نمونه رای عدم رعایت حجاب شرعی در انظار عمومی

عدم رعایت حجاب شرعی در انظار عمومی گروه وکلای حق وران


نمونه رای عدم رعایت حجاب شرعی در انظار عمومی

نمونه رای عدم رعایت حجاب شرعی در انظار عمومی

 رای دادگاه بدوی

در این پرونده و به موجب کیفرخواست شماره 3002472-12/7/1391 صادر شده از دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 21 تهران 1- پ.ح. فرزند ی. 39 ساله 2- پ.ح. فرزند ی. 31 ساله (هر دو مطلقه) 3- ع.ط. فرزند ع. 31 ساله (ردیف 2 و 3 دارای سابقه ی کیفری ص7) متهم هستند به تشویق به فساد 4- ح.ت. فرزند ح. 23 ساله و مجرد و مسلمان و فاقد سابقه ی کیفری متهم است به ارتکاب فعل حرام.

دادگاه با بررسی گزارشات و تحقیقات به عمل آمده و نحوه ی دستگیری متهمان و دفاعیات متهم ردیف چهارم در جلسه ی دادگاه و اگر چه متهمان ردیف اول تا سوم در جلسه ی دادگاه حاضر نشدند اما دادگاه عمل ارتکابی متهمان را منطبق با ماده 639 و 638 قانون مجازات اسلامی ندانسته و همان گونه که در متن گزارش اولیه صفحه ی یک آمده است متهمان اُناث بدحجاب بودند و صِرف بدحجابی تشویق به فساد محسوب نمی گردد.

لذا دادگاه برخلاف کیفرخواست صادر شده عمل ارتکابی متهمان ردیف اول تا سوم را عدم رعایت حجاب شرعی در انظار عمومی تشخیص و به استناد تبصره ماده 638 قانون یاد شده هر یک از متهمان ردیف اول تا سوم را بابت آن و با اختیارات حاصله از بند یک ماده 3 قانون وصول برخی از درآمدهای دولت و مصرف آن در موارد معین و نیز بخشنامه شماره 100/1402/9000-18/1/1391 ریاست محترم قوه قضائیه مبنی بر افزایش تعرفه های خدمات قضایی به پرداخت سه میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم می کند.

اما در خصوص اتهام نامبردگان دایر بر تشویق به فساد و نیز در خصوص اتهام متهم ردیف چهارم (ح.ت.) دایر بر ارتکاب فعل حرام به جهت فقد دلایل اثباتی و به استناد ماده 177 قانون آیین دادرسی کیفری رأی بر برائت نامبردگان از بزه های اخیرالذکر صادر و اعلام می گردد. این رأی نسبت به محکومیت متهمان ردیف اول تا سوم غیابی و ظرف ده روز پس از ابلاغ قابل واخواهی در این شعبه و سپس ظرف بیست روز قابل اعتراض در محاکم محترم تجدیدنظر استان تهران می باشد و نسبت به برائت نامبردگان و نسبت به متهم ردیف چهارم حضوری و ظرف بیست روز پس از ابلاغ قابل اعتراض در محاکم محترم تجدیدنظر استان تهران می باشد.
رئیس شعبه 1089 دادگاه عمومی جزایی تهران ـ غفاری

دکتر سبحان فتح الهی

دکتر سبحان فتح اللهی

خواننده عزیز سلام !

من از گروه وکلای حق وران در خدمت شما هستم..

صِرف بدحجابی در مجلس مهمانی تشویق به فساد محسوب نمی گردد بلکه مصداق عدم رعایت حجاب شرعی در انظار عمومی است که بر اساس قانون به جزای نقدی محکوم می شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از وکیل متخصص کمک بگیرید.

 رای دادگاه تجدیدنظر

در خصوص تجدیدنظرخواهی خانم پ. و پ.ح. و ع.ط. نسبت به دادنامه های شماره 1091-1088 مورخ 12/9/1391 صادره از شعبه 1089دادگاه عمومی تهران که به موجب آن ضمن رد واخواهی نسبت به دادنامه غیابی شماره 1067 مورخ 7/9/1391 رأی بر محکومیت تجدیدنظرخواهان به پرداخت جزای نقدی به لحاظ انتساب اتهام عدم رعایت حجاب شرعی در انظار عمومی صادر، نظر به اینکه در این مرحله از رسیدگی از ناحیه تجدیدنظرخواهان ایراد و اعتراض موجهی که موجبات نقض دادنامه تجدیدنظرخواسته را فراهم نماید، ارائه و عنوان نگردیده است و تجدیدنظرخواهی با هیچ یک از شقوق مندرج در ماده 240 قانون آیین دادرسی در امور کیفری منطبق نمی باشد، دادگاه ضمن رد تجدیدنظرخواهی به عمل آمده در اجرای بند الف از ماده 257 قانون مذکور دادنامه موصوف را تأیید و استوار می نماید این رأی قطعی است.
رئیس شعبه 27 دادگاه تجدیدنظر استان تهران ِـ مستشار دادگاه
رجاء ـ استیری

مشاوره حقوقی تلفنی

یکی از خدمات گروه وکلای حق وران ، ارائه خدمات مشاوره تلفنی حقوقی می باشد.  با توجه به شلوغی شهرها امروزه دیگر نیازی به طی مسیر طولانی و یا ساعت ها انتظار  برای دریافت خدمات مشاوره حقوقی همچون گذشته نیست ، بلکه شما می توانید به راحتی با رزرو یک مشاوره تلفنی از وکلای پایه یک دادگستری تهران از خدمات مشاوره تخصصی حقوقی بهره مند شوید.

خدمات رایگان ما برای همه

آیا میدانید گروه وکلای حق وران خدمات مشاوره رایگان ارائه نموده است ؟

گروه وکلای حق وران به منظور ارائه خدمات عمومی گسترده برای همه ی مردم با توان های مالی مختلف و به منظور ارائه راهنمایی موثر ، اقدام به ارائه مشاوره رایگان حقوقی نموده است.

برای بهره مندی از خدمات مشاوره رایگان کافی است که در فرم زیر سوال خود را بپرسید  و سپس در قسمت مشاوره افلاین پاسخ سوالات خود و دیگران را ببینید.

گروه وکلای حق وران با همکاری  جمعی از وکیل خوب تهران به صورت تخصصی اقدام به ارائه خدمات در زمینه های زیر می نماید :

وکیل قاچاق کالا و ارز، وکیل شرب خمر، وکیل رابطه نامشروع، وکیل ارث ، وکیل جرایم اینترنتی، وکیل پیش فروش آپارتمان، وکیل مالیات، وکیل ملکی وکیل خانواده ؛ وکیل شهرداری ، وکیل تجاوز جنسی ، وکیل سقط جنین ، وکیل جرایم پزشکی ، وکیل سرقفلی ، وکیل جعل ، وکیل فروش مال غیر ، وکیل وقف

وکلای حق وران راهنمای شما در رسیدن به نتیجه مطلوب می باشند. شماره تماس در ۲۴ ساعت شبانه روز : 09129426674

ما را در اینستاگرام دنبال نمایید: haghvaran

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *