دکتر زینب جنیدی مقدم

خواننده عزیز سلام !

من از گروه وکلای حق وران در خدمت شما هستم.

منظور از تعدیل میزان اجاره بها این است که موجر یا مستأجر می‌تواند با توجه به افزایش یاکاهش هزینه های زندگی درخواست تجدید نظر نسبت به میزان اجاره‌بها را بنماید.

درخواست تعدیل اجاره بها در مواردی صورت می گیرد که موجر بر فرض خود اجاره بها را کمتر از مقداری که باید پرداخت شود بداند یا مستاجر گمان می کند اجاره پرداخت شده بیشتر از مقداری است که در توان اوست و به همین علت ممکن است هر دو درخواست متعادل کردن آن را داشته باشند.

شرایط لازم جهت ارائه دادخواست تعدیل اجاره بها چه مواردی است ؟

  1. مدت اجاره به اتمام رسیده باشد.
  2. از تاریخی که استفاده مستأجر از عین مستأجره سه سال تمام گذشته باشد.
  3. از تاریخ مقرر در حکم قطعی که بر تعیین یا تعدیل اجاره‌بها صادر شده سه سال‌گذشته باشد

نمونه دادخواست تعدیل اجاره‌بها

 در زیر نمونه دادخواست تعدیل اجاره‌بها نمایش داده شده است وموج یا مستاجر در قسمت خواهان اطلاعات خود و در قسمت خوانده اطلاعات شخص مقابل خویش را وارد می کند

نمونه دادخواست

باسمه تعالی

ریاست محترم …………………..

با سلام ؛

احتراما به استحضار عالی می رسانم که اینجانب ……… فرزند ……………. به شماره شناسنامه ……………… به موجب سند ازدواج شماره …………… تنظیم شده در دفترخانه شماره ………………. در تاریخ ……….. به زوجیت دائمی خوانده محترم آقای ………….. در آمده ام و در طول این مدت همواره نسبت به ایشان تمکین داشته و دارم ؛ لکن خوانده محترم علی رغم داشتن استطاعت و تمکن مالی ، از پرداخت هزینه متعارف زندگی اینجانب استنکاف می ورزند . لذا به موجب این دادخواست و با استناد به مواد 1206 ، 1106، 1107 و 1111 قانون مدنی ، تعیین میزان نفقه و الزام ایشان به پرداخت نفقه ایام گذشته و آینده را تقاضا دارم .

بایدها و نبایدهای دادخواست تعدیل میزان اجاره بها 

  • در بخش قبل، یک نمونه دادخواست تعدیل میزان اجاره‌بها ارائه کردیم و مراحل تنظیم و ثبت این دادخواست را نیز توضیح دادیم. در این بخش قصد داریم، نکات مهم در تنظیم دادخواست تعدیل اجاره بها را شرح دهیم. این نکات، شامل موارد زیر می باشد:
  • برای تنظیم دادخواست، لزوما نباید به دفاتر خدمات قضایی مراجعه کرد و می توان با مراجعه به سایت خدمات الکترونیک قضایی ( عدل ایرانیان) به آدرسadliran.ir، دادخواست را تنظیم نمود. امکان پیگیری دادخواست ، از این سامانه امکان پذیر است.
  • درقسمت خواهان ابتدا باید مشخصات موجر یا مستاجری که اقدام به ثبت نموده است اعم از نام ، نام خانوادگی ، نام پدر و سن ، شغل و محل اقامت نوشته شود.
  • در قسمت خوانده مشخصات طرف مقابل تکمیل گردد
  • د صورت داشتن وکیل باید مشخصات وکیل نیز درج گردد.
  • در نهایت خواسته یا موضوع بهای آن باید تعدیل اجاره بها باشد
  • دلایل و مشخصات دادخواست به درستی درج شود که در این مورد جهت بهبود روند موضوع بهتر است با وکیل ملکی متخخص در حیطه اجاره مشاوره صورت گیرد.

مشاوره حقوقی تلفنی

یکی از خدمات گروه وکلای حق وران ، ارائه خدمات مشاوره تلفنی حقوقی می باشد.  با توجه به شلوغی شهرها امروزه دیگر نیازی به طی مسیر طولانی و یا ساعت ها انتظار  برای دریافت خدمات مشاوره حقوقی همچون گذشته نیست ، بلکه شما می توانید به راحتی با رزرو یک مشاوره تلفنی از وکلای پایه یک دادگستری تهران از خدمات مشاوره تخصصی حقوقی بهره مند شوید.

خدمات رایگان ما برای همه

آیا میدانید گروه وکلای حق وران خدمات مشاوره رایگان ارائه نموده است ؟

گروه وکلای حق وران به منظور ارائه خدمات عمومی گسترده برای همه ی مردم با توان های مالی مختلف و به منظور ارائه راهنمایی موثر ، اقدام به ارائه مشاوره رایگان حقوقی نموده است.

برای بهره مندی از خدمات مشاوره رایگان کافی است که در فرم زیر سوال خود را بپرسید  و سپس در قسمت مشاوره افلاین پاسخ سوالات خود و دیگران را ببینید.

گروه وکلای حق وران با همکاری  جمعی از وکیل خوب تهران به صورت تخصصی اقدام به ارائه خدمات در زمینه های زیر می نماید :

وکیل قاچاق کالا و ارز، وکیل شرب خمر، وکیل رابطه نامشروع، وکیل ارث ، وکیل جرایم اینترنتی، وکیل پیش فروش آپارتمان، وکیل مالیات، وکیل ملکی وکیل خانواده ؛ وکیل شهرداری ، وکیل تجاوز جنسی ، وکیل سقط جنین ، وکیل جرایم پزشکی ، وکیل سرقفلی ، وکیل جعل ، وکیل فروش مال غیر ، وکیل وقف

وکلای حق وران راهنمای شما در رسیدن به نتیجه مطلوب می باشند. شماره تماس در ۲۴ ساعت شبانه روز : 09129426674

ما را در اینستاگرام دنبال نمایید: haghvaran

منیره شفیعیمشاهده نوشته ها

Avatar for منیره شفیعی

من منیره شفیعی با بیش از 4 سال سابقه، نویسنده گروه وکلای حق وران هستم . این مقاله توسط گروه وکلای حق وران، تشکیل شده از وکلای حرفه ای و پایه یک دادگستری با سالها تجربه ، تحریر و نظارت شده است و به منظور پاسخگویی به نیازهای شما گردآوری شده است. در صورتی که شما سوالات مشابه دارید ، پائین همین پست بپرسید تا مطلب مورد نظر شما گردآوری شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *