نمونه رای ادعای عدم اطلاع از مسکر بودن نوشیدنی

نمونه رای ادعای عدم اطلاع از مسکر بودن نوشیدنی گروه وکلای حق وران


نمونه رای عدم اطلاع از مسکر بودن نوشیدنی

نمونه رای عدم اطلاع از مسکر بودن نوشیدنی

 رای دادگاه بدوی

در خصوص اتهام آقایان 1) م.س. فرزند م.، 26 ساله، 2) م.ن. فرزند ر.، 26 ساله، اهل و ساکنان تهران، هر دو آزاد به لحاظ صدور قرار قبولی وثیقه، دایر به شرب خمر با توجه به محتویات پرونده – گزارش مرجع انتظامی – کشف نیم لیتر مشروب الکلی از داخل خودروی متهم – اقرار متهمان به نوشیدن مشروب و دفاعیات بلاوجه آنان مبنی بر این که مشروب الکلی متعلق به دو نفر دیگر بود که داخل خودرو نشسته بودند به محض حضور مأموران متواری شدند و مشروب کشف شده متعلق به آنان می باشند و نامبردگان (دو نفر متواری) به آنان تعارف کرده اند و متهمان از الکلی بودن آن اطلاعی نداشته اند، تحقیقات انجام شده از سوی دادسرای ناحیه 21 تهران و نظر پزشکی قانونی و سایر قرائن ارتکاب بزه از سوی آنان محرز تشخیص، فلذا مستنداً به ماده 168 قانون مجازات اسلامی 1375 و نیز مواد 265 و 211 همان قانون 1392 حکم محکومیت هر دو متهم به تحمل هر کدام هشتاد ضربه شلاق به عنوان حد شرعی صادر و اعلام می نماید.

و اما در مورد اتهام دیگر آنان دایر به نگه داری نیم لیتر مشروب الکلی که در تاریخ 28/12/92 نیز معدوم گردیده است با توجه به این که مقدمه و لازمه خوردن مشروب می باشد و جرم مستقلی نمی باشد، فلذا به استناد ماده 177 قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور کیفری حکم برائت صادر و اعلام می گردد. این رأی حضوری و ظرف بیست روز از ابلاغ قابل تجدیدنظرخواهی در محاکم تجدیدنظر استان تهران است.
رئیس شعبه 1084 دادگاه عمومی جزایی تهران ـ توحیدلو

دکتر سبحان فتح الهی

دکتر سبحان فتح اللهی

خواننده عزیز سلام !

من از گروه وکلای حق وران در خدمت شما هستم..

در صورتی که متهم از مسکر بودن نوشیدنی اطلاعی نداشته باشد و قصد و عمدی هم در خوردن مشروبات الکی نداشته باشد حکم به برائت وی در خصوص شرب خمر صادر خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از وکیل شرب خمر کمک بگیرید.

 رای دادگاه تجدیدنظر

در خصوص تجدیدنظرخواهی1- آقای م.س. فرزند م. 2- م.ن. فرزند ر. با وکالت آقای ش.س. نسبت به دادنامه شماره 930301 مورخ 24/03/1393 صادره از شعبه1084 دادگاه عمومی جزایی تهران که به موجب آن حکم به محکومیت هریک به تحمل هشتاد ضربه تازیانه به عنوان حد شرب مسکر صادر گردیده است؛ نظر به این که تجدیدنظرخواهان در نزد قاضی محکمه ادعای عدم اطلاع از مسکر بودن نوشیدنی مورد استفاده را نموده اند و با عنایت به این که در جرایم موجب حد در صورت وجود علم و قصد مسئولیت کیفری محقق می گردد بنابراین به نظر صدق گفتار آنان محتمل است، لذا با پذیرش تجدیدنظرخواهی نامبردگان و به استناد جزء 4 بند ب ماده 257 قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور کیفری دادنامه تجدیدنظرخواسته را نقض و مستند به بند الف ماده 177 قانون مذکور حکم بر برائت آنان از اتهام انتسابی صادر و اعلام می گردد. رأی صادره قطعی است.
رئیس شعبه 22 دادگاه تجدیدنظر استان تهران ـ مستشار دادگاه
حیات مقدم ـ مرادی

مشاوره حقوقی تلفنی

یکی از خدمات گروه وکلای حق وران ، ارائه خدمات مشاوره تلفنی حقوقی می باشد.  با توجه به شلوغی شهرها امروزه دیگر نیازی به طی مسیر طولانی و یا ساعت ها انتظار  برای دریافت خدمات مشاوره حقوقی همچون گذشته نیست ، بلکه شما می توانید به راحتی با رزرو یک مشاوره تلفنی از وکلای پایه یک دادگستری تهران از خدمات مشاوره تخصصی حقوقی بهره مند شوید.

خدمات رایگان ما برای همه

آیا میدانید گروه وکلای حق وران خدمات مشاوره رایگان ارائه نموده است ؟

گروه وکلای حق وران به منظور ارائه خدمات عمومی گسترده برای همه ی مردم با توان های مالی مختلف و به منظور ارائه راهنمایی موثر ، اقدام به ارائه مشاوره رایگان حقوقی نموده است.

برای بهره مندی از خدمات مشاوره رایگان کافی است که در فرم زیر سوال خود را بپرسید  و سپس در قسمت مشاوره افلاین پاسخ سوالات خود و دیگران را ببینید.

گروه وکلای حق وران با همکاری  جمعی از وکیل خوب تهران به صورت تخصصی اقدام به ارائه خدمات در زمینه های زیر می نماید :

وکیل قاچاق کالا و ارز، وکیل شرب خمر، وکیل رابطه نامشروع، وکیل ارث ، وکیل جرایم اینترنتی، وکیل پیش فروش آپارتمان، وکیل مالیات، وکیل ملکی وکیل خانواده ؛ وکیل شهرداری ، وکیل تجاوز جنسی ، وکیل سقط جنین ، وکیل جرایم پزشکی ، وکیل سرقفلی ، وکیل جعل ، وکیل فروش مال غیر ، وکیل وقف

وکلای حق وران راهنمای شما در رسیدن به نتیجه مطلوب می باشند. شماره تماس در ۲۴ ساعت شبانه روز : 09129426674

ما را در اینستاگرام دنبال نمایید: haghvaran

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *