نمونه رای قطع گیاهان ممنوعه

قطع گیاهان ی که مورد حفاظت می باشد حتی بدون وجود قصد و سوءنیت جرم تلقی می شود و پیگرد قانونی همراه خواهد داشت.

 رای شعبه بدوی

در خصوص گزارش اداره منابع طبیعی علیه آقای ر. و.خ. دائر بربریدن گیاه ممنوعه این دادگاه با توجه به اظهارات مشتکی عنه و فقدان سوء نیت اتهامی را متوجه مشتکی عنه ندانسته مستنداً به اصل 37 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ماده 4 قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 04/12/1392 حکم به برائت ایشان صادر و اعلام می دارد رای صادره حضوری و ظرف مهلت بیست روز پس از ابلاغ قابل تجدید نظر در محاکم تجدید نظر استان تهران خواهد بود.

دکتر زینب جنیدی مقدم

خواننده عزیز سلام !

من از گروه وکلای حق وران در خدمت شما هستم..

به استناد ماده 43 قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع مصوب 1346 قطع گیاهان تحت حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری جرم محسوب می شود و محکوم به پرداخت جریمه نقدی به دولت می باشد.

رأی شعبه تجدیدنظر استان تهران

تجدید نظر خواهی مدیریت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فیروزکوه نسبت به دادنامه شماره 925 مورخه 95/6/27 صادره از شعبه 101 دادگاه کیفری 2 آن شهرستان که متضمن صدور حکم بر برائت آقای ر. و.خ. از حیث اتهام قطع گیاهان ممنوعه است مالاً وارد به نظر می رسد زیرا مندرجات اوراق پرونده خصوصاً گزارش مورخه 95/4/30 مأمورین منابع طبیعی در صفحه 2 پرونده ، اظهارات تجدید نظر خوانده (متهم بدوی)در صفحات 5 و42،41،13 پرونده دلالت بر وقوع بزه و توجه اتهام به مشارالیه دارد لذا دادگاه با استناد به بند ت ماده 455 قانون آئین دادرسی کیفری دادنامه تجدید نظر خواسته را نقض و با استناد به ماده 43 قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع و مصوبه مورخ 82/7/23 هیئت وزیران و بند ت و ث مواد 37 و 38 قانون مجازات اسلامی نامبرده را به پرداخت یکصدو هشتاد میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم و اجرای آنرا را با استناد مواد 46 و 52 قانون مذکور به مدت یکسال تعلیق می نماید. بدیهی است چنانچه در این مدت مرتکب یکی از جرائم عمدی موجب حد،قصاص، دیه یا تعزیر تا درجه هفت نشود محکومیت تعلیق بلا اثر می گردد. رأی صادره قطعی است.

مشاوره حقوقی تلفنی

یکی از خدمات گروه وکلای حق وران ، ارائه خدمات مشاوره تلفنی حقوقی می باشد.  با توجه به شلوغی شهرها امروزه دیگر نیازی به طی مسیر طولانی و یا ساعت ها انتظار  برای دریافت خدمات مشاوره حقوقی همچون گذشته نیست ، بلکه شما می توانید به راحتی با رزرو یک مشاوره تلفنی از وکلای پایه یک دادگستری تهران از خدمات مشاوره تخصصی حقوقی بهره مند شوید.

خدمات رایگان ما برای همه

آیا میدانید گروه وکلای حق وران خدمات مشاوره رایگان ارائه نموده است ؟

گروه وکلای حق وران به منظور ارائه خدمات عمومی گسترده برای همه ی مردم با توان های مالی مختلف و به منظور ارائه راهنمایی موثر ، اقدام به ارائه مشاوره رایگان حقوقی نموده است.

برای بهره مندی از خدمات مشاوره رایگان کافی است که در فرم زیر سوال خود را بپرسید  و سپس در قسمت مشاوره افلاین پاسخ سوالات خود و دیگران را ببینید.

گروه وکلای حق وران با همکاری  جمعی از وکیل خوب تهران به صورت تخصصی اقدام به ارائه خدمات در زمینه های زیر می نماید :

وکیل قاچاق کالا و ارز، وکیل شرب خمر، وکیل رابطه نامشروع، وکیل ارث ، وکیل جرایم اینترنتی، وکیل پیش فروش آپارتمان، وکیل مالیات، وکیل ملکی وکیل خانواده ؛ وکیل شهرداری ، وکیل تجاوز جنسی ، وکیل سقط جنین ، وکیل جرایم پزشکی ، وکیل سرقفلی ، وکیل جعل ، وکیل فروش مال غیر ، وکیل وقف

وکلای حق وران راهنمای شما در رسیدن به نتیجه مطلوب می باشند. شماره تماس در ۲۴ ساعت شبانه روز : 09129426674

ما را در اینستاگرام دنبال نمایید: haghvaran

دکتر محمد جواد گوهریانمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر محمد جواد گوهریان

سلام من دکتر محمد جواد گوهریان هستم و متولد سال ۱۳۶۴ و دارای دکترای تخصصی در رشته حقوق خصوصی از دانشگاه خوارزمی هستم. بنده سابقه  تالیف و گردآوری بیش از ۸ مقاله در حوزه حقوق خصوصی در نشریات معتبر داخلی و  گرد آوری کتاب در حوزه آرای وحدت رویه قضائی را دارا می باشم. انجام وکالت و مشاوره در بیش از ۴۳۸ پرونده مطرح در محاکم داخلی و بیش از یازده پرونده داوری در عرصه قرارداهای داخلی تا سال ۱۳۹۸ توسط بنده به انجام رسیده است. تخصص در وکالت در زمینه ملکی و همینطور در زمینه شرکت های داخلی و بین المللی در خصوص انعقاد قرارداهای جاری  و وکالت دائم از دیگر حوزه های فعالیت بنده هست. همینطور بنده مفتخرم پاسخ سوالات کاربران عزیزمان را که عضو با ارزش سایت در نزد ما محسوب می شوند، را به دقت و به صورت رایگان در سایت و در بخش پرسش وپاسخ قرار بدهم .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *