خانگی معیوب  است.

اما امروزه با توجه به شرایط زندگی و محدودیت زمان ، خانواده ها برای برطرف کردن مشکل خرابی لوازم خانگی  از تعمیر کارانی استفاده می کنند که در منزل حضور پیدا می­ کنند و در واقع دراین حالت نیازی به خروج لوازم از منزل نیست.

استفاده از تعمیر کاران لوازم خانگی از 2 طریق امکان پذیر است.

یکی تماس با نمایند گی­ های مجاز تعمیرات و درخواست ارسال تکنسین برای  تعمیرات ودیگری   تماس مستقیم با تعمیرکار و درخواست حضور ازوی در منزل برای انجام تعمیرات.

در هر کدام از این 2 حالت شرایط حقوقی و مسئولیت مدنی  متفاوتی برقرار است .

تعمیرکار و لوازم خانگی در تعمیرات منزل شما نقش دارند. تعمیرکار کسی است که به منزل شما می‌آید و تعمیرات را انجام می‌دهد. لوازم خانگی ابزارهایی هستند که تعمیرکار برای تعمیرات استفاده می‌کند.

در این مقاله  سعی داریم هر دو حالت را به تفکیک بررسی  کنیم.

الف) حالتی که در آن با تماس با نمایندگی مجاز درخواست تعمیرات ارائه می گردد

در این حالت پس از طی مراحل مربوطه فردی از طرف شرکت برای تعمیرات لوازم خانگی به منزل شما مراجعه خواهد کرد.

قرارداد شما ( شفاهی یا کتبی ) با نمایندگی است و در واقع رابطه شما با شخص تعمیرکار مربوط به رابطه حقوقی شما با شرکت است.

تو این حالت ، تعمیر کار رابطه کارگری با شما ندارد

.   در واقع این شرکت ارائه دهنده خدمات است که وی را استخدام کرده است. بنابراین بر اساس مقررات مندرج در قانون کار این فرد نمی­تواند ادعایی در خصوص حقوق خود علیه شما داشته باشد.

اما اگر در حین انجام کار حادثه ای برای تعمیرکار رخ دهد آیا مسئولیت تنها متوجه صاحب خانه است؟ طبیعتاً خیر .

تقصیر ممکن است از سوی صاحب خانه ، شرکت یا تعمیر کار رخ داده باشد. در این حالت، هر کدام از آنها مسئولیت خسارت را باید بپذیرند.

با تعیین درصد تقصیر هر کدام از این سه نفر جبران خسارت باید صورت پذیرد.

اما اگر در نتیجه اقدامات تعمیرکار یا در حین تعمیر لوازم خانگی و به دلیل کوتاهی یا تقصیر تعمیر کار خسارتی به لوازم و اموال شما به عنوان درخواست دهنده خدمات وارد شود مسئولیت جبران خسارت با کیست؟

با توجه به ماده 1 قانون مسئولیت مدنی و ماده 10 قانون مدنی با توجه به اینکه توافقات صورت گرفته فی ما بین شما و شرکت می باشد این شرکت است که مسئول جبران خسارت شماست و می بایست خسارات وارده به شما که ناشی از تقصیر تعمیرکار بوده را جبران کند.

ب) حالتی که با تماس مستقیم با یک تعمیر کار از او درخواست می شود تا برای انجام تعمیرات به منزل مراجعه کند.

در این حالت قرارداد شما با شخص تعمیرکار است و در این حالت شخص سومی وجود ندارد که مسئول حوادث و جبران خسارات احتمالی باشد.

در این شیوه ، بر اساس مقررات بیمه ای  و مقررات قانون کار  صاحب خانه مکلف است تعمیرکار را بیمه کند و اگر  در حین انجام کار حادثه ای رخ دهد که شخص تعمیرکار در آن مقصر نباشد این صاحب خانه است که مکلف به جبران خسارت وارده و یا پرداخت دیه به تعمیرکار می باشد.

ماده 5:

زیان ‌دیده اگر بدن یا سلامتی‌اش آسیب ببیند و نقص یا کاهش قوه کار یا افزایش مخارج زندگانی داشته باشد، می‌تواند از زیان‌زده خسارات خود را بخواهد. زیان‌زده باید کلیه خسارات زیان ‌دیده را جبران کند.

‌دادگاه جبران زیان را با رعایت اوضاع و احوال قضیه به طریق مستمری و یا پرداخت مبلغی دفعتاً واحده تعیین مینماید و در مواردی که جبران زیان‌ باید به طریق مستمری به عمل آید تشخیص اینکه به چه اندازه و تا چه مبلغ میتوان از وارد کننده زیان تامین گرفت با دادگاه است.

اگر در موقع صدور حکم تعیین عواقب صدمات بدنی به طور تحقیق ممکن نباشد دادگاه از تاریخ صدور حکم تا دو سال حق تجدید نظر نسبت بحکم‌ خواهد داشت.

اگر در نتیجه اقدام تعمیرکار و تقصیر او خسارتی به منزل یا لوازم در حال تعمیر وارد شود این شخص تعمیرکار است که مکلف به جبران خسارت است.

 

بهترین راه کار برای استفاده از خدمات تعمیر کار کدام است؟

آنچه به عنوان نتیجه می توان بیان کرد این که ؛ فردی که نیاز به ارائه خدمات تعمیر لوازم خانگی در منزل دارد بهتر است از طریق انعقاد قرارداد کتبی با نمایندگی ها یا شرکت های ارائه دهنده خدمات نسبت به انجام موضوع اقدام کند. چرا که در این حالت ضمن کاهش مسئولیت صاحب خانه ، در صورت بروز حادثه یا ورود خسارت این شرکت است که در صورت تقصیر، مکلف به جبران خسارت می گردد.

 

 

در صورتی که سوالی در مورد مسئولیت مدنی لوازم دارید و در تهران ساکن هستید می توانید از یکی از 10 وکیل خوب تهران  که به شما معرفی میشود ، بهره ببرید.

همچنین اگر که تمایل به مطرح کردن سوال خود به صورت رایگان دارید ، می توانید از صفحه پرسش و پاسخ اقدام نمائید.

و اگر که می خواهید در اسرع وقت پاسخ خود را بیابید ، مشاوره حقوقی تلفنی راهکار شماست .

وکلای حق وران راهنمای شما در رسیدن به نتیجه مطلوب می باشند. شماره تماس : ۰۹۱۲۹۴۲۶۶۷۴

ما را در اینستاگرام دنبال نمایید

 haghvaran@

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *