نمونه رای افزایش مهریه پس از عقد

نمونه رای افزایش مهریه پس از عقد گروه وکلای حق وران

نمونه رای افزایش مهریه پس از عقد

نمونه رای افزایش مهریه پس از عقد

 رای دادگاه بدوی

در خصوص دادخواست خواهان خانم ش. جاوید طهرانی فرزند م. بطرفیت خواندگان آقایان ج. ، ه. ، الف. ، ک. ، ج. شهرتین همگی ر.پ.ک. بخواسته مطالبه سیصد قطعه سکه تمام بهار آزادی به عنوان مهریه از ماترک مرحوم ج. ر.پ.ک. به انضمام کلیه خسارات دادرسی به توضیح اینکه حسب اظهارات خواهان به موجب سند رسمی نکاح به شماره ترتیب 4276 – 1359/10/4 دفتر رسمی ثبت ازدواج شماره 342 حوزه ثبت تهران همسر شرعی و قانونی مرحوم ج. ر.پ.ک. بوده که مشارالیه به دلالت گواهی حصر وراثت دادنامه شماره 679 – 1386/8/8 شعبه 24 دادگاه حقوقی تهران فوت نموده و خواندگان از وراث او می باشند.

با توجه به اینکه مورث خواندگان در سال 86 طی اقرار نامه ای متعهد گردیده که تعداد هزارو ششصد سکه بهار آزادی به عنوان مهریه اینجانب پرداخت نماید و در این خصوص نیز سند رسمی تنظیم گردیده است، تقاضای صدور حکم به شرح خواسته را دارد.

خواندگان با وصف ابلاغ قانونی در جلسه رسیدگی حاضر نشده و ایراد و دفاعی مطرح ننموده اند دادگاه با توجه به اوراق و محتویات پرونده نظر به اینکه به موجب رأی وحدت رویه هیأت عمومی دیوان عدالت اداری به شماره 488 – 1388/6/15 مهریه شرعی همان است که ضمن عقد واقع شده و ازدیاد مهریه بعد از عقد شرعاً صحیح نیست و ترتیب آثار مهریه بر آن بر خلاف موازین شرع شناخته شده است.

لذا دادگاه دعوای خواهان را غیر ثابت تشخیص و حکم بر بیحقی خواهان صادر اعلام می دارد رأی صادره حضوری بوده و ظرف بیست روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدیدنظرخواهی در محاکم محترم تجدیدنظر مرکز استان تهران می باشد.
رئیس شعبه 250 دادگاه عمومی حقوقی تهران – غلامرضا حسینی

دکتر سبحان فتح الهی

دکتر سبحان فتح اللهی

خواننده عزیز سلام !

من از گروه وکلای حق وران در خدمت شما هستم..

مهریه شرعی همان است که ضمن عقد نکاح واقع شده و افزایش مهریه بعد از عقد صحیح نبوده و آثار مهریه بر آن مترتب نمی شود؛ بنابراین تحت عنوان مهریه قابل مطالبه نیست.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از وکیل خانواده کمک بگیرید.

 رای دادگاه تجدیدنظر

در خصوص تجدید نظر خواهی خانم ش. جاوید طهرانی بطرفیت آقایان ج. ، ک. و جهانبخش و خانم ها الف. و ج. همگی ر.پ.ک. نسبت به دادنامه شماره 2009-94/12/16 صادره از شعبه250 دادگاه عمومی خانواده تهران که به موجب آن در مورد دعوی تجدید نظرخواه به خواسته مطالبه سیصد سکه طلای بهار آزادی بعنوان بخشی از مهریه از ماترک همسر مرحومش آقای ج. ر.پ.ک. که تجدید نظرخواه مدعی است که همسرش قبل از وفاتش مهریه او را از یکصد هزار تومان وجه نقد به هزار و ششصد سکه طلای بهار آزادی افزایش داده است دادگاه با استناد به رای وحدت رویه هیات عمومی دیوان عدالت اداری بشماره 488-88/6/15 مبنی بر اینکه مهریه شرعی همان است که ضمن عقد نکاح واقع شده و ازدیاد مهریه بعد از عقد صحیح نیست و ترتیب آثار مهریه بر آن خلاف موازین شرع شناخته شده است دعوی خواهان را غیر ثابت تشخیص و حکم بر بیحقی خواهان صادر نموده است.

با توجه به مندرجات پرونده و مستندات رای و استدلال دادگاه و لوایح اعتراضی و دفاعی تجدیدنظر خواهی با هیچ یک از جهات مندرج در ماده 348 قانون آئین دادرسی انطباق ندارد و دادنامه تجدید نظر خواسته مطابق قانون و دلائل موجود در پرونده صادر شده و مخالفت آن با موازین شرعی محرز نیست لذا با استناد به ماده 358 قانون آئین دادرسی مدنی ضمن رد تجدید نظر خواهی دادنامه مذکور تائید می شود این رای قطعی است.
شعبه 30 دادگاه تجدید نظر استان تهران – مستشار و مستشار
علیرضا زاهدیان – حسین واعظی

مشاوره حقوقی تلفنی

یکی از خدمات گروه وکلای حق وران ، ارائه خدمات مشاوره تلفنی حقوقی می باشد.  با توجه به شلوغی شهرها امروزه دیگر نیازی به طی مسیر طولانی و یا ساعت ها انتظار  برای دریافت خدمات مشاوره حقوقی همچون گذشته نیست ، بلکه شما می توانید به راحتی با رزرو یک مشاوره تلفنی از وکلای پایه یک دادگستری تهران از خدمات مشاوره تخصصی حقوقی بهره مند شوید.

خدمات رایگان ما برای همه

آیا میدانید گروه وکلای حق وران خدمات مشاوره رایگان ارائه نموده است ؟

گروه وکلای حق وران به منظور ارائه خدمات عمومی گسترده برای همه ی مردم با توان های مالی مختلف و به منظور ارائه راهنمایی موثر ، اقدام به ارائه مشاوره رایگان حقوقی نموده است.

برای بهره مندی از خدمات مشاوره رایگان کافی است که در فرم زیر سوال خود را بپرسید  و سپس در قسمت مشاوره افلاین پاسخ سوالات خود و دیگران را ببینید.

گروه وکلای حق وران با همکاری  جمعی از وکیل خوب تهران به صورت تخصصی اقدام به ارائه خدمات در زمینه های زیر می نماید :

وکیل قاچاق کالا و ارز، وکیل شرب خمر، وکیل رابطه نامشروع، وکیل ارث ، وکیل جرایم اینترنتی، وکیل پیش فروش آپارتمان، وکیل مالیات، وکیل ملکی وکیل خانواده ؛ وکیل شهرداری ، وکیل تجاوز جنسی ، وکیل سقط جنین ، وکیل جرایم پزشکی ، وکیل سرقفلی ، وکیل جعل ، وکیل فروش مال غیر ، وکیل وقف

وکلای حق وران راهنمای شما در رسیدن به نتیجه مطلوب می باشند. شماره تماس در ۲۴ ساعت شبانه روز : 09129426674

ما را در اینستاگرام دنبال نمایید: haghvaran

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *