Rate this post

ماده ۶۵۰ (الحاقی ۰۸ˏ۰۷ˏ۱۳۹۳)ـ به منظور ساماندهی پرونده‌‌‌ها و اسناد قضائی و ارائه بهتر خدمات قضائی و دستیابی روزآمد به آمار و گردش کار قضائی در سراسر کشور و همچنین ارائه آمار و اطلاعات دقیق و تفصیلی در خصوص جرائم، متهمان، بزه‌ دیدگان و مجرمان و سایر اطلاعات قضائی، «مرکز ملی داده‌‌‌های قوه قضائیه» در مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه با استفاده از افراد موثق راه‌‌ اندازی می‌شود.

تبصره ۱ (الحاقی ۰۸ˏ۰۷ˏ۱۳۹۳)ـ نحوه و میزان دسترسی مراجع ذی‌ صلاح قضائی به اطلاعات این مرکز به موجب آیین‌ نامه‌ای است که ظرف سه‌ ماه از تاریخ لازم‌الاجراء شدن این قانون توسط شورا تهیه می‌شود و به تصویب رئیس قوه قضائیه‌ می‌رسد.

تبصره ۲ (الحاقی ۰۸ˏ۰۷ˏ۱۳۹۳)ـ اسناد، مدارک و اطلاعات این مرکز با رعایت قوانین و مقررات به موجب آیین‌ نامه‌ای که ظرف سه‌ ماه از تاریخ تصویب این قانون توسط شورا تهیه و به تصویب رئیس قوه قضائیه می‌رسد، در اختیار مراکز علمی، پژوهشکده‌ها و پژوهشگران قرار می‌گیرد. استفاده از اسناد، مدارک و اطلاعات مزبور نباید موجب هتک حرمت و حیثیت اشخاص شود. انتشار اطلاعات مربوط به هویت افراد مرتبط با دادرسی از قبیل نام، نام خانوادگی، شماره‌ پستی و شماره‌ ملی آنان جز در مواردی که قانون تجویز کند، ممنوع است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *