پرینت تماس و پیامک برای رابطه نامشروع

پرینت تماس و پیامک برای رابطه نامشروع


پرینت تماس و پیامک برای رابطه نامشروع کافی است ؟

  • یا اینکه اصلاً در پرینت موبایل چه چیزهایی ثبت می‌شود؟
  • پرینت اس‌ام‌اس را تا چه مدت ‌توانید درخواست کنید ؟
  • یا اینکه چه صورتی قاضی دستور پرینت پیامک می‌دهد ؟
  • یا حتی ممکن است این سوال پیش بیاید که چگونه پرینت پیامک را حذف کنیم؟
  • همسر با چه مدارکی می‌تواند پرینت بگیرد؟

و….این‌ها تنها بخشی از سوالاتی است که وکیل رابطه نامشروع خیلی راحت می‌تواند پاسخگو باشد. گروه وکلای حق‌وران در خصوص اثبات روابط خارج از عرف از طریق پرینت تماس و پیامک برای رابطه نامشروع به کمک شما خواهند آمد.

برای اینکه بدانید که چگونه می‌توانید اثبات کنید؟ چه جرم و مجازاتی برای آنها در نظر گرفته شده است؟نحوه اثبات؛ تنظیم لوایح دفاعیه؛ تنظیم شکواییه همه و همه چیزیست که دقیقاً شما می‌توانید در این مقاله به آنها برسید.

مدت زمان گرفتن پرینت تماس و پیامک برای رابطه نامشروع از طریق حکم دادگاه چقدر است؟

اپراتورها در حالت عادی هیچ وقت پرینت پیامک‌ها و تماس‌های دیگران را در اختیار شما قرار نمی‌دهند.مگر اینکه به دستور محاکم قضایی ملزم به تبعیت هستند و در صورت درخواست شما از مراجع قضایی می‌توانید اقدام به درخواست کنید و پرینت تماس و پیامک اعلام شده را بگیرید.

زمانی شما می‌توانید برای گرفتن پرینت تماس و پیامک برای رابطه نامشروع اقدام کنید؛ حداکثر ۶ ماه می‌باشد. یعنی چی ؟یعنی اینکه همه مکالمات و پیامک‌های شخص مورد نظر شما بعد از وقوع تا ۶ ماه از دسترس اپراتور خارج است و در واقع قابلیت دسترسی به آن را ندارد.

بر همین اساس پرینت پیامک و تماس رابطه نامشروع حداکثر باید ظرف ۷ ماه از تاریخ وقوع جرم صادر شوند.

دفتر مرکزی : تهران خیابان میرزای شیرازی ، بالاتر از مطهری ، پلاک ۲۱۹ ، طبقه پنجم ، واحد دو ، گروه وکلای حق وران
پست الکترونیک: haghvaran@gmail.com
قانون و تبصره‌های قانونی در خصوص گرفتن پرینت تماس تلفنی و پیامک

قانون و تبصره‌های قانونی در خصوص گرفتن پرینت تماس تلفنی و پیامک

پرینت تماس تلفنی و پیامک نه فقط برای اثبات رابطه نامشروع بلکه گاهی به دلیل افزایش هزینه‌های قبوض تلفن ممکن است از طرف مخاطبین درخواست شود ولی در هر صورت برای دریافت ریز مکالمات از مخابرات و اپراتور تلفنی شما باید شخصاً مراجعه حضوری داشته باشید.
بر اساس تبصره ماده ۱۰۴ ق. آ. د. ک ۱۳۷۸ امکان کنترل تلفن افراد فقط با تشخیص قاضی دادگاه امکان‌پذیر است. لذا در پرونده های کیفری شخصاً نمی‌توانید اقدام به استعلام پیامک‌ها و مکالمات تلفنی نمایید و باید برای استعلام از طریق ریاست مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه اقدام نمود.

مشخصات شماره مبدا؛ شماره مقصد؛ بازه زمانی و اطلاعات دیگر را دریافت کند. مخابرات بعد از استعلام نتیجه را به شعبه ارسال می‌کند. ماده ۵۸۲ قانون مجازات اسلامی کتاب پنجم تعزیرات و مجازات بازدارنده مصوب ۲ خرداد سال ۷۵ به صراحت اعلام داشته که مفتوج یا معدوم؛ بازرسی ؛ضبط ؛استراق سمع ؛مکالمات تلفنی بدون شرایط قانونی مشمول جرم خواهد شد.

بر اساس این قانون هر یک از مستخدمین ماموران مراسلات یا مخابرات تلفنی افراد را در صورتی که قانون اجازه نداده باشد افشا کنند مشمول حبس از یک سال تا سه سال خواهند بود به اضافه جزای نقدی از ۶ میلیون ریال تا ۱۸ میلیون ریال محکومیت تعیین شده است.

تماس با وکیل متخصص09129426674

اثبات رابطه نامشروع از طریق پرینت تماس و پیامک

برای اثبات رابطه نامشروع از طریق پیام؛ تماس و پیامک بستگی به محتوای پیامک و نظر قاضی پرونده دارد. چون اگر محتوای پیامک بین زن و مرد شامل یک محتوای جنسی؛ عکس؛ فیلم؛ گیفت یا هرگونه لینکی باشد که به قصد لذت رد و بدل شود؛ در واقع ‌می تواند جزو موارد اثبات رابطه نامشروع باشد.

البته مطابق ماده ۶۳۷ رابطه نامشروع چون که در خصوص روابط فیزیکی می‌باشد و متن پیامک‌های روابط نامشروع از آنجایی که اهمیت بالایی هم برخوردار است مشمول مجازات رابطه نامشروع نمی‌شود.

البته همانطور که گفته شد متن پیامک و محتوا اهمیت دارد و نهایتاً قاضی پرونده تصمیم نهایی را خواهد گرفت و در صورتی که پیام‌ها شامل مضمونی باشد که در تضاد عفت و اخلاق جامعه باشد که مطابق ماده ۶۳۷ به مجازات ۹۹ ضربه شلاق محکومیت دارد.

در پرینت تماس‌ها و پیامک برای رابطه نامشروع چه چیزی ثبت می‌شود؟

دقیقاً می‌توان گفت ساعت و زمان ارسال پیامک ؛زمان دریافت پیامک تاریخ؛ مدت زمان مکالمه در تماس‌های تلفنی؛ شماره مخاطب و غیره که در این پرینت‌ها حتی با فرمت گوشی موبایل هم از بین نخواهد رفت.

در چه صورتی قاضی دستور پرینت پیامک و تماس تلفنی را خواهد داد؟

معمولاً قاضی پرونده بر اساس میزان اهمیت پرونده و جرایم صورت گرفته و در صورت صلاحدید خود شخصاً می‌توانند حتی به ریز مکالمات و پیامک‌ها تا ۲ سال گذشته دسترسی داشته باشند. در واقع باید مستندات و دلایل کافی برای دریافت مکالمات و پیامک‌های تلفنی وجود داشته باشد تا بتوانید اقدام به اخذ کسب مجوز لازم از اپراتور مورد نظر داشته باشید.

 

چگونه پرینت تماس‌ها و پیامک‌ها را پاک کنیم؟

بهتر است بدانید به هیچ صورتی نمی‌توانید پرینت تماس‌ها و پیامک‌ها را زودتر از ۶ ماه پاک کنید. چون همانطور که قبلاً هم گفته شد پیامک‌ها و ریز مکالمات تا ۶ ماه در مخابرات باقی می‌مانند و پس از ۶ ماه قابل استعلام نخواهند بود.

پرینت پیامک‌های واتساپ؛ تلگرام؛ اینستاگرام

علاوه بر پرینت پیامک‌های خط تلفن؛ پلیس فتا می‌تواند اقدام به اخذ پرینت پیامک‌های واتساپ؛ تلگرام و اینستاگرام نمود. البته که سرورهای واتساپ ؛تلگرام و اینستاگرام در ایران وجود ندارد و دسترسی به اطلاعات بسیار سخت می‌باشد.

اما در صورت لزوم و شرایط خاص پلیس فتا می‌تواند بر حسب نیاز دسترسی داشته باشد که در صورتی که در پرینت تماس و پیامک برای رابطه نامشروع از طریق یکی از ‌آپ های واتساپ؛ تلگرام یا اینستاگرام احراز شود؛ مشمول جرم رابطه نامشروع پیامکی شده و محکوم به ۹۹ ضربه شلاق تعزیری خواهید شد. البته خوب است بدانید که این شلاق‌ها قابلیت تبدیل به جرایم نقدی را خواهند داشت.

همسر با چه مدارکی می‌تواند اقدام به دریافت پرینت تماس‌های تلفنی و پیامکی نماید؟

اگر مردی به زن خود مشکوک باشد یا زوجه به همسر خود مشکوک باشد ؛برای اثبات خیانت او در خصوص رابطه نامشروع می‌تواند با تنظیم دادخواست و ارائه آن به مراجع قانونی اقدام به دریافت پرینت مکالمات و پیامک‌های خود نماید.

اما چون در برخی اوقات این موارد تنها جزو سوءظن و وسواس فکری است. لذا قاضی با تشخیص بیماری و اختلال رفتاری شما از ارائه پرینت مکالمات همسرتان پیشگیری کرده و از حقوق او دفاع می‌کند. لذا مخابرات هم اجازه چنین کاری را ندارد.

بر همین اساس تنها راه ممکن دستور مقام قضایی می‌باشد که با ارائه دلایل محکمه پسند می‌توانید درخواست پرینت مکالمات یا پیام‌های همسر را نمایید که فقط به ۳ تا ۶ ماه گذشته نیز دسترسی خواهید داشت. چون از آنجایی که بیشتر موارد ممکن است افراد به دلیل وسواس فکری اقدام به تهمت زدن کنند طرف مقابل پس از این کار می‌تواند علیه افراد شکایت نماید.

لذا برای اینکه این مراحل قانونی و قضایی به راحتی سپری شود شما می‌توانید از بهترین وکیل خوب تهران در حوزه حقوق خانواده یا وکیل رابطه نامشروع کمک بگیرید.

می توانید با پر کردن و ارسال فرم زیر ، سوالات خود را بپرسید و از وکلای پایه یک دادگستری گروه حق وران مشاوره رایگان دریافت کنید.

مشاوره آفلاین

ملیحه شفیعیمشاهده نوشته ها

Avatar for ملیحه شفیعی

این مقاله توسط گروه وکلای حق وران، تشکیل شده از وکلای حرفه ای و پایه یک دادگستری با سالها تجربه ، تحریر و نظارت شده است و به منظور پاسخگویی به نیازهای شما گردآوری شده است. در صورتی که شما سوالات مشابه دارید ، پائین همین پست بپرسید تا مطلب مورد نظر شما گردآوری شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *