استعلام دارایی با کد ملی

استعلام دارایی با کد ملی توسط وکیل ارث وکیل کالیات وکیل ملکی در کوتاه ترین زمان 09129426674


استعلام دارایی با کد ملی از جمله روش های سریع و راحت می باشد که تنها با داشتن شماره تلفن همراه به اسم شخص و با روش ورود به سایت سامانه می‌توانید دارایی و اموال را استعلام کنید.بهتر است بدانید استعلام دارایی افراد دیگر به دلیل محرمانه بودن موضوع تنها از طریق محاکم و دستور دادگاه امکان پذیر خواهد بود.

چون که انواع افراد کلیه دارایی خود را اعم از مادی و معنوی ؛بدهی ها در طلب های اشخاص در طول زندگیشان به دست آمده است.در زمان استعلام دارایی تنها اموالی که از طریق اسناد رسمی به ثبت رسیده اند می توان استعلام کرد.

برای استعلام اموال می توانید از طریق سامانه my.ssa.ir طبق مراحل زیر اقدام نمایید.

گروه وکلای حق وران
گروه وکلای حق وران

علت استعلام اموال متوفی با کد ملی

 • استعلام اموال به دلایل شخصی
 • استعلام اموال از طرف طلبکار
 • استعلام اموال شخص متوفی برای تقسیم ترکه و…
 • که همگی از طریق کد ملی و ورود به سایت امکان پذیر خواهد بود.
 • استعلام دارایی با کد ملی از طریق سایت

در طی سالیان اخیر بستر اینترنت امکانات زیادی را برای اشخاص جهت کارهای مختلف فراهم کرده است.یکی از این موارد استعلام دارایی از طریق سایت می باشد.شما می توانید با تکمیل پروسه انحصار وراثت؛ اظهارنامه؛ ارزش افزوده ؛ثبت اینترنتی شخص حقوقی و موارد مشابه به صورت غیر حضوری امور خود را پیگیری کنیم .

از جمله استعلام اموال با کد ملی و ورود به سایت My.ssaa درباره خدمات یکپارچه الکترونیک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می باشد.افراد جهت امنیت ورود به سایت صرفاً برای ثبت اطلاعات و استعلام را از طریق شماره های تلفن همراه شخصی که کد ملی آنها در سامانه ثبت شده هستند ارسال می‌کند.در واقع کد ملی باید با شماره همراه تطابق داشته باشد.

این سامانه علاوه بر ارائه خدمات آنلاین خدمات سازمان ثبت اسناد و املاک را راه اندازی کرده و به راحتی می‌توان از این طریق اقدام به استعلام اموال با کد ملی یا استعلام اسناد رسمی می کند.در ادامه بخشی از مراحل آن را مشاهده خواهید کرد.

مراحل استعلام

در ابتدا آدرسmy.ssaa.ir سایت را جستجو کنید تا وارد درگاه یکپارچه خدمات الکترونیکی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور کنید.

سپس از سمت چپ ورود زده و اقدام به ایجاد حساب کاربری در سامانه نمایید.

استعلام دارایی با کد ملی

سپس برای استعلام دارایی با کد ملی شماره ملی خود را وارد کنید و از بخش دریافت رمز بزنید؛ تا رمز پویا برای شما ارسال شود.

استعلام دارایی با کد ملی

در گام بعدی میتواند دو بخش املاک و کاداستار یا بخش اسناد رسمی را از لیست املاک و اسناد که از سال ۹۳ به بعد می باشند برایتان نمایش داده می شود انتخاب کنید.

استعلام دارایی با کد ملی

سپس گزینه اسناد رسمی / اسناد رسمی من را انتخاب کنید.

در لیست اسناد رسمی از سال ۹۳ به بعد قابل مشاهده است .

استعلام دارایی با کد ملی

چنانچه املاک و کاداستار و بعد املاک من را انتخاب کنید لیست املاک از سال ۹۳ به بعد قابل مشاهده است.

استعلام دارایی با کد ملی

با ارائه به ترتیب تمامی مراحل فوق به راحتی می‌توانید اقدام به استعلام دارایی توسط کد ملی کنید.

استعلام اموال متوفی

تمامی ورثه متوفی می توانند برای استعلام دارایی با کد ملی در صورتی که در بالا به آن اشاره شد؛ اقدام کنند.معمولاً ورثه برای تقسیم ترکه یا پرداخت مالیات بر ارث ملزم به استعلام دارایی فرد متوفی هستند.

به همین علت می توان از طریق سامانه ثبت من و سایت اعلام شده شخصاً یا از طریق وکیل مالیات اقدام به استعلام دارایی فرد متوفی نمایند.چنانچه متوفی دارای ملک و املاک باشد وکیل ملکی نیز می تواند در این خصوص اقدام به استعلام دارایی با کد ملی با حکم دادگاه نماید.چرا که بدون اخذ حکم و دستور دادگاه هیچ کسی نمی تواند اقدام به استعلام دارایی کند.

برای این منظور فرد متقاضی یا وکیل ارث ؛وکیل ملکی وکیل مالیات یا هر یک از وکلای حوزه تخصصی در دعاوی مختلف باید ؛علاوه بر اخذ حکم و دستور دادگاه از مراجع مختلف مانند راهور مخابرات اداره اسناد و املاک بانک ‌های سپرده‌گذاری توسعه مرکزی اقدام به استعلام نماید.

استعلام اموال با کد ملی توسط طلبکار

استعلام دارایی توسط وکلای خوب تهران

آیا امکان استعلام سرقفلی در زمان استعلام اموال وجود دارد؟

از آنجایی که سرقفلی به صورت قانونی در دفاتر اسناد رسمی ثبت می‌شود افراد می‌توانند برای استعلام سرقفلی نیز از طریق مراجع قانونی اقدام به استعلام نمایند. چون که حق سر قفلی توافقی است که بین مالک و مستاجر با یکدیگر در زمان عقد قرارداد دارند و بر اساس قراردادهایی که تنظیم می‌کنند ملک تجاری با حق سرقفلی اجاره داده می‌شود.

معمولا در قراردادهای اجاره ملک سرقفلی این نکته حتماً قید می‌شود .ملاک‌های اصلی برای انتقال حق سرقفلی به صورت اجاره هزینه می‌باشد که مستاجر موجر می‌پردازد و در قرارداد هم به آن اشاره می‌شود. حال زمانی که مستاجر و موجر اقدام به ثبت قانونی سرقفلی ملک تجاری می‌کنند طلبکاران و یا خود افراد ذینفع می‌توانند از طریق مراجع قانونی نسبت به استعلام اموال از جمله استعلام سرقفلی اقدامات قانونی را انجام دهند.

البته گاهی ممکن است مستاجر سرقفلی ملک را نیز به شخص دیگری اجاره دهد که این مورد باید حتماً به صراحتاً در قرارداد اجاره نامه مغازه سرقفلی قید شود که آیا مستاجر حق انتقال به قید دارد یا ندارد.درزمان استعلام اموال افراد ذینفع می‌توانند به راحتی اقدام به استعلام از مراجع قانونی نمایند.

شما بعنوان شخص ذینفع میتوالنید شخصا یا به کمک وکیل سر قفلی اقدامات لازم را جهت استعلام از اموال و مبالغ مربوط در قراردادهای سرقفلی نمایید.

استعلام ارزهای دیجیتال

در حال حاضر، در ایران هنوز قوانین دقیقی برای استعلام اموال از ارزهای دیجیتالی که افراد در اختیار دارند وجود ندارد.

عدم وجود قوانین منظم برای رسیدگی به موضوعات مربوط به ارزهای دیجیتالی، استعلام اموال قابل اجرا در این زمینه را مشکل تر می‌کند.

با این حال، به طور کلی استعلام اموال در ایران توسط سازمان توسعه ملی (صندوق دارایی های نفتی) و سازمان امور مالیاتی صورت می‌گیرد.

اما باید توجه داشت که این سازمان ها تاکنون به صورت رسمی و واضحی درخصوص استعلام اموال ارزهای دیجیتالی از افراد صحبت نکرده‌اند.

به عبارت دیگر، در حال حاضر هنوز استعلام اموال ارزهای دیجیتالی در ایران به صورت رسمی و قانونی مشخص نشده است.

این امر می‌تواند به علت وجود نگرانی های امنیتی و نقص بنیه های حقوقی مربوط به این حوزه باشد.

برای افرادی که ارزهای دیجیتالی در اختیار دارند، توصیه می‌شود تا در صورت لزوم و برای جلوگیری از هرگونه مشکل مالی و حقوقی، با وکیل ارز دیجیتال یا متخصصان حقوقی مشورت کنند. این افراد می‌توانند قوانین و مقررات محلی و بین المللی را بررسی کنند و از مشاوره متخصصان استفاده کنند تا به درک صحیحی از وضعیت قانونی ارزهای دیجیتالی در ایران برسند.

به همین ترتیب، استعلام اموال از ارزهای دیجیتالی برای هنوز به صورت عمومی در ایران قابل اجرا نمی‌باشد و به علت عدم قوانین و مقررات مربوطه، توصیه می‌شود افراد به دانسته های حقوقی خود توجه کنند و در صورت لزوم با متخصصان حقوقی مشورت کنند.

استعلام سند ملکی

بهتر است بدانید که اسناد به دو صورت رسمی و اسناد عادی وجود دارند. اسناد رسمی به سه دسته تقسیم می‌شوند:

 • اسنادی که در اداره ثبت اسناد و املاک تنظیم می‌شوند
 • اسنادی که در دفتر اسناد رسمی تنظیم می‌شوند
 • اسنادی که توسط مامور رسمی صلاحیت و اختیار دارد و مطابق مقررات تنظیم می‌شود

اگر سندی که در دست شماست یکی از شرایط ثبتی سه گانه بالا را نداشته باشد؛ سند عادی خواهد بود. استعلام سند ملکی از آنجایی اهمیت دارد که شما در زمان خرید ملک می‌توانید پیش از هرگونه اقدام جهت واریز وجه اقدام نمایید.چرا که گاهی ممکن است اسناد در رهن بانک باشند و باعث بروز مشکلات در آینده شوند.

اما اینکه نحوه استعلام به چه صورت است شما می‌توانید از طریق سایت و یا از طریق مراجعه حضوری به دفتر اسناد و املاک شهر خود مراجعه کنید. اگر بخواهید که فقط یک سند را استعلام کنید؛ می‌توانید از طریق سامانه سازمان ثبت اسناد از طریق لینک estate.ssaa.ir اقدام نمایید .

استعلام سند تک برگ

بدین طریق شما می‌توانید تضمین مبالغ بالایی که در خصوص خرید و فروش زمین و ملک رد و بدل می‌شود را تضمین کنید اما بهتر است همیشه پیش از اینکه ملکی را خرید کنید اقدام کنید تا یک معامله ایمن داشته باشید.

همچنین شما می‌توانید برای استعلام سند ملک با پلاک ثبتی از طریق شهرداری اقدام کنید که در سال‌های اخیر هماهنگی‌هایی بین سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با شهرداری صورت گرفته است. در زیر هر پلاک یک کد ۸ رقمی وجود دارد که برای ورود آن در سامانه شهرداری می‌توانید صحت و اعتبار سند ملک را تشخیص دهید.

با این گونه استعلام‌ها می‌توانیم متوجه شوید که ملک در رهن بانک هست یا نه و از فروشنده اطمینان خاطر پیدا کنید.

استعلام سند ملکی با کد ملی

برای اینکه بتوانید ملک را از طریق کد ملی استعلام بگیرید. باید حتماً سند به نام خودتان باشد تا بتوانید برای استعلام اقدام کنید. چون که طبق قوانین سازمان ثبت امکان استعلام ملک غیر وجود ندارد. در صورتی که شخصی سند مالکیت دارند اما ثبت نکرده باشند پیش از هر کاری برای ثبت سند اقدام کنند که با طی کردن مراحل مختلف آن و پرداخت هزینه استعلام سامانه ثبت الکتریکی پذیرش درخواست صدور سند مالکیت را باز کرده و سند ملک خود را ثبت نام کنید. برای پیگیری صدور سند مالکیت پروسه صدور سند مالکیت قابل پیگیری است و می‌توانید از نتیجه آن مطلع شوید.

گروه وکلای حق وران متشکل بهترین وکیل خوب تهران آماده ارائه مشاوره حقوقی تلفنی ؛قبول و پیگیری پرونده ها در زمینه های:

وکیل ارز دیجیتال ؛وکیل قاچاق کالا و ارز ؛وکیل ملکی؛ وکیل مالیات ؛ وکیل ارث ، وکیل شرب خمر ؛ وکیل رابطه نامشروع ؛ وکیل جرایم اینترنتی ؛ وکیل تجاوز جنسی؛ وکیل پیش فروش آپارتمان ؛وکیل خانواده ؛وکیل شهرداری و وکیل سرقفلی و وکیل جرایم پزشکی

می باشد.

گروه وکلای حق وران

برای پاسخگویی فوری در ۲۴ ساعت شبانه روز می توانید از بخش تماس تلفنی فوری اقدام کنید.

اخذ مشاوره رایگان از بخش پرسش و پاسخ

اخذ مشاوره آنلاین از طریق مشاوره واتساپی

مشاوره حقوقی رایگان

برای انجام مشاوره حقوقی رایگان از طریق دکمه زیر اقدام کنید.

منیره شفیعیمشاهده نوشته ها

Avatar for منیره شفیعی

من منیره شفیعی با بیش از 4 سال سابقه، نویسنده گروه وکلای حق وران هستم . این مقاله توسط گروه وکلای حق وران، تشکیل شده از وکلای حرفه ای و پایه یک دادگستری با سالها تجربه ، تحریر و نظارت شده است و به منظور پاسخگویی به نیازهای شما گردآوری شده است. در صورتی که شما سوالات مشابه دارید ، پائین همین پست بپرسید تا مطلب مورد نظر شما گردآوری شود.

7 دیدگاه

 • سلام خانم منیژه شفیعی
  ممنون میشم در مورد حقوق افرادی که فرزند دارند و با کسی که فرزند داره ازدواج میکنه تولید محتوا کنید.
  اینکه بچه های همسر هم بعد از ازدواج وارث محسوب میشن؟
  یا خانواده هایشان.
  یا فرزند مشترکی که بعد از پیوند بوجود میاد از اون ارث برسه به خواهر و برادرهای خونی از پدر
  یا خواهر و برادرهای شیری از مادر
  یا خواهر و برادری که از شیر دادن مادر به اقوام یا دایه شدنش بدست میاد ارث میرسه با میبره؟
  ازین تولید محتوا های پیچیده و جذاب و جدید تهیه کنید خیلی ممنون میشیم ما خانندگان

 • با سلام
  پس از دریافت برگه انحصار وراثت آیا همسر متوفی می‌تواند استعلام اموال کند ؟ و چگونه ؟
  ممنون از راهنمایی شما

 • سلام شخصی که فوت کرده و من شماره تماسی از اون ندارم فقط کد ملی دارنو چه طور بفهمم چه اموالی داره

  • با سلام. در صورتیکه متوفی بعد از سال ۱۳۹۲ فوت کرده است امکان رصد اموال بصورت قانونی امکان پدیر است اما در خصوص اشخاصی که قبل از سال ۱۳۹۲ فوت کرده اند موضوع دشوار و نیازمند معرفی آدرس و محل تقریبی مال و تحقیق در این خصوص می باشد. حتی طرح دعوای صوری می تواند کمک کننده باشد.

 • سلام .اینجا نوشتید اموال از 93 به بعد نشان داده میشه
  اگربه قبل رو بخواهیم چی ؟

  • با سلام. شما می توانید لیست اموال متعلق به خودتون که منجر به تنظیم سند رسمی شده است را از سال 1392 ببعد در سامانه ثبت من مشاهده کنید و درخصوص ماقبل درخواستی به رییس ثبت اسناد و املاک محل وقوع ملک تسلیم و درخواست بررسی بدید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *