نمونه رای مسئولیت جبران خسارت در تصادفات رانندگی

نمونه رای مسئولیت جبران خسارت در تصادفات رانندگی گروه وکلای حق وران

نمونه رای مسئولیت جبران خسارت در تصادفات رانندگی

نمونه رای مسئولیت جبران خسارت در تصادفات رانندگی

 رای دادگاه بدوی

در خصوص دعوی آقای الف.الف. به طرفیت شرکت بیمه به خواسته مطالبه مبلغ 6/500/000 ریال خسارت وارده به اتومبیل با احتساب خسارات دادرسی به شرح متن دادخواست تقدیمی و با این توضیح که خواهان اظهار نموده اتومبیل تحت مالکیت خوانده به شماره انتظامی … با اتومبیل متعلق به اینجانب تصادف کرده و حسب نظر افسر کاردان فنی خوانده مقصر شناخته شده لذا تقاضای محکومیت خوانده به پرداخت خسارت وارده به اتومبیل اینجانب به شرح خواسته را دارد، نظر به محتویات پرونده و با توجه به اینکه حسب توضیحات طرفین به شرح صورتجلسه دادرسی مورخ 1393/6/11 شخصی به نام آقای ح.الف. رانندگی اتومبیل تحت مالکیت خوانده را عهده‬ دار بوده. بنابراین دعوی مطروحه توجهی به خوانده به عنوان مالک نداشته، علی‬هذا دادگاه به استناد بند 4 ماده 84 و ماده 89 قانون آئین دادرسی مدنی قرار رد دعوی را صادر و اعلام می‌نماید.

رأی صادره ظرف مدت بیست روز پس از ابلاغ قابل تجدیدنظرخواهی در محاکم محترم تجدیدنظر استان تهران می‌باشد.
رییس شعبه 32 دادگاه عمومی حقوقی تهران – عبداللهی

دکتر سبحان فتح الهی

دکتر سبحان فتح اللهی

خواننده عزیز سلام !

من از گروه وکلای حق وران در خدمت شما هستم..

در تصادفات رانندگی، راننده مقصر مسئول جبران خسارت وارده بر خودروی طرف مقابل است؛ بنابراین درصورت طرح دعوی مطالبه خسارت به طرفیت مالک خودرو، قرار رد دعوی به دلیل عدم توجه دعوی به وی صادر خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از وکیل متخصص کمک بگیرید.

 رای دادگاه تجدیدنظر

در خصوص تجدیدنظرخواهی آقای الف.الف. به طرفیت شرکت بیمه نسبت به دادنامه شماره 930521 مورخ 1393/6/30 شعبه 32 دادگاه عمومی حقوقی تهران که به موجب آن و در مورد دعوی تجدیدنظرخواه مبنی بر مطالبه مبلغ 6/500/000 ریال بابت خسارت وارده به اتومبیل تجدیدنظرخواه قرار رد دعوی به جهت عدم توجه دعوی صادر شده است.

دادگاه با توجه به محتویات پرونده نظر به اینکه از سوی تجدیدنظرخواه اعتراض مؤثر و موجهی که موجب نقض دادنامه تجدیدنظرخواسته باشد ارائه نشده و تجدیدنظرخواهی منطبق با هیچ‬یک از جهات مندرج در ماده 348 قانون آئین دادرسی مدنی نبوده و از حیث رعایت قواعد دادرسی و استدلال و استناد به مبانی قانونی نیز ایراد و اشکال اساسی وجود ندارد.

لذا با رد تجدیدنظر خواهی به استناد ماده 353 قانون مرقوم عیناً دادنامه تجدیدنظرخواسته تأیید و استوار می‌شود. این رأی قطعی است.
رئیس و مستشار شعبه 32 دادگاه تجدیدنظر استان تهران
قمری- نوری نجفی

مشاوره حقوقی تلفنی

یکی از خدمات گروه وکلای حق وران ، ارائه خدمات مشاوره تلفنی حقوقی می باشد.  با توجه به شلوغی شهرها امروزه دیگر نیازی به طی مسیر طولانی و یا ساعت ها انتظار  برای دریافت خدمات مشاوره حقوقی همچون گذشته نیست ، بلکه شما می توانید به راحتی با رزرو یک مشاوره تلفنی از وکلای پایه یک دادگستری تهران از خدمات مشاوره تخصصی حقوقی بهره مند شوید.

خدمات رایگان ما برای همه

آیا میدانید گروه وکلای حق وران خدمات مشاوره رایگان ارائه نموده است ؟

گروه وکلای حق وران به منظور ارائه خدمات عمومی گسترده برای همه ی مردم با توان های مالی مختلف و به منظور ارائه راهنمایی موثر ، اقدام به ارائه مشاوره رایگان حقوقی نموده است.

برای بهره مندی از خدمات مشاوره رایگان کافی است که در فرم زیر سوال خود را بپرسید  و سپس در قسمت مشاوره افلاین پاسخ سوالات خود و دیگران را ببینید.

گروه وکلای حق وران با همکاری  جمعی از وکیل خوب تهران به صورت تخصصی اقدام به ارائه خدمات در زمینه های زیر می نماید :

وکیل قاچاق کالا و ارز، وکیل شرب خمر، وکیل رابطه نامشروع، وکیل ارث ، وکیل جرایم اینترنتی، وکیل پیش فروش آپارتمان، وکیل مالیات، وکیل ملکی وکیل خانواده ؛ وکیل شهرداری ، وکیل تجاوز جنسی ، وکیل سقط جنین ، وکیل جرایم پزشکی ، وکیل سرقفلی ، وکیل جعل ، وکیل فروش مال غیر ، وکیل وقف

وکلای حق وران راهنمای شما در رسیدن به نتیجه مطلوب می باشند. شماره تماس در ۲۴ ساعت شبانه روز : 09129426674

ما را در اینستاگرام دنبال نمایید: haghvaran

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *