نمونه رای کیفری پیش فروش ساختمان

ارتباط با وکیل پیش فروش آپارتمان برای نمونه رای کیفری پیش فروش ساختمان:09129426674


نمونه رای کیفری پیش فروش ساختمان (A sample of the pre-sale criminal judgment of the building)جهت آشنایی بیشتر با قوانین و مقررات پیش فروش آپارتمان و ملک و املاک می باشد که باید به صورت قانونی در دفاتر اسناد رسمی ثبت شود تا از خسارات احتمالی در امان بمانید. در قراردادهای پیش فروش به دلیل اینکه مکانیزم خرید و فروش نسبت به سیستم های دیگر آسان تر و راحت تر می باشد و از لحاظ پرداخت هزینه ها خریدار معمولا مبلغ کمتری را می پردازد با استقبال خوبی روبرو است.
اما باید برای اینکه منافعی که به خریدار متعلق است ضمانت شود؛ شرایطی دقیق و مرسوم در متن قرارداد و معامله درج و ثبت شود؛ چرا که در صورت هرگونه احتمال ضرر و زیان خریدار بتواند اقدام به شکایت از فروشنده کند.
یک نمونه رای کیفری پیش فروش ساختمان اشاره می کنیم:

نمونه رای کیفری پیش فروش ساختمان

موکل به نام آقا/خانم ……..در تاریخ …… با آقا/خانم …………در بنگاه معاملاتی …….. قراردادی مبنی بر پیش فروش یک دستگاه آپارتمان منعقد کرده اند. مقرر می شود که ۶ دانگ از یک دستگاه آپارتمان شخصی به پلاک ثبتی …….به مساحت ……متر مربع ساخته و تکمیل و در تاریخ —– تحویل موکل گردد.

آقا/خانم……صاحب بنگاه……. بوده و قرارداد در این بنگاه تنظیم شده است. پس از به سر رسیدن تاریخ تحویل قرارداد موکل بنده اطلاع می یابد که ایشان هیچ اقدامی در جهت پیشرفت ملک نکرده و با وجود اینکه از قانون پیش فروش ساختمان آگاهی داشته اما قرارداد را در دفتر اسناد رسمی ثبت نکرده و درنتیجه خسارات متعددی برای موکل بنده فراهم آورده است.

پس از ثبت شکایت که درنتیجه ی برآورده نشده شروط خاص که متضمن منافع خریدار بوده، دادگاه رای کیفری متناسب با شکواییه را صادر خواهد کرد. نمونه یک رای کیفری در اینجا اشاره شده است:

با توجه به نکات مندرج در قرارداد تنظیمی، بر حسب ثبت قرارداد در تاریخ —– منعقد گردیده و قانون پیش فروش ساختمان در تاریخ —– اجرا شده است وبا توجه به این قانون مشتکی عنه در مقام مشاور املاک، موظف به راهنمایی جهت تنظیم سند رسمی و ارجاع طرفین به دفاتر تنظیم اسناد رسمی بوده و در مقام پیش فروشنده، موظف به انجام تنظیم سند رسمی برای پیش فروش بوده است. با این حال از این کارممانعت کرده و موکل آقا/خانم….. را ناز حقوق قانونی خود مطلع ننموده است..

بدین ترتیب آقا/خانم…… با توجه به ماده ۲۴ قانون پیش فروش ساختمان، به …. سال تعلیق پروانه کسب محکوم خواهد شد.

 

چه نکاتی در زمان پیش فروش ساختمان باید رعایت شود؟

مشاور املاک یا وکیل پیش فروش آپارتمان موظف است تا برای پیشگیری از مشکلات کلاهبرداری تقلب و غیره اقدام به ارائه نکات مهمی در خصوص پیش فروش آپارتمان ؛تنظیم قرارداد پیش خرید آپارتمان نماید که شامل: ارائه مشخصات دقیق و موثق از هر دو طرف خریدار و فروشنده مورد نیاز می باشد.
مورد معامله باید با دقت و جزئیات در قرارداد ذکر شود .شامل: انواع اشتراک ؛برق؛ آب ؛گاز ؛تلفن؛ پارکینگ ؛انباری؛ میزان مساحت؛ شماره ثبت ملک
در قرارداد باید تعداد اتاق ها؛ نوع نما؛ نحوه سیم کشی ؛کولر؛ پریز؛ کابینت؛ سرویس بهداشتی همگی ذکر شود.
همچنین نحوه پرداخت بهای ملک یکی از نکات بسیار ضروری است که باید با جزئیات در قرارداد قید شود .مبلغی که در قرارداد برای تنظیم سند رسمی در نظر گرفته می‌شود باید در قرارداد ذکر شود تا فروشنده نتواند در تنظیم سند رسمی کوتاهی کند.
ضمن اینکه تاریخ تحویل ملک یکی از شروط مهم قرارداد می باشد که برای اجرای آن باید ضمانت اجرایی محکمی قرار دهید.
در صورت تاخیر فروشنده باید تمامی ضرر ها را جبران کند؛ خریدار هم نباید در زمان پرداخت هزینه ها کوتاهی کند و اقساط باید به موقع پرداخت شود.

بکارگیری نکات لازم یک خرید و فروش معتبر ضروری می باشد و عدم آگاهی برابر است با صدمات و آسیب های جبران نا پذیر …

لذا ضروری است تا حتما در خصوص خرید و فرو ش اپارتمان حتما از وکیل پیش خرید آپارتمان مشاوره حقوقی داشته باشید .
نه تنها در این حوزه بلکه در تمامی زمینه ها میتوانید از بهترین وکیل دادگستری تهران اقدام به اخذ مشاوره حقوقی نمایید از جمله بهترین متخصصین مجموعه شامل:

وکیل قاچاق کالا و ارز ؛وکیل ملکی؛ وکیل مالیات؛ وکیل ارث، وکیل شرب خمر؛ وکیل رابطه نامشروع؛ وکیل جرایم اینترنتی؛ وکیل تابعیت؛ وکیل پیش فروش آپارتمان و وکیل دعاوی شهرداری ؛وکیل دعاوی خانواده

5/5 - (1 امتیاز)

منیره شفیعیمشاهده نوشته ها

Avatar for منیره شفیعی

من با افتخار تولید محتوای در زمینه های حقوقی ، خانواده ، قاچاق کالا ، ارث ، مالیات ، مسکن و سایر مسائل حقوقی انجام می دهم . نزدیک 2-3 سال است که از همکاری من با گروه خوب حق وران می گذرد . هدف گروه  حق وران پاسخ به سوالات شماست. من هم در این هدف با خلق محتوا سهیم هستم. در  پایان همین پست هم می توانید سوالاتتان را بنویسید که به زودی یک محتوای ارزشمند دیگر خلق کنم !  

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *