نمونه رای پرداخت حق الزحمه امتحانات

معلمان گاهی برای امتحانات به عنوان مراقب یا…. حاضر می شوند و به علت زمانی که برای این کار میگذارند. حق الزحمه جداگانه ای برایش باید پرداخت گردد. اما در صورت عدم پرداخت ، آیا معلمان می توانند شکایت نمایند؟

 رای شعبه بدوی

نظر به اینکه خوانده [سازمان آموزش و پرورش استان کردستان] به استحقاق شاکی در خصوص حق الزحمه امتحانات سال تحصیلی 91 اذعان دارد و قاعدتاً در خصوص مواردی برگزاری امتحانات که به طور مستمر و سالیانه برگزار می شود بایستی در بودجه سنواتی موضوع مورد لحاظ قرار گیرد زیرا برگزاری امتحانات امر مستحدثه نیست که امکان پیش بینی هزینه و بودجه آن از قبل وجود نداشته و بعدا با مشکل تأمین اعتبار و احیاناً قرارگرفتن در دیون مواجه شود و با عنایت به اینکه بر اساس اصول مسلم و نصوص شرعی و قانونی حق الزحمه کسانی که به کاری گمارده می شوند بایستی بلافاصله پرداخت شود در نتیجه با رد دفاعیات طرف شکایت حکم به الزام خوانده به پرداخت مطالبات شاکی در چارچوب مقررات حاکم صادر و اعلام می گردد. این رأی ظرف مهلت (20) روز پس از ابلاغ قابل اعتراض در شعب تجدید نظر دیوان عدالت اداری است.

دکتر زینب جنیدی مقدم

خواننده عزیز سلام !

من از گروه وکلای حق وران در خدمت شما هستم..

 از آنجایی که امتحانات به طور مستمر و سالیانه برگزار می شود، حق الزحمه امتحانات هر ساله بایستی در بودجه سنواتی مشخص گردد. از این رو عدم پرداخت یا پرداخت نکردن به موقع آن فاقد وجاهت قانونی است.

رأی شعبه تجدیدنظر استان تهران

در خصوص تجدید نظر خواهی اداره کل آموزش و پرورش استان کردستان نسبت به دادنامه شمارۀ … صادره از شعبه سوم بدوی دیوان عدالت اداری،با توجه به مراتب مذکور در گردش کار و دقت در متن و مستندات دادنامه معترض عنه ، نظر به اینکه تجدیدنظر خواه ایراد و اعتراض مؤثر و موجهی که اساس دادنامه ی یاد شده را متزلزل و مخدوش نموده و در نتیجه موجبات نقض آن را فراهم نماید، ارائه نکرده است و از نظر نحوه رسیدگی و صدور رای نیز اقدام مغایر قانون و مقررات مشهود نیست، علیهذا به استناد ماده 71 قانون تشکیلات آئین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب 1392 ضمن رد اعتراض و تجدید نظر خواهی، دادنامه تجدیدنظر خواسته، با قید مذکور مبنی بر پرداخت مطالبات تجدیدنظر خوانده در چارچوب مقررات حاکم عیناً تایید و ابرام می شود. رأی صادره قطعی است.

مشاوره حقوقی تلفنی

یکی از خدمات گروه وکلای حق وران ، ارائه خدمات مشاوره تلفنی حقوقی می باشد.  با توجه به شلوغی شهرها امروزه دیگر نیازی به طی مسیر طولانی و یا ساعت ها انتظار  برای دریافت خدمات مشاوره حقوقی همچون گذشته نیست ، بلکه شما می توانید به راحتی با رزرو یک مشاوره تلفنی از وکلای پایه یک دادگستری تهران از خدمات مشاوره تخصصی حقوقی بهره مند شوید.

خدمات رایگان ما برای همه

آیا میدانید گروه وکلای حق وران خدمات مشاوره رایگان ارائه نموده است ؟

گروه وکلای حق وران به منظور ارائه خدمات عمومی گسترده برای همه ی مردم با توان های مالی مختلف و به منظور ارائه راهنمایی موثر ، اقدام به ارائه مشاوره رایگان حقوقی نموده است.

برای بهره مندی از خدمات مشاوره رایگان کافی است که در فرم زیر سوال خود را بپرسید  و سپس در قسمت مشاوره افلاین پاسخ سوالات خود و دیگران را ببینید.

گروه وکلای حق وران با همکاری  جمعی از وکیل خوب تهران به صورت تخصصی اقدام به ارائه خدمات در زمینه های زیر می نماید :

وکیل قاچاق کالا و ارز، وکیل شرب خمر، وکیل رابطه نامشروع، وکیل ارث ، وکیل جرایم اینترنتی، وکیل پیش فروش آپارتمان، وکیل مالیات، وکیل ملکی وکیل خانواده ؛ وکیل شهرداری ، وکیل تجاوز جنسی ، وکیل سقط جنین ، وکیل جرایم پزشکی ، وکیل سرقفلی ، وکیل جعل ، وکیل فروش مال غیر ، وکیل وقف

وکلای حق وران راهنمای شما در رسیدن به نتیجه مطلوب می باشند. شماره تماس در ۲۴ ساعت شبانه روز : 09129426674

ما را در اینستاگرام دنبال نمایید: haghvaran

دکتر محمد جواد گوهریانمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر محمد جواد گوهریان

سلام من دکتر محمد جواد گوهریان هستم و متولد سال ۱۳۶۴ و دارای دکترای تخصصی در رشته حقوق خصوصی از دانشگاه خوارزمی هستم. بنده سابقه  تالیف و گردآوری بیش از ۸ مقاله در حوزه حقوق خصوصی در نشریات معتبر داخلی و  گرد آوری کتاب در حوزه آرای وحدت رویه قضائی را دارا می باشم. انجام وکالت و مشاوره در بیش از ۴۳۸ پرونده مطرح در محاکم داخلی و بیش از یازده پرونده داوری در عرصه قرارداهای داخلی تا سال ۱۳۹۸ توسط بنده به انجام رسیده است. تخصص در وکالت در زمینه ملکی و همینطور در زمینه شرکت های داخلی و بین المللی در خصوص انعقاد قرارداهای جاری  و وکالت دائم از دیگر حوزه های فعالیت بنده هست. همینطور بنده مفتخرم پاسخ سوالات کاربران عزیزمان را که عضو با ارزش سایت در نزد ما محسوب می شوند، را به دقت و به صورت رایگان در سایت و در بخش پرسش وپاسخ قرار بدهم .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *