کسر حق بیمه

آیا می توانیم حق بیمه را از اضافه کاری کم کنیم؟


نمونه رای زنان کسر حق بیمه از اضافه کاری

اگر کارفرما حق بیمه کارگر را از اضافه کاری کارگر کم کند آیا این عمل کارفرما قانونی است؟ یا در برابر قانون متخلف محسوب می گردد؟ برای پاسخ به این پرسش باید نمونه رای زیر را مورد بررسی قراردهیم تا نظر قانونگذار مشخص گردد.

 رای شعبه بدوی

با عنایت به محتویات پرونده، نظر به اینکه وفق ماده 59 قانون برنامه پنجم توسعه، کارکنان دستگاههای که مشمول قانون تأمین اجتماعی هستند از هر جهت از جمله شرائط بازنشستگی و سایر مزایا تابع قانون مذکور و اصلاحات آن می شوند و اینکه مطابق تبصره الحاقی ماده 106 قانون مدیریت خدمات کشوری حق بیمه اضافه کاری مشمولین تأمین اجتماعی در صورت درخواست اشخاصی که قبلاً از آنها کسر می گردیده می تواند ادامه داشته باشد و لحاظ اینکه قانون برنامه پنجم توسعه از مورخه 1390/01/01 اجرائی شده است علیهذا بنا به مراتب معنونه شکایت شاکی وارد تشخیص مستنداً به مواد فوق الکذر و رعایت مواد 11 و 63 قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری حکم به ورود و الزام طرف اول شکایت به کسر حق بیمه از اضافه کار از تاریخ 1390/01/01 و احتساب آن در سوابق بیمه ای شاکی از ناحیه طرف شکایت دوم شکایت صادر و اعلام می نماید. رأی صادره ظرف بیست روز پس از ابلاغ قابل اعتراض در شعب تجدید نظر دیوان است.

دکتر زینب جنیدی مقدم

خواننده عزیز سلام !

من از گروه وکلای حق وران در خدمت شما هستم..

بر وفق ماده 106 قانون مدیریت خدمات کشوری-ماده 59 قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران (1394 ـ 1390) اگر کارفرما حق بیمه کارگر را از اضافه کاری او کم نماید مرتکب تخلف شده و میتوان از او شکایت نمود.

رأی شعبه تجدیدنظر استان تهران

تجدید نظرخواهی نسبت به دادنامه صادره از شعبه بدوی وارد و موجه است. زیرا همانطور که در رأی شماره 1392 ـ 1402 ـ 1393/09/10 هیأت عمومی دیوان عدالت اداری موضوع مورد بحث قرار گرفته است برابر ماده 106 قانون مدیریت خدمات کشوری و تبصره الحاقی به آن و ماده 59 قانون برنامه پنجم توسعه، کسر حق بیمه از اضافه کاری کارکنان دستگاههای اجرایی مشمول قانون مدیریت و مشترک صندوق تأمین اجتماعی مجوز قانونی ندارد. لذا مستنداً به مواد 65 و 71 قانون تشکیلات ضمن نقض دادنامه شماره 690 شعبه بدوی با غیر موجه بودن خواسته حکم به رد شکایت شاکی صادر می گردد. این رأی وفق ماده 3 قانون قطعی است.

مشاوره حقوقی تلفنی

یکی از خدمات گروه وکلای حق وران ، ارائه خدمات مشاوره تلفنی حقوقی می باشد.  با توجه به شلوغی شهرها امروزه دیگر نیازی به طی مسیر طولانی و یا ساعت ها انتظار  برای دریافت خدمات مشاوره حقوقی همچون گذشته نیست ، بلکه شما می توانید به راحتی با رزرو یک مشاوره تلفنی از وکلای پایه یک دادگستری تهران از خدمات مشاوره تخصصی حقوقی بهره مند شوید.

خدمات رایگان ما برای همه

آیا میدانید گروه وکلای حق وران خدمات مشاوره رایگان ارائه نموده است ؟

گروه وکلای حق وران به منظور ارائه خدمات عمومی گسترده برای همه ی مردم با توان های مالی مختلف و به منظور ارائه راهنمایی موثر ، اقدام به ارائه مشاوره رایگان حقوقی نموده است.

برای بهره مندی از خدمات مشاوره رایگان کافی است که در فرم زیر سوال خود را بپرسید  و سپس در قسمت مشاوره افلاین پاسخ سوالات خود و دیگران را ببینید.

گروه وکلای حق وران با همکاری  جمعی از وکیل خوب تهران به صورت تخصصی اقدام به ارائه خدمات در زمینه های زیر می نماید :

وکیل قاچاق کالا و ارز، وکیل شرب خمر، وکیل رابطه نامشروع، وکیل ارث ، وکیل جرایم اینترنتی، وکیل پیش فروش آپارتمان، وکیل مالیات، وکیل ملکی وکیل خانواده ؛ وکیل شهرداری ، وکیل تجاوز جنسی ، وکیل سقط جنین ، وکیل جرایم پزشکی ، وکیل سرقفلی ، وکیل جعل ، وکیل فروش مال غیر ، وکیل وقف

وکلای حق وران راهنمای شما در رسیدن به نتیجه مطلوب می باشند. شماره تماس در ۲۴ ساعت شبانه روز : 09129426674

ما را در اینستاگرام دنبال نمایید: haghvaran

دکتر محمد جواد گوهریانمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر محمد جواد گوهریان

سلام من دکتر محمد جواد گوهریان هستم و متولد سال ۱۳۶۴ و دارای دکترای تخصصی در رشته حقوق خصوصی از دانشگاه خوارزمی هستم. بنده سابقه  تالیف و گردآوری بیش از ۸ مقاله در حوزه حقوق خصوصی در نشریات معتبر داخلی و  گرد آوری کتاب در حوزه آرای وحدت رویه قضائی را دارا می باشم. انجام وکالت و مشاوره در بیش از ۴۳۸ پرونده مطرح در محاکم داخلی و بیش از یازده پرونده داوری در عرصه قرارداهای داخلی تا سال ۱۳۹۸ توسط بنده به انجام رسیده است. تخصص در وکالت در زمینه ملکی و همینطور در زمینه شرکت های داخلی و بین المللی در خصوص انعقاد قرارداهای جاری  و وکالت دائم از دیگر حوزه های فعالیت بنده هست. همینطور بنده مفتخرم پاسخ سوالات کاربران عزیزمان را که عضو با ارزش سایت در نزد ما محسوب می شوند، را به دقت و به صورت رایگان در سایت و در بخش پرسش وپاسخ قرار بدهم .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *