وکیل دعاوی شهرداری

تماس با وکیل دعاوی شهرداری: 09129426674وکیل شهرداری یکی از مهمترین مراجع تخصصی جهت رسیدگی به دعاوی مختلف اشخاص حقیقی و حقوقی و شهرداری  می باشد.

 • آقای دکتر محمد جواد گوهریان 
 • آقای دکتر قادر شنیور 
 • آقای دکتر سید هادی دهقان 
 • آقای دکتر رضا عابد 
 • آقای دکتر سبحان فتح الهی 
 • خانم دکتر زینب جنیدی مقدم 

از وکلای فعال حق وران هستند که می توانند در دعاوی شهرداری پیگیری پرونده های شما را تا رسیدن به نتیجه مطلوب به سرانجام رسانند.

وکیل شهرداری حوزه های تخصصی زیادی اعم از ملکی ؛قراردادها؛ دعاوی عمومی؛ مطالبات ؛خسارات ؛تملک اراضی و کمیسیون های شهرداری و موارد بیشماری دیگر را مورد بررسی و پیگیری قرار می دهد.

ده وکیل خوب تهران جزو بهترین وکلای دعاوی شهرداری های تهران در مناطق 22 گانه می باشند.در ادامه ضمن معرفی بهترین وکلای شهرداری به مهمترین وظایف وکیل دعاوی شهرداری در دایره اختیارات وکیل خواهیم پرداخت.

لیست وکلای شهرداری در تهران

دکتر محمد جواد گوهریان

 •  دکترای تخصصی حقوق خصوصی
 •   بیش از ۸ مقاله در حوزه حقوق خصوصی
 • کتاب در حوزه آرای وحدت رویه قضایی
 • وکالت و مشاوره در بیش از 500 پرونده

دکتر قادر شنیور

 • وکیل پایه یک دادگستری
 •  دکتری فقه و حقوق خصوصی از دانشگاه خوارزمی تهران 
 •  پروانۀ وکالت از کانون وکلای دادگستری
 •  دارای  بیش از 12 سال سابقۀ کار وکالت

دکتر سبحان فتح الهی

 • وکیل پایه یک دادگستری
 • پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری
 •   ۱۵ سال سابقه کار تخصصی حقوقی
 • گواهینامه تخصصی از  دانشگاه ناگویا ژاپن

دفاع از

تمامی حقوق قانونی

پرداخت

بصورت توافقی

مشاوره رایگان

با کارشناسان حقوقی

وکالت پرونده

تا صدور رای قطعی

همراهی وکیل

همراه شما در تمام جلسات

نحوه ارتباط

آنلاین و حضوری

نحوه پیگیری

پشتیبان اختصاصی

انواع وکلا

خانم  و آقا

وکیل شهرداری تهران در نقشه

بهترین وکیل شهرداری تهران

بهترین وکیل شهرداری تهران تمام چم وخم دعاوی شهرداری آشناست و بر اساس تخصص و تسلطی که بعد از دعاوی شهرداری دارند می تواند در جایگاه وکیل مدافع از حقوق شهروندان محافظت کند.

چرا که در این گونه دعاوی یک طرف از دعاوی شهرداری و طرف دیگر شهروندان می باشند بنابراین باید به صورت کامل عدالت برقرار شود.

در این ویدئو به معرفی وکلای شهرداری متخصص به همراه سوابق فعالیت آن ها پرداخته ایم .

وکیل تخصصی دعاوی شهرداری

یکی از سازمان های عمومی کشور شهرداری می باشد که برای رسیدگی به شکایت ها از نحوه تصمیمات و اقدامات این مجموعه دولتی شما می‌توانید به دیوان عدالت اداری مراجعه کنید.

متاسفانه به دلیل پیچیدگی های قوانین شهرداری عملاً در اکثر موارد افراد ممکن است به دلیل عدم آگاهی با قوانین مربوطه به حقوق خود نرسند.

 

چرا به وکیل تخصصی دعاوی شهرداری نیاز داریم ؟

از زمانی که شهرداری ها  قوانین و مقررات شهری را تحت کنترل قرار داده اند و حقوق شهروندی و شهرنشینی ایجاد شده است؛ سازمانهای متولی شهر اعم از اداره جات و شهرداری وظایف سنگین تری را بر عهده دارند.

اما ممکن است در این بین اختلافات و تعارضات ای بین شهرداری و اشخاص نمایان شود.

وکیل تخصصی دعاوی شهرداری

بر همین اساس وکیل تخصصی شهرداری با تسلط بر قوانین شهرداری و روند پیگیری و نحوه رسیدگی به این گونه از دعاوی سرعت عمل بیشتری را به آن خواهد بخشید.برای این منظور شما می توانید به همراه وکیل شهرداری و شکایات در دیوان عدالت اداری قوانین و پیچیدگی‌های دعاوی شهرداری فائق آئید.شما می توانید کلیه دعاوی مربوط به شهرداری را در دیوان عدالت اداری و دادگاه های حقوقی کشور پیگیری کنید.

 حوزه‌های تخصصی وکیل دعاوی شهرداری

وکیل دعاوی شهرداری

برای اینکه بتوانیم حوزه‌های تخصصی وکیل دعاوی شهرداری را بهتر معرفی کنیم؛ در ابتدا میتوانیم مراجع رسیدگی به این دعاوی را معرفی کنیم.تا شناخت بهتری از دعاوی و نحوه رسیدگی آن داشته باشیم.

بهتر است بدانید که تعاونی شهرداری حوزه‌های تخصصی زیادی را در بر دارد.

لذا مراجع مختلفی هم برای رسیدگی به آن در نظر گرفته شده است.در ابتدا بهتر است به معرفی این مراجع بپردازیم و سپس حوزه‌های تخصصی وکلای دعاوی شهرداری را مشخص کنیم.

  • دیوان عدالت اداری
  • دادگاه های حقوقی
  • دادگاه های و دادسراهای کیفری

  وکیل دیوان عدالت شهرداری

  وکیل دیوان عدالت شهرداری یک حقوقدان است که در صورت وجود اختلافات قانونی بین شهرداری و شهروندان مشاوره و پشتیبانی حقوقی به شهرداری و شهروندان می‌دهد.

  وکیل دیوان عدالت شهرداری نقش مهمی در حفظ حقوق شهروندان در برابر شهرداری دارد، زیرا تضمین می‌کند که شهروندان در برابر تصمیمات شهرداری دفاع خود را به درستی انجام داده‌اند.

  وکیل دیوان عدالت شهرداری با داشتن دانش فنی و حرفه‌ای در زمینه قوانین و مقررات شهرداری، به شهروندان و شهرداری کمک می‌کند تا به راه‌حل‌های مناسبی برای حل اختلافات بین آن‌ها برسند.

  این وکیل با بررسی موارد مربوطه، به شهرداری کمک می کند تا در تصمیم‌گیری‌هایش بهتر و کارآمدتر باشد و باعث می‌شود که شهروندان از حقوق خود به درستی بهره مند شوند.

  وکیل دیوان عدالت شهرداری در مواجهه با اختلافات بین شهرداری و شهروندان، با ارائه راهکارهای قانونی مسئله را بهبود می‌بخشد و باعث می‌شود که شهروندان به صورت قانونی و با حفظ حقوق خود در برابر شهرداری دفاع کنند.

  وکیل دیوان عدالت شهرداری

  در نتیجه، وکیل دیوان عدالت شهرداری یکی از مهم‌ترین افرادی است که در حفظ حقوق شهروندان نقش مهمی دارد.با توجه به دانش فنی و حرفه‌ای این وکیل، شهروندان مطمئن هستند که در برابر تصمیمات شهرداری دفاع خود را به درستی انجام داده‌اند.

  لذا در صورت بروز اختلافات قانونی بین شهرداری و شهروندان، توصیه می‌شود که به کمک وکیل دیوان عدالت شهرداری به راه‌حل‌های مناسب برسید.

  وکیل دعاوی شهرداری

  دعاوی شهرداری که در دیوان عدالت اداری پیگیری می‌شود.

  رسیدگی به رای کمیسیون مشاغل مزاحم شکایت از کمیسیون ماده ۷۷ شهرداری  اعتراض به کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری
  واخواست و اعتراض به تملک غیرمجاز اراضی توسط شهرداری تعرض از مصوبات کمیسیون ماده ۵ پیگیری رای کمیسیون باغات شهرداری یا کمیسیون ماده
  پیگیری تخلفات ناشی از عملکرد شهرداری ابطال سند تملک اراضی عدم صدور پروانه ساختمان دعوای احراز وقوع تخلف شهرداری

  یکی از مهمترین دغدغه ها و وظایف شهرداری رسیدگی و پیگیری به مشاغل مزاحم میباشد؛ که باعث ایجاد آلایندگی محیطی اعم از بهداشتی؛ تولید سر و صدا یا ایجاد آلایندگی های شیمیایی ؛فیزیکی؛ بصری و بیولوژیکی در محیط ایجاد کند را مورد بررسی قرار خواهد داد.چرا که تمامی آلایندگی ها علاوه بر عدم رضایت عمومی شهروندان می تواند سلامت عمومی و بهداشت را با مخاطره روبه‌رو کند.حال ممکن است بعضی از مشاغل و موسسات و واحدهای فعال قبل از تصویب قانونی که در این باره قید شده است فعالیت می کند که مطابق قانون تمامی واحدها و تاسیسات تعطیل و به خارج از شهر باید انتقال پیدا کنند.برای این منظور شهرداری موظف است تا توسط مامورین سد معبر صاحبین مشاغل علاوه بر ارائه مهلت مناسب ابلاغیه را صادر کند.چنانچه مالک به ابلاغیه اعتراضی داشته باشند می‌توانند به کمک وکیل دعاوی شهرداری یا وکیل ملکی اقدام به اعتراض نماید.اعتراض مالک باید در طی ده روز تسلیم به کمیسیون مشاغل مزاحم شود.کمیسیون مسئول متشکل از سه نفر از اعضای شورای اسلامی شهر می باشد. سه نفر اشاره شده باید دارای مشخصات زیر باشند.

  کارشناس خبره محیط زیست
   قاضی
  فرد خبره نظامی یا شخصی که از قدرت اجرایی بالایی برخوردار است

  تمامی افراد مذکور باید برای تشکیل جلسات حضور داشته باشد.رای کمیسیون بند ۲۰ ماده ۵۵ قطعی و لازم الاجرا می باشد و امکان تجدیدنظرخواهی وجود ندارد در صورتی که مالک یا وکیل وی به موقع برای اعتراض رجوع نکند یا اینکه رای کمیسیون مبنی بر تایید نظر شهرداری باشد ارگان شهرداری مستقیماً از از طریق مراجع مربوطه پیگیری خواهد کردلذا در صورت بروز هرگونه مشکل بهتر است تا با کمک بهترین وکیل دادگستری تهران مبادرت به پیگیری نمایید تا از عواقب بعدی درامان باشید.

  تکالیف شهرداری مطابق بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری

  • پیشگیری و ممانعت از ایجاد مکان هایی که منجر به مزاحمت برای ساکنین بشود.
  • پیشگیری و ممانعت از فعالیت مکان هایی که بر خلاف اصول بهداشتی و شهرنشینی میباشند
  • ارائه راهکارهای اصولی و در خصوص کوره های آجرپزی؛ گچ های عمومی که با اصول بهداشتی در تعارض هستند .
  • در ادامه به تعدادی از مشاغل و اصناف مزاحم شهری اشاره خواهیم کرد.

  انواع مشاغل و اصناف مزاحم شهری

  انواع مشاغل و اصناف مزاحم شهری
  انواع مشاغل و اصناف مزاحم شهری
  09129426674

  مراکز تولید و بسته بندی مواد شیمیایی خطرناک؛مواد آتش زا؛مراکز دامداری؛پرورش مرغ و طیور؛کارخانجات سیمان و موزاییک؛کارخانجات تولید کاشی و سرامیک؛کوره های آجرپزی؛سفال سازی؛کارخانجات تولید لوله سیمانی و پله سنگبری ها؛مراکز تولید گچ و آهک؛آسفالت سازی؛سنگبری ها؛سنگکوبی؛کارخانجات آسفالت سازی؛تولید شن و ماسه؛کارخانجات چرم سازی؛مراکز دباغی؛کارگاه سامبولارسازی؛کارگاه روده پاک کنی؛کشتارگاه؛دام و طیور؛پایانه های بار و انبار؛واحد شارژ گاز کپسول؛مراکزآبکاری؛واحدهای رنگ کوره ای؛مراکز ریخته گری و ذوب فلزات؛مراکزبازیافت؛ماشین آلات؛تعمیرگاه های ماشین آلات سنگین و غیره

  راهکارهای قانونی در خصوص بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها

  • ارائه خدمات ویژه در خصوص رفع مزاحمت برای ساکنان و عابران
  • جلوگیری از فعالیت مراکز فاقد اصول بهداشتی
  • برخورد جدی با مراکز فاقد صلاحیت
  • انتقال کسب و کارهای مشمول آلایندگی صوتی و بهداشتی به خارج از شهر

  پیگیری کار کمیسیون ۵ بند ۲۰ ماده ۵۵ شهرداری

  برای اینکه بتوانید از خدمات ویژه شهرداری در خصوص کمیسیون بند ۲۰ ماده ۵۵ برخوردار شوید باید فرایند کارآگاه داشته باشید. برای این منظور بهتر است تا در ابتدا از از آلاینده یا مزاحم شهری اطلاعات دقیق و اسناد معتبر داشته باشید.شکایت می تواند به صورت کتبی ارائه شود. همچنین حضور شما شهروندان در دبیرخانه برای ثبت شکایت می تواند مفید واقع شود.اطلاع رسانی از طریق سامانه ۱۳۷ بازدید از محل و ابلاغ دستورات لازم از طرف اعضای کمیسیون بعد از شناسایی واحد متخلف اقدام به تشکیل پرونده میشود.پرونده واحد متخلص دبیرخانه کمیسیون ارسال می‌شود و توسط کارشناسان ناظر دبیرخانه کمیسیون با توجه به تمامی زمان مورد پیگیری قرار می گیرد.در گام بعدی برای اینکه بتوانند مأموران از واحد متخلف بازدید کنند باید طبق تنظیم کروکی و پلان دقیق و داشتن اخذ مشخصات مالک متصدی اقدام کنند .در مرحله اخطاریه ای مبنی بر ایجاد مزاحمت برای واحد مذکور صادر میشود.سپس رای مبنی بر تعطیلی یا مهلت به مرکز داده خواهد شد.در مرحله بعدی ابلاغیه مطابق با بند ۲۰ ماده ۵۵ متصدی ارسال می شود.در مرحله آخر رای صادر شده اجرا خواهد شد.بهتر است بدانید با اجرای تعطیلی مراکز و موسسات مذکور چنانچه در زمان تعطیلی واحدهای پلمپ شده؛ فک پلمپ کنند تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.در صورتی که صاحب ملک و یا کارگاه کارخانه و موسسه به رای وارد اعتراضی داشته باشد، باید فوراً اقدام به اعتراض نماید .وکیل ملکی یا وکیل دعاوی شهرداری بهتر است تا در این خصوص ورود کند.زیرا گاهی اوقات صاحب ملک ممکن است در خارج از کشور حضور داشته باشد ؛در این حالت صاحب ملک باید در خارج از ایران طی مدت شش ماه از تاریخ ابلاغ به رای کمیسیون مشاغل مزاحم در دیوان عدالت اداری اقدام به شکواییه کند.

  وقتی مودیان به عوارض پرداختی شهرداری اعتراض داشته باشند باید از طریق کمیسیون ماده ۷۷ قانون شهرداری اقدام کنند.همانطور که قبلاً هم اشاره شد از جمله عوارض شهرداری:

  • دریافت عوارض بر حمل و نقل مسافر
  • عوارض بر پروانه های ساختمانی
  • عوارض بنزین
  • عوارض مشاغل شهری و بسیاری از موارد مشابه دیگر

  مودیان باید اعتراض خود را به صورت کتبی جهت رسیدگی به اختلاف با شهرداری به کمیسیون ۷۷ قانون شهرداری ارائه کنند؛ تا کمیسیون مدارک و اسناد مودی را بررسی کند و اقدام به تصمیم گیری در خصوص اختلاف پیش آمده نمایدزیرا تنها مرجع رسیدگی به اختلاف مودیان کمیسیون ماده ۷۷ قانون شهرداری می باشد.از آنجایی که شهرداری ها امکان تقسیط عوارض را برای مودیان دارند و می توانند از طریق این کمیسیون اقدام به تقسیط میزان عوارض؛ کم کردن عوارض؛ تصویب عوارض نمایند. رای که از طرف کمیسیون ماده ۷۷ داده میشود قطعی و لازم الاجراست و امکان رسیدگی مجدد ندارد.از آنجایی که برخی اوقات ممکن است مودیان به رای های صادر شده به از طرف کمیسیون ماده ۷۷ قانون شهرداری هم اعتراض داشته باشند؛ باید اعتراضات خود را از طریق دیوان عدالت اداری پیگیری کنند که در ادامه به این مبحث خواهیم پرداخت.واحد اجرای اداره ثبت اسناد و املاک کشور مسئول اخذ عوارض تصویبی از طرف کمیسیون ماده ۷۷ قانون شهرداری می باشد.

  اعتراض و شکایت از رای کمیسیون ماده ۷۷ قانون شهرداری ها

  در بخش قبلی اگر مطالعه کرده باشید متوجه شدیم که مودیان میتوانند اعتراض خود را به کمیسیون ماده ۷۷ قانون شهرداری اعلام کنند. رای که از طریق کمیسیون ماده ۷۷ صادر می شود یک رای قطعی و لازم الاجراست .یعنی در آن هیچگونه تجدیدنظری حاصل نخواهد شد. اما ممکن است مودی و یا سازمان های دولتی به آرایه کمیسیون ماده ۷۷ همچنان اعتراض داشته باشند که پیگیری آنها از طریق دیوان عدالت اداری و از طریق دفاتر اداری دیوان که در مراکز استان هاست اقدام می شود. برای این منظور مودی باید با مراجعه به دفتر خدمات قضایی در سامانه ثنا ثبت نام کند.اقدام به تنظیم دادخواست مخصوص دیوان عدالت اداری نمایند
  تا دادخواست به دیوان عدالت اداری ارسال شود.
  رسیدگی به پرونده ها در دیوان عدالت اداری بدون نیاز به حضور مودیان می باشد .مگر اینکه شعب دیوان عدالت اداری لزوم حضور مودیان را ضروری بدانند. برای اینکه تمامی مراحل به دقت و با حساسیت پیگیری شود شما میتوانید از وکیل شهرداری یا وکیل دیوان عدالت اداری در این زمینه کمک بگیرید.
  چرا که پس از قبول دادخواست شکایت شما در دیوان عدالت اداری پرونده به شعب وی ارجاع داده می‌شود تا از طریق رئیس دیوان عدالت اداری رسیدگی شود. اگر شعبه دیوان عدالت اداری رای صادر شده از طرف کمیسیون ماده ۷۷ را صحیح بداند رای را تایید خواهد کرد .در صورت عدم صحت رای کمیسیون ماده ۷۷ اقدام به نقض رای کمیسیون ماده ۷۷ خواهد نمود.
  رای هایی که از طریق شعب بدوی دیوان عدالت اداری ابلاغ می‌شود؛ بیست روز مهلت اعتراض دارند تا قطعی شوند. با قطعی شدن رای شعبه رای کمیسیون ماده ۷۷ تایید خواهد شد و پرونده برای اجرای اخذ عوارض مصوبه به کمیسیون ماده ۷۷ ارجاع خواهد شد.

  در صورتی که دیوان عدالت اداری نقض رای کمیسیون ماده ۷۷ را صادر کرده باشد؛ مشکلات پرونده اعلام شده جهت رسیدگی و صدور رای به کمیسیون ماده ۷۷ ارجاع می شود. وکیل شهرداری برای اینکه روند رسیدگی به پرونده های کمیسیون ماده ۷۷ دیوان عدالت اداری با ترفند های اداری و اقدامات قانونی مسیر کوتاه تر نتیجه‌بخش تری را برای موکل خود فراهم کندمی تواند به شما کمک کند.
  اگر در رای صادر شده از شعب بدوی که ۲۰ روز مهلت اعتراض داشت مودی اعتراض کند امکان تجدیدنظرخواهی از تمامی آراء صادر شده شعبه بدوی در مرحله تجدید نظر دیوان عدالت اداری وجود خواهد داشت. برای این منظور مودی باید اقدام به تنظیم دادخواست برای مرحله تجدید نظر دیوان عدالت اداری نماید.

   

  اعتراض و شکایت از رای کمیسیون ماده ۷۷ قانون شهرداری ها
  اعتراض و شکایت از رای کمیسیون ماده ۷۷ قانون شهرداری ها
  وکیل حق وران
  09129426674

  مراحل درخواست تجدید نظر رای دیوان عدالت اداری از طرف مودی

  مودی برای درخواست تجدید نظر در رای دیوان عدالت اداری باید اقدام به تنظیم دادخواست کند برای این منظور باید دادخواست خود را از طریق دبیرخانه شعب تجدید نظر دیوان در تهران ارسال کنند.
  در شهرهای دیگر متر زمین می توانند از طریق دفتر اداری دیوان مستقر در مرکز استان شکایت خود را ارسال کنند که پس از قبول دادخواست مودی بررسی های لازم صورت خواهد گرفت.

  در صورتی که اعتراض در شعب تجدید نظر دیوان عدالت اداری به تایید دیوان عدالت اداری برسد پرونده مودی برای اجرای عوارض مصوبه کمیسیون ۷۷ انتقال داده میشود و مودی باید عوارض را بپردازد. اما اگر نقض رای در شعب تجدید نظر تایید شود؛ شعبه تجدید نظر دیوان عدالت اداری به صورت ماهیتی انجام داده و رای مجدد را صادر میکند.

  تا به اینجا نکات مهمی که در خصوص پرونده پی برده  اید مدارک و اسنادی است که مودی باید در زمان ارائه طرح شکایت به دیوان عدالت اداری ارائه کند؛ اهمیت فوق‌العاده زیادی را خواهد داشت. چرا که در صورتی که طرح شکایت با ادله و اسناد کافی یکسان نباشد؛ منجر به نقض رای و عدم صحت اطلاعات ورودی خواهد بود که برای اطمینان از صحت و سقم مدارک و اسناد باید حتماً از وکیل شهرداری اقدام به اخذ مشاوره حقوقی یا اخذ وکالت کنید تا بتواند در تمامی مراحل صفر تا صد امور را به دست بگیرد تا شما به یک نتیجه مطلوب برسید.

  نکته :

  تمامی شعبه های دیوان عدالت اداری شامل شعبه های بدوی شعبه تجدید نظر همگی در تهران هستند.

  اعتراض به ماده ۱۰۰ قانون شهرداری برای پیشگیری و رسیدگی به تخلفات ساختمانی اعم از ساخت و ساز های فاقد پروانه یا مخالف مندرجات پروانه ساخت می باشد. معمولا ماموران شهرداری پیرو این کمیسیون وارد عمل می‌شوند و مانع از ساخت و ساز توسط مالک خواهند شد و معمولاً در این گونه مواقع شهر داری باید در طی یک هفته پس از ساخت و ساز غیر قانونی مورد را به کمیسیون ماده صد گزارش بدهد تا برای مالک رای صادر شود. معمولاً رای که از طریق کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری صادر می‌شود منوط بر ساخت و ساز غیر قانونی و خلاف مقررات می باشد اما شما می‌توانید به کمک وکیل دعاوی شهرداری اقدام به اعتراض و پیگیری نمایید .گاها دیده شده که رای ها همیشه به نفع شهرداری صادر نمی شود و به همین علت جای اعتراض باقیست.

  مرجع رسیدگی به دعاوی کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری

  کمیسیون تجدیدنظر ماده ۱۰۰ شهرداری برای پیگیری اعتراض مالک یا شهرداری نسبت به رای بدوی کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری فعالیت می‌کند و برای که از طریق این مجموعه رای صادر میشود قطعی میباشد. البته برای پیگیری هایی که از طریق کمیسیون تجدیدنظر صادر می شود میتوانید به دیوان عدالت اداری اعتراض نمایید که باید شرایطی در این خصوص لحاظ شود. در صورتی که شرایط مورد بررسی کامل قرار بگیرد با اعتراض ذینفع به دیوان عدالت اداری باعث نقض و ابطال رای کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری می شود.

   

  مرجع رسیدگی به دعاوی کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری
  مرجع رسیدگی به دعاوی کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری
  وکیل حق وران
  09129426674

  دعاوی شهرداری که در دادگاه حقوقی به آن رسیدگی می شود.

  وکیل دعاوی شهرداری

  دعاوی خلع ید

  دعاوی تصرف عدوانی

  درخواست خسارت از شهرداری

  پیگیری تخلفات ناشی از عملکرد شهرداری

  مزاحمت و ممانعت از حق

  درخواست بهای ملک از شهرداری

  دعاوی عمومی

  دعاوی شهرداری که در  دادگاه ها و دادسرای کیفری به آن رسیدگی می شود.

  پیگیری شکایات از شهرداری و ماموران شهرداری

  شکایت از تخریب غیر قانونی

  شکایت از ورود غیرقانونی به ملک

  ایجاد مزاحمت و یا ممانعت از حق افراد

  وکیل دعاوی شهرداری
  نمونه متن شکایت ساخت و ساز غیر مجاز به شهرداری

  نمونه متن شکایت ساخت و ساز غیر مجاز به شهرداری

  از آنجایی که برای شکایت از ساخت و سازهای غیر مجاز باید از نحوه مراحل ثبت شکایت که منوط به تشریفات قانون نیست و مربوط به نهادهایی مانند شهرداری می باشد ؛باید اطلاعات حقوقی کافی داشته باشید. چون اگر این مراحل طبق قانون و اصولی انجام نشود ترتیب اثر داده نخواهد شد.

  در ابتدای امر بهتر است تا با شماره تلفن ۱۳۷ تماس بگیرید و شکایت خود را در ابتدای امر از طریق این خط تلفن ثبت کنید. بهتر است بدانید که هیچگونه محدودیتی در ثبت شکایت شما از طریق این شماره تماس وجود ندارد. همچنین سامانه شماره ۱۸۸۸ کلیه تقلفاتی که در حوزه ساخت و ساز می‌باشد را ثبت و در اسرع وقت رسیدگی خواهد کرد یعنی به محض ثبت شکایت شما یک تیم نظارتی جهت بررسی موضوع مطرح شده تصمیم لازم گرفته شود حتی زمانی که ساخت و سازها باعث ایجاد خسارت به همسایه‌ها و یا ساختمان‌های مجاور شود.

  همچنین ساختمان‌های مجاور می‌توانند در طی یک شکایت جهت رفع مشکل اقدام قانونی انجام دهند و عملیات ساخت و ساز را جلوگیری کنند یا اینکه تا زمانی که تعیین تکلیف نهایی نشده است عملیات متوقف شود.

  نحوه شکایت از ساخت و سازهای غیر مجاز

  • تماس با تلفن ۱۳۷
  • تماس با شماره ۱۸۸۸
  • رسیدگی از طریق کمیسیون ماده ۱۰۰ و غیره

  از آنجایی که تمامی ساختمان‌ها برای عملیات ساخت و ساز خود نیاز به مجوز شهرداری دارند بهتر است تا پیش از فرایند ساخت و ساز از طریق شهرداری تمامی اصول را بررسی کنند تا مشمول هزینه‌های گزاف نشوند.

  چون کمیسیون ماده ۱۰۰ در خصوص ساخت و سازهای غیر مجاز قانون‌های سختی را در نظر می‌گیرد .چرا که ساخت و سازهای غیر مجاز منجر به تراکم زیاد جمعیت شلوغی یک منطقه و مشکلات بعدی آن خواهد شد.

  بیشترین شکایت‌های ساخت و ساز غیر مجاز در چه زمینه‌ای است؟

  • معمولاً مختل شدن ترددها و عبور و مرور همسایگان در زمان فرایند ساخت و ساز
  • عدم ایمنی مناسب و پرتاب شدن اجسام و اشیا سنگین از ارتفاع بالا
  • در زمان ساخت و ساز عدم توجه به تذکرات همسایگان
  • آسیب ساخت و ساز ساختمان‌های مجاور
  • حمل و نقل مصالح ساختمانی بدون ایمنی و بدون استفاده از وسایل نقلیه سنگین یا جرثقیل‌ها

  ساخت و سازها در ساعات غیر مجاز باعث سلب آسایش مردم می‌شود تا به اینجا این موارد تنها یک بخش کوتاهی از اعتراضات و شکایات مردمی در خصوص ساخت و سازهای غیرمجاز است.

  ساخت و ساز غیر مجاز

  لذا بر اساس این نمونه شکایتی که در بالا به آن اشاره شد شما می‌توانید نمونه متن شکایت ساخت و ساز غیر مجاز به شهرداری را ارائه دهید تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

  وکیل برای شهرداری

  ۱۰۰% تخصص و دانش و مهارت وکیل در حوزه دعاوی حقوقی و قانونی بسیار مثمر ثمر است. معمولاً قوانین شهرداری از پیچیدگی های خاصی برخوردار است که با کمک وکیل دعاوی شهرداری می توانید به راحتی تمامی معضلات پرونده را پشت سر بگذارید. با کمک وکیل شهرداری احتمال موفقیت در دعاوی شهرداری بسیار بالاست.

  چرا که معمولاً با تخصص وکیل در خصوص دعاوی می توانید در مراجع دیوان عدالت اداری متناسب با آخرین قوانین به روز کشور به خوبی پیگیری کنید و وکیل از حقوق موکل دفاع کند. چون که ارگان های شهرداری تنها یک مجموعه نیستند و متشکل از چند مجموعه وابسته به یکدیگر می باشند که شما را ممکن است درگیره یک روند طولانی و نفس گیر کنند. به خاطر همین میتوانید پیگیری دعاوی در دیوان عدالت اداری را به وکیل شهرداری بسپارید.

  از جمله مهمترین دعاوی که وکیل برای شهرداری میتواند پیگیری کند شامل اعتراض به رای کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری ؛شکایت از رای کمیسیون ماده ۷۷؛ اعتراض به مصوبات کمیسیون ماده ۵؛ شکایت از تملک غیر قانونی اراضی توسط شهرداری؛ شکایت از شوراهای اسلامی شهر و غیره که تمامی دعاوی که در دادگاه های حقوقی اعم از ابطال قراردادها ؛صلح نامه ها؛ مطالبه ها؛ مطالبات خصوص خسارت دعاوی خلع ید و تصرف عدوانی همگی توسط وکیل به طرفیت شهرداری به عنوان خوانده مورد بررسی قرار میگیرد.

  وکیل امور شهرداری

  وکیل شهرداری یکی از مهم‌ترین و حیاتی‌ترین پست‌ها در حوزه حقوقی است. این وکلا به عنوان نمایندگان رسمی شهرداری ها، مسئولیت‌های بسیاری را عهده دارند که برای اجرای صحیح قوانین و مقررات شهرداری ضروری هستند.

  در این زمینه، برترین وکیل شهرداری تهران، با تجربه و تخصص بالا، به مشتریان خود خدمات حقوقی ارائه می‌دهد. این وکیل با داشتن دانش فنی و تجربه حرفه‌ای در امور شهرداری، به مشتریان خود در قبال موضوعاتی مانند احقاق حقوق، تدوین قرارداد، حل اختلاف، مشاوره حقوقی و… کمک کرده و آنان را در صورت لزوم به مراجع قضایی نیز هدایت می‌کند.

  با توجه به اهمیت ویژه وکیل شهرداری، انتخاب بهترین وکیل در این حوزه بسیار ضروری است. به همین جهت، با توجه به تجربه، تخصص و تعهد برترین وکیل شهرداری تهران، می‌توانید به طور کامل از خدمات قانونی در این حوزه بهره مند شوید.

  وکیل امور شهرداری باید در طول فرآیند حقوقی که با شهرداری ها درگیر می شود، به نکات زیر دقت کند:

  • داشتن دانش و تخصص لازم در حوزه قوانین و مقررات شهرداری، برای نظارت و پیگیری صحیح مسائل حقوقی.
  • ارتباط مستمر با مشتری (شهرداری) برای اطمینان از رعایت حقوق طرفین و جلوگیری از وقوع مشکلات بیشتر.
  وکیل امور شهرداری
  • داشتن اطلاعات کامل درباره قوانین و مقررات مربوط به شهرداری و فضای جغرافیایی مربوطه.
  • ارائه مشاوره صحیح و قابل اعتماد به مشتری در مورد راه حل های حقوقی مختلف برای رفع مشکلات.
  • انجام تحقیقات کامل درباره موضوع و معرفی استراتژی های موثر برای حل مشکلات.

  مشکلاتی که وکیل امور شهرداری ممکن است با آن ها مواجه شود، شامل موارد زیر می شود:

  1. بروز خلافی های مالی و جرائم در حوزه شهرداری.
  2.  اختلافات بین شهروندان و شهرداری درباره مسائل مختلف مانند ساخت و ساز، ترافیک و غیره.
  3. مشکلات درباره استفاده از زمین ها و املاک شهرداری.

  برای حل این مشکلات، وکیل امور شهرداری باید به دنبال راه حل های مناسب و قابل اجرا باشد. او باید با وفاداری به مشتری (شهرداری)، روابط خوبی را با پیمانکاران، مسئولین شهری و همکاران خود برقرار کند تا بهترین نتیجه را برای مشتری خود به دست آورد.

  مشاوره فوری با وکیل شهرداری

  سایر دعاوی شهرداری شامل:

  دعاوی قراردادی

  اختلافات و دعاوی مطالبات پیمانکاران

  دعاوی مناقصات و مزایده های شهرداری

  اختلافات و دعاوی قراردادهای شهرداری با افراد

  دعاوی کارمندان شهرداری

  وکیل شهرداری
  وکیل شهرداری

  دعاوی ساختمانی

  کاربری ملک

  کمیسیون ماده صد

  دعاوی تخلفات ساختمانی

  دعاوی الزام به صدور پروانه

  دعاوی عوارض

  دعاوی عوارض ساخت

  دعاوی عوارض اصناف و مشاغل مختلف

  اختلافات و دعاوی عوارض تفکیک و افراز

  دعاوی کمیسیون ماده ۷۷

  دعاوی عوارض تبلیغات و تابلو

  وکیل شهرداری
  دعاوی وکیل شهرداری

  دعاوی تصرف

  رفع ممانعت

  دعاوی رفع تصرف عدوانی

  دعاوی مطالبات بهای ملک

  دعاوی کیفری

  دعاوی تخریب

  جلوگیری از فعالیت کسب و کار

  ضرب و جرح توسط کارمندان شهرداری

  وکیل دعاوی شهرداری

  تخلفات ماده ۱۰۰

  دعاوی مربوط به کمیسیون ماده صد جزو مهمترین دعاوی علیه شهرداری می باشد که در پیگیری آن حضور وکیل شهرداری می تواند بسیار کارگشا باشد.
  این تخلفات شامل:

  پیگیری تخلفات ساخت ساختمان بدون اخذ پروانه بر اساس اصول بهداشتی یا عدم اصول بهداشتی و فنی شهری ساخت مازاد بر تراکم
  ساخت مازاد بر پروانه ساخت در ملک مسکونی، تجاری، اداری خدماتی یا صنعتی تغییر کاربری از انباری به محل مسکونی یا تجاری
  عدم ساخت پارکینگ و یا پارکینگ های بلا استفاده با عدم اصلاح آن تغییر سبک کاربری از پیلوت به انبار یا مرکز اداری یا تجاری
  تجاوز به بخش عابر پیاده و عدم به کارگیری و اصول فنی از نظر استحکام در شهرسازی تخلف کم کردن پاسیو و اضافه کردن به بخش مسکونی
  ایجاد ساخت برخلاف پروانه ساخت در ملک مسکونی تجاری صنعتی و اداری عدم ارتفاع مناسب برای اماکن تجاری یا پیلوت
  ساخت بالکن در مغازه تفکیک بنا بر خلاف پروانه ساخت و تبدیل به بخش های زیر حد نصاب شهرداری و ساخت دیوار حائل
  ایجاد تغییرات کاربری از ملک مسکونی به تجاری یا اداری
  تخلفات ناشی از حفاریو یا هرگونه عملیات عمرانی و خلاف اصول و ضوابط شهرداری

  در هر یک از موارد فوق چه از طرف شهرداری به عنوان کمیسیون ماده صد تشخیص داده شود؛چه از طرف نماینده وزارت کشور و قوه قضاییه و اعضای شورای شهر باشد؛ به ذینفع اخطار و مهلت ده روزه داده خواهد شد.تا اقدام به ارسال پاسخ کتبی نمایند.کمیسیون ماده ۱۰۰ بعد از وارد عمل شدن تصمیم گیری می کند.شهرداری نهایتاً از ساخت و ساز جلوگیری خواهد کرد.

  اگر رای بر تخریب تمام ساختمان یا بخشی از ساختمان باشد چون مهلتی دوماه را به ذینفع خواهد داد ابلاغیه برای مالک توسط شهرداری ارسال خواهد شد تا مالک اقدام نماید.در صورتی که مالک اقدامی نکند؛ شهرداری شخصاً رجوع و اقدام به تخریب و هزینه را از مالک وصول می کند.

  گاهی کمیسیون ماده ۱۰۰ می تواند برای برخی از بنا های اضافی و مازاد بر مساحت جرایمی را در نظر بگیرد که جریمه بر حسب استفاده از فضای ایجاد شده محاسبه و وصول خواهد شد (میزان جرایم از یک دوم کمتر و از سه برابر ارزش معاملاتی ساختمان باید بیشتر یا کمتر باشد.در املاک تجاری یا صنعتی و اداری این حداقل دو برابر و حداکثر چهار برابر خواهد بود)زمانی که مالک نسبت به رای صادر شده بی اعتنا باشد؛ مجدداً شهرداری پرونده را به کمیسیون ارجاع و تقاضای صدور رای و تخریب می نماید.در صورتی‌که ساخت بنا بر اساس اصول فنی و شهرسازی و بهداشتی باشد؛ کمیسیون تنها برای موجودی جریمه‌ای بر اساس هر متر مربع به خاطر ساخت بدون مجوز معادل یک دهم ارزش معاملاتی ساختمان یا یک پنجم ارزش سرقفلی رای خواهد داد و پس از آن اقدام به صدور مجوز پایان کار خواهد داد.

  وکیل دعاوی شهرداری

  وکیل ماده 100 شهرداری

  وکیل ماده صد شهرداری یک حرفه‌ای حقوقی است که برای دولت محلی یا شهرداری کار می‌کند. وظایف این وکیل شامل نظارت و پیگیری قضایای مربوط به شهرداری، تدوین و تفسیر قوانین مربوط به شهرداری، مشاوره درباره مسایل حقوقی شهرداری و همچنین حضور در دادگاه‌های مربوط به شهرداری است.

  وکیل شهرداری باید با شورای شهر یا دستگاه‌های اجرایی شهرداری همکاری کرده و برای رسیدگی به مسائل قانونی شهرداری، به آنها مشاوره می‌دهد. این وکیل باید با اخلاقیات حرفه‌ای همچون حفظ حریم خصوصی موکلین خود، رعایت قوانین و مقررات مربوط به شهرداری و ارائه خدمات حرفه‌ای با کیفیت بالا عمل کند.

  در کل، وکیل ماده صد شهرداری یک حرفه‌ای بسیار حساس است که نقش مهمی در حفظ حقوق و منافع شهروندان و دولت محلی ایفا می‌کند.

  وظیفه وکیل ماده صد شهرداری

  وظیفه وکیل ماده صد شهرداری عبارت است از ارائه خدمات حقوقی در زمینه شورای شهر، ساخت و ساز، تنظیم قراردادها و بررسی مسائل مالی و مشاغل. وکیلان ماده صد شهرداری نیز باید به مشتریان خود کمک کنند تا با قوانین مربوط به شهرداری آشنا شوند و به دفاع از حقوق خود بپردازند.

  کمیسیون تبصره ۲ بند ۳ ماده ۹۹ مستقر در شهرداری

  زمانی که فردی بخواهد بیرون از محدوده قانونی اقدام به ساخت ساختمان تاسیسات عمومی یا خدماتی کند باز هم باید اقدام به اخذ مجوز قانونی کند.

  در صورت عدم پیگیری برای اخذ مجوز به دلیل تخلف صورت گرفته از طرف فرمانداری یا بخشداری موضوع مورد بحث در کمیسیون ماده ۹۹ شهرداری مطرح می‌شود.کمیسیون وظیفه رسیدگی به تخلفات مذکور را خواهد داشت.

  اعضای رسیدگی به تخلفات در کمیسیون تبصره ۲ بند ۳ ماده ۹۹ شامل نماینده وزارت کشور نماینده قوه قضاییه نماینده وزارت مسکن و شهرسازی می باشد. برای رسیدگی به استانداری تشکیل جلسه خواهد شد.

  رای صادر شده به صورت قلعه بنا یا اخذ جریمه حدود ۵۰ تا ۷۰ درصد قیمت روز می باشد.رای صادر شده از این کمیسیون قطعی و لازم الاجرا می باشد.بعد معترض میتواند شکایت خود را از طریق دیوان عدالت اداری پیگیری کند.

  کمیسیون تبصره ۲ بند ۳ ماده ۹۹ مستقر در شهرداری
  کمیسیون ماده ۷۷ شهرداری

  کمیسیون ماده ۷۷ شهرداری

  کمیسیون ماده ۷۷ متشکل از نماینده وزارت کشور نماینده قوه قضاییه و نماینده شورای شهر میباشد.اعضای کمیسیون مذکور وظیفه رسیدگی به اختلافات فی‌مابین پرداخت کننده عوارض شهرداری را بر عهده دارند.برای پیگیری پرونده کمیسیون در شهرداری تشکیل خواهد شد.

  رای صادر شده قطعی و اداره ثبت اسناد محل موظف به اجرا میباشد.پیگیری رای صادر شده از کمیسیون ماده ۷۷ را می توان در دیوان عدالت اداری پیگیری کنیم.وکیل شهرداری با اشراف کامل به قوانین شهرداری و کمیسیون های شهرداری می تواند دعاوی مربوطه را پیگیری و به سرانجام مطلوب برساند.

  وکیل متخصص امور شهرداری

  وکیل متخصص امور شهرداری با تجربه ای قوی در زمینه های مختلف حقوق شهرداری، یکی از کارشناسان برجسته و مورد اعتماد در حوزه حقوق شهرداری می باشد. این وکیل با داشتن دانش فنی، توانایی نظارت بر پرونده های شهرداری و بازرسی های لازم را دارد و به عنوان مشاور شهردار و شورای شهر، در امور حقوقی شهرداری به خوبی پاسخگوی نیازها و مشکلات شهرداری محل خود می باشد.

  وکیل متخصص امور شهرداری با داشتن تجربه و تخصص در زمینه های مختلفی از جمله حقوق شهرداری، زمینه های حقوقی مربوط به ساخت و ساز، قوانین مالیاتی و مسائل مربوط به ثبت املاک و مستغلات، به عنوان یک مشاور مجرب به هموطنان عزیز ارائه خدمات حقوقی می کند.

  وکیل متخصص امور شهرداری با درک و شناخت بالایی از رفتار و روابط شهرداری، بهترین نظرات و پیشنهادات به شورا و شهرداری ارائه می دهد. بنابراین، هرگونه مشکلات قانونی مربوط به شهرداری در اسرع وقت حل و فصل گردیده و امور شهرداری با بهترین شکل ممکن به پایان می رسد.

  وکیل متخصص امور شهرداری

  در نتیجه، با استفاده از خدمات وکیل متخصص امور شهرداری، شهروندان می توانند به آرامش خاطر، با اطمینان از جانب حقوقی و قضایی خود به امور شهرداری بپردازند.

  وکیل برای شکایت از شهرداری

  وکیل برای شکایت از شهرداری

  شهرداری ها مسئولیت های بسیاری را در جامعه به عهده دارند و به طور کلی مسئولیت هایی نظیر تأمین خدمات شهری، حفظ نظم و امنیت شهری و مدیریت منابع شهری را بر عهده دارند. با این حال، گاهی اوقات شهرداری ها ممکن است به نحوی عمل کنند که منافع شهروندان را تضادیلی بخشند.

  در برخی موارد، شهروندان ممکن است نیاز به استفاده از خدمات وکیل داشته باشند تا بتوانند از حقوق خود در برابر شهرداری دفاع کنند. در این مورد، شهروندان می توانند به یک وکیل متخصص در امور حقوقی مراجعه کنند تا از حقوق خود در برابر شهرداری دفاع کنند.

  بعضی از مسائلی که ممکن است شهروندان بخواهند به وکیل خود مشاوره بگیرند، شامل این موارد است:

  – تأمین خدمات شهری: در بعضی موارد، شهروندان ممکن است با ناکارآمدی شهرداری در تأمین خدمات شهری روبرو شوند. وکیل متخصص می تواند به شهروندان کمک کند تا از حقوق خود در برابر شهرداری دفاع کنند.

  – حفظ نظم و امنیت شهری: شهروندان ممکن است با مشکلات مربوط به جرائم و جنایات مختلف روبرو شوند. در این مورد، وکیل می تواند به شهروندان کمک کند تا از حقوق خود در برابر شهرداری دفاع کنند.

  – مدیریت منابع شهری: شهروندان ممکن است با مشکلات مالی و بودجه شهرداری روبرو شوند. وکیل متخصص می تواند به شهروندان کمک کند تا از حقوق خود در برابر شهرداری دفاع کنند.

  به طور کلی، وکیل متخصص می تواند به شهروندان کمک کند تا از حقوق خود در برابر شهرداری دفاع کنند. در صورتی که شهروندان نیاز به استفاده از خدمات وکیل دارند، بهتر است که به یک وکیل متخصص در امور حقوقی مراجعه کنند تا بهترین راه حل را برای مشکلات خود پیدا کنند.

  بهترین وکیل برای شهرداری تهران

  در شهرداری تهران، برای حل مسائل و خلافی‌های قانونی از وکیل شهرداری استفاده می‌شود. وکیل شهرداری یک حقوقدان مجرب و متخصص است که به منظور حفظ حقوق شهرداری در دعاوی حقوقی و امور قضایی به کار گرفته می‌شود.

  افرادی که به دنبال پیدا کردن بهترین وکیل شهرداری تهران هستند، باید به دنبال وکیلی با تجربه و دانش لازم در زمینه حقوق شهرداری باشند. وکیل شهرداری باید دارای دانش و تخصص مربوط به مسائل حقوقی و قانونی مرتبط با شهرداری تهران باشد و برای حل مسائل بهترین راهکارها را به شهرداری ارائه کند.

  بهترین وکیل شهرداری تهران، باید دارای تجربه و تخصص در زمینه حقوق شهرداری باشد و بهترین راه‌حل‌های حل مسائل را به شهرداری ارائه دهد. برای پیدا کردن بهترین وکیل شهرداری تهران، می‌توانید با مراجعه به سایت‌های مختلف حقوقی و یا با مشاوره با دوستان و آشنایان تجربیات و نظراتشان را درباره وکیل شهرداری شنیده و بر اساس آن تصمیم‌گیری کنید.

  در نهایت، همانطور که اشاره شد، برای پیدا کردن بهترین وکیل شهرداری تهران، باید به دنبال وکیلی با تجربه و تخصص در زمینه حقوق شهرداری باشید که می‌تواند به بهترین شکل از حقوق شهرداری دفاع کند و بهترین راه‌حل‌های قانونی را برای حل مسائل ارائه دهد.

  بهترین وکیل برای شهرداری تهران
  ویژگی های بهترین وکیل شهرداری تهران
  دارای تجربه و تخصص در زمینه حقوق شهرداری
  قابلیت ارائه بهترین راه‌حل‌های قانونی برای حل مسائل
  دارای توانایی در دفاع از حقوق شهرداری
  متعهد به انجام تمامی وظایف حقوقی مرتبط با شهرداری
  دارای سابقه کاری قابل قبول و نتایج مثبت در حل دعاوی حقوقی
  قابلیت ارتباط برقراری با شهرداری به منظور پیشبرد امور حقوقی
  دارای ذهنیت مثبت، صبوری و حوصله کافی برای پیگیری دعاوی به صورت جدی و دقیق
  مسئولیت‌پذیری در انجام وظایف حقوقی
  آگاهی کامل از قوانین و مقررات مربوط به حقوق شهرداری

  وکیل پایه یک شهرداری

  وکیل پایه یک شهرداری

  وکیل پایه یک شهرداری، به عنوان نماینده حقوقی شهروندان در مسائل حقوقی و قضایی شهرداری، نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند. وظایف وکیل شهرداری شامل تنظیم و پیگیری دعاوی، تحقیق و پژوهش در قوانین مرتبط با شهرداری و تنظیم قراردادهای مالی و ساخت و ساز می‌شود.

  وکیل شهرداری با پاسخگوئی به سوالات مشتریان خود، به آن‌ها کمک می‌کند تا در مشکلات حقوقی خود پیشرفت کنند. همچنین، وکیل شهرداری به دنبال محافظت از منافع شهروندان و رعایت قوانین و مقررات شهرداری است.

  وظایف وکیل پایه یک شهرداری

  وکیل شهرداری تهران به عنوان یک نماینده حقوقی، وظایف زیر را در قبال شهرداری دارد:

  1- مشاوره حقوقی: وکیل شهرداری تهران باید به شهروندان و شرکت‌ها در زمینه قوانین و مقررات مربوط به شهرداری مشاوره دهد.

  2- نمایندگی حقوقی: وکیل شهرداری تهران به عنوان نماینده حقوقی شهروندان، باید در دعاوی مختلف پاسخگویی کند و طرف مشتری را در قبال سایر طرفین نمایندگی کند.

  3- تدوین قراردادها: وکیل شهرداری تهران باید قراردادهای مربوط به ساخت و ساز، خدمات شهری و مالیاتی را تدوین کند و از مصالحه بین طرفین همراه با رعایت مقررات و قوانین مربوط به شهرداری برای آن‌ها اطمینان حاصل کند.

  4- پیگیری دعاوی: وکیل شهرداری تهران باید در دعاوی مختلف اعم از دعاوی خلاف عقد، تصادفات، حقوق کار و سایر حوزه های حقوقی مربوط به شهرداری شهر تهران، نمایندگی کرده و به دفاع از منافع مشتری بپردازد.

  5- تحقیقات حقوقی: وکیل شهرداری تهران باید با بررسی قوانین و مقررات مربوط به شهرداری، به مشتریان خود در حل مسائل حقوقی کمک کند و به رسیدگی به دعاوی در مراجع قضایی مختلف کمک کند.

  6- رعایت اخلاق حرفه‌ای: وکیل شهرداری تهران باید در حین انجام کار خود، از رفتارهایی که منجر به تخلف از اخلاق حرفه‌ای و قوانین مربوطه می‌شود، خودداری کند و به عنوان یک حقوقدان حرفه‌ای، در برابر مشتریان و همکاران خود با احترام و انضباط رفتار کند.

  مشاوره رایگان شهرداری

  در اغلب شهرهای کشور، شهرداری به عنوان یکی از پایه‌های مهم اداره‌ی کل شهرستان، بخشی از مسئولیت هایی را بر عهده دارد که در صورت بروز مشکلات و دعاوی حقوقی برای افرادی که در آن منطقه زندگی می کنند، این موضوع باعث شده است که شهرداری ها به طور معمول خدمات مشاوره رایگان حقوقی را برای شهروندان فراهم کنند.

  مشاوره رایگان شهرداری به عنوان یکی از راه هایی است که در آن شهروندان می توانند در مورد مسائل حقوقی خود با وکیل شهرداری مشورت کنند. این موضوع به عنوان یک خدمت رایگان در دسترس شهروندان قرار دارد و معمولاً در اداره شهرداری ارائه می شود.

  مشاوره رایگان شهرداری شامل بررسی مسائلی مانند مشکلات مرتبط با املاک و مستغلات شهرداری، پرونده های حقوقی و دعاوی مربوط به شهرداری و همچنین مسائل مربوط به ترافیک و سیستم حمل و نقل شهری است.

  البته باید توجه داشت که مشاوره رایگان شهرداری تنها به مسائلی مرتبط با شهرداری محدود نیست و در صورت نیاز، شما می توانید در خصوص مسائل حقوقی دیگری نیز با وکیل شهرداری مشورت کنید.

  مشاوره رایگان شهرداری

  فرق مشاوره رایگان شهرداری با سایر مشاوره‌ها در این است که این خدمت به صورت رایگان ارائه می شود و افراد می توانند به راحتی با وکیل شهرداری مشورت کنند. البته باید یادآور شد که در صورتی که مسئله‌ای به عنوان یک دعوای حقوقی باید به دادگاه ارجاع داده شود، وکیل شهرداری نمی تواند به عنوان یک وکیل مستقل عمل کند و تنها می تواند به عنوان نماینده شهرداری در دادگاه حضور داشته باشد.

  از آن جا که دعاوی شهرداری باید به صورت رسمی و با رعایت قوانین حقوقی پیگیری شوند، بهتر است در صورت بروز هرگونه مشکل با شهرداری، به وکیل شهرداری مراجعه کنید تا به صورت کامل با شرایط و شئونات قانونیدر خصوص برخورد با مسئله روبرو شود.

  حقوق و تکالیف شهرداری در قوانین ایران

  شهرداری به عنوان یک نهاد مستقل در سطح شهر، مسئولیت های بسیاری را بر عهده دارد. بنابراین در قوانین ایران، حقوق و تکالیف شهرداری به طور جداگانه مورد بررسی قرار گرفته است.

  از جمله حقوق شهرداری می‌توان به مواردی چون دفاع از منافع شهر و مردم، تأمین خدمات عمومی، کنترل شهرسازی و نظارت بر ساخت و سازها و تأمین امنیت شهری اشاره کرد.

  اما با حقوق، تکالیف نیز همراه است. برای مثال، شهرداری باید به طور مداوم برنامه‌ریزی و برنامه‌های توسعه را اجرا کند، سیاست‌های عمومی را تعیین کند و از پیشرفت پایدار شهر اطمینان حاصل کند. همچنین، شهرداری مسئول بهبود کیفیت زندگی شهروندان و تأمین رفاه عمومی در شهر است.

  در ایران، شهرداری با توجه به قانون شهرداری کشور به عنوان یک نهاد عمومی غیردولتی در نظام حقوقی جایگاه دارد. بر اساس این قانون، شهرداری مستقل از دولت و سایر نهادها عمل می‌کند و مسئولیت‌های خود را به طور کامل به عهده دارد.

  در این قانون، مسئولیت‌های شهرداری به چندین دسته بندی تقسیم شده است که شامل تأمین خدمات شهری، کنترل شهرسازی، تأمین امنیت شهری، تأمین رفاه عمومی و بهبود کیفیت زندگی شهروندان می‌شود.

  در مورد تأمین خدمات شهری، شهرداری مسئول تأمین خدماتی مانند آب، برق، گاز، صنایع دستی و صنایع تبلیغاتی در شهر است. همچنین، این نهاد مسئولیت تأسیس و بهره‌برداری از پارک‌ها، باغ‌ها، موزه‌ها، کتابخانه‌ها و فضاهای عمومی دیگر را نیز برعهده دارد.

  وکیل شهرداری
  حقوق و تکالیف شهرداری در قوانین ایران

  در خصوص کنترل شهرسازی، شهرداری مسئول تعیین قوانین و مقررات مربوط به ساخت و سازها و طرح‌های شهرسازی است. همچنین، باید مسئولیت نظارت بر ساخت و سازهای شهری و صدور مجوزهای لازم برای ساخت و ساز را نیز بر عهده دارد.

  برای تأمین امنیت شهری، شهرداری مسئول تأمین امنیت در مقابل هرگونه تهدید بوده و مسئولیت برنامه‌ریزی و اجرای پلان‌های ایمنی و بهداشت شهری را به عهده دارد. همچنین، شهرداری باید مسئولیت آتش‌نشانی، کنترل آب و فاضلاب و تعمیرات خطوط برق و دیگر شبکه‌های عمومی را نیز بر عهده دارد.

  تأمین رفاه عمومی و بهبود کیفیت زندگی شهروندان نیز از دیگر مسئولیت‌های شهرداری است. برای این منظور، شهرداری باید تأمین کننده خدمات بهداشتی، آموزشی، فرهنگی و ورزشی شهری باشد. همچنین، باید تلاش کند تا بهبود ارتباطات شهروندی و بهبود روابط بین مردم و نهادهای دولتی را در شهر بهبود بخشد.

  در نهایت، باید گفت که حقوق و تکالیف شهرداری در قوانین ایران به منظور تأمین رفاه عمومی و بهبود کیفیت زندگی شهروندان تعریف شده است. شهرداری مسئولیت‌های بسیاری را به عهده دارد که برای اجرا آن‌ها نیاز به همکاری و هماهنگی با سایر نهادهای دولتی و خصوصی دارد. برای تأمین این مسئولیت‌ها، نیاز به تأسیس و پیشبرد فعالیت‌های جامعه‌ی محلی نیز به عنوان یک نهاد مستقل حائز اهمیت است.

  دعاوی علیه شهرداری چیست ؟

  دعاوی علیه شهرداری یکی از مسائل حقوقی مهم در قوانین کشورهای مختلف است. بسیاری از افراد، شرکت‌ها و سازمان‌ها به دلایل مختلفی ممکن است نیاز داشته باشند تا دعوی قضایی علیه شهرداری راه بیندازند. در اینجا به بررسی انواع دعاوی علیه شهرداری و جزئیات هر کدام پرداخته خواهد شد.

  دعاوی علیه شهرداری چیست ؟
  دعاوی علیه شهرداری چیست ؟

  1- دعاوی مالی:

  یکی از رایج‌ترین انواع دعاوی علیه شهرداری، دعاوی مالی هستند. این دعاوی شامل مطالبات مالی از سوی شهرداری به شخص یا سازمانی می‌شود. به عنوان مثال، ممکن است شهرداری بدهی‌هایی به شرکت‌های پیمانکار خود داشته باشد که در مورد آن دعوی قضایی صورت می‌گیرد. در این دعاوی، مواد ۳۱۸ تا ۳۲۱ و ۴۷۷ تا ۴۸۰ قانون مدنی ایران برای حل و فصل به کار می‌روند.

  2- دعاوی ملکی:

  دعاوی ملکی عبارتند از دعاویی که در آن شهرداری یا شخص دیگری مالکیت یک زمین یا ساختمان را ادعا می‌کند. در این نوع از دعاوی، مواد ۹۵۶ تا ۹۶۲ قانون مدنی ایران برای حل و فصل به کار می‌روند.

  3- دعاوی خدماتی:

  در دعاوی خدماتی، شهرداری ممکن است به دلیل عدم اجرای تعهدات قراردادی خود مورد انتقاد قرار گیرد. به عنوان مثال، ممکن است شهرداری با شرکتی قراردادی برای ساخت یک پارک ببندد اما تعهداتش را به صورت کامل اجرا نکند. در این دعاوی، مواد ۳۱۸ تا ۳۲۱ و ۴۷۷ تا ۴۸۰ قانون مدنی ایران به کار می‌روند.

  4- دعاوی محیط زیست:

  دعاوی محیط زیست عبارتند از دعاویی که در آن شهرداری به دلیل نقض قوانین و مقررات مربوط به حفاظت از محیط زیست مورد شکایت قرار می‌گیرد

  شکایت از کارمندان شهرداری

  شهرداری به عنوان یک سازمان عمومی، مسئول ارائه خدمات و رفع مشکلات شهروندان است. با این حال، در برخی موارد، کارمندان شهرداری ممکن است در ارائه خدمات به شهروندان غافلگیری، تاخیر و یا ناکارآمدی داشته باشند. در این صورت، شهروندان می توانند از طریق شکایت های خود، به شهرداری اطلاع دهند که باید در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهد.

  شکایت از کارمندان شهرداری
  شکایت از کارمندان شهرداری

  برای شکایت از کارمند شهرداری، در ابتدا می بایست به صورت مستقیم با مدیریت شهرداری تماس گرفته شود. این اقدام می تواند به عنوان یک راه حل موقتی برای رفع مشکل اعلام شده توسط کارمند شهرداری باشد. در صورتی که این راهکار موثر نبود، شما می توانید با مراجعه به دفتر شکایات که معمولا در ساختمان شهرداری موجود است، شکایت خود را ثبت کنید. در این صورت، باید جزئیات کامل شکایت شما از کارمند شهرداری ذکر شده و همچنین نام و شماره تماس شما به همراه آن ثبت شود.

  پس از ثبت شکایت، شهرداری می بایست پرونده شکایت را بررسی و از طریق تعیین مسئولیت و ایجاد طرح عملیاتی، به رفع مشکل شما پرداخته و نتیجه را به شما اطلاع دهد. در صورتی که شهرداری عملیات لازم را برای رفع مشکل شما انجام ندهد، شما می توانید به هیئت نظارت بر اجرای قانون شهرداری و یا دادگاه مربوطه تقاضای قانونی خود را ارائه کنید.

  بدیهی است که شکایت از کارمند شهرداری به صورت مستقیم و با احترام برخورد کردن با او، ضروری است تا در حفظ ارتباط دوستانه و همچنین پیشبرد رفع مشکلات شهروندان، گام مؤثری برداشته شود.

  بدون دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *