نمونه رای نحوه احتساب حق بیمه در مشاغل سخت و زیان آور

در مورد بیمه مشاغل سخت و زیان آور در ابتدا باید شاکی، اثبات سخت و زیان آور بودن شغل را نماید و اگر مورد تایید دادگاه قرار گرفت در آن صورت میتوان بیمه را  به ازاء هر سال سابقه، یک و نیم سال محاسبه می گردد.

 رای شعبه بدوی

نظر به اینکه به موجب جزء (1) از بند (ب) تبصره 2 اصلاحی ماده 76 قانون تأمین اجتماعی (قانون بازنشستگی پیش از موعد) در مشاغل سخت و زیان آور مقرر شده که افرادی که حداقل 20 متوالی و یا 25 سال متناوب در کارهای سخت و زیان آور اشتغال داشته باشند و حق بیمه مدت مزبور را به سازمان تامین اجتماعی پرداخته باشند، می توانند تقاضای بازنشستگی نمایند که حسب بررسی شکایت و مطالعه لایحه دفاعیه، شاکی فاقد سابقه لازم مذکور بوده و بین مشاغل ادعایی مذکور در نظریه کمیته استانی با عناوین مذکور در لیست کارفرما مغایرت داشته و شاکی دلیلی که دلالت بر اشتغالش در عناوین ادعایی باشد، ارائه ننموده است لذا شکایت مطروحه غیر موجه تشخیص و حکم به رد شکایت تقدیمی صادر و اعلام می گردد. رأی صادره به استناد ماده 65 قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری ظرف مهلت 20 روز پس از ابلاغ قابل اعتراض در شعب محترم تجدیدنظر دیوان عدالت اداری می باشد.

دکتر زینب جنیدی مقدم

خواننده عزیز سلام !

من از گروه وکلای حق وران در خدمت شما هستم..

نکته قابل ذکر آنکه شاکی دلیل موثر و موجهی (اعم از حکم کارگزینی ، ابلاغ سازمانی) مبنی بر اشتغال در مشاغل مورد ادعایی ارائه نماید، می تواند برای مطالبه ی بیمه مشاغل سخت اقدام نماید.

رأی شعبه تجدیدنظر استان تهران

با توجه به اینکه محل خدمت تجدید نظرخواه شرکت … اتوبوسرانی تبریز اعلام کرده و از سوی نامبرده دلیل موثر و موجهی مبنی بر اشتغال در مشاغل مورد ادعا به عنوان (بنا و کمک بنا و کمپرس کار) ارائه ننموده و استشهادیه و تأییدیه رئیس و مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مبنی بر اشتغال مشارالیه بعنوان بنا و کمک بنا و کمپرس کار کافی جهت اثبات ادعای اشتغال در کارهای سخت و زیان آور مورد اشاره نمی باشد. از طرفی اینکه در اظهار نظر اعضاء کمیته سخت و زیان آور، بودن شغل تجدید نظرخواه مشروط به اشتغال در کمپرس کار اعلام گردیده بنابراین در وضع موجود قرار رد شکایت صادر و اعلام می گردد. بدیهی است چنانچه شاکی (تجدید نظرخواه) دلیل موثر و موجهی (اعم از حکم کارگزینی ، ابلاغ سازمانی) مبنی بر اشتغال در مشاغل مورد ادعایی ارائه نماید، می تواند مجددا مبادرت به تقدیم دادخواست بنماید. رأی صادره قطعی است.

مشاوره حقوقی تلفنی

یکی از خدمات گروه وکلای حق وران ، ارائه خدمات مشاوره تلفنی حقوقی می باشد.  با توجه به شلوغی شهرها امروزه دیگر نیازی به طی مسیر طولانی و یا ساعت ها انتظار  برای دریافت خدمات مشاوره حقوقی همچون گذشته نیست ، بلکه شما می توانید به راحتی با رزرو یک مشاوره تلفنی از وکلای پایه یک دادگستری تهران از خدمات مشاوره تخصصی حقوقی بهره مند شوید.

خدمات رایگان ما برای همه

آیا میدانید گروه وکلای حق وران خدمات مشاوره رایگان ارائه نموده است ؟

گروه وکلای حق وران به منظور ارائه خدمات عمومی گسترده برای همه ی مردم با توان های مالی مختلف و به منظور ارائه راهنمایی موثر ، اقدام به ارائه مشاوره رایگان حقوقی نموده است.

برای بهره مندی از خدمات مشاوره رایگان کافی است که در فرم زیر سوال خود را بپرسید  و سپس در قسمت مشاوره افلاین پاسخ سوالات خود و دیگران را ببینید.

گروه وکلای حق وران با همکاری  جمعی از وکیل خوب تهران به صورت تخصصی اقدام به ارائه خدمات در زمینه های زیر می نماید :

وکیل قاچاق کالا و ارز، وکیل شرب خمر، وکیل رابطه نامشروع، وکیل ارث ، وکیل جرایم اینترنتی، وکیل پیش فروش آپارتمان، وکیل مالیات، وکیل ملکی وکیل خانواده ؛ وکیل شهرداری ، وکیل تجاوز جنسی ، وکیل سقط جنین ، وکیل جرایم پزشکی ، وکیل سرقفلی ، وکیل جعل ، وکیل فروش مال غیر ، وکیل وقف

وکلای حق وران راهنمای شما در رسیدن به نتیجه مطلوب می باشند. شماره تماس در ۲۴ ساعت شبانه روز : 09129426674

ما را در اینستاگرام دنبال نمایید: haghvaran

دکتر محمد جواد گوهریانمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر محمد جواد گوهریان

سلام من دکتر محمد جواد گوهریان هستم و متولد سال ۱۳۶۴ و دارای دکترای تخصصی در رشته حقوق خصوصی از دانشگاه خوارزمی هستم. بنده سابقه  تالیف و گردآوری بیش از ۸ مقاله در حوزه حقوق خصوصی در نشریات معتبر داخلی و  گرد آوری کتاب در حوزه آرای وحدت رویه قضائی را دارا می باشم. انجام وکالت و مشاوره در بیش از ۴۳۸ پرونده مطرح در محاکم داخلی و بیش از یازده پرونده داوری در عرصه قرارداهای داخلی تا سال ۱۳۹۸ توسط بنده به انجام رسیده است. تخصص در وکالت در زمینه ملکی و همینطور در زمینه شرکت های داخلی و بین المللی در خصوص انعقاد قرارداهای جاری  و وکالت دائم از دیگر حوزه های فعالیت بنده هست. همینطور بنده مفتخرم پاسخ سوالات کاربران عزیزمان را که عضو با ارزش سایت در نزد ما محسوب می شوند، را به دقت و به صورت رایگان در سایت و در بخش پرسش وپاسخ قرار بدهم .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *