علم قاضی در شرب خمر (The knowledge of the judge in drinking wine)

تماس با وکیل شرب خمر درباره علم قاضی در شرب خمر (The knowledge of the judge in drinking wine)


علم قاضی در شرب خمر (The knowledge of the judge in drinking wine)و چه در سایرجرایم دیگر شامل یقین حاصل از سایر مستندات ادله و مدارکی است که قاضی از شواهد و یا شاهدین به ایشان ارائه می‌شود. زمانی که شخصی علیه دیگری اعلام جرم کند باید اعلام جرم وی حاکی از ارائه ادله و اسنادی باشد که بتواند جرم دیگری را ثابت کند. در نتیجه تمامی مستنداتی که ارائه می شود باعث می شود تا قاضی به علم و یقین در خصوص وقوع جرم برسد.

مطابق مفاد ۱۰۵ و ۱۲۰ قانون مجازات اسلامی علم قاضی منوط به جرم خاصی نبوده و شامل تعزیرات نیز خواهد بود.

قانون علم قاضی در شرب خمر

مطابق ماده ۲۱۱ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۹۲ در خصوص علم قاضی اذعان داشته که علم قاضی همواره عبارت است از یقین حاصل از مستندات در امری که نزد وی مطرح میشود. در مواردی که مستند به حکم علم قاضی است موظف است قرائن و امارات بین مستند علم خود را به طور صریح در حکم قید کند. بنا بر همین اساس علم قاضی در شعبه هم از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

روشهای حصول علم قاضی در شرب خمر

  • در صورتی که قاضی شخصاً شاهد جرم باشد.
  • زمانی که علم قاضی ناشی از دلایل و مستنداتی است که به ایشان ارائه شده است.

نکته

علم به وجود آمده باید همراه با یقین برای قاضی باشد. در غیر این صورت علم استنباطی می باشد که ؛منجر به صدور رای نخواهد شد و در صورتی که رای صادر شود در دادگاه تجدید نظر نقض میشود. چون علم استنباطی قاضی منوط به حدس و گمان است و قابل اعتنا نخواهد بود.

مدارک و اسناد مورد نیاز قاضی برای حصول علم قاضی در شرب خمر

  • نظر کارشناسان
  • معاینه محل
  • معاینه پزشکی قانونی
  • تحقیقات محلی
  • شهادت شهود
  • امارات قضایی
  • اسناد و مدارک

علم قاضی در شرب خمر

بر همین اساس اگر نیاز به جمع آوری مدارک و اسنادی هستید که بتوانید در خصوص اطمینان و حصول علم قاضی در شرب خمر یا عدم مصرف شرب خمر اهمیت داشته باشد ؛می توانید از بهترین وکیل دادگستری تهران در مجموعه حق وران کمک بگیرید تا به شما مدارک و ادله ای را معرفی کند تا بتواند اقدام به رفع اتهام و یا اثبات اتهام مجرم نمایید. بهترین وکیل شرب خمر در حق وران آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی رایگان ؛مشاوره فوری تلفنی و مشاوره به صورت چت آنلاین آماده همکاری با شما عزیزان می باشد.
شما می توانید در هر ساعتی از شبانه روز که تمایل داشته باشید با بهترین وکلای مجموعه در ارتباط باشید. همچنین علاوه بر خدمات مشاوره در خصوص زمینه شرب خمر می‌توانید در تمامی حوزه های تخصصی با بهترین وکلای متخصص در ارتباط باشید از جمله متخصص این مجموعه شامل:

وکیل قاچاق کالا و ارز ؛وکیل ملکی؛ وکیل مالیات؛ وکیل ارث، وکیل شرب خمر؛ وکیل رابطه نامشروع؛ وکیل جرایم اینترنتی؛ وکیل تابعیت؛ وکیل پیش فروش آپارتمان و وکیل دعاوی شهرداری ؛وکیل دعاوی خانواده

منیره شفیعیمشاهده نوشته ها

Avatar for منیره شفیعی

من منیره شفیعی با بیش از 4 سال سابقه، نویسنده گروه وکلای حق وران هستم . این مقاله توسط گروه وکلای حق وران، تشکیل شده از وکلای حرفه ای و پایه یک دادگستری با سالها تجربه ، تحریر و نظارت شده است و به منظور پاسخگویی به نیازهای شما گردآوری شده است. در صورتی که شما سوالات مشابه دارید ، پائین همین پست بپرسید تا مطلب مورد نظر شما گردآوری شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *