اثبات رابطه نامشروع (Proof of illicit relationship)

اثبات رابطه نامشروع (Proof of illicit relationship)نیاز به مدارک و اسناد معتبری دارد زمانی که برای جرم رابطه نامشروع حکم محکومیت صادر می شود؛ باید برای اثبات آن نیز دلایل محکم برای اثبات وجود داشته باشد.


اثبات رابطه نامشروع (Proof of illicit relationship)نیاز به مدارک و اسناد معتبری دارد

در صورت عدم اثبات رابطه نامشروع توسط شاکی ، متهم میتواند از وی تحت عنوان افترا و اعاده حیثیت شکایت کیفری کند .

برای نحوه جمع آوری ادله مناسب و یا حتی رفع اتهام می توانید از وکیل رابطه نامشروع کمک بخواهید یا مشاوره حقوقی بگیرید.

در ادامه به مهمترین ادله برای اثبات جرم رابطه نامشروع در قانون مجازات اسلامی اشاره می شود که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

گروه وکلای حق وران
گروه وکلای حق وران

روشهای اثبات رابطه نامشروع

اثبات روابط نامشروع از طریق اقرار متهم

وقتی متهم به جرم خود نزد قاضی اعتراف نمایند و جرم خود را بپذیرد درواقع به گناه اقرار و اعتراف کرده است.لذا مطابق ماده ۱۷۲ قانون مجازات اسلامی در همه جرایم یک بار اقرار کافی می‌باشد تا مرتکب براساس آن جرم متهم شود.بر همین اساس محکومیت و برای مجازات مجرم در نظر گرفته می شود. البته اقراردارای شرایطی است که اقرارکننده باید این شرایط را دارا باشد.

شرایط اقرار

الف ) اقرار کننده نباید محجور باشد.

ب) اقرارکننده باید عاقل؛ بالغ و قاصد باشد.

ج ) با اختیار کامل و بدون اجبار به رابطه نامشروع اقرارکند.

اگر اطلاعات بیشتری در خصوص نحوه اقرار و شرایط اقرار نیازدارید می‌توانید از طریق بخش مشاوره رایگان از بهترین وکلای ارث مجموعه حق وران سوال خود را بپرسید.

اثبات رابطه نامشروع از طریق شهادت شهود

اثبات رابطه نامشروع (Proof of illicit relationship

شهادت شاهدان دومین راه اثبات رابطه نامشروع است.یعنی شاکی باید برای اثبات ادعای خود شاهد داشته باشد.در قانون شاهدین باید شرایط خاصی را داشته باشند.

مطابق ماده ۱۷۴ قانون مجازات اسلامی هر شخصی غیر از طرفین دعوا می تواند اقدام به شهادت دادن در خصوص وقوع یا عدم وقوع جرم توسط متهم نزد قاضی نماید.

شرایط شهود:

  • بالغ باشد
  • عاقل باشد
  • عدالت داشته باشد
  • زنازاده نباشد
  • در موضوع پیش‌آمده ذینفع نباشد
  • خصومت شخصی با متهم نداشته باشد
  • ولگرد نباشد
  •  به شغل تکدی گری اشتغال نداشته باشد.

تمامی شرایط شاهد پس از اقرار قابل احراز است. چنانچه شاهد قبل از اجرای مجازات از شهادت خود رجوع کند منجر به سلب اعتبار شهادت خواهد شد.

شهادت حقوقی اعتباری ندارد.

اثبات روابط نامشروع از طریق علم قاضی

اثبات رابطه نامشروع توسط علم قاضی

یکی از دلایل محکم برای اثبات رابطه نامشروع علم قاضی هست.یعنی که قاضی بر اساس مستنداتی که در دست دارد و یا نزد وی مطرح می‌شود نسبت به وقوع جرم ایجاد شده تصمیم گیری می کند.مثلاً اگر برای اثبات رابطه نامشروع شهادت  شاهدان در پرونده وجود نداشته باشد؛ برخی از اماره ها و مستندات در پرونده های کیفری وجود دارد که می تواند وقوع جرم را ثابت کند.

مانند:

فیلم؛ پیامک؛ تماس های رد و بدل شده بین متهمین؛ معاینه محل ؛گزارش ضابطین قضایی؛ نظریات کارشناسی؛ اظهارات افراد مطلع به عنوان شاهد و غیره که می تواند منجر به حصول علم قاضی در نتیجه پرونده به استناد این علم باشد.

اثبات روابط نامشروع از طریق پیامک

اثبات رابطه نامشروع از طریق پیامک از جمله موارد اماره قضایی می باشد که در نبود ادله اثبات می تواند به علم قاضی در خصوص جرم رابطه نامشروع کمک کند.

که برای این منظور به راحتی می توانید با مراجعه به شرکت مخابرات سوابق پیامکی مشترک را که تا ۶ماه ثبت و بایگانی شده است را پرینت بگیرید و در قالب یک فایل در اختیار دادگاه و مراجع قانونی قرار دهید.

از آنجا که در پیامک ها معمولاً شامل صحبت های غیر اخلاقی و حرف های خلاف عرف و شرع نیز وجود دارد (مطابق ماده ۶۳۷)

گروه وکلای حق وران

از طریق پرینت تماس و مکالمات تلفنی

اثبات رابطه نامشروع از طریق پرینت تماس یا پیامک

مجازات جرم رابطه نامشروع تلفنی مطابق ماده ۶۳۷ قانون مدنی یکی از مصادیق جرم رابطه نامشروع محسوب می شود.

مشمول ۹۹ ضربه شلاق است بر همین اساس رابطه نامشروع از طریق مکالمات تلفنی و تماس صوتی نیاز به اثبات دارد که برای این منظور می توان با اخذ مجوز پرینتر مکالمات تلفنی توسط دادگاه اقدام نمایید.

اثبات رابطه نامشروع از طریق عکس

اثبات رابطه نامشروع از طریق عکس

اثبات رابطه نامشروع از طریق عکس جزوه امار های قضایی است و دلیل قانونی ندارد و چون ممکن است تعداد اماره های اثبات کننده زیاد باشد و سایر دلایل در پرونده آن را همراهی کند ؛موجب یقین قاضی به وقوع جرم رابطه نامشروع خواهد بود و ختم به اثبات جرم رابطه نامشروع خواهد شد.

اثبات روابط نامشروع از طریق فایل صوتی

استفاده از فایل های صوتی برای اثبات رابطه نامشروع سابقه مفاد قانونی ۶۶۷ و ۶۶۸ قانون آیین دادرسی کیفری سال ۹۲ اپراتور ها موظف هستند که داده ها را به مدت شش ماه ذخیره کنند تا به عنوان اماره قانونی در دادگاه بتواند مورد استفاده قرار بگییرد.

اثبات روابط نامشروع توسط وکیل

اثبات روابط نامشروع توسط وکیل

وکیل رابطه نامشروع از جمله متخصصین حوزه های مختلف کیفری و حقوقی در خصوص جرایم همه روابط نامشروع و زنا؛ لواط ؛همجنس بازی فعالیت تخصصی دارد.

لذا با مطرح کردن پرونده خود می توانید با ارائه راهکار های بسیار فوری و جدی در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام به اخذ مدارک و اسناد و دلایل کافی برای اثبات جرم و یا رفع اتهام در این خصوص نمایید.

لذا بهتر است تا حتماً از یک وکیل زبده در این زمینه راهنمایی لازم را بگیریم. بهترین وکیل رابطه نامشروع در تهران را می توانید از گروه وکلای حق وران که جزو ده وکیل خوب تهران هستند اقدام به اخذ مشاوره تلفنی یا مشاوره رایگان نمایید.

داشتن اسکرین شات از پیام ها یا عکس ها

داشتن اسکرین شات از پیام ها و یا عکس هایی در این خصوص جزوه راه های اثبات رابطه نامشروع است؛ اما چون که امکان دستکاری و تقلب در آن وجود دارد؛ به همین دلیل نیاز به تامل کردن و خفه کردن دارد و تنها در جهت آگاهی کاربرد خواهد داشت.

<strong>اثبات رابطه نامشروع از طریق فیلم دوربین های مدار بسته

درست است که فیلم های دوربین مداربسته جزو اثبات رابطه نامشروع محسوب می‌شوند؛ اما در زمره امارات قرار دارند .

لذا مجوز بازبینی دوربین مداربسته از طریق دادگاه باید صادر شود و اقدام به پیگیری نمود.

از آنجایی که صدا و فیلم به تنهایی دلیل اصلی مبنی بر عنوان مدرک نمی باشد می تواند در آگاهی بیشتر قاضی موثر واقع شود.

ضمن اینکه که دوربین نباید مخفی باشد و قوانین نصب آن باید رعایت شده باشد تا در دادگاه قابل استناد باشد.

همانطور که مطالعه کردید تا به اینجا بخشی از راههای اثبات رابطه نامشروع اعلام شد.

البته از طریق موارد بسیار دیگری امکان اثبات رابطه نامشروع امکانپذیراست.

مثل :اثر انگشت؛ ردپا؛ لباس و وسایل و اشیا امکان‌پذیر خواهد بود که اثبات این موارد درتخصص  وکلای متبحردر این حوزه می باشد.

لذا برای اخذ راهکارهای حرفه ای و جدید تر می توانید از وکیل رابطه نامشروع مشاوره لازم را داشته باشید.

وکیل رابطه نامشروع علاوه بر راهنمایی های لازم در زمینه اثبات رابطه نامشروع می‌توانند در خصوص هرگونه رفع اتهام؛ تخفیف در مجازات ؛ اخذ مشاوره خصوصی و یا مشاوره رایگان برای شماداشته باشد.

معرفی بهترین وکلای خوب تهران در زمینه اثبات روابط نامشروع

وکیل پیش فروش آپارتمان

مشاوره حقوقی رایگان

برای انجام مشاوره حقوقی رایگان از طریق دکمه زیر اقدام کنید.

کارشناسان حق وران در اسرع وقت به سوال شما پاسخ خواهند داد. مشاهده سایر سوالات و پاسخ ها در اینجا .

مجموعه حق وران بزرگ ترین مرکز تخصصی حوزه های وکالت حقوقی و کیفری در تهران می باشد که، خدمات مشاوره حقوقی توسط بهترین وکلای خوب تهران اعم از:

وکیل قاچاق کالا و ارز ؛وکیل ملکی؛ وکیل مالیات؛ وکیل ارث، وکیل شرب خمر؛ وکیل رابطه نامشروع؛ وکیل جرایم اینترنتی؛ وکیل تابعیت؛ وکیل پیش فروش آپارتمان و…

را در کوتاهترین زمان ممکن از طریق :

تماس تلفنی فوری

مشاوره رایگان

مشاوره های آنلاین

ارائه می‌کند. خدمات فوق در ۲۴ ساعت شبانه‌روز فعال است.

منیره شفیعیمشاهده نوشته ها

Avatar for منیره شفیعی

من منیره شفیعی با بیش از 4 سال سابقه، نویسنده گروه وکلای حق وران هستم . این مقاله توسط گروه وکلای حق وران، تشکیل شده از وکلای حرفه ای و پایه یک دادگستری با سالها تجربه ، تحریر و نظارت شده است و به منظور پاسخگویی به نیازهای شما گردآوری شده است. در صورتی که شما سوالات مشابه دارید ، پائین همین پست بپرسید تا مطلب مورد نظر شما گردآوری شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *