نمونه رای ازدواج مجدد بدون رضایت همسر

نمونه رای ازدواج مجدد بدون رضایت همسر گروه وکلای حق وران


نمونه رای ازدواج مجدد بدون رضایت همسر

نمونه رای ازدواج مجدد بدون رضایت همسر

 رای دادگاه بدوی

در خصوص شکایت خانم الف.الف. با وکالت خانم ن.ج. علیه آقای ع.الف. دایر بر ازدواج مجدد بدون رضایت همسر اول، موضوع کیفرخواست صادر شده علیه متهم در دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه … تهران، با این توضیح که شاکی مدعی است در سال 1363 به عقد دائمی متهم درآمده و از او دارای فرزند نیز می‌ باشد، متهم در سال 1390 ضمن اختیار کردن همسر دیگری به دفتر ازدواج شماره … تهران مراجعه و ازدواج دائم دوم خود را به ثبت می‌ رساند در حالی‌ که نه اذن همسر اول را دارا بوده و نه شرایط قانونی آن را داشته است، لذا تقاضای مجازات او را دارد. دادگاه با توجه به محتویات پرونده عمل ارتکابی توسط متهم را فاقد عنصر قانونی جرم تشخیص می دهد و مستنداً به اصل 37 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و نیز ماده 177 قانون آئین دادرسی کیفری رأی به برائت او صادر و اعلام می‌ دارد. این رأی حضوری و ظرف 20 روز قابل‌ اعتراض در دادگاه تجدیدنظر استان تهران است .
رئیس شعبه 1036 دادگاه عمومی تهران – دولت‌ خواهی

دکتر سبحان فتح الهی

دکتر سبحان فتح اللهی

خواننده عزیز سلام !

من از گروه وکلای حق وران در خدمت شما هستم..

اصل 37 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، اصل برائت است و هیچ کس از نظر قانون مجرم شناخته نمی شود مگر اینکه جرم او در دادگاه صالح ثابت گردد. در نتیجه صرف ازدواج مجدد بدون رضایت همسر اول، فاقد وصف کیفری است.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از وکیل خانواده کمک بگیرید.

 رای دادگاه تجدیدنظر

در خصوص تجدیدنظرخواهی وکیل محترم دادگستری آقای س.ش. به وکالت از سوی شاکیه خانم الف. الف. نسبت به دادنامه شماره 1036 مورخ 1393/10/27 صادره از شعبه 1036دادگاه عمومی جزایی تهران که طی آن تجدیدنظرخوانده آقای ع.الف. از اتهام ازدواج مجدد بدون رضایت همسر اول تبرئه شده است، با توجه به محتویات پرونده و فقد دلیل متقن که مؤید صحت اتهام انتسابی باشد با هیچ‌ کدام از بندهای مذکور در ماده 240 قانون آیین دادرسی دادگاه‌ های عمومی و انقلاب در امور کیفری نمی‌ باشد و اعتراض موجه و مدللی که دادنامه مذکور را مخدوش نماید به عمل نیامده است، مستنداً به بند الف از ماده 257 از قانون مارالذکر ضمن رد تقاضای تجدیدنظرخواهی دادنامه تجدیدنظر خواسته تأیید می‌ گردد. رأی صادره قطعی است.
شعبه 58 دادگاه تجدیدنظر استان تهران – رئیس و مستشار
سید محمد موسوی پور – نوراله خیر آبادی

مشاوره حقوقی تلفنی

یکی از خدمات گروه وکلای حق وران ، ارائه خدمات مشاوره تلفنی حقوقی می باشد.  با توجه به شلوغی شهرها امروزه دیگر نیازی به طی مسیر طولانی و یا ساعت ها انتظار  برای دریافت خدمات مشاوره حقوقی همچون گذشته نیست ، بلکه شما می توانید به راحتی با رزرو یک مشاوره تلفنی از وکلای پایه یک دادگستری تهران از خدمات مشاوره تخصصی حقوقی بهره مند شوید.

خدمات رایگان ما برای همه

آیا میدانید گروه وکلای حق وران خدمات مشاوره رایگان ارائه نموده است ؟

گروه وکلای حق وران به منظور ارائه خدمات عمومی گسترده برای همه ی مردم با توان های مالی مختلف و به منظور ارائه راهنمایی موثر ، اقدام به ارائه مشاوره رایگان حقوقی نموده است.

برای بهره مندی از خدمات مشاوره رایگان کافی است که در فرم زیر سوال خود را بپرسید  و سپس در قسمت مشاوره افلاین پاسخ سوالات خود و دیگران را ببینید.

گروه وکلای حق وران با همکاری  جمعی از وکیل خوب تهران به صورت تخصصی اقدام به ارائه خدمات در زمینه های زیر می نماید :

وکیل قاچاق کالا و ارز، وکیل شرب خمر، وکیل رابطه نامشروع، وکیل ارث ، وکیل جرایم اینترنتی، وکیل پیش فروش آپارتمان، وکیل مالیات، وکیل ملکی وکیل خانواده ؛ وکیل شهرداری ، وکیل تجاوز جنسی ، وکیل سقط جنین ، وکیل جرایم پزشکی ، وکیل سرقفلی ، وکیل جعل ، وکیل فروش مال غیر ، وکیل وقف

وکلای حق وران راهنمای شما در رسیدن به نتیجه مطلوب می باشند. شماره تماس در ۲۴ ساعت شبانه روز : 09129426674

ما را در اینستاگرام دنبال نمایید: haghvaran

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *