دفاع در جرایم رایانه ای

تماس با وکیل سایبری برای دفاع در جرایم رایانه ای:09129426674


دفاع در جرایم رایانه‌ای (Defense in computer crimes) باید توسط کارشناسان حقوقدانان و وکیل سایبری متخصص پیگیری شود تا بتواند به دفاع از متهمین جرایم رایانه‌ای بپردازند. چون به جرأت جرایم رایانه ای جزو پرونده های قضایی پیچیده حساب می شوند که حتما نیاز به دانش حقوقی تخصصی در زمینه فناوری اطلاعات را نیاز دارند. مثلاً شگردهای مجرمانه در فضای مجازی؛ آشنایی با حملات سایبری مانند: حملات دیداس ؛هوش مصنوعی؛ بروت فورس؛ استراق سمع؛ فیشینگ تروجان و….

اهمیت موضوع دفاع در جرایم رایانه‌ای به حدی می باشد که خطرات جرایم رایانه‌ای در جهان رتبه پنجم را در سال ۲۰۲۰ به خود اختصاص داد و همچنان با رشد روز افزونی روبه‌روست.

نحوه پیگیری و دفاع در جرایم رایانه‌ای

از آنجایی که پیگیری جرایم رایانه‌ای در برخی از شبکه ها مجازی و پیام رسان ها به راحتی امکان پذیر نیست؛ چون که سرور اصلی داخلی نمیباشد و خارجی است لذا بررسی پیام ها در شبکه های اجتماعی مثل :تلگرام؛ اینستاگرام و واتساپ مقدور نیست. بنابراین برای پیگیری و دفاع از خود بهتر است تا نکات زیر را رعایت کنید.

  • پیام ها عکس ها و فایل ها صداها و فیلم های دریافتی را حذف نکنید
  • در زمان رد و بدل اطلاعات خود با فرد مجرم مقابله به مثل نکنید تا شانس شکایت از طرف مقابل گرفته شود.
  • مراجعه به دفتر خدمات الکترونیک قضایی و ثبت شکایت
  • مراجعه به دفتر خدمات قضایی و شعبه محل رجوع مشخص می شود.
  • سپس باید مدارک؛ اسناد؛ پیامها؛ تصاویر؛ فیلم ها؛ شات اسکرین ها؛ فایل های موجود را پیوست شکایت خود کنید و به مقامات قضایی تحویل دهید تا به پلیس فتا ارجاع دهند.
  • مراجعه به پلیس فتا و ارائه مدارک مستند
  • ارجاع به دادگاه و صدور حکم

مجازات جرایم رایانه‌ای

مجازات جرایم رایانه‌ای مطابق ماده ۷۲۹ قانون جرایم رایانه‌ای چنانچه به طور غیرمجاز به داده‌ها و سامانه‌های رایانه‌ای و مخابراتی چه توسط تدابیر امنیتی حفاظت شده است دسترسی پیدا کند به مجازات ۹۱ روز تا یک سال حبس و جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا ۲۰ میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم میشود

لایحه دفاعیه در جرایم رایانه ای

شخص می تواند جهت دفاع از حق و حقوق خود در مراجع قضایی اقدام به تقدیم لایحه دفاعیه در خصوص دفاع در جرایم رایانه‌ای نماید. برای اینکه لایحه دفاعی بتواند موثر باشد؛ باید شما بتوانید نحوه نگارش لایحه را بر اساس مفاد قانونی انجام دهید .از آنجایی که تخصص نوشتن و تنظیم لوایح دفاعیه در جرایم رایانه‌ای منوط به شرایط و تشریفات میباشند؛ باید نکات مهم در در آن رعایت شود.
لذا بهتر است تا شخصا مبادرت به ثبت لایحه دفاعی نکنید و این امر را به کارشناسان دفتر خدمات قضایی یا وکیل جرایم اینترنتی واگذار کنید .چون به جرئت تنظیم لایحه می تواند سرنوشت دعاوی بشدت تاثیر دارد. چون کسی که مبادرت به تنظیم لوایح میکند مشرف به قوانین جرایم رایانه‌ای می باشد.

در حال حاضر ما می توانیم هشت وکیل خوب تهران در خصوص دفاع در جرایم رایانه‌ای؛ تنظیم لوایح دفاعیه را به شما معرفی کنیم تا در کوتاهترین زمان ممکن به مطلوب ترین نتیجه ممکن برسید .همواره شما علاوه بر حوزه تخصصی جرایم اینترنتی وکیل سایبری می تواند در سایر حوزه های تخصصی از بهترین وکیل دادگستری تهران کمک بگیرید از جمله بهترین وکلای مجموعه حق وران شامل:

وکیل قاچاق کالا و ارز ؛وکیل ملکی؛ وکیل مالیات؛ وکیل ارث، وکیل شرب خمر؛ وکیل رابطه نامشروع؛ وکیل جرایم اینترنتی؛ وکیل تابعیت؛ وکیل پیش فروش آپارتمان و وکیل دعاوی شهرداری ؛وکیل دعاوی خانواده

لایحه دفاعیه در جرایم رایانه ای

منیره شفیعیمشاهده نوشته ها

Avatar for منیره شفیعی

من منیره شفیعی با بیش از 4 سال سابقه، نویسنده گروه وکلای حق وران هستم . این مقاله توسط گروه وکلای حق وران، تشکیل شده از وکلای حرفه ای و پایه یک دادگستری با سالها تجربه ، تحریر و نظارت شده است و به منظور پاسخگویی به نیازهای شما گردآوری شده است. در صورتی که شما سوالات مشابه دارید ، پائین همین پست بپرسید تا مطلب مورد نظر شما گردآوری شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *