نمونه رای معامله به قصد فرار از ادای دین

نمونه رای معامله به قصد فرار از ادای دین گروه وکلای حق وران


نمونه رای معامله به قصد فرار از ادای دین

نمونه رای معامله به قصد فرار از ادای دین

 رای دادگاه بدوی

در خصوص اتهام آقای الف. ص.ز. متولد 1354 با وکالت آقایان م.ح.ش. و ی.ز. دائر بر معامله به قصد فرار از دین موضوع کیفر خواست تنظیمی مورخ 1394/7/19دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 16 تهران و شکایت خانم پ. ن. متولد 1357 با وکالت آقای ع.ج.ر.؛ دادگاه با عنایت در محتویات پرونده و توجهاٌ به دفاعیات موجه و مقرون به واقع متهم و وکیل وی و نظربه اینکه متهم طبق استعلام انجام شده از رئیس ثبت منطقه جنوب تهران تنها یک پلاک … بخش شش تهران را در تاریخ 1394/1/30 به صورت قطعی بنام آقای ع.ص.ز. منتقل نموده و وی غیر از این ملک ، ملک یا املاک دیگری نداشته و این ملک نیز جزء مستثنیات دین می باشد.

طبق ماده 24 قانون نحوه اجرای محکومیتهای مالی لذا به نظر دادگاه جرمی روی نداده از اینروبه استناد ماده 4 قانون آئین دادرسی کیفری مصوب 1392 حکم برائت متهم را صادر و اعلام می نماید. رأی صادره ظرف بیست روز از تاریخ ابلاغ قابل اعتراض و رسیدگی در محاکم محترم تجدیدنظر استان تهران است .
رئیس شعبه 1158 دادگاه کیفری دو تهران – حبیب اله جعفری

دکتر سبحان فتح الهی

دکتر سبحان فتح اللهی

خواننده عزیز سلام !

من از گروه وکلای حق وران در خدمت شما هستم..

مطابق ماده 21 قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی انتقال مال به دیگری به هر نحوه به وسیله مدیون با انگیزه فرار از ادای دین به نحوی که باقیمانده اموال برای پرداخت دیون کافی نباشد، موجب حبس تعزیری یا جزای نقدی درجه شش یا جزای نقدی معادل نصف محکوم به یا هر دو مجازات می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از وکیل متخصص  کمک بگیرید.

 رای دادگاه تجدیدنظر

حصول برائت اقای الف. ص.ز. با وکالت اقای م.ح. ش. از اتهام معامله به قصد فرار از دین ضمن دادنامه شماره 644-94/8/20 شعبه محترم 1158 دادگاه کیفری دو که قبلا موضوع شکایت خانم پ. ن. با وکالت آقای ع.ج. و کیفرخواست دادسرا قرارگرفته است پس از بررسی دیگر بار آن در این مرجع بنظر همچنان صائب و واجد همراهی می باشد چه برغم پیش بینی موضوع در ماده 21 قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی اخیرالتصویب و عدم حاکمیت ان قانون در زمان طرح شکایت ونیز احصاء وصف مجرمانه ان در ماده مذکور اولا زمان انتقال ملک قبل از طرح هرگونه شکایت و مطالبه مهریه و یا دیگر اختیار هر نوع دخل و تصرف و انتقال درآن را داشته است ثانیا با فرض ملاک اولین مراجعه شاکی به مرجع انتظامی و حدوث اختلاف عملی زوجین در قبل از انتقال (94/1/20)در این خصوص دلیلی اثباتی از ناحیه تجدیدنظرخوانده اقامه نشده است.

لذا در شرایط فقدان هر نوع دین مورد مطالبه از سوی شاکی در زمان انتقال و یا حکم قطعی بر محکومیت وی به ادای مال حتی با تعداد املاک متهم اطلاق معامله به قصد فرار از دین ناصواب و مالا باروز شبهه در قضیه و عدم کفایت دلیل بر مجرمیت متهم دادگاه تشخیص مرجع محترم نخستین را منطبق با موازین دانست و بدین سان به استناد بند الف از ماده 455 قانون آیین دادرسی کیفر ی ضمن رد اعتراض بعمل آمده دادنامه تجدیدنظرخواسته را تایید می نماید این رای قطعی است.
رییس شعبه چهل ونه دادگاه تجدیدنظراستان تهران – مستشاردادگاه
علیرضا صداقتی – رضا مراد زاده

مشاوره حقوقی تلفنی

یکی از خدمات گروه وکلای حق وران ، ارائه خدمات مشاوره تلفنی حقوقی می باشد.  با توجه به شلوغی شهرها امروزه دیگر نیازی به طی مسیر طولانی و یا ساعت ها انتظار  برای دریافت خدمات مشاوره حقوقی همچون گذشته نیست ، بلکه شما می توانید به راحتی با رزرو یک مشاوره تلفنی از وکلای پایه یک دادگستری تهران از خدمات مشاوره تخصصی حقوقی بهره مند شوید.

خدمات رایگان ما برای همه

آیا میدانید گروه وکلای حق وران خدمات مشاوره رایگان ارائه نموده است ؟

گروه وکلای حق وران به منظور ارائه خدمات عمومی گسترده برای همه ی مردم با توان های مالی مختلف و به منظور ارائه راهنمایی موثر ، اقدام به ارائه مشاوره رایگان حقوقی نموده است.

برای بهره مندی از خدمات مشاوره رایگان کافی است که در فرم زیر سوال خود را بپرسید  و سپس در قسمت مشاوره افلاین پاسخ سوالات خود و دیگران را ببینید.

گروه وکلای حق وران با همکاری  جمعی از وکیل خوب تهران به صورت تخصصی اقدام به ارائه خدمات در زمینه های زیر می نماید :

وکیل قاچاق کالا و ارز، وکیل شرب خمر، وکیل رابطه نامشروع، وکیل ارث ، وکیل جرایم اینترنتی، وکیل پیش فروش آپارتمان، وکیل مالیات، وکیل ملکی وکیل خانواده ؛ وکیل شهرداری ، وکیل تجاوز جنسی ، وکیل سقط جنین ، وکیل جرایم پزشکی ، وکیل سرقفلی ، وکیل جعل ، وکیل فروش مال غیر ، وکیل وقف

وکلای حق وران راهنمای شما در رسیدن به نتیجه مطلوب می باشند. شماره تماس در ۲۴ ساعت شبانه روز : 09129426674

ما را در اینستاگرام دنبال نمایید: haghvaran

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *