5/5 - (9 امتیاز)

اسکیمر و سرقت اطلاعات کارت‌های بانکی (Skimmer and theft of bank card information) یکی از روش های جدید می باشد که سارقان خیلی راحت و حرفه ای از طریق عابر بانک اقدام به سرقت اطلاعات کاربران می کنند. شاید تعجب کنید چون به نحوه کار با آنها آشنایی ندارید به خاطر این که سارقان با نصب یک قطعه به عابر بانک که تفاوت زیادی با شکل اصلی عابر بانک ندارد یک بخش به قسمت کارتخوان اضافه می کند. از این طریق راحت با ذخیره اطلاعات کارت سارق می تواند یک کپی از کارت شما تهیه کند. سپس برای اینکه بتواند به رمز شما هم دسترسی داشته باشد می‌تواند با قرار دادن یک دوربین بسیار ریز که در دستگاه قرار می گیرد؛ اطلاعاتی را که توسط کاربر وارد می شود را ضبط کند و برای سو استفاده بردارد؛ یا با قرار دادن کیبورد جدید روی کیبورد اصلی دستگاه اقدام به ذخیره اطلاعات وارد شده می کند.
تا اینجا متوجه شدید که سارق علاوه بر اطلاعات کپی کارت شما؛ رمز شما را نیز به دست آورده است. در مرحله بعد باید اطلاعات به دست آمده را بر روی کارت خام وارد کند و خیلی ریلکس پول موجود را تا سقف مورد قانونی در روز دریافت کند. برای اینکار نیزمی‌تواند از طریق کارتخوان های فروشگاه ها اقدام به خرید نمایید.

پیشگیری از اسکیمینگ کارت بانکی

  • برای پیشگیری از اسکیمینگ کارت بانکی در صورتی که سارق از این طریق که در بالا به آن اشاره شده اقدام کند شما نباید رمز کارت تان را در اختیار کسی قرار دهید.
  • سعی کنید رمز کارت را خودتان وارد کنید و به فروشنده اجازه این کار را ندهید.
  • با مراجعه به بانک اقدام به تعویض کارت عابر بانکی به نمونه های جدید تر نمایید
  • هر چند وقت یکبار رمز کارت عابر بانک را عوض کنید.
  • سعی کنید موقع وارد کردن رمز میدان دید را کور کنید.
  • به هیچکس اجازه تمیز کردن نوار مغناطیسی کارت اعتباری خود را ندهید
  • به خودپرداز های بیرون از ساختمان بانک ها؛ پیاده رو ها؛ رستوران ها و کافه ها اعتماد نکنید.
  • به دستگاه های کارتخوان سیار دقت داشته باشید که چسب خورده و شکسته نباشند
  • حتی المقدور کلیه فرآیند پرداخت را خودتان انجام دهید
  • رمز کارت خود را تحت هیچ عنوان به فروشنده اعلام نکنید

مراجع رسیدگی به جرم اسکیمر و سرقت اطلاعات کارت های بانکی

دادگاه محل وقوع جرم که بانک افتتاح کننده حساب زیان‌دیده از آن برداشت شده است.

پیگیری اسکیمر و سرقت اطلاعات کارت های بانکی

فرد زیان دیده میتواند برای مراجعه به دادگاه و ارائه دادخواست شکایت در خصوص کلاهبرداری صورت گرفته اقدام نماید که برای این منظور باید ابتدا به دفاتر خدمات قضایی مراجعه کند و دادخواست شکایت خود را در این خصوص اعلام نمایید. برای اینکه در زمان شکایت مجرم قابل شناسایی است بهتر است تا از وکیل جرایم اینترنتی کمک بگیرید تا پرونده قضایی شما را با اطلاعات دقیق تر و موثق به اطلاع مراجع قانونی برساند و پیگیری ها از طریق مراجع قانونی انجام شود. محض اینکه کارت بانکی اسکیمر شده باشد باید به بانک مورد نظر اطلاع دهید تا اقدام به مسدود کردن حساب شما نماید. برای پیگیری پرونده های اسکیمر و سرقت اطلاعات می توانید از طریق بهترین وکلای مجموعه حق وران در زمینه جرایم اینترنتی در ارتباط باشید. در صورتی که نیاز به اخذ وکیل ندارید می توانید تنها با دریافت مشاوره حقوقی تمامی فراینده پیگیری اسکیمر کارت بانکی را خودتان پیگیری نمایید. برای اخذ مشاوره میتوانید با شماره 09129426674 تماس بگیرید و یا از طریق دریافت خدمات مشاوره فوری تلفنی با

پیگیری اسکیمر و سرقت اطلاعات کارت های بانکی

بهترین وکلای جرم اینترنتی در ارتباط باشید از بخش پرسش و پاسخ متخصصین ما آماده پاسخگویی به شما خواهند بود از بخش آنلاین می توانید به صورت آنلاین با متخصصین اینترنتی تماس بگیرید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *