‌حكم قطعی مذكور در مادۀ 25 قانون اصلاح پاره‌ای از قوانین دادگستری مصوب 25 خرداد‌ماه 1356 كه در جرائم تعزیری غیرقابل گذشت صادر‌ می‌شود اعم از حكمی است كه دادگاه نخستین به صورت غیرقابل تجدیدنظر صادر كند و یا قابل تجدیدنظر بوده و پس از رسیدگی در مرحله تجدید‌نظر اعتبار قطعیت پیدا نماید. بنابراین رأی شعبۀ چهارم دیوان عالی كشور كه دادگاه تجدیدنظر را مرجع صدور حكم قطعی و واجد صلاحیت برای‌رسیدگی به درخواست تخفیف مجازات مرتكب شناخته صحیح و با موازین قانونی مطابقت دارد.

خلاصه

رسیدگی به درخواست تخفیف مجازات در جرائم تعزیریِ غیرقابل گذشت که مرحلۀ تجدیدنظر را سپری کرده است، با دادگاه تجدیدنظر است.

دکتر محمد جواد گوهریانمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر محمد جواد گوهریان

سلام من دکتر محمد جواد گوهریان هستم و متولد سال ۱۳۶۴ و دارای دکترای تخصصی در رشته حقوق خصوصی از دانشگاه خوارزمی هستم. بنده سابقه  تالیف و گردآوری بیش از ۸ مقاله در حوزه حقوق خصوصی در نشریات معتبر داخلی و  گرد آوری کتاب در حوزه آرای وحدت رویه قضائی را دارا می باشم. انجام وکالت و مشاوره در بیش از ۴۳۸ پرونده مطرح در محاکم داخلی و بیش از یازده پرونده داوری در عرصه قرارداهای داخلی تا سال ۱۳۹۸ توسط بنده به انجام رسیده است. تخصص در وکالت در زمینه ملکی و همینطور در زمینه شرکت های داخلی و بین المللی در خصوص انعقاد قرارداهای جاری  و وکالت دائم از دیگر حوزه های فعالیت بنده هست. همینطور بنده مفتخرم پاسخ سوالات کاربران عزیزمان را که عضو با ارزش سایت در نزد ما محسوب می شوند، را به دقت و به صورت رایگان در سایت و در بخش پرسش وپاسخ قرار بدهم .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *