اماره قضایی در اثبات شرب خمر

میدونستید اگر پزشکی قانونی وجود الکل در بدن فرد را تایید کند دلیل شرعی بر اثبات جرم نیست؟؟ پس اگر به جرم شرب خمر بازداشت شدید، قبل از هرگونه اقدام و صحبت باید از یک وکیل متخصص کمک بگیرید.

 رای شعبه بدوی

در خصوص اتهام آقای س.س. دایر بر مصرف مشروبات الکلی صرف نظر از این که متهم در دادگاه منکر مصرف مشروبات الکلی شده و اعلام داشته است که اقرار وی در دادسرا بر اثر ارعاب بوده ولی با توجه به نظریه پزشکی قانونی مبنی بر این که طی آزمایش الکل سنج تنفسی از متهم معادل 95 میلی گرم الکل در صد میلی لیتر در خون وی یافت گردیده که این امر قرینه ای بر مصرف مشروبات الکلی توسط متهم بوده و وی را گناهکار دانسته و مستند به ماده 211 و 264 و 265 قانون مجازات اسلامی، مشارالیه را به هشتاد ضربه شلاق حدی محکوم می نماید. این رأی ظرف 20 روز قابل تجدیدنظر در دادگاه تجدیدنظر استان تهران می باشد.

دکتر زینب جنیدی مقدم

خواننده عزیز سلام !

من از گروه وکلای حق وران در خدمت شما هستم..

شرب خمر یکی از جرایم کیفری محسوب می شود که بر اساس قانون مجازات 80 ضربه شلاق مجازات آن است. اما برای اثبات آن نمی توان از هر اماره ای استفاده کرد و حتما بایدقاضی به یقین برسد تا حکم صادر نماید.

رأی شعبه تجدیدنظر استان تهران

در خصوص تجدیدنظرخواهی آقای س.س. نسبت به دادنامه شماره 9300010 مورخ 19/01/1393 صادره از شعبه 101 دادگاه عمومی جزایی پردیس که به موجب آن حکم به محکومیت تجدیدنظرخواه به تحمل 80 تازیانه به لحاظ مصرف مسکر (مشروب الکلی) صادر گردیده است نظر به این که اولاً: متهم منکر مصرف مسکر می باشد، ثانیاً: حسب محتویات پرونده و متن دادنامه تجدیدنظرخواسته متهم در دادگاه اعلام داشته است که اقرار وی در دادسرا بر اثر ارعاب بوده است که مطابق قسمت اخیر ماده 218 قانون مجازات اسلامی 1392 این ادعا بدون نیاز به بینه و سوگند پذیرفته می شود. ثالثاً: نتیجه آزمایش و اظهارنظر پزشکی قانونی مبنی بر وجود الکل و در نتیجه الکل سنج تنفسی نمی تواند دلیل شرعی بر اثبات شرب خمر باشد. بنابراین با وارد دانستن تجدیدنظرخواهی و مستند به جزء یک بند ب ماده 257 قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور کیفری دادنامه تجدیدنظرخواسته نقض و مستند به بند الف ماده 177 قانون موصوف حکم بر برائت متهم از اتهام انتسابی صادر و اعلام می گردد. رأی صادره قطعی است.

مشاوره حقوقی تلفنی

یکی از خدمات گروه وکلای حق وران ، ارائه خدمات مشاوره تلفنی حقوقی می باشد.  با توجه به شلوغی شهرها امروزه دیگر نیازی به طی مسیر طولانی و یا ساعت ها انتظار  برای دریافت خدمات مشاوره حقوقی همچون گذشته نیست ، بلکه شما می توانید به راحتی با رزرو یک مشاوره تلفنی از وکلای پایه یک دادگستری تهران از خدمات مشاوره تخصصی حقوقی بهره مند شوید.

خدمات رایگان ما برای همه

آیا میدانید گروه وکلای حق وران خدمات مشاوره رایگان ارائه نموده است ؟

گروه وکلای حق وران به منظور ارائه خدمات عمومی گسترده برای همه ی مردم با توان های مالی مختلف و به منظور ارائه راهنمایی موثر ، اقدام به ارائه مشاوره رایگان حقوقی نموده است.

برای بهره مندی از خدمات مشاوره رایگان کافی است که در فرم زیر سوال خود را بپرسید  و سپس در قسمت مشاوره افلاین پاسخ سوالات خود و دیگران را ببینید.

دکتر محمد جواد گوهریانمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر محمد جواد گوهریان

سلام من دکتر محمد جواد گوهریان هستم و متولد سال ۱۳۶۴ و دارای دکترای تخصصی در رشته حقوق خصوصی از دانشگاه خوارزمی هستم. بنده سابقه  تالیف و گردآوری بیش از ۸ مقاله در حوزه حقوق خصوصی در نشریات معتبر داخلی و  گرد آوری کتاب در حوزه آرای وحدت رویه قضائی را دارا می باشم. انجام وکالت و مشاوره در بیش از ۴۳۸ پرونده مطرح در محاکم داخلی و بیش از یازده پرونده داوری در عرصه قرارداهای داخلی تا سال ۱۳۹۸ توسط بنده به انجام رسیده است. تخصص در وکالت در زمینه ملکی و همینطور در زمینه شرکت های داخلی و بین المللی در خصوص انعقاد قرارداهای جاری  و وکالت دائم از دیگر حوزه های فعالیت بنده هست. همینطور بنده مفتخرم پاسخ سوالات کاربران عزیزمان را که عضو با ارزش سایت در نزد ما محسوب می شوند، را به دقت و به صورت رایگان در سایت و در بخش پرسش وپاسخ قرار بدهم .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *