نمونه رای شرایط تعلق ارش البکاره

نمونه رای شرایط تعلق ارش البکاره گروه وکلای حق وران


نمونه رای شرایط تعلق ارش البکاره

نمونه رای شرایط تعلق ارش البکاره

 رای دادگاه بدوی

در خصوص دعوی خواهان خانم ک.الف. با وکالت آقای الف.ع. به طرفیت آقای ع.الف. به خواسته مطالبه ارش البکاره مطابق نظریه کارشناسی، نظر به محتویات پرونده و اظهارات طرفین نظر به اینکه مطابق محتویات پرونده و ملاحظه دادنامه شماره 9200361 اصداری از شعبه 10 موضوع پرونده کلاسه 105/ 920288 قطع‌ نظر از اینکه خوانده دوشیزه بوده یا خیر از آنجا [که] ارشالبکاره در صورتی تعلق می‌ گیرد که این ارتباط نامشروع با عنف و اکراه انجام شود در حالی‌ که این شرط در ما نحن‌ فیه مفقود می‌ باشد و با توجه به حاکمیت دادگاه نتیجتاً دعوی خواهان را مطابق موازین قانونی تشخیص نداده حکم بر بی‌ حقی خواهان صادر و اعلام می‌ گردد. این رأی حضوری و ظرف بیست روز از تاریخ ابلاغ قابل‌ اعتراض و تجدیدنظر در محاکم تجدیدنظر استان تهران می‌ باشد.
رئیس شعبه 4 دادگاه عمومی خانواده شهریار – سفید بر

دکتر سبحان فتح الهی

دکتر سبحان فتح اللهی

خواننده عزیز سلام !

من از گروه وکلای حق وران در خدمت شما هستم..

مطابق ماده 658 قانون مجازات اسلامی، هرگاه ازاله بکارت غیرهمسر با مقاربت یا به هر وسیله دیگری و بدون رضایت صورت گرفته باشد موجب ضمان مهرالمثل است. در نتیجه برای تعلق ارش البکاره، رابطه نامشروع باید با عنف و اکراه باشد و صرف اثبات زنا در این خصوص، کافی نیست.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از وکیل رابطه نامشروع  کمک بگیرید.

 رای دادگاه تجدیدنظر

در خصوص تجدیدنظرخواهی ک.الف. با وکالت بعدی الف.ع. نسبت به دادنامه شماره 9202087 مورخه 1392/08/26 صادره از شعبه محترم چهارم دادگاه خانواده ش. که به‌ موجب آن خواسته مطالبه ارشالبکاره و خسارات دادرسی محکوم به بی‌ حقی گردیده است با توجه به محتویات پرونده، ملاحظه لایحه دفاعیه تجدیدنظرخواه دفاع و ایراد مؤثری که باعث بی‌ اعتباری دادنامه تجدیدنظرخواسته را فراهم نماید و منطبق با شقوق مختلف ماده 348 قانون آیین دادرسی دادگاه‌ های عمومی و انقلاب در امور مدنی باشد، به عمل نیامده است و از حیث رعایت تشریفات دادرسی و استنباط قضایی، بر رسیدگی دادگاه محترم نخستین منقصت قانونی مترتب نیست. زیرا به دلالت دادنامه کیفری شماره 920361 صادره از شعبه محترم 10 دادگاه کیفری ش. رضایت زانیه به زنا احراز گردیده است و تعلق ارشالبکاره صرفاً با احراز و اثبات به عنف و اکراه بودن زنا قابل مطالبه می‌ باشد به‌ علاوه مفاد تبصره ماده 658 قانون مجازات اسلامی مصوب سال 92 نیز صراحتاً به عدم تعلق چیزی پس از وقوع زنا با رضایت اذعان داشته است بنابراین دادگاه ضمن رد تجدیدنظرخواهی با استناد به ماده 358 قانون صدر الذکر دادنامه تجدیدنظرخواسته را تأیید می‌ نماید. رأی صادره قطعی است.
شعبه 8 دادگاه تجدیدنظر استان تهران – مستشاران
علی اکبر شریعت – عباس مؤذن

مشاوره حقوقی تلفنی

یکی از خدمات گروه وکلای حق وران ، ارائه خدمات مشاوره تلفنی حقوقی می باشد.  با توجه به شلوغی شهرها امروزه دیگر نیازی به طی مسیر طولانی و یا ساعت ها انتظار  برای دریافت خدمات مشاوره حقوقی همچون گذشته نیست ، بلکه شما می توانید به راحتی با رزرو یک مشاوره تلفنی از وکلای پایه یک دادگستری تهران از خدمات مشاوره تخصصی حقوقی بهره مند شوید.

خدمات رایگان ما برای همه

آیا میدانید گروه وکلای حق وران خدمات مشاوره رایگان ارائه نموده است ؟

گروه وکلای حق وران به منظور ارائه خدمات عمومی گسترده برای همه ی مردم با توان های مالی مختلف و به منظور ارائه راهنمایی موثر ، اقدام به ارائه مشاوره رایگان حقوقی نموده است.

برای بهره مندی از خدمات مشاوره رایگان کافی است که در فرم زیر سوال خود را بپرسید  و سپس در قسمت مشاوره افلاین پاسخ سوالات خود و دیگران را ببینید.

گروه وکلای حق وران با همکاری  جمعی از وکیل خوب تهران به صورت تخصصی اقدام به ارائه خدمات در زمینه های زیر می نماید :

وکیل قاچاق کالا و ارز، وکیل شرب خمر، وکیل رابطه نامشروع، وکیل ارث ، وکیل جرایم اینترنتی، وکیل پیش فروش آپارتمان، وکیل مالیات، وکیل ملکی وکیل خانواده ؛ وکیل شهرداری ، وکیل تجاوز جنسی ، وکیل سقط جنین ، وکیل جرایم پزشکی ، وکیل سرقفلی ، وکیل جعل ، وکیل فروش مال غیر ، وکیل وقف

وکلای حق وران راهنمای شما در رسیدن به نتیجه مطلوب می باشند. شماره تماس در ۲۴ ساعت شبانه روز : 09129426674

ما را در اینستاگرام دنبال نمایید: haghvaran

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *