۱- دادخواست مطالبه وجه

۞ در صورتی که بدهکار از پرداخت دین خود خودداری نماید و مستند ادعای طلبکار سند عادی باشد، نامبرده می تواند مستند به همان سند عادی، دادخواست مطالبه وجه به طرفیت بدهکار مطرح نماید.

۞در صورتی که مستند ادعای طلبکار، سند رسمی باشد وی می تواند برای مطالبه طلب خود یا از طریق اداره اجرای ثبت یا از طریق دادگاه اقدام نماید. امکان اثبات ادعای طلبکار در این فرض آسانتر است.

۞در صورتی که مستند مورد ادعای طلبکار، نه سند عادی و نه سند رسمی باشد در اینصورت، طلبکار می تواند مستند به شهادت شهود ادعای خود را اثبات نماید.

۞ موضوع حاضر مطالبه طلب بواسطه وجود سند عادی می باشد. جهت آشنایی شما در زیر نمونه دادخواست خالی نمایش داده شده است.

۲- نحوه تنظیم دادخواست برای مطالبه وجه

۞ در زیر نمونه دادخواست مطالبه وجه توسط طلبکار نمایش داده شده است. طلبکار در قسمت خواهان اطلاعات خود و در قسمت خوانده اطلاعات بدهکار را وارد می کند و در قسمت دلایل باید تصویر سند عادی،‌رسید و یا قبض بانکی مستند انتقال وجه، و عنداللزوم اسامی شهود و اسامی مطلعین را قید نماید. نهایتا در قسمت شرح خواسته که مهمترین قسمت دادخواست است، بشرحی که ذیلا نوشته شده است موضوع خواسته خود را تشریح کند. البته باید توجه داشت که متناسب با هر شرایطی، شرح خواسته تغییر می کند.

 

۳- بایدها و نبایدهای تنظیم دادخواست مطالبه وجه

۞مهمترین مدارک جهت اثبات دادخواست علاوه بر سند عادی ، معرفی دو شاهد یا یک شاهد به انضمام قسم نیز کفایت می‌کند و اگر قبلاً اظهارنامه نیز ارسال گردیده ضمیمه کردن آن به عنوان دلیل جهت اثبات مطالبه آن و تعلق خسارت تاخیر تادیه نیز توصیه می‌شود.

۞هزینه دادرسی دعوای مطالبه وجه، چنانچه در دادگاه حقوقی مطرح گردد، 3.5 درصد مبلغ خواسته بوده و در صورت طرح دعوا در شورای حل اختلاف، نصف هرینه دادرسی دادگاه حقوقی یعنی 1.75 درصد مبلغ خواسته می باشد.

۞دادگاه صالح جهت رسیدگی به دعوای فوق، دادگاه محل اقامت خوانده است.

۞در ضمن به یاد داشته باشید که در دعوای مطالبه وجه، خواهان می تواند پیش از تقدیم دادخواست، همزمان با آن یا پس از تقدیم دادخواست و در جریان دعوا، درخواست تامین خواسته از اموال خوانده را به دادگاه تقدیم نماید.

مشاوره حقوقی تلفنی

یکی از خدمات گروه وکلای حق وران ، ارائه خدمات مشاوره تلفنی حقوقی می باشد.  با توجه به شلوغی شهرها امروزه دیگر نیازی به طی مسیر طولانی و یا ساعت ها انتظار  برای دریافت خدمات مشاوره حقوقی همچون گذشته نیست ، بلکه شما می توانید به راحتی با رزرو یک مشاوره تلفنی از وکلای پایه یک دادگستری تهران از خدمات مشاوره تخصصی حقوقی بهره مند شوید.

خدمات رایگان ما برای همه

 

آیا میدانید گروه وکلای حق وران خدمات مشاوره رایگان ارائه نموده است ؟

گروه وکلای حق وران به منظور ارائه خدمات عمومی گسترده برای همه ی مردم با توان های مالی مختلف و به منظور ارائه راهنمایی موثر ، اقدام به ارائه مشاوره رایگان حقوقی نموده است.

برای بهره مندی از خدمات مشاوره رایگان کافی است که در فرم زیر سوال خود را بپرسید  و سپس در قسمت مشاوره افلاین پاسخ سوالات خود و دیگران را ببینید.

گروه وکلای حق وران با همکاری  جمعی از وکیل خوب تهران به صورت تخصصی اقدام به ارائه خدمات در زمینه های زیر می نماید :

وکیل قاچاق کالا و ارز، وکیل شرب خمر، وکیل رابطه نامشروع، وکیل ارث ، وکیل جرایم اینترنتی، وکیل پیش فروش آپارتمان، وکیل مالیات، وکیل ملکی وکیل خانواده ؛ وکیل شهرداری ، وکیل تجاوز جنسی ، وکیل سقط جنین ، وکیل جرایم پزشکی ، وکیل سرقفلی ، وکیل جعل ، وکیل فروش مال غیر ، وکیل وقف

وکلای حق وران راهنمای شما در رسیدن به نتیجه مطلوب می باشند. شماره تماس در ۲۴ ساعت شبانه روز : 09129426674

ما را در اینستاگرام دنبال نمایید: haghvaran

دکتر محمد جواد گوهریانمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر محمد جواد گوهریان

سلام من دکتر محمد جواد گوهریان هستم و متولد سال ۱۳۶۴ و دارای دکترای تخصصی در رشته حقوق خصوصی از دانشگاه خوارزمی هستم. بنده سابقه  تالیف و گردآوری بیش از ۸ مقاله در حوزه حقوق خصوصی در نشریات معتبر داخلی و  گرد آوری کتاب در حوزه آرای وحدت رویه قضائی را دارا می باشم. انجام وکالت و مشاوره در بیش از ۴۳۸ پرونده مطرح در محاکم داخلی و بیش از یازده پرونده داوری در عرصه قرارداهای داخلی تا سال ۱۳۹۸ توسط بنده به انجام رسیده است. تخصص در وکالت در زمینه ملکی و همینطور در زمینه شرکت های داخلی و بین المللی در خصوص انعقاد قرارداهای جاری  و وکالت دائم از دیگر حوزه های فعالیت بنده هست. همینطور بنده مفتخرم پاسخ سوالات کاربران عزیزمان را که عضو با ارزش سایت در نزد ما محسوب می شوند، را به دقت و به صورت رایگان در سایت و در بخش پرسش وپاسخ قرار بدهم .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *