نمونه رای منع از اشتغال زوجه به تئاتر و هنرپیشگی

بعد از رابطه ی زوجیت، در رابطه با شغل زوجه اگر زوج در داگاه اثبات نماید که شغل همسرش شغل منافی مصالح خانوادگی است دادگاه او را از اشتغال به آن کار باز می دارد. ولی مهم برای هر دو طرف این است که منافی مصالح خانواده به اثبات برسد. اما اگر برای قاضی این موضوع احراز نگردد دادخواست را غیر موجه اعلام می دارد.

 رای شعبه بدوی

در خصوص دعوی آقای ح. ر.ن. فرزند خ. به طرفیت خانم الف. ص.ر. فرزند علیرضا به خواسته صدور حکم مبنی بر منع زوجه از اشتغال در حرفه تئاتر و هنر پیشگی به این توضیح که خواهان اظهار داشته خوانده همسر شرعی و قانونی و دائمی وی می باشد و ایشان به شغل تئاتر مشغول می باشد و با توجه به نظامی بودن وی شغل زوجه با حیثیات شغلی وی منافات دارد و با طرح دعوی حاضر تقاضای منع زوجه به حرفه ای که در آن مشغول بکار می باشد را نموده است . نظر به اظهارات و مدافعات طرفین بشرح صورتجلسه مورخ 95/01/21 دادگاه و با التفات به نظر مشاور محترم قضایی بشرح استدلال بعمل آمده که بر بطلان دعوی خواهان ابراز گردیده است و نظر به اینکه صرف اشتغال زن در زمینه تئاتر و هنر پیشگی که از شغل های مجاز ورایج در جامعه می باشد و از نظر شرعی نیز دارای مشروعیت می باشد را نمیتوان منافی با حیثیت وی و یا زوج تلقی نمود و از جانب زوج نیز دلایل و مستنداتی که ادعای وی را مدلل نماید به دادگاه ارائه نگردیده است . بنا به مراتب دادگاه دعوی خواهان را غیر موجه و غیر وارد تشخیص و با استناد به ماده 1257 قانون مدنی و ماده 197 قانون آیین دادرسی مدنی حکم به بطلان دعوی خواهان صادر و اعلام می دارد . رأی صادر شده حضوری و ظرف بیست روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدید نظرخواهی در محاکم محترم تجدید نظراستان تهران می باشد.

دکتر زینب جنیدی مقدم

خواننده عزیز سلام !

من از گروه وکلای حق وران در خدمت شما هستم..

بر اساس قانون می توان اینگونه بیان نماییم که صرف اشتغال زن در زمینه تئاتر و هنر پیشگی که از شغل های مجاز ورایج در جامعه بوده و از نظر شرعی نیز دارای مشروعیت است را نمی توان منافی با حیثیت وی و یا زوج تلقی کرد؛ بنابراین دعوی منع از اشغال زوجه به شغل مذکور، بدون ارائه دلیل مبنی بر منافی حیثیت بودن اشتغال وی توسط زوج محکوم به بطلان است.

رأی شعبه تجدیدنظر استان تهران

در خصوص تجدیدنظرخواهی ح. ر.ن. بطرفیت الف. ص.ر. نسبت به دادنامه شماره 0330مورخ 1395/1/22شعبه اول حقوقی محترم دادگاه عمومی دماوند در پرونده کلاسه01148 مبنی بر صدور حکم بطلان دعوی منع اشتغال بکار وارد نمی باشد زیرا باتوجه به محتویات پرونده و امعان نظر در اوراق و مندرجات آن، مفاد لایحه تجدیدنظرخواهی و لوایح دفاعیه طرفین ، مدلول دادنامه تجدیدنظرخواسته رأی صادر شده دادگاه بدوی بر اساس مستندات موجود در پرونده صادر گردیده است و با عنایت به اینکه تجدیدنظرخواه ایراد و اعتراض موجهی که موجبات نقض دادنامه اعتراض شده را فراهم آورد ابراز ننموده است لذا این دادگاه با عنایت به مراتب مذکور ضمن رد درخواست تجدیدنظرخواهی رأی صادر شده دادگاه بدوی را باستناد به مواد 358 و 365 قانون آئین دادرسی دادگاههای عمومی وانقلاب در امور مدنی تأیید می نماید. این رأی قطعی است.

مشاوره حقوقی تلفنی

یکی از خدمات گروه وکلای حق وران ، ارائه خدمات مشاوره تلفنی حقوقی می باشد.  با توجه به شلوغی شهرها امروزه دیگر نیازی به طی مسیر طولانی و یا ساعت ها انتظار  برای دریافت خدمات مشاوره حقوقی همچون گذشته نیست ، بلکه شما می توانید به راحتی با رزرو یک مشاوره تلفنی از وکلای پایه یک دادگستری تهران از خدمات مشاوره تخصصی حقوقی بهره مند شوید.

خدمات رایگان ما برای همه

آیا میدانید گروه وکلای حق وران خدمات مشاوره رایگان ارائه نموده است ؟

گروه وکلای حق وران به منظور ارائه خدمات عمومی گسترده برای همه ی مردم با توان های مالی مختلف و به منظور ارائه راهنمایی موثر ، اقدام به ارائه مشاوره رایگان حقوقی نموده است.

برای بهره مندی از خدمات مشاوره رایگان کافی است که در فرم زیر سوال خود را بپرسید  و سپس در قسمت مشاوره افلاین پاسخ سوالات خود و دیگران را ببینید.

گروه وکلای حق وران با همکاری  جمعی از وکیل خوب تهران به صورت تخصصی اقدام به ارائه خدمات در زمینه های زیر می نماید :

وکیل قاچاق کالا و ارز، وکیل شرب خمر، وکیل رابطه نامشروع، وکیل ارث ، وکیل جرایم اینترنتی، وکیل پیش فروش آپارتمان، وکیل مالیات، وکیل ملکی وکیل خانواده ؛ وکیل شهرداری ، وکیل تجاوز جنسی ، وکیل سقط جنین ، وکیل جرایم پزشکی ، وکیل سرقفلی ، وکیل جعل ، وکیل فروش مال غیر ، وکیل وقف

وکلای حق وران راهنمای شما در رسیدن به نتیجه مطلوب می باشند. شماره تماس در ۲۴ ساعت شبانه روز : 09129426674

ما را در اینستاگرام دنبال نمایید: haghvaran

دکتر محمد جواد گوهریانمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر محمد جواد گوهریان

سلام من دکتر محمد جواد گوهریان هستم و متولد سال ۱۳۶۴ و دارای دکترای تخصصی در رشته حقوق خصوصی از دانشگاه خوارزمی هستم. بنده سابقه  تالیف و گردآوری بیش از ۸ مقاله در حوزه حقوق خصوصی در نشریات معتبر داخلی و  گرد آوری کتاب در حوزه آرای وحدت رویه قضائی را دارا می باشم. انجام وکالت و مشاوره در بیش از ۴۳۸ پرونده مطرح در محاکم داخلی و بیش از یازده پرونده داوری در عرصه قرارداهای داخلی تا سال ۱۳۹۸ توسط بنده به انجام رسیده است. تخصص در وکالت در زمینه ملکی و همینطور در زمینه شرکت های داخلی و بین المللی در خصوص انعقاد قرارداهای جاری  و وکالت دائم از دیگر حوزه های فعالیت بنده هست. همینطور بنده مفتخرم پاسخ سوالات کاربران عزیزمان را که عضو با ارزش سایت در نزد ما محسوب می شوند، را به دقت و به صورت رایگان در سایت و در بخش پرسش وپاسخ قرار بدهم .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *