نحوه دفاعیه مالیاتی

دفاعیه مالیاتی مهم ترین عامل در کاهش نرخ مالیات می باشد که معمولاً مشاوران مالی و یا وکیل مالیات می تواند با تنظیم لایحه دفاعیه مالیاتی قدم موثری در این زمینه بردارد.

در واقع وکیل با گردآوری اسناد و مدارک مالی آنها را پیوست لایحه و ضمیمه اعتراضی می کنند.

سپس اقدام به ابلاغ مراجع قانونی می نمایند.

احتمال افزایش موفقیت پرونده زمانی خواهد بود که کل اعضای هیئت مدیره در یک راستا اسناد را به شکل صحیح در اختیار حسابدار و وکیل قرار دهند و برخی اوقات مودیان به صورت تام الاختیار مبادرت به تنظیم اظهارنامه تنظیم اسناد ترازنامه و صورت سود و زیان می کنند و از عواقب جبران ناپذیر آن زمانی اطلاع پیدا خواهند کرد که دچار اشتباه شده اند.

چون باید لایحه مالیاتی به طور صحیح نوشته شود .

گروه وکلای حق وران
گروه وکلای حق وران
نحوه دفاع مالیاتی

دفاع مالیاتی چیست ؟

گروه دفاع مالیاتی تیمی متشکل از متخصصان آموزش دیده و تحصیلکرده است که آماده رسیدگی به تمامی نیازهای مالیاتی شماست. ما به مشتریان خود اهمیت می دهیم و هر کاری که لازم باشد برای کمک به حل بدهی مالیاتی آنها یا کمک به آنها در رفع نیازهای مالیاتی خود انجام خواهیم داد.

متخصصان ما آماده کمک به تهیه مالیات، ممیزی مالیاتی، حل و فصل بدهی مالیاتی و موارد دیگر هستند!

اگر برای حل و فصل مالیات خود به کمک نیاز دارید، حل و فصل می تواند با برداشتن یک قدم کوچک آغاز شود.

شرایط دفاع مالیاتی

با صدور برگه تشخیص مالیاتی برای فرد پرداخت کننده ، چنانچه شخص نسبت به مالیات ارائه شده اعتراض به رسیدگی مجدد پرونده مالیاتی نمایند؛ پرونده جزئی معمولا در ابتدای امر رسیدگی می شوند.

که این امر به توافق مودی و اداره ی امور مالیاتی ختم میشود.

در صورت عدم توافق درخصوص پرونده مالیاتی ،مراتب بالاتر ،موظف به رسیدگی پرونده خواهند بود.

لایحه دفاعیه مالیاتی چگونه است؟

لایحه دفاعیه مالیاتی در واقع دفاعیات مکتوبی هستند که مودیان پرداخت مالیات به ادارات رسیدگی به اختلاف مالیات ابلاغ می کنند.

البته قبل از ابلاغ لایحه دفاعی باید گزارش مالیاتی مودی به طور دقیق توسط وکیل ذیصلاح بررسی شود.

تا بر اساس آن لایحه مالیاتی تنظیم شود.در صورتی که شخص مودی بخواهد شخصا اقدام به رسیدگی نماید؛ باید تسلط کافی بر گزارش مالیاتی ؛دفاتر مالیاتی؛ تراکنش های مالی را داشته باشد.بتواند در دفاع از حق شرکت و یا موسسه مصمم باشد.

تنظیم لایحه دفاعی معمولاً سخت‌ترین بخش دفاعیه مالیاتی محسوب می شود.

معمولاً شخص یا وکیل مالیاتی با ارائه گزارش مالی اقدام به دفاعیه در دادگاه خواهد کرد .در صورتی که موفق نشدید دچار اختلاف مالیاتی خواهید شد که منجر به سخت تر شدن شرایط خواهد بود.

دفاعیه مالیاتی (tax defense

تنظیم لایحه مالیاتی برای اشخاص حقیقی:

لایحه مالیات ، به دو شکل مختلف تنظیم می شود که برای تهیه آن باید نکات زیر  رعایت شود:
الف) تنظیم دفاعیه مالیاتی برای اشخاص حقیقی
نکته مهم در تنظیم دفاعیه مالیاتی حقیقی این است که باید حتما از طرف مؤدی، وکیل و یا قائم مقام قانونی وی انجام شود.

چنانچه شخص مودی در قید حیات باشد ولی علی رغم در قید حیات بودن به علت ناتوانی،  امکان دفاع از حقوق مالیاتی خود را ندارد، در این حالت قیم مودی می­تواند دفاعیه مالیاتی را تنظیم و به مقامات مربوطه تحویل دهد.
گاهی  با وجود اینکه شخص مودی در قید حیات است  و ناتوان نیست، اما برای تنظیم لایحه به وکیل، وکالت داده است تا این کار را به بهترین نحو ممکن انجام دهند.

بنابراین، وکیل قانونی مودی ،موظف است تا دفاعیه مالیاتی را تنظیم کرده و در موعد مقرر به هیئت­ های حل اختلاف ارائه دهد.

لازم به ذکر است که این اختیارات در صورتی است که شخص مودی در وکالت نامه خود، حق دفاع کردن از امور مالیاتی خود را به وکیل مالیاتی واگذار کرده باشد.
اگر شخص مودی در قید حیات نباشد نیز در این زمان، ورثه وی با عنوان قائم مقام مودی، ذیصلاح می­باشد تا لایحه دفاعیه مالیاتی را تنظیم کرده و جهت بررسی بیشتر و رسیدگی به شکایت به سازمان ­های مربوطه تسلیم نماید.

گروه وکلای حق وران

تنظیم لایحه مالیاتی برای اشخاص حقوقی

با فرض عدم ورشکستگی، وکیل شرکت می تواند در صورت داشتن حق اختیار از سوی شخص حقوقی برای تنظیم دفاعیه مالیاتی،  لایحه رابه بهترین نحو ممکن تهیه و با تحویل آن به مراجع قانونی از حقوق مالیاتی موکل خود دفاع کند.

چنانچه شرکت اشخاص حقوقی منحل و یا دچار ورشکستگی شده است، اماهنوز وضعیت خاتمه تسویه مشخص نشده است. بنابراین، مدیران مربوطه می­توانند لایحه دفاعیه مالیاتی را تهیه، تنظیم و جهت بررسی و رسیدگی به طرح شکایت به مراجع قانونی ذیصلاح تسلیم کنند.

 اگر ابتلا به ورشکستگی از سوی اشخاص حقوقی شرکت­ و سازمان­ ها اعلام نشده باشد، مدیران آن ها می­توانند لایحه دفاعیه مالیاتی خود را تنظیم کرده و در مهلت مقرر به مراجع مربوطه و دارای صلاحیت ارائه دهند.

لازم به یادآوری است که به طور کلی مدیران مربوطه شامل مدیر عامل شرکت و یا حتی هر کدام از اعضای هیئت مدیره می­باشد.

نحوه دفاع مالیاتی

گاهی ممکن است وکیل به خاطر شرایط ،به بررسی دو دعوای کیفری و حقوقی بپردازد که برحسب قانون ،وکیل باید به دعاوی کیفری یک مراجعه کند و برای دادگاه حقوقی لایحه دفاع مالیاتی ارسال کند.در این گونه موارد چون ممکن است فرد به محض حضور در دادگاه دستگیر شود؛ می تواند از وکیل مالیات کمک بگیرد.

تا برای جلوگیری از صدور حکم اقدام به تنظیم شکواییه نماید.

مرحله دیگر تنظیم دادخواست؛ تنظیم و آماده کردن برگه ی تقاضا می باشد.

همچنین خلاصه برداری قاضی از توضیحات طرفین دعوا و رسیدگی به موضوعات مرتبط در جلسات متعدد می باشد.

دفاعیه شفاهی در دادگاه حضوری و امکان ارائه اسناد مدارک بیشتر که معمولاً افراد برای پیروزی در پرونده مبادرت به استفاده از آن می نمایند.

ارائه دقیق ادله؛ اسناد و مدارک به طور دقیق چرا که افراد یا وکلا به دلیل فشار کاری و استرس جلسات ممکن است در لحظه از ارائه یک سند خودداری کنند و یا فراموش کنند .

گروه وکلای حق وران

بررسی نقش وکیل مالیات 

تنها ماموریت ما کمک به کسب و کارها، همکاران حرفه ای، حسابداران، وکلا و مشتریانشان است که ازقوانین مالیاتی  درک درستی داشته باشند.

هنگامی که مشکلی وجود دارد، ما برای حل سریع و مقرون به صرفه مشکل فروش و استفاده از مالیات برای شما کار می کنیم. تمرکز ما بر این است که میزان بدهی شما را به حداقل برسانیم و از موقعیت مالیاتی خود دفاع کنیم.

به دلیل پیچیدگی پرونده در لایحه دفاعیه مالیاتی و بازخواست بهتر است ؛از بهترین وکیل خوب تهران در حوزه تخصصی مالیاتی بهره بگیرید.

چرا که در تهران به دلیل حجم انبوه امور مالیاتی بالا پرونده های مالیاتی زیادی مورد بررسی و پیگیری وکلا قرار می گیرند.

 

از جمله بهترین وکیل خوب تهران در مناطق ۱و2 و 3 و4و …. گروه وکلای حق وران می باشند که پاسخگوی فوری شما به صورت تلفنی با مشاوره رایگان خواهند بود.

نحوه دفاعیه مالیاتی

شرایط تنظیم و تحریر لایحه دفاعیه مالیاتی

  • دفاعیه مالیاتی اشخاص حقیقی
  • دفاعیه مالیاتی اشخاص حقوقی
  • توجه به حدود صلاحیت مراجعه رسیدگی به دفاعیه مالیاتی

مشاوره حقوقی رایگان

برای انجام مشاوره حقوقی رایگان از طریق دکمه زیر اقدام کنید.

گروه وکلای حق وران متشکل بهترین وکلای خوب تهران آماده ارائه مشاوره حقوقی ؛قبول و پیگیری پرونده ها در زمینه های:

وکیل قاچاق کالا و ارز ؛وکیل ملکی؛ وکیل مالیات؛ وکیل ارث، وکیل شرب خمر؛ وکیل رابطه نامشروع؛ وکیل جرایم اینترنتی؛ وکیل تابعیت؛ وکیل پیش فروش آپارتمان  ؛وکیل خانواده ؛وکیل دعاوی شهرداری و…

می باشد.

برای پاسخگویی فوری در ۲۴ ساعت شبانه روز می توانید از بخش تماس تلفنی فوری اقدام کنید.

اخذ مشاوره رایگان از بخش پرسش و پاسخ 

اخذ مشاوره آنلاین از طریق مشاوره واتساپی

منیره شفیعیمشاهده نوشته ها

Avatar for منیره شفیعی

من منیره شفیعی با بیش از 4 سال سابقه، نویسنده گروه وکلای حق وران هستم . این مقاله توسط گروه وکلای حق وران، تشکیل شده از وکلای حرفه ای و پایه یک دادگستری با سالها تجربه ، تحریر و نظارت شده است و به منظور پاسخگویی به نیازهای شما گردآوری شده است. در صورتی که شما سوالات مشابه دارید ، پائین همین پست بپرسید تا مطلب مورد نظر شما گردآوری شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *