نمونه رای دعوای خلع ید یکی از ورثه علیه وراث دیگر

نمونه رای دعوای خلع ید یکی از ورثه علیه وراث دیگر گروه وکلای حق وران


نمونه رای دعوای خلع ید یکی از ورثه علیه وراث دیگر

نمونه رای دعوای خلع ید یکی از ورثه علیه وراث دیگر

 رای دادگاه بدوی

در خصوص دعوی خواهان خانم گ. ج.الف. با وکالت آقای ف. چ. به طرفیت خواندگان ح.ب. ج.الف. و غیره به خواسته صدور حکم بر خلع ید مشاعی از پلاک …… مشتمل بر چهار باب مغازه واقع در بخش…..تهران و اجرت المثل ایام تصرف با احتساب خسارات دادرسی و تاخیر تادیه ، با عنایت به محتویات پرونده و تدقیق در مندرجات آن دعوی مطروحه محکوم به رد می باشد ، ملک موضوع خواسته جزء ماترک مرحوم م. بوده و اصحاب پرونده از وراث آن مرحوم می باشند.

لذا اقدام خواهان به تقدیم دادخواست خلع ید بدون پرداختن به امور راجع به ترکه از جمله تصفیه ترکه و مطالبه سهم الارث و تقسیم ترکه اقدام غیر موجه بوده و تصرفات خواندگان در ماترک آنهم به مدت طولانی 20 سال از فوت مورث بدون هیچ گونه اعتراض قانونی از سوی خواهان و مغرور به عبارت مندرج در ذیل لیست جهیزیه منتسب به خواهان که مفادا” دلالت بر احتساب لیست جهیزیه از محل ارثیه بوده و عدوانی نبوده و ممانعتی نیز به صورت عملی از تصرفات خواهان به عمل نیامده است واین تصرفات عادتا” با اذن فعلی خواهان صورت گرفته در هر حال خواهان جهت احقاق حق می تواند بدوا” نسبت به تقسیم ترکه مطابق قانون اقدام تا بدوا” موضوع ماترک و ادعا های احتمالی به آن مطرح و فصل خصومت گردیده و پس از تعیین سهم و آنچه به عنوان ماترک شناخته شده و خوداری خوانده را از تصرف در سهم الشرکه نسبت به خلع ید و اجرت المثلش اقدام شود.

علی الحال دادگاه توجها” به مراتب فوق و مستندا” به مفهوم مواد 162 ، 225 ، 260 و 267 از قانون امور حسبی حکم بر بطلان دعوی خواهان صادر واعلام می نماید رای صادره ظرف 20 روز پس از ابلاغ قابل تجدید نظر استان تهران می باشد.
رئیس شعبه 182 دادگاه حقوقی تهران -حسین آژیده

دکتر سبحان فتح الهی

دکتر سبحان فتح اللهی

خواننده عزیز سلام !

من از گروه وکلای حق وران در خدمت شما هستم..

طرح دعوی خلع ید در خصوص ملکی که جزء ماترک است بدون پرداختن به امور راجع به ترکه از جمله تصفیه ترکه و مطالبه سهم الارث و تقسیم ترکه، غیر موجه بوده و باید ابتدا نسبت به تقسیم ترکه اقدام نمود.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از وکیل ارث کمک بگیرید.

 رای دادگاه تجدیدنظر

در خصوص تجدیدنظرخواهی گ. ج.الف. با وکالت ف. چ. بطرفیت 1- ح.ب. 2- ع.ب. 3- م. 4- م. همگی ج.الف. از دادنامه 1055/93صادره از شعبه 182دادگاه حقوقی تهران که طی آن دعوی خلع ید تجدیدنظر خواه از پلاک ثبتی ……مشتمل بر 4باب مغازه محکوم به بطلان گردیده و دادگاه محترم بدوی رسیدگی به دعوی را منوط به تعیین تکلیف در خصوص ماترک وکالت مرحوم مورث متداعین نموده است دلیلی که موجب نقض دادنامه اصداری باشد ملاحظه نگردید.

فلذا نظر باینکه دادنامه تجدیدنظرخواسته با توجه به محتویات پرونده مطابق مقررات قانونی صادر گردیده است و ادعای تجدیدنظرخواه قابل انطباق با شقوق ماده 348 قانون آئین دادرسی مدنی مصوب سال 1379 نمیباشد لذا اعتراض نامبرده غیرموجه تشخیص و به استناد ماده 358قانون مذکور ضمن رد اعتراض دادنامه تجدیدنظرخواسته تایید می گردد. رای صادره قطعی است.
شعبه 29 دادگاه تجدیدنظر استان تهران – رئیس و مستشار
سیدابراهیم حسینی – بهزاد ابراهیمی

مشاوره حقوقی تلفنی

یکی از خدمات گروه وکلای حق وران ، ارائه خدمات مشاوره تلفنی حقوقی می باشد.  با توجه به شلوغی شهرها امروزه دیگر نیازی به طی مسیر طولانی و یا ساعت ها انتظار  برای دریافت خدمات مشاوره حقوقی همچون گذشته نیست ، بلکه شما می توانید به راحتی با رزرو یک مشاوره تلفنی از وکلای پایه یک دادگستری تهران از خدمات مشاوره تخصصی حقوقی بهره مند شوید.

خدمات رایگان ما برای همه

آیا میدانید گروه وکلای حق وران خدمات مشاوره رایگان ارائه نموده است ؟

گروه وکلای حق وران به منظور ارائه خدمات عمومی گسترده برای همه ی مردم با توان های مالی مختلف و به منظور ارائه راهنمایی موثر ، اقدام به ارائه مشاوره رایگان حقوقی نموده است.

برای بهره مندی از خدمات مشاوره رایگان کافی است که در فرم زیر سوال خود را بپرسید  و سپس در قسمت مشاوره افلاین پاسخ سوالات خود و دیگران را ببینید.

گروه وکلای حق وران با همکاری  جمعی از وکیل خوب تهران به صورت تخصصی اقدام به ارائه خدمات در زمینه های زیر می نماید :

وکیل قاچاق کالا و ارز، وکیل شرب خمر، وکیل رابطه نامشروع، وکیل ارث ، وکیل جرایم اینترنتی، وکیل پیش فروش آپارتمان، وکیل مالیات، وکیل ملکی وکیل خانواده ؛ وکیل شهرداری ، وکیل تجاوز جنسی ، وکیل سقط جنین ، وکیل جرایم پزشکی ، وکیل سرقفلی ، وکیل جعل ، وکیل فروش مال غیر ، وکیل وقف

وکلای حق وران راهنمای شما در رسیدن به نتیجه مطلوب می باشند. شماره تماس در ۲۴ ساعت شبانه روز : 09129426674

ما را در اینستاگرام دنبال نمایید: haghvaran

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *