مجازات زنای با محارم

مجازات زنای با محارم : 09129426674


مجازات زنا با محارم یکی از مجازات سنگین می باشد و قابل گذشت نیست .ممکن است این محارم نسبتشان از نوع نسبی و سببی و یا رضایی باشد.

از آنجایی که در هر صورت خود رابطه زنا جرم محسوب می‌شود ارتکاب به جرم زنای با محارم به اشد مجازات برخورد خواهد شد و در غالب موارد با اثبات جرم مجازات زنا با محارم نسبی اعدام خواهد بود.

بنابری این اثبات جرم زنای با محارم نیازمند دقت و ظرافت بالایی است که باید شما یا وکیل رابطه نامشروع نسبت به شرایط اثبات کاملا واقف باشید تا اقدام به اثبات یا در جایگاه متهم بتوانید رفع اتهام کنید.در هر صورت نیازمند مهارت و تجربه وکیل خوب تهران در حوزه  روابط نامشروع و زنا خواهید بود.

مجازات زنا با محارم
مجازات زنا با محارم : 09129426674

خلاصه عمل زنا

زنا که عمل جنسی نامشروع بین زن و مرد است که بدون رابطه زوجیت اتفاق می افتد. این رابطه نامشروع و ممنوع است و قباحت آن در قانون اسلام مشخص شده تا جایی که در قرآن کریم این عمل منع شده است.

در قانون ایران مجازات های سنگینی برای عمل زنای اثبات شده قابل اجرا میباشد.

اهمیت عمل زنا زمانی دو چندان می شود که این اتفاق بین محارم صورت بگیرد و حتی در بین کشورهایی با روابط آزاد به دلیل موقعیت این عمل جرم انگاری عمل نامشروع با محارم پیگیری و قابل مجازات است.

خشونت جنسی میتواند از برقراری رابطه بین یکی از والدین با فرزند و یا سایر محارم دیگر باشد.

در قانون ایران با جرم انگاری رابطه زنا با محارم یا خویشاوندان جرم تلقی شده و با اثبات جرم زنا با محارم مجازات های قانونی در نظر گرفته می شود.

محارم چه کسانی هستند؟

محارم افراد و یا خویشاوندان ای محسوب می‌شوند که در وجه اول حجاب بین آنها برقرار نیست ؛و از نظر شرعی و قانونی امکان ازدواج بین آنها وجود ندارد. مثل: دختر که جزو محارم پدر است و ازدواج آنها ممنوع است.

رابطه جنسی بین آنها نامشروع و برقراری هر نوع رابطه جنسی مجازات زنا با محارم در پی خواهد داشت. همچنین رابطه نامشروع جنسی میان مادر و پسر خواهر و برادر؛ دایی و خواهرزاده؛ عمو و برادرزاده؛ عمه و برادرزاده؛ خاله و برادرزاده و…
اهمیت این موضوع به قدری است که در قرآن آیه ۲۳ سوره نسا محارم را به سه دسته تقسیم کرده است شامل:

محارم نسبی

شامل رابطه نسبی پدر و مادر با فرزند؛ مادربزرگ و پدربزرگ؛ رابطه خواهر و برادر؛ عمه و خاله؛ عمو و دایی؛ دختر برادر؛ دختر خواهر؛ پسر برادر؛ پسر خواهر

محارم سببی

در این روابط به دلیل ازدواج و رابطه زوجین محرمیت به وجود می‌آید. مثل: رابطه داماد و مادرزن؛ عروس و پدرشوهر و یا زن پدر

محارم رضاعی

این نوع محرمیت از طریق شیر خوردن فرزند از هر زنی به جز مادر اصلی خود می باشد. مثلاً: ارتباط مرد با مادر یا خواهر رضاعی خود
تخطی از هریک از این موارد مجازات زنا با محرم را در بر خواهد داشت.

مجازات زنا با محارم

مجازات زنا با محرم نسبی اعدام می باشد. مثلاً در رابطه زنا بین پدر و دختر یا مرد با مادر یا خاله خود؛ عمو با دختر برادر؛ زنا با زن پدر یا  نا مادری و غیره که همگی محکوم به اعدام خواهند شد.

تماس با وکیل متخصص09129426674
نکته

دقت داشته باشید که اگر در رابطه با جرم زنا با محارم یکی از طرفین بدون رضایت در رابطه دخیل باشد مجازات اعدام می شود و تنها کسی که به زور عمل را انجام داده اعدام میشود. اما با اثبات موضوع برای هر دو طرف حکم اعدام خواهد شد.

در این صورت یک تجاوز جنسی اتفاق افتاده است. در این صورت اولا که باید از شخص تجاوز دیده بسیار حمایت عاطفی و معنوی شود و برخلاف عرف جامعه طرد نشود تا اولا نسبت به مخفی نمودن تجاوز اقدام ننماید و با این اقدام جلوی گسترش فعالیت متجاوز گرفته شود.

تجاوز متاسفانه یک امری که به دلیل حیا پوشیده می ماند و متجاوز گاه مدت ها به فعالیت خود ادامه میدهد. حتما در صورتی که دچار تجاوز شده اید از نظر روحی از خود مراقبت کنید و با یک وکیل تجاوز جنسی صحبت کنید و حتما روی لینک کلیک کنید تا نکات مهمی را به شما یاداور شویم.

مجازات زنا با محارم
مجازات زنا با محارم: 09129426674
نکته ۲

حکم اعدام برای زن با محارم رضاعی یا خویشاوندان سببی در نظر گرفته نشده است و مرتکبین در صورت شرایط خاص مثلاً اگر دارای همسر دائم باشند محکوم به سنگ سار خواهند شد و در صورتی که محصن نباشند به حکم صد ضربه شلاق محکوم می شوند.

حکم زنا با عنف

اگر زنا با عنف اتفاق افتاده باشد در هر صورت زناکار اعدام می شود. حالا زناکار با محارم نسبی باشد یا سببی و یا رضایی فرقی نمی کند. در صورتی که زنا با شخص غیر محرم هم انجام شده باشد و با عنف صورت گرفته باشد شخص زناکار اعدام میشود.

زنای به عنف یعنی وقتی که زن راضی به رابطه نباشد اما مرد از روی اجبار با وی رابطه برقرار کند.

تماس با وکیل متخصص09129426674

قوانین مجازات زنا با محارم

ماده ۲۲۴ قانون مجازات اسلامی

زنا با محارم نسبی که در آن رابطه خونی باعث محرمیت شده است به مجازات اعدام محکوم خواهد شد.

تبصره ماده ۲۲۴

چنانچه شخصی با زنی که راضی به زنا نیست در حالت مستی؛ خواب یا بیهوشی اقدام به زنا کند اقدام وی حکم زنای به عنف خواهد بود و حکم اعدام دارد.

 

در صورتی که میخواهید سریعا مشاوره بگیرید می توانید از فرم ثبت مشاوره حقوقی تلفنی یکی از وکلای ما را انتخاب نموده و مشاوره بگیرید.

منیره شفیعیمشاهده نوشته ها

Avatar for منیره شفیعی

من منیره شفیعی با بیش از 4 سال سابقه، نویسنده گروه وکلای حق وران هستم . این مقاله توسط گروه وکلای حق وران، تشکیل شده از وکلای حرفه ای و پایه یک دادگستری با سالها تجربه ، تحریر و نظارت شده است و به منظور پاسخگویی به نیازهای شما گردآوری شده است. در صورتی که شما سوالات مشابه دارید ، پائین همین پست بپرسید تا مطلب مورد نظر شما گردآوری شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *