نمونه رای میزان اعتبار مبایعه نامه سفید امضا

نمونه رای میزان اعتبار مبایعه نامه سفید امضا گروه وکلای حق وران


نمونه رای میزان اعتبار مبایعه نامه سفید امضا

نمونه رای میزان اعتبار مبایعه نامه سفید امضا

 رای دادگاه بدوی

در خصوص دعوی خانم ف. م. به وکالت از خواهان آقای م. س. فرزند م. به طرفیت خوانده آقای ف. س. فرزند م. به خواسته صدور حکم بر ابطال مبایعه نامه عادی شماره 07669 مورخ 82/9/20 جزء پلاک ثبتی شماره … فرعی از 114 اصلی واقع در بخش 12 تهران مقوم بر مبلغ پنجاه و یک میلیون ریال به شرح متن داخواست تقدیمی است . دادگاه از توجه به محتویات پرونده و مدارک موجود و با عنایت به اینکه صرف سفید امضاء بودن مبایعه نامه عادی مستند دعوی به شماره 07669 مورخ 82/9/20 دلیل بر بی اعتباری آن محسوب نمی شود چون دادن اوراق و اسناد سفید امضاء ظهور دارد در تفویض اختیار پر کردن آن یه ذی نفع سند ، بنابراین وقتی کسی سندی را به صورت سفید امضاء می دهد عرفاً به معنای آن است که صاحب سند اختیار تحریر مندرجات را به ذی نفع آن داده است که هر وقت تمایل به استفاده از سند بود نسبت به تنظیم مندرجات اقدام نموده و از آن استفاده نماید.

مگر اینکه خلاف این امر ثابت شود و باالتفات به اینکه خوانده دعوی محکومیت کیفری نیز تحصیل ننموده است که سوء نیت مشارالیه اثبات شود و با توجه به دفاعیات خوانده به موجب لایحه تقدیمی مورخ 94/2/19 و با التفات به اینکه خوانده از سال 82 در مغازه موصوف اشتغال داشته و تعرضی نسبت به این موضوع از سوی خواهان این دعوی بعمل نیامده است که این امر می تواند دلیلی بر قانونی بودن عمل خوانده محسوب شود و با امعان نظر به اینکه دلایل و مدارکی قانع کننده و محکمه پسند که معامله انجام شده را صوری و فاقد قصد انشاء اعلام نماید از سوی وکیل خواهان به این دادگاه ارائه و ابراز نشده است و سفید امضاء بودن سند آن هم با فرض پذیرش آن بنابر جهات مستوره کافی برای بی اعتباری و بطلان معامله نمی باشد از این رو دادگاه دعوی مطروحه را غیرثابت تشخیص و بنابر اصول فقهی لزوم و صحت در عقود و قراردادها و مواد 10 و 219 و 223 و 338 از قانون مدنی و مواد 194 و 197 از قانون آیین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور مدنی حکم بر بطلان دعوی صادر و اعلام می نماید .

رای صادره ظرف مدت 20 روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدیدنظرخواهی در محاکم تجدیدنظر استان تهران می باشد.
رئیس شعبه 177 دادگاه عمومی حقوقی تهران – سیداسحاق حسینی

دکتر سبحان فتح الهی

دکتر سبحان فتح اللهی

خواننده عزیز سلام !

من از گروه وکلای حق وران در خدمت شما هستم..

صرف سفید امضاء بودن مبایعه نامه عادی، دلیل بر بی اعتباری سند و بطلان عقد موضوع آن محسوب نمی شود؛ زیرا دادن اوراق و اسناد سفید امضاء ظهور در تفویض اختیار پر کردن آن به ذی نفع سند دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از وکیل ملک کمک بگیرید.

 رای دادگاه تجدیدنظر

در مجموع تجدیدنظرخواهی آقای م. س. با وکالت خانم ف. م. بطرفیت آقای ف. س. نسبت به دادنامه شماره 322-94/4/21 صادره از شعبه 177 دادگاه عمومی حقوقی تهران که بموجب آن حکم بر بطلان دعوی مشارالیه مبنی بر ابطال مبایعه نامه عادی 7669-82/9/25 صادر گردیده بگونه ای نیست که صحت دادنامه مرقوم را مخدوش نموده موجب فسخ و بی اعتباری آن گردد.

زیرا همانگونه که دادگاه بدوی نیز استدلال نموده دلیلی بر صوری بودن مبایعه نامه مذکور (فقدان قصد انشاء و رضای طرفین ) ابراز نگردیده و با توجه به اصل صحت عقود (اصاله الصحه) در موارد تردید در صحت عقد بنابراین دادنامه تجدیدنظرخواسته که بر این معنا صادر گردیده خالی از اشکال و منقصت قانونی است این دادگاه مستنداٌ به ماده 358 قانون آئین دادرسی مدنی ضمن رد تجدیدنظرخواهی آن را تائید مینماید این رای قطعی است.
شعبه 28 دادگاه تجدیدنظر استان تهران – رئیس و مستشار
قاسم توکلی – رمضان نامدار

مشاوره حقوقی تلفنی

یکی از خدمات گروه وکلای حق وران ، ارائه خدمات مشاوره تلفنی حقوقی می باشد.  با توجه به شلوغی شهرها امروزه دیگر نیازی به طی مسیر طولانی و یا ساعت ها انتظار  برای دریافت خدمات مشاوره حقوقی همچون گذشته نیست ، بلکه شما می توانید به راحتی با رزرو یک مشاوره تلفنی از وکلای پایه یک دادگستری تهران از خدمات مشاوره تخصصی حقوقی بهره مند شوید.

خدمات رایگان ما برای همه

آیا میدانید گروه وکلای حق وران خدمات مشاوره رایگان ارائه نموده است ؟

گروه وکلای حق وران به منظور ارائه خدمات عمومی گسترده برای همه ی مردم با توان های مالی مختلف و به منظور ارائه راهنمایی موثر ، اقدام به ارائه مشاوره رایگان حقوقی نموده است.

برای بهره مندی از خدمات مشاوره رایگان کافی است که در فرم زیر سوال خود را بپرسید  و سپس در قسمت مشاوره افلاین پاسخ سوالات خود و دیگران را ببینید.

گروه وکلای حق وران با همکاری  جمعی از وکیل خوب تهران به صورت تخصصی اقدام به ارائه خدمات در زمینه های زیر می نماید :

وکیل قاچاق کالا و ارز، وکیل شرب خمر، وکیل رابطه نامشروع، وکیل ارث ، وکیل جرایم اینترنتی، وکیل پیش فروش آپارتمان، وکیل مالیات، وکیل ملکی وکیل خانواده ؛ وکیل شهرداری ، وکیل تجاوز جنسی ، وکیل سقط جنین ، وکیل جرایم پزشکی ، وکیل سرقفلی ، وکیل جعل ، وکیل فروش مال غیر ، وکیل وقف

وکلای حق وران راهنمای شما در رسیدن به نتیجه مطلوب می باشند. شماره تماس در ۲۴ ساعت شبانه روز : 09129426674

ما را در اینستاگرام دنبال نمایید: haghvaran

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *