نمونه پرونده جرایم رایانه ای (Example of a computer crime case)

اطلاعات بیشتر درباره نمونه پرونده جرایم رایانه ای (Example of a computer crime case) :09129426674


نمونه پرونده جرایم رایانه ای (Example of a computer crime case) آنچنان با تنوع وکثرت زیادی رو می باشد که شما تنها باید با افزایش سطح آگاهی خود در تمامی زمینه های جرایم اینترنتی مبادرت به پیشگیری های آگاهانه نمایید؛ تا نیاز به پیگیری و دفاعیات در مراجع قانونی نداشته باشید. چرا که در صورت عدم آگاهی باید حتما از یک وکیل جرایم سایبری کمک بگیرید تا بتوانند اقدام به دفاع در جرایم رایانه‌ای کند در ادامه به چند نمونه پرونده جرایم رایانه‌ای اشاره می‌کنیم.

نمونه پرونده جرایم رایانه ای  (ارسال عکس و فیلم مستهجن)

با سلام و احترام اینجانب مینا شریفی مادر امیر عباس سلطانی میباشم. فرزندم امیر عباس ۱۴ ساله و دانش آموز میباشد که در طی یک ماه اخیر متوجه ارسال عکس و فیلم و فایل های مستهجن ازطرف دوست فرزندم به نام رسول کاظمی شده‌ام که در اینستاگرام برای پسرم ارسال می کند. ضمن اینکه چندین بار در گروه های ضد اخلاقی عضو نموده است و مبادرت به اشتراک فایل، عکسو فیلم غیراخلاقی نموده است. با اطلاع و گزارش به پدر دوست فرزندم با مخالفت و تکذیب روبرو شدم. ضمنا در محتویات ارسالی به فرزندم از الفاظ رکیک و اهانت آمیز استفاده شده است که فرزند بنده را بچه ننه خوانده و مورد تمسخر قرار داده است. لذا مراتب شکایت از ارسال محتویات مستهجن و توهین از طریق اینستاگرام و تلگرام و واتساپ را به استحضار می رساند.

نمونه پرونده جرایم رایانه ای  {کلاهبرداری}

نام و نام خانوادگی شاکی: فروغ فرخی
نام و نشانی مشترکی عنه:سایتwww…….com
کلاهبرداری اینترنتی
مدارک:
رسید اینترنتی؛ پرداخت وجه؛ شات اسکرین از صفحه وب سایت مذکور؛ استعلام
ریاست محترم دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۱۷ ایلام دادسرای جرایم رایانه‌ای باسلام احتراماً به استحضار می‌رساند اینجانب در تاریخ1401/12/8 درطی خرید اینترنتی یک دستگاه جاروبرقی ال جی به مبلغ ۸ میلیون تومان سایتwww…..com نموده‌ام. بر اساس تصویر اینماد در پایین صفحه به همین دلیل بخشی از مبلغ را اینترنتی پرداخت کردم .پس از پیگیری های چند روزه خبری است تحویل کالا نمی باشد و سایت مزبور کلاهبردار بوده و تصویری نماد تقلبی می باشد. از آنجایی که آشنایی به اصل عکس این نماد نداشتم با اندک اطلاعات جزئی در مورد سوء استفاده و کلاهبرداری قرار گرفته ام. از آنجایی که در پیگیری های بعد مشخص شد درگاه موجود در سایت جعلی نیست لذا درخواست استعلام صاحب درگاه و کارت دریافت کننده وجه و همچنین دارنده نام دامنه و سرور را تعیین کنید. مطابق ماده ۱۳ قوانین جرایم رایانه‌ای با کلاهبردار مذکور برخورد لازم شود.

نمونه پرونده جرایم رایانه ای  {انتشار عکس خصوصی}

اینجانب سوفیا بهادری از خانوم بدر سادات مکتبی که به علت انتشار عکس شخصی در فضای اینستاگرام و تلگرام شکایت دارم. بنده حدود ۱ ماه پیش برای انجام آرایش شینیون به ایشان در سالن زیبایی مراجعه کردم. ایشان در اینستاگرام و تلگرام دارای پیج تبلیغاتی می باشند که انواع تتو و آرایش ها را از مشتریان به اشتراک می گذارند. ولی بنده در زمان مراجعه به ایشان متذکر شدم که حق استفاده از عکس در پیج را ندارند و بارها عدم رضایت خود را در خصوص انتشار عکس ها اعلام کردم. خانم بدرالسادات مکتبی اذعان داشتند که علیرغم داشتن عکس؛ فیلم از تمامی مراجعه کنندگان در صورت عدم رضایت آنها انتشار نخواهند داد اما اکنون پس از طی یک ماه تصاویر بدن بنده به همراه شنیون مو ها به اشتراک گذاشته شده است. لذا از ایشان به دلیل انتشار عکس خصوصی شاکی می باشم.

تنظیم شکواییه و لایحه دفاعیه برای پرونده جرایم اینترنتی توسط وکیل جرایم اینترنتی

از آنجایی که تنظیم شکواییه تنظیم لایحه دفاعی و تمامی امور حقوقی نیازمند دقت و تخصص است و باید تاریخ وقوع وقایع با جزئیات تشریح داده شود؛ بهتر است تا زمان ثبت و تنظیم از بهترین وکیل دادگستری تهران کمک بگیرید تا اشراف کامل بر رویه های عملی دادگاه و دادسرا بتوانید خدمات را به نحو شایسته پیگیری کنید. در مجموعه حق وران شما می توانید به کمک 8 وکیل خوب این مجموعه در حوزه تخصصی جرایم اینترنتی دفاعیات و شکایت خود را پیگیری کنید. همچنین شما می توانید علاوه بر جرایم اینترنتی در تمامی حوزه های تخصصی با بهترین وکلای مجموعه در ارتباط باشید. شما می توانید در تمامی دعاوی حقوقی وکلای متخصص مشاوره حقوقی رایگان آنلاین و مشاوره فردی تلفنی دریافت کنید. بهترین وکلای متخصص مجموعه شامل:

منیره شفیعیمشاهده نوشته ها

Avatar for منیره شفیعی

من منیره شفیعی با بیش از 4 سال سابقه، نویسنده گروه وکلای حق وران هستم . این مقاله توسط گروه وکلای حق وران، تشکیل شده از وکلای حرفه ای و پایه یک دادگستری با سالها تجربه ، تحریر و نظارت شده است و به منظور پاسخگویی به نیازهای شما گردآوری شده است. در صورتی که شما سوالات مشابه دارید ، پائین همین پست بپرسید تا مطلب مورد نظر شما گردآوری شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *