فسخ قرارداد پیش فروش اپارتمان

فسخ قرارداد پیش فروش اپارتمان

کاربر سایتاحمد

سلام بنده ملک پیش فروشی در 4 سال پیش از سازنده خریداری کردم ولی به علت دعوای مالک زمین و سازنده ملک ساخته نشد و بنده بعد یک سال از اتمام قرارداد دادخواست برای تاخیر تادیه وجه پولم را انجام دادم ولی دنبالش را نگرفتم الان نزدیک 4 سال میشه دوباره اقدام کردم و درخواست پولم و تاخیرتادیه را داده ام در بند قرارداد قولنامه بنده در قسمت ماده 5 شرایط تسلیم معامله در قسمت اول تاریخ تحویل را قید نکرده ام و در قسمت ماده 5 بند 3_5 شرایط تسلیم معامله خسارات صد میلیون نوشته شده سوال من این جاست در قسمت شرایط تسلیم معامله ماده که خسارات نوشته شده 100میلیون آیا همان 100میلیون به بنده تعلق میگیرد یا اون تعلق نمیگیرد و تاخیرتادیه به بنده تعلق میگیرد ؟ آیا اون بند جوری هست که قاضی بگوید تاخیرتادیه تعلق نمیگیرد و همان 100میلیون بابت خسارات به شما تعلق میگیرد و آیا قاضی اون بند رو مجاز نمیدونن و خسارات تاخیرتادیه تعلق میگرد؟ اصلا ماده 5 شرایط تسلیم معامله که از سوی فروشنده تعهد دارد برای چی می باشد؟ آیا وجه التزام با ماده5شرایط تسلیم معامله ماده بند3_5 تفاوت دارد؟ آیا بنده الان بهم خسارات تادیه میخورد یا بند 3_5 شرایط تسلیم معامله که 100میلیون مشخص کردم؟ اصلا موضوع ماده 3_5 شرایط تسلیم مورد معامله برای چیست؟

دکتر سبحان فتح اللهیوکیل پایه یک دادگستری

پاسخ سوال:
با سلام.
با توجه به طرح پرسش شما در واقع منظور شما از خسارت تاخیر تادیه درخواست وجه التزام میباشد.
الف _ وجه التزام مبلغی است که اگر هر کدام از طرفین معامله به تعهدات خود عمل نکنند باید به طرف مقابل پرداخت کنند از آنجا که فروشنده به تعهدات خود عمل نکرده است و تاکنون اقدامی در جهت ساخت بنای مورد معامله انجام نداده است ناگزیر به پرداخت وجه التزام میباشد.
ب _ شما علاوه بر دادخواست استرداد ثمن معامله میتوانید دادخواست وجه التزام بدهید و در این مورد قاضی به نفع شما رای خواهد داد و 100 میلون تومان قید شده در قرارداد به شما تعلق میگیرد اما باید در نظر داشت که قاضی نمیتواند به مبلغی کمتر یا بیشتر از مبلغ مورد توافق شما رای دهد.
ج _ با توجه به مبهم بودن شرح واقعه نیاز است که مفاد قولنامه شما بررسی شود ، پیشنهاد من به شما این است که در این زمینه با وکلای متخصص گروه حق وران در زمینه ملکی مشورت بفرمایید.
جهت کسب اطلاعات بیشتر بهتر است از  وکلای متخصص موسسه حق وران مشاوره بگیرید.
یا با شماره های زیر در تماس باشید.
021-88109560
09129426674

آیا این سوال پاسخ شما هم بود ؟

شما کاربر عزیز سایت حق وران، می توانید در صورتی که پاسخ خود را نگرفته اید ، از خدمات مشاوره تلفنی ما استفاده کنید و در اسرع وقت و بدون نیاز به مراجعه حضوری از وکلای پایه یک دادگستری مشاوره تخصصی دریافت نمائید.

در صورتی که در حوزه دعاوی حقوقی دچار مشکلات مشابه هستید می توانید از وکیل دعاوی حقوقی متخصص حق وران کمک بگیرید.

آیا میدانید گروه وکلای حق وران خدمات مشاوره رایگان ارائه نموده است ؟

گروه وکلای حق وران به منظور ارائه خدمات عمومی گسترده برای همه ی مردم با توان های مالی مختلف و به منظور ارائه راهنمایی موثر ، اقدام به ارائه مشاوره رایگان حقوقی نموده است.

برای بهره مندی از خدمات مشاوره رایگان کافی است که در فرم زیر سوال خود را بپرسید  و سپس در قسمت مشاوره افلاین پاسخ سوالات خود و دیگران را ببینید.

خدمات رایگان مشاوره برای همه

گروه وکلای حق وران با بهره گیری از وکلای خوب تهران پاسخگوی سوالات حقوقی شما ، در حوزه های تخصصی زیر می باشد :

از جمله اساتید متخصص مباحث مختلف شامل:

وکیل قاچاق کالا و ارز، وکیل شرب خمر، وکیل رابطه نامشروع، وکیل ارث ، وکیل جرایم اینترنتی، وکیل پیش فروش آپارتمان، وکیل مالیات، وکیل ملکی وکیل خانواده ؛ وکیل شهرداری ، وکیل تجاوز جنسی ، وکیل سقط جنین ، وکیل جرایم پزشکی ، وکیل سرقفلی

وکلای حق وران راهنمای شما در رسیدن به نتیجه مطلوب می باشند. شماره تماس در ۲۴ ساعت شبانه روز : 09129426674

ما را در اینستاگرام دنبال نمایید: haghvaran

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *