وکیل کمیسیون ماده 100

وکیل کمیسیون ماده 100 شهرداری متخصص با 21 سال تجربه


کمیسیون ماده ۱۰۰،  مرجع قانونی در حوزه ساخت و ساز شهری است . این کمیسیون وظیفه بررسی و صدور رأی در خصوص انواع تخلفات ساختمانی را بر عهده دارد. افرادی که در کمیسیون ماده 100  محکوم شده اند، حق اعتراض به رای کمیسیون را نیز دارند.

مرجع رسیدگی شکایات به آرای قطعی کمیسیون ماده 100 شهرداری، دیوان عدالت اداری است .

شهروندان عزیز می‌توانند برای حل اختلافات خود در دعاوی  کمیسیون ماده 100 شهرداری  و پرونده های ملکی به   وکیل خوب تهران  مراجعه  یا مشاوره رایگان دریافت کنند.

وکیل شهرداری  موسسه حق وران با توجه به تجربه و دانش خود ، می‌تواند بهترین مشاوره رایگان را برای موکل خود فراهم کند و به طور حرفه‌ای در مورد مسائل حقوقی و قانونی مربوط به دعاوی شهردار ی ، موکل خود را راهنمایی کند.

 

وکلای پایه یک دادگستری متخصص ماده 100 شهرداری

 

دکتر محمد جواد گوهریان دکترمحمدجوادگوهریان

دکترگوهریان وکیل پایه ی یک دادگستری ، تجربه زیادی در وکالت دارد. ایشان یک وکیل شهرداری متخصص ، وکیل متبحر در دعاوی پیچیده  ملکی ، دعاوی پرونده های ماده 100 شهرداریها و وکیل متخصص دردیوان عدالت اداری می باشد.

دکترگوهریان ، در حوزه های تخصصی زیادی اعم از  کمیسیون شهرداری ،ملکی ؛قراردادها؛ دعاوی عمومی؛ مطالبات ؛خسارات ؛تملک اراضی و .. موارد بیشماری را مورد بررسی و پیگیری قرار می دهد.

دکترمحمدجوادگوهریان  یک وکیل عالی ، بسیار آگاه به قوانین ، و خلاق درپرونده های شهرداری و ملکی؛ و یکی از با استعدادترین وکلای شهر تهران می باشد.

آقای دکترگوهریان ،  پرونده های حقوقی و کیفری زیادی را باموفقیت پشت سرگذاشته است .آقای دکتر تالیف و گردآوری بیش از ۸ مقاله در حوزه حقوق خصوصی در نشریات معتبر داخلی را در کارنامه خود دارد.دعاوی که وکالت آنها برعهده دکترگوهریان می باشد ،بردآن ، ازقبل تضمین شده است.

دکتر سبحان فتح الهی

دکتر فتح الهی یک وکیل متخصص است که به دلیل وکالت حرفه ای ، آمادگی کامل و تسلط بر جزئیات مشهور است. به طور خلاصه، دکتر فتح اللهی در زمینه وکالت ملک ، وکالت در دیوان عدالت اداری و املاک و اراضی تخصص دارد .

وی با سالها فعالیت و پرونده های موفق بسیار می تواند به شما در حل و به نتیجه رسیدن پرونده تان کمک کند. وی ، به دلیل تجربه بی‌نظیر خود در دعاوی اقلیت‌های دینی ، نزد موکلین شهرت پیدا کرده است. او همچنین گواهینامه تخصصی از دانشکده حقوق دانشگاه ناگویا ژاپن را دریافت کرده‌اند.

  دکتر قادر شنیور 

دکتر شنیور وکیل پایه یک دادگستری می باشند. وی دارای تجربه کافی در زمینه حقوق ملکی ،خلع ید، تصرف عدوانی و.کمیسیون ماده 100. می باشد. . با مذاکره باوی ، بخش بزرگی از مشکلات شما کاسته می شود.

سوابق ایشان از جمله تدریس ، تالیف کتب متعدد از جمله “قرارداد سفارش ساخت” انتشارات آوا و کتاب “ عقود نامعین ” انتشارات کمالان و کتاب در دست چاپ برررسی فقهی حقوقی مفهوم مخالف انتشارات چتر و دانش و مقالات متعدد علمی پژوهشی را میتوان نام برد.جای تعجب نیست که آقای شنیور  به عنوان یکی از100 وکیل برتر کشور رتبه بندی شده است.

  دکتر سیدهادی دهقان

دکتردهقان یک وکیل بااخلاق وحرفه ای است . مهارت های قابل توجه  وی در پرونده های ملکی ، وکیل شهرداری و..محاکمه،  او را به یکی از بهترین وکلای دادگستری تبدیل کرده است .

ایشان سابقه ارائه مشاوره حقوقی به چند شرکت بزرگ تولیدی و صنعتی دارد و با پذیرش وکالت انواع دعاوی در دادگاه‌های خانواده ، حقوقی ، کیفری ، دیوان عدالت اداری ، دیوان عالی کشور ، سازمان ثبت اسناد و املاک ، سازمان تعزیرات حکومتی و … ، تجارب سودمندی در کنار دانش حقوقی اندوخته است.

دکتر زینب جنیدی مقدم خانم دکتر زینب جنیدی مقدم

وکیل و مشاور حقوقی خانواده است. ما ایشان را یکی از ‘برترین مدافعان حقوق زنان’ معرفی می‌کنیم. دکتر جنیدی مقدم با مهارت‌های وکالت و تعهد، از ابتدای کار به مراجعینش آشکار شد. ایشان سال‌هاست که در حوزه زن و خانواده پژوهش می‌کنند و مقالات علمی پژوهشی متعددی را منتشر کرده‌اند.

آقای مصطفی مهر علی تبار آقای مصطفی مهرعلی تبار فیروزجائی 

ایشان وکیل پایه یک دادگستری و عضو مرکز وکلای قوه قضاییه می باشند. وی مشاور شرکت‌های بزرگ و کوچک که با طیف کاملی از مسائل شرکت‌ها سروکار دارند، مشارکت داشته است. او طیف گسترده ای از قراردادهای خرید و فروش تجاری، قراردادهای مشارکت، قراردادهای عملیاتی شرکت با مسئولیت محدود، قراردادهای کاری و سایر اسناد شرکتی را تهیه و مذاکره کرده است.

درحوزه ی قراردادهای ورزشی ودعاوی ثبتی، بسیار فعال است. وتاکنون نتایج بسیاردرخشانی درکارنامه ی وکالت خود دارد.

آقای هادی شاد آقای هادی شاد

 وکیل پایه یک دادگستری  و یکی از وکلای  با سابقه ۱۵ سال وکالت و انجام کارهای حقوقی ، یکی از برجسته ترین وکلای فعال در حوزه قضایی  می باشند . سابقه درخشان و پیگیری مستمر پرونده تا حصول نتیجه مطلوب از ویژگی های بارز ایشان می باشد .

ایشان بسیارمتعهد و مقید به کار تاحصول نتیجه عالی می باشد وی افتخار ارائه خدمات  حقوقی، جزائی، تجاری، خانواده، ارث ، ملکی،  و … به کلیه اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی دارد.

وکیل خوب تهران رضا عابد دکتر رضا عابد

دکترعابد یکی ازبهترین وکیل در نوع خود است . ایشان وکیل پایه یک دادگستری ، بسیارمتبحرومتخصص و دارای  تجربه گسترده ای در حوزه تخصصی حقوق بانکی می باشند.

ایشان علاوه بر تجربه حقوق بانکی ، کارنامه درخشانی در زمینه دعاوی کیفری دارد. به مراجعین مشاوره های زیادی در زمینه های، دعاوی حقوقی ،کیفری و اداری، ارائه می دهد.همچنین دفاع عالی ، از موکلان سرلوحه کارایشان قراردارد.

 

شایدبه خواندن این مطلب هم علاقه مندباشید

وکیل شهرداری

خودداری شهرداری از تمدید پروانه (سوال1058)

 

چه تخلفاتی در کمیسیون ماده 100 بررسی می‌شود؟

 1. اضافه بنا :  یکی از رایج‌ترین تخلفات ساختمانی ، اضافه کردن بنا به ساختمان ، بیش از متراژ مجاز در پروانه ساختمانی است. این تخلف می‌تواند ، شامل اضافه کردن طبقات به ساختمان، تغییر در نقشه اصلی ساختمان و تجاوز به حریم  همسایه باشد.
 2. تغییر کاربری غیرمجاز: تغییر کاربری ملک ، بدون اخذ مجوز لازم از شهرداری، تخلف محسوب می‌شود. مانند ، تبدیل واحد مسکونی به تجاری یا اداری بدون مجوز ، که این تخلف ، شامل تغییر کاربری است.
 3. عدم رعایت اصول فنی و شهرسازی : عدم رعایت اصول فنی و مهندسی در ساخت‌وساز، از تخلفات ماده 100 به شمار می رود. مانند استفاده از مصالح نامرغوب یا عدم رعایت استانداردهای ایمنی، ساخت‌وساز در حریم رودخانه‌ها یا فضای سبز که می‌تواند منجر به بروز حوادث و خسارات جانی و مالی شود.
 4. ساخت و ساز بدون پروانه : ساخت‌وساز بدون اخذ پروانه ساختمانی از شهرداری، تخلف جدی محسوب می‌شود و می‌تواند منجر به تخریب بنا شود.
 5. تخلف مهندس ناظر: مهندس ناظر وظیفه نظارت بر اجرای صحیح پروژه ساختمانی را بر عهده دارد. در صورت عدم انجام وظایف خود، عدم گزارش تخلفات مشاهده شده یا ارائه گزارش خلاف واقع، تخلف مهندس ناظر در کمیسیون ماده ۱۰۰ بررسی می‌شود.
 6. تخلفات مربوط به فضای سبز و پارکینگ: عدم تأمین فضای سبز در ساختمان یا عدم احداث پارکینگ به تعداد واحدهای مسکونی، از دیگر تخلفاتی است که در این کمیسیون بررسی می‌شود.
 7. تخلفات مربوط به نمای ساختمان: اجرای نمای ساختمان بدون اخذ مجوز یا عدم رعایت ضوابط و مقررات مربوط به نما، تخلف محسوب می‌شود.

گروه وکلای حق وران

رسیدگی به پرونده آرای قطعی کمیسیون ماده 100 شهرداری چگونه است؟

کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری، متشکل از دو کمیسیون است: کمیسیون بدوی و تجدیدنظر.

کمیسیون بدوی:

پرونده تخلفات ابتدا در کمیسیون بدوی مطرح می‌شود. یکی ازاعضای کمیسیون بدوی ، نماینده‌ی شهرداری است. نماینده شهرداری فقط برای ادای توضیحات در جلسات این کمیسیون شرکت می کند. تصمیماتی که در کمیسیون بدوی گرفته می‌شود، قابل اعتراض در کمیسیون تجدیدنظر است.

کمیسیون تجدید نظر:

اعتراض به تصمیم کمیسیون، باید ظرف ده روز از تاریخ ابلاغ رأی در کمیسیون تجدیدنظر مطرح شود. تصمیمات کمیسیون تجدیدنظر قطعی و قابل اجراست. مرجع رسیدگی شکایات به آرای قطعی کمیسیون ماده 100 شهرداری، دیوان عدالت اداری است .اگر شخصی ادعا داشته باشد که تصمیم کمیسیون منطبق بر قوانین و مقررات نمی‌باشد، می‌تواند طبق بند ب ماده ۱۰ قانون دیوان عدالت اداری به دیوان عدالت اداری مراجعه و به آن اعتراض کند.

گروه وکلای حق وران

انواع آرای صادره از کمیسیون ماده 100

 1. جریمه نقدی: در بیشتر موارد، کمیسیون رأی به پرداخت جریمه نقدی می‌دهد. این جریمه با توجه به نوع تخلف، متراژ بنای تخلف، ارزش معاملاتی منطقه و سایر عوامل مرتبط محاسبه می‌شود.
 2. تخریب بنا: در تخلفات جدی مانند ساخت بدون پروانه یا عدم رعایت اصول ایمنی، کمیسیون می‌تواند رأی به تخریب کل یا بخشی از بنا بدهد. البته تخریب بنا معمولاً آخرین راهکار است و در صورت امکان، کمیسیون سعی می‌کند با صدور رأی اصلاح بنا، مشکل را حل کند.
 3. اصلاح بنا: در برخی موارد که تخلف قابل اصلاح است، کمیسیون رأی به اصلاح بنا می‌دهد. به عنوان مثال، در صورت اضافه بنا، ممکن است کمیسیون دستور به تخریب بخش اضافه شده بدهد.

 

شایدبه خواندن این مطلب هم علاقه مندباشید

وکیل ماده صد شهرداری

خودداری شهرداری از تمدید پروانه (سوال1058)

 

دستمزد یا حق الوکاله برای پرونده های شهرداری

حق الوکاله عموما با توافق بین وکیل و موکل تعیین می شود.اما اگر وکیل و موکل در مورد حق الوکاله باهم توافقی نکرده باشند حق الوکاله وکیل ، مطابق آیین نامه تعیین خواهد شد.

به بیان ساده تر، وکیل یک پرونده ،همه جوانب را در نظر می گیرد. از جمله ، میزان موفقیت در پرونده، تجربه ، دانش ومهارت خود ، واینکه پرونده درچه مرحله ای از دادرسی می باشد.. و درانتها مبلغی رابه عنوان حق الوکاله تعیین می کند.

بنابراین، قبل از بررسی موضوع پرونده توسط وکیل شهرداری ، پاسخ در خصوص میزان دقیق دستمزد ، کار دشواری است.

اگر به دنبال وکیلی هستید که در زمینه وکیل شهرداری تخصص دارد، می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره حق الوکاله بهترین وکیل ، همین حالا با وکیل خوب تهران ، مشاوره داشته باشید و قیمت نهایی را باتوجه به جزئیات پرونده از وکیل خوب تهران دریافت نمایید.

قیمت وکیل ملکی ، بسته به نوع پرونده، شدت جرم، پیچیدگی موضوع و هزینه‌های دیگری که وکیل در حین پرونده خود می‌تواند داشته باشد، متفاوت است.

 

خدمات گروه وکلای حق وران

خدمات حق وران به صورت ارائه مشاوره حضوری ، تلفنی و آنلاین می باشد. گروه وکلای حق وران ، علاوه برپرونده  وکالت شهرداری ، در مسائل مختلف دیگر  نیز از قبیل وکیل ملکی ، وکیل خانواده ، وکیل قاچاق کالا و ارز ، بین الملل ، وکیل مالیات ، وکیل ارث ، وکیل رابطه نامشروع ،وکیل جرائم اینترنتی ، وکیل پیش فروش آپارتمان.، وکیل سقط جنین ، وکیل جرایم پزشکی ، وکیل سرقفلی و.. پاسخگوی سوالات حقوقی و کیفری  شما می باشد.

 

مشاوره رایگان وآنلاین

اگر به دنبال دریافت اطلاعات بیشتر و پرسش وپاسخ یا وکلای حق وران هستید می توانید از لینک ( مشاوره رایگان وآنلاین) اقدام کنید.

مزایای استفاده از مشاوره حقوقی رایگان

 • استفاده از خدمات حقوقی ،بدون نیاز به مراجعه به موسسات و دفاتر حقوقی
 • صرفه‌جویی در زمان و هزینه
 • آگاهی یافتن از مسائل حقوقی مورد نیاز

مشاوره حضوری

برای مشاوره حضوری با گروه وکلای حق وران ، می توانید باشماره های (۰۲۱۸۸۱۰۹۵۶۰ الی ۶۲) تماس بگیرید و وقت خودرا با وکیل خوب تهران  رزرو کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی

سریع‌ترین و بهترین راه برای حل مشکلات حقوقی و گرفتن راهکار مشاوره حقوقی تلفنی است.تیم ما در طول روزهای کاری آماده پاسخگویی به شماست. با تماس با خط تلفنی مشاوره حقوقی، شما می توانید به صورت مستقیم با یک مشاور حقوقی ارتباط برقرار کنید.برای مشاوره تلفنی بایدازطریق لینک زیر(مشاوره حقوقی تلفنی) اقدام به رزرو مشاوره نمایید. پس ازپرداخت وجه مشاوره و دریافت شماره تماس وکیل ، دراسرع وقت می توانید باوکیل مورد نظر ارتباط برقرارکنید.

مزایای مشاوره تلفنی با وکیل حق وران

 • صرفه جویی در زمان و حذف رفت و آمدهای زمانبر
 • دسترسی سریع و آسان
 • حفظ حریم خصوصی مراجع درصورت نیاز

رفت و آمد، می‌تواند بخش زیادی از هزینه‌های شما را دربر بگیرد. شما به راحتی می‌توانید با حذف رفت و آمد و استفاده از مشاوره حقوقی تلفنی ، هزینه‌های غیر ضروری رفت و آمد را کاهش دهید و این گونه درزمان خود نیز صرفه جویی نمایید.

 

خانم آخرتیمشاهده نوشته ها

Avatar for خانم آخرتی

این مقاله توسط گروه وکلای حق وران، تشکیل شده از وکلای حرفه ای و پایه یک دادگستری با سالها تجربه ، تحریر و نظارت شده است و به منظور پاسخگویی به نیازهای شما گردآوری شده است. در صورتی که شما سوالات مشابه دارید ، پائین همین پست بپرسید تا مطلب مورد نظر شما گردآوری شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *