وکیل دعاوی خانواده

وکیل دعاوی خانواده (Family law attorney)فردی با روحیه مسالمت جویانه است.


5/5 - (3 امتیاز)

وکیل دعاوی خانواده (Family law attorney)فردی با روحیه مسالمت جویانه است.وکیل دعاوی خانواده در برابر تنش ها و معضلات خانوادگی موکلین خود آمادگی به کارگیری استراتژی های هدفمند در خصوص ایجاد روابط مسالمت آمیز در راستای پایداری بنیان خانواده می باشد.وکلای خوب تهران در کنار سایر تعهدات کاری خود در زمینه احقاق حقوق موکل خود و حل و فصل اختلافات ایجاد شده سعی بر این دارد تا در گام اول بدون هرگونه اتلاف وقت اقدام به ایجاد روابط حسنه بین زوج نمایند.

در صورتی که با ممارست افراد در اختلافات روبرو باشد بر حسب وظیفه در دعاوی مختلف خانوادگی اقدام موثر میکند.دعاوی خانوادگی در مورد طلاق؛ فرزندخواندگی؛ نفقه؛ نفقه فرزند؛ حضانت فرزند؛ مهریه و بسیاری از موارد دیگر پیچیده مشاوره تمرکز دارد.به همین اساس وکیل خانواده به عنوان نمایندگان موکلان در دادرسی‌های دادگاه خانواده یا مراجع مربوطه شرکت میکنند و تمامی مدارک لازم را در از قرار داد خواسته ها و قراردادها و اسناد حقوقی را تهیه میکند.

فهرست بهترین وکلای خانواده در تهران

نحوه پیگیری پرونده توسط وکیل

بررسی نوع دعوا

دلایل و مدارک شما در خصوص دعاوی یکطرفه اعم از طلاق ؛نفقه؛حضانت و..مورد بررسی قانونی و ارزیابی کلی قرار خواهد گرفت.

 

ارائه مشاوره حقوقی

وکلای گروه حق وران با پیگیری پرونده و با جمع آوری مدارک؛ادله و اسناد معتبر ترفندهای حرفه ای را در چهارچوب قانونبرای رسیدنبه نتیجه مطلوب به موکل شرح می دهد.

 

عقد قرارداد وکالت

زمانی قراردادمنعقد می شودکه وکیل دعاوی خانوادگی و موکل با یکدیگر به توافق رسمی برسندو وکیل رسما شروع به کار نماید.

 

مشاوره حقوقی با حضور طرفین دعوی

وکیل وظیفه دارد علاوه برای دفاع از موکل خود اقدام به دعوت برای صلح و سازش نماید. چنانچه  شرایط سازش وجود نداشته باشد، به پیگیری‌های حقوقی پرونده ادامه خواهد یافت.

 

ارجاع به مشاوره خانواده

گاهی دعاوی خانوادگی زیاد پیچیده نبوده و می توان با یک مشاوره قوی و هدفمند به نتیجه عالی برسد که وکیل موظف به ارجاع خواهد بوددر اینصورت علاوه بر وقت و زمان دو طرف در هزینه ها هم صرفه جویی می شود

 

 

پیگیری قانونی پرونده

وکلای خوب تهران در مجموعه حق وران برای اینکه روند پرونده با سرعت بیشتری طی شود می توانند حتی بدون نیاز به حضور شما پرونده را به نتیجه مورد نظر شما برسانند.

 

شماره وکیل دعاوی خانواده

شماره وکیل خانواده

چه زمانی به وکیل دعاوی خانواده نیاز داریم

رهایی از روند طولانی دادگاه با وکیل متخصص خانواده ؛ به طور کلی ماهیت پرونده های خانوادگی هرچه باشد؛ لزوم استفاده از وکیل به شدت احساس می شود.چرا که ارائه راه حل های تخصصی و قانونی منجر به کوتاه شدن روند پرونده و هدایت در مسیر صحیح خواهد بود.در کل میتوان از عمده خدمات وکلا برای تنظیم لوایح؛ دادخواست ها؛ قراردادها؛ شکایت نامه ؛مشاوره گرفتن برای موکل در تمام بخش های حوزه خانواده کمک بگیرید.

چرا که نتیجه ایده آل و مثبتی را می تواند در پی داشته باشد .البته رسیدگی به روند پرونده می تواند توسط خود افراد پیگیری شود .اما اینکه لزوماً به نتیجه مطلوب و مثمر ثمر برسد تضمین شده نیست .لذا برای فرار از پیچیدگی ها و چالش های موجود در دعاوی خانواده بهتر است تا با حداقل هزینه اقدام به اخذ وکیل خوب دعاوی خانواده نمود.اگر قدر واقع بینانه نگاه کنید میبینید که افراد عادی برای پیگیری روند پرونده معمولاً اقدام به طرح مسائل بی اساس و پایه می کنند .

در صورتی وکلا برای اینکه هم وکیل با حقوق خود آشنا باشد اقدامات اصلی را انجام می دهد و در واقع می تواند خسارت های آتی را به حداقل برساند.حتی اگر قبل از هرگونه اقدام بتوانید با وکیل دعاوی خانواده مشاوره حقوقی داشته باشید؛ از روند طولانی و جلسات مکرر دادگاه خلاصی پیدا خواهید کرد.

انواع دعاوی خانوادگی

 بذل مدت  بطلان عقد نکاح  فسخ نکاح و ازدواج طلاق توافقی طلاق به درخواست زن طلاق به درخواست مرد
نفقه و هزینه‌ زندگی زوجه رشد حجر و رفع آن حضانت و ملاقات فرزندان اجازه ازدواج مجدد  شرط ضمن عقد نکاح و ازدواج  مطالبه و اجرای مهریه
تغییر جنسیت اهدای جنین سرپرستی کودکان یتیم به هم زدن نامزدی و اخذخسارت الزام به تمکین زوجه  مطالبه نفقه اقارب و نزدیکان
اجرت المثل ایام زوجیت اثبات واقعه نکاح تهیه مسکن مستقل مطالبه و استرداد جهیزیه اقارب نفقه
رجوع از طلاق اثبات و نفی نسب عزل ولی قهری نسب و عزل قیم رفع ممنوع الخروجی دادخواست ممنوع الخروجی
 قائم مفقودالاثر یا فوت فرضی شکایت فرزند از پدر

و صدها دعاوی دیگر که در مراجع قانونی به آنها رسیدگی می شود.ما در اینجا به برخی از مهم‌ترین دعاوی خانوادگی خواهیم پرداخت.

مطابق ماده ۱۱۳۳ قانون مدنی حق طلاق با مرد می باشد.یعنی مرد بدون اینکه لازم باشد مورد خاصی و مشکلی را اثبات کند و به صرف اراده می تواند زن خود را طلاق بدهد. چون طلاق مخصوص عقد دائم می باشد.در صیغه موقت یا نکاح موقت به محض تمام شدن مدت صیغه یا بخشیدن مدت باقیمانده به زن از طرف مرد رابطه نکاح از بین میرود.قبلاً آقایان می توانستند تنها با مراجعه به دفترخانه زن خود را طلاق دهند این وضعیت آمار طلاق را افزایش داده بود.در حال حاضر قانونگذار برای اینکه روند طلاق سخت و زمانبر بشود برای صدور طلاق و درخواست طلاق مراحلی را مشخص کرده است برهمین اساس دفترخانه ها بدون حکم دادگاه نمی توانند طلاق را ثبت کنند.

ثبت طلاق تنها پس از صدور گواهی و حکم عدم امکان سازش از طرف دادگاه امکان پذیر می باشد.هرگونه تخلف از طرف دفترخانه در این خصوص مجازات سنگینی را در بر خواهد داشت.مرد میتواند درخواست طلاق همسر خود را شخصاً یا به کمک بهترین وکیل دادگستری تهران در حوزه تخصصی خانواده پیگیری نمایند.وکیل با ثبت درخواست طلاق در دفتر خدمات قضایی و تشکیل پرونده می تواند مراتب طلاق را پیگیری کند.دادگاه قبل از صدور رای طلاق دوطرف را به صلح و سازش دعوت خواهد کرد .نظر داور برای دادگاه از نظر قانونی بسیار اهمیت دارد.داوران باید دارای ویژگی های خاصی باشند ؛از جمله اینکه باید متاهل باشند و بیشتر از ۳۰ سال سن داشته باشند.

نحوه درخواست طلاق از طرف مرد

وکیل خانواده
تماس با وکیل خانواده :09129426674

وقتی مرد بخواهد زن را طلاق دهد باید دادخواستی را به طرفیت زن مبنی بر گواهی عدم امکان سازش تنظیم کرده و به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی تقدیم کند.در مرحله بعد با ثبت دادخواست باید هزینه های دادرسی پرداخت شود .همچنین با اخذ ابلاغیه مجتمع قضایی شعبه کلاس پرونده تعیین می شود.بعد از اینکه زمان رسیدگی به پرونده و تشکیل جلسه مشخص شد؛ نسبت به مطالبات مالی زن رسیدگی می شود.مدت اعتبار گواهی عدم سازش سه ماه از تاریخ قطعیت آن میباشد که زن و مرد با مراجعه به دفتر رسمی طلاق ‌می توانند برای اجرای صیغه مراجعه کنند.در صورت عدم مراجعه پس از گذشت ۶ ماه گواهی ارائه شده فاقد اعتبار می باشد.از آنجایی که پرونده های خانوادگی روند طولانی دارند و عدم آگاهی در هر یک از روش ها می تواند این روند را طولانی‌تر کند ؛بهتر است تا از متخصصین امر حوزه خانواده کمک بگیرید.وکیل خانواده علاوه بر پیگیری سریع تر می تواند رونده آسان تری را در پیش بگیرد.

 

درخواست طلاق از طرف مرد چقدر طول میکشد؟

وکیل خانواده
تماس با وکیل خانواده :09129426674

در بهترین حالت درخواست طلاق از طرف مرد چهار ماه و در بیشترین زمان یک سال زمان بر خواهد بود.
روند کار بدین صورت می باشد که:

 • ثبت دادخواست طلاق
 • تشکیل جلسه دادگاه
 • صدور حکم طلاق
 • اعتراض یا عدم اعتراض زوجه

سه حالت اول باید در قانون به طور قطعی انجام شود مرحله اعتراض کاملا اختیاری می باشد.در صورتی که زوجه به حکم طلاق اعتراضی نداشته باشد؛ حداکثر ۴ ماه بعد از ثبت دادخواست طلاق؛ حکم قطعی طلاق؛ صیغه طلاق جاری میشود .اگر با صدور حکم ؛زن اعتراض کند؛ پرونده به دیوان عالی کشور ارجاع داده میشود.این فرآیند تقریبا چیزی حدود یک سال طول خواهد کشید.

مدارک مورد نیاز برای طلاق از طرف مرد

اصل شناسنامه و کارت ملی زوج
اصل سند ازدواج

در صورت مفقود شدن هر یک از این موارد می توانند با مراجعه به مرجع صدور سند شناسنامه یا سند ازدواج سند المثنی را درخواست کرد و اقدام به ثبت درخواست طلاق کنند.

شرایط زوج برای طلاق

از جمله شرایط زوج در دادخواست طلاق که باید موردقبول قرار بگیرد شامل:

 • عاقل باشد
 • بالغ باشد
 • قاصد باشد
 • مختار باشد

طلاق دادن همسر نباید از روی اجبار باشد.چرا که عدم برقراری هر یک از شرایط مانع از صدور حکم طلاق می باشد؛ در واقع شرایط صحیح نخواهد بود و تمامی شرایط به طور همزمان برای مرد لازم و ضروری است.

طلاق غیابی از طرف مرد به چه صورت امکان پذیر است؟

در دعاوی خانوادگی طلاق غیابی از طرف مرد زمانی اتفاق می افتد که زوجه در مراحل دادرسی حضور پیدا نکند که عدم حضور زن و غیبت و مانع از صدور حکم نخواهد شد .اما نکته قابل اهمیت در این زمینه حق و حقوق زوجه می باشد .شامل:

 • مهریه
 • اجرت المثل ایام زوجیت
 • نفقه ایام عده
 • نفقه معوقه و شرط تصنیف
 • اموال مندرج در عقدنامه

می باشد که مرد موظف به پرداخت آن می باشد .در صورت عدم توانایی مرد برای پرداخت کل مهریه؛می تواند حتی بدون اخذ وکیل و تنها با یک مشاوره حقوقی خانواده امکان دادخواست اعسار از پرداخت مهریه در همان شروع به کار امکان پذیررا بدهد. مرد میتواند در صورت عدم حضور زن با وجود شاهد اقدام به تقسیط پرداخت مهریه نمایند.

 

طلاق غیابی زن ناشزه

زن ناشزه زنی است که بدون رضایت و اجازه شوهر منزل را ترک کرده باشد و وظایف زناشویی اش را انجام نداده است ناشزه محسوب می‌شود .برهمین اساس به وی نفقه تعلق نمی گیرد.دادگاه برای زن حکم الزام به تمکین صادر می کند در صورت عدم تمکین مجدد زن ؛حکم نشوز صادر میشود که مرد میتواند با حکم نشوز زن اجازه ازدواج مجدد برای مرد و طلاق غیابی و طلاق غیابی زن را صادر کنند.البته حکم نشوز باعث عدم تعلق مهریه نخواهد شد و مرد قبل از اجرای صیغه طلاق باید تمام حقوق مدنی زن را پرداخت کند.برای اطلاعات بیشتر از کم و کیف کار حتما از از یک مشاوره حقوقی خانواده کمک بگیرید تا با حداقل مشکلات روبرو شوید چون در دعاوی خانوادگی اصولا لج ولجبازی های مفرط از هر دو طرف دیده می شود بهترین راهکار اصولی از طریق قوانین خانواده می باشد که میتواند با مشاوره با بهترین وکیل خانواده در تهران  مانع از هرگونه از این مشکلات شوید.

 

روش باطل کردن طلاق غیابی

برای باطل کردن طلاق غیابی زن ‌تواند ظرف مدت ۲۰ روز پس از ابلاغ رای نسبت به رای اعتراض کند. درخواست واخواهی بدون نوبت رسیدگی می شود و بر رسیدگی به آن مجددا مورد بررسی قرار می گیرد .در صورت بازگشت مرد در دوران عده میتواند به زن رجوع کند و به ازدواج خود ادامه دهد. البته باید زوجین توجه داشته باشند که پس از گذشت زمان عده و ازدواج مجدد زن امکان ابطال وجود ندارد.

 

شرایط طلاق از طرف مرد در دوران عقد

فرقی نمیکند که مرد در دوران عقد یا در دوران پس از شروع زندگی تصمیم به طلاق بگیرد. می تواند با مراجعه به دفتر خدمات قضایی اقدام به دادخواست صدور گواهی عدم امکان سازش برای دادگاه خانواده بفرستد تا موضوع مورد پیگیری قرار بگیرد. تنها تفاوت طلاق از طرف مرد در دوران عقد با پس از زندگی مشترک در میزان مهریه است. در زمانی که در دوران عقد باشند مهریه نصف خواهد بود. ولی پس از برقراری رابطه جنسی و در واقع پس از زندگی مشترک زن مشمول مهریه کامل و پرداخت نفقه خواهد شد.

 

مزایای اخذ وکیل طلاق از طرف مرد

با اینکه حق طلاق با مرد است مرد میتواند برای طلاق وکیل بگیرد در این صورت نیازی به حضور در جلسات دادگاه نخواهد داشت همچنین کلیه حقوق زن با توجه به شرایط مرد توسط وکیل مرد پرداخت میشود با اخذ وکیل مرد میتواند هیچ کدوم از جلسات حضور نداشته باشد وکیل میتواند طلاق را به نیابت از مرد اجرا کند

محل دادگاه برای رسیدگی به طلاق از طرف مرد کجاست؟

در دعاوی خانوادگی طلاق معمولاً دادگاه رسیدگی بر اساس حوزه سکونت زن در نظر گرفته می شود.

حضانت فرزند در زمانی که مرد درخواست طلاق می دهد با چه کسی است؟

معمولا حضانت فرزندان مطابق با شرایط قانونی و مصلحت کودکان در نظر گرفته می شود و ربطی به طرفیت طلاق ندارد .معمولاً حضانت پسر و دختر تا هفت سالگی با مادر ؛سپس دختر تا ۹ سالگی با مادر و پسر تا ۱۵ سالگی با پدر خواهند بود. حضانت و مصلحت فرزندان بر اساس نظر قاضی دادگاه می باشد. چرا که میتواند حضانت هریک از والدین را بر اساس شرایط والدین سلب نماید از جمله: ازدواج زن یا اعتیاد و سوء رفتار مرد

 

هزینه های طلاق از طرف مرد چقدر است؟

معمولا هزینه طلاق چون جزو دعاوی غیر مالی است حداقل هزینه ۵۰۰ تومان می باشد. برای استعلام دقیق تر از لینک زیر اقدام به استعلام نمایید.

 

نحوه پرداخت مهریه در شرایط طلاق از طرف مرد

وقتی طلاق از طرف مرد باشد و مهریه عندالمطالبه باشد؛ در صورتی که زن باکره باشد؛ نصف مهریه تعلق می گیرد. در صورت عدم توانایی مرد دادگاه اقدام به تقسیط پرداخت مهریه می نماید.

پرداخت نفقه و اجرت المثل در زمانی که طلاق از طرف مرد باشد به چه صورتی است؟

مرد باید تا پس از گذراندن عده زن که صد روز می باشد و نفقه و اجرت المثل زن را بپردازد .اما اگر زن باکره باشد؛نفقه تعلق نمی گیرد .میزان اجرت المثل از ایام زوجیت از طرف مرد از زمان ازدواج تا طلاق بر اساس سنوات زندگی مشترک تعیین می شود که کارشناس دادگستری مطابق با دارایی مرد می کند. البته میزان دارایی مرد شرایط زن و تعداد فرزندان زوجین در میزان اجرت المثل موثر می باشد.

شرایط طلاق از طرف مرد در دوران عقد

در قانون ایران مرد هر موقع بخواهد می تواندهمسر خود را طلاق دهد. گاهی اوقات برخی دلایل می تواند منجر به طلاق از طرف مرد شود. علیرغم حق طلاقی که مرد دارد و می‌تواند به دلخواه اقدام به طلاق همسر خود در هر زمانی در دوران عقد یا پس از ازدواج نماید. همچنین برخی دلایل مثل فریب در ازدواج از طرف زن میتواند مزید بر علت شود .یکی از سریع‌ترین راه ها که زوجین می توانند برای جدایی در نظر بگیرند؛ طلاق توافقی می باشد که زوجین بر اساس توافق روی مهریه و کلیه مسائل مالی به ازدواج خاتمه میدهند. اما در طلاق در دوران عقد منوط به شرایط متفاوتی است. از جمله اینکه: زن مستحق نفقه؛ مهریه خواهد بود یا خیر. در صورتی که در دوران عقد باکره باشد اما در صورت از دست دادن باکرگی مشمول کل مهریه خواهد بود. برای اینکه زوجین با حداقل اختلافات بتوانند از یکدیگر جدا شوند ؛وکیل دعاوی خانواده می تواند برای حصول نتیجه بهتر از نظر قانونی حق و حقوق طرفین را بشناساند که شامل مهریه نفقه و غیره می باشد. یکی از عمده مشکلات زوجین در طلاق از طرف مرد اثبات باکرگی زن می باشد که که می‌تواند از طریق پزشکی قانونی مورد معاینه قرار بگیرد.

مدارک مورد نیاز برای طلاق از طرف مرد در دوران عقد شامل:

 • شناسنامه های زوجین و کپی آن ها
 • اصل سند ازدواج و کپی آن
 • گواهی بکارت در صورت باکره بودن زوجه
 • گواهی عدم سازش
 • گواهی نشان دهنده پرداخت مهریه

همه براین موضوع واقف هستیم که حق طلا بر عهده مرد است؛ اما در قانون شرایطی برای زن در نظر گرفته شده که بر اساس آن می تواند در صورت عدم رضایت همسر اقدام به طلاق و درخواست طلاق نماید.بهترین وکیل تهران در زمینه حقوق طلاق می‌تواند در این زمینه به عنوان خانم هایی که درخواست طلاق دارند به خوبی کمک کند از جمله راه هایی که امکان طلاق را برای زن فراهم میکند در ادامه به آن اشاره خواهیم داشت.ما می توانیم با معرفی بهترین وکیل تهران در حوزه خانواده به شما برای ارائه درخواست طلاق کمک کنیم و کوتاه ترین راه های رسیدگی را برای رسیدن به طلاق انتخاب کنیم.برای اینکه روند کار اطلاعات بیشری کسب کنید همین الان در هر ساعتی از شبانه روز که هستید می توانید تماس تلفنی فوری با بهترین وکلای ما داشته باشید.اگر هم تمایل دارید که ناشناس بمانید ما شما را از بخش پرسش و پاسخ بصورت کاملا رایگان همراهی می کنیم.در ادامه همین مطلب انواع راهکارهاو عوامل موثر در طلاق از طرف زن را اشاره خواهیم داشت.

در چه صورتی زن میتواند درخواست طلاق بدهد؟

وکیل خانواده (در چه صورتی زن میتواند درخواست طلاق بدهد؟)
وکیل خانواده :09129426674
 • عدم پرداخت نفقه از طرف زوج
 • عسر و حرج زن
 • وکالت بلاعزل طلاق از طرف زن
 • غیبت زوج
 • خیانت مرد به همسر
 • امتناع از برقراری رابطه جنسی
 • ضرب و شتم
 • فحاشی مرد
 • اعتیاد مرد به مواد مخدر؛ مشروبات الکلی
 • شروط ۱۲ گانه ضمن عقد ازدواج

شامل:

 1. نپرداختن نفقه زن
 2. سوء رفتار شوهر به صورتی که غیر قابل تحمل باشد
 3. بیماری شوهر در صورتی که غیر قابل درمان باشد و ادامه زندگی را سخت کند
 4. شوهر مجنون باشد یا این که در طول زندگی دیوانه شود
 5. اگر مرد به شغلی مشغول باشد که باعث حتک حیثیت آبرویی خانوادگی زن شود
 6. در صورتی که مردبه ۵ سال حبس یا بیشتر محکوم شود
 7. در صورتی که مرد معتاد به مواد مخدر باشد و زندگی را سخت کند
 8. ترک زندگی مشترک به صورت شش ماه متوالی یا نه ماه متناوب از طرف زوج بدون عذر موجه
 9. در صورتی که مرد محکوم به جرم خلاف شئونات خانوادگی زن شود
 10. عدم باروری مرد به مدت پنج سال
 11. مفقودالاثر شدن زوج که زن می تواند شش ماه بعد به دادگاه مراجعه کنند.)

قانون جدید طلاق از طرف زن + اصلاحیه‌های قبلی قانون طلاق از طرف زن

وکیل خانواده (قانون جدید طلاق از طرف زن + اصلاحیه‌های قبلی قانون طلاق از طرف زن)
وکیل خانواده :09129426674

اولین بار در سال ۱۳۱۳ قانون طلاق از طرف زن به تصویب مجلس شورای ملی رسید.دومین بارسال ۱۳۴۶ بود که در قانون حمایت از خانواده دادگاه می توانست گواهی عدم امکان سازش را صادر کند.اصلاحیه سوم در سال ۱۳۵۳ اتفاق افتاد که هر کدام از زوجین می توانست جداگانه درخواست طلاق کند.در اصلاحیه چهارم و آخرین قانون مصوبه در سال ۸۱ اتفاق افتاد.در صورتی که مرد از پرداخت نفقه خودداری کند ؛زن میتواند به دادگاه مراجعه کند و الزام مردبه طلاق را از دادگاه بخواهد.در حالت بعدی مطابق ماده ۱۱۳۰ زمانی که زن در عسر و حرج باشد و آن را به دادگاه اثبات کند می‌تواند از دادگاه حکم طلاق بخواهد.

چرا مراحل طلاق از طرف زن طولانی است؟

چونکه در اکثر مواقع مرد همکاری نمی‌کند در دادگاه و جلسات حضور پیدا نمی کند.یا اینکه به دلیل عدم آگاهی زن به قوانین خانواده نمیتواند مدرک محکمه پسندی را ارائه کند و چون لزوم درخواست طلاق از طرف زن ارائه مدارم محکمه پسند می باشد؛ بهتر است تا مدارکی مستند و قانع کننده ارائه شود.در بیشتر موارد بهتر است تا زن حتما از حضور یک وکیل خانواده استفاده کند تا از روند طولانی پرونده جلوگیری شود.

مدارک مورد نیاز برای طلاق از طرف زن

وکیل خانواده
وکیل خانواده :09129426674

برای طلاق از طرف زن نیاز به مدارک زیادی نمیباشد.شامل:

 •  سند ازدواج
 • شناسنامه
 • کارت ملی

وکیل دعاوی خانواده برای درخواست طلاق از طرف زن (وکیل طلاق)

وکیل خانواده
تماس با وکیل خانواده :09129426674

خانم ها میتوانند برای گرفتن وکیل از طرف مراجع قانونی اقدام به اخذ بهترین وکیل دادگستری تهران کنند.در نتیجه می توانند بدون نیاز به حضور در مراجع قانونی؛ دفتر طلاق یا در جلسات مشاوره طلاق بگیرند. ضمن اینکه تمام حقوق خود را هم دریافت کنند. اگر شما هم در آستانه طلاق هستید ما میتوانیم با معرفی بهترین وکیل دادگستری تهران اقدام به اخذ حقوق قانونی شما در کوتاه ترین زمان ممکن کنیم .لذا می توانید برای اطلاع از سایر هزینه های وکیل طلاق از لینک زیر اقدام کنید.

 

استعلام آنلاین هزینه وکیل طلاق

هزینه وکیل طلاق از طرف زن

وقتی زن شخصا اقدام به گرفتن طلاق می کند باید هزینه هایی شامل:

 • هزینه دادخواست طلاق
 • هزینه تنظیم و ثبت دادخواست جلسات مشاوره قبل از طلاق
 • هزینه دادرسی و اعتراض به آرای دادگاه بدوی
 • هزینه دادرسی و اعتراض به آرای دادگاه تجدید نظر هزینه دفتر طلاق برای اجرای صیغه طلاق و….
 • هزینه حق الوکاله وکیل که این مورد معمولاً بر اساس شرایط زن در نظر گرفته می شود

مشکلات زنان بعد از طلاق

در واقع مشکلاتی که از سالیان متمادی گریبان‌گیر زنان مطلقه جامعه بوده است و متاسفانه نگاه منفی ؛ بار منفی و سنگینی که بر روی بانوان داشته است راهم چنان حفظ کرده، اما در این بین بانوان قدرتمندی هم حضور دارند که پیوسته توانسته اند از این حجم منفی از نگاه ها شکوفا شوند وبر ترس و عواقب طلاق غلبه کنند و جا نزنند اما می‌توان عمده مشکلات بانوان مطلقه را شامل موارد زیر دانست :

 • زن با طلاق ممکن است زمان خود را از دست بدهد؛ مشمول صرف هزینه‌های بالایی شود.
 • باید متحمل نگاه سنگین بد اطرافیان و جامعه باشد.
 • باید بتواند و تحمل فکر فرزند و آینده آنها را پشت سر بگذارد.
 • باید مشکلات روحی روانی و تاثیرات منفی بر روی بقیه زندگی زن بگذارد احساس بی‌پناهی نباید به او دست بدهد.
 • شرایط زندگی نباید بر روی وضعیت مالی و معیشتی تاثیرگذار باشد.
نکته:

البته تمامی مواردی که ذکر شد تنها و تنها به شرایط هر شخص و وابسته به وضعیت روحیه افراد متفاوت خواهد بود.

وکیل دعاوی خانواده

مراجع مربوط به پرونده های دعاوی خانوادگی

افراد میتوانند قبل از وقوع و یا در زمان بروز دعاوی به طور کاملاً تخصصی به دادگاه خانواده مراجعه کنند.در دادگاه قاضی وظیفه رسیدگی به دعاوی خانوادگی را بر عهده دارد.از جمله مراجع حقوقی می باشد که مشکلات خانوادگی را طبق تشریفات قانون آیین دادرسی مدنی اداره می کند.دادگاه خانواده صرفاً جهت رسیدگی به دعاوی خانوادگی تاسیس شده؛ لذا در همین خصوص برای دعاوی مختلف دارای شعبات زیادی در حوزه قضایی می باشد.در دادگاه خانواده معمولاً ۱۸ مورد از دعاوی مورد بررسی قرار می گیرد که در بخش قبلی نیز به آن اشاره شد.دادگاه خانواده برای رسیدگی به پرونده های خانواده در محل اقامت زن و هم محل اقامت خوانده هر دو به رسیدگی می پردازد.یعنی زنی که در در اصفهان باشد می تواند به طرفیت همسر خود که در تهران مقیم است ؛در دادگاه خانواده اصفهان دادخواست ارائه کند و هم میتواند در دادگاه تهران اقدام به دادخواست نماید.

نکته

طبق بند ۳ از اصل بیست و یکم قانون اساسی و ماده ۱ قانون حمایت خانواده مصوب سال ۱۳۹۱ جهت حفظ بنیاد خانواده ایجاد دادگاه صالح امری ضروری است.لذا قوه قضائیه مسئول تشکیل دادگاه ها مطابق با ضوابط قانونی می باشد.به دلیل اینکه موارد صلاحیت دادگاه خانواده در ماده ۴ قانون خانواده به صراحت ذکر شده است.

به همین دلیل دادگاه خانواده با رعایت ترتیبات مشخص قانونی تشکیل می شود.به همین دلیل دادگاه خصوصی محسوب می شود و صلاحیت آن به دادگاه عمومی ذاتی است.طبق اصول کلی حاکم بر تشکیلات دادگستری محاکم اختصاصی به جز آنچه در قانون با آن اشاره شده است نمی توانند به امور دیگری رسیدگی کنند.

با این شرایط به دلیل اختلاف بین دادگاه خانواده و عمومی مستقر در حوزه قضایی یک استان مرجع حل اختلاف در اجرای ماده ۲۸ قانون آیین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور مدنی دیوان عالی کشور میباشد.بر همین اساس رای شعبه پنجم دیوان عالی کشور با این نظریه منطبق می باشد و با اکثریت آراء صحیح و قانونی مشخص می شود.رای مذکور در اجرای مقررات ماده ۴۷۱ قانون آیین دادرسی کیفری در خصوص موارد مشابه جهت شعب دیوان عالی کشور و دادگاه ها و سایر مراجع دیگر اعم از قضایی و غیر لازم الاتباع است.

وظیفه وکیل خانواده

وکیل دعاوی خانواده وظایف مشخصی را برعهده دارند و تنها تفاوت وظایف وکلا در ماهیت پرونده ها و بررسی جزئیات آن می باشد.لذا یکی از وظایف راجع به خانواده رسیدگی به پرونده ها به صورت دقیق میباشد که برگرفته از تجربیات بالایی آنها خواهد بود.تجربیات وکیل تاثیر مستقیمی در ملاحظات بعدی و اقدامات آتی خواهد شد.چرا که عدم دقت در بررسی پرونده و یا مشکلات قانونی و… می‌تواند برای افراد به طور کلی موکلین دردسرساز باشد.وظیفه وکیل ارائه مشاوره دقیق به موکل است.مشاوره ها می تواند به صورت مشاوره تلفنی ؛مشاوره آنلاین و … انجام شود .در مشاوره ای که بین موکل و وکیل انجام می شود؛ معمولاً وکیل خانواده موظف است تا تمامی حقایق؛ احتمالات و جرایم احتمالی ناشی در پرونده را به زبان ساده جامع و کامل شرح دهد.

همچنین باید موکل را از تمام مزایای حقوقی خود آگاه کند.چون وکیل دعاوی خانواده به عنوان نماینده در جلسات دادگاه حضور دارند؛ باید در غیاب وی در احقاق حقوق موکل به‌خوبی دفاع کند.

وکیل خانواده

چون معمولاً افراد به دلیل کمبود زمان یا شغلی که دارند گاهی اوقات نمی توانند در جلسات دادگاه حضور پیدا کنند یا به یا بعضا از نظر عاطفی شرایط لازم را در این خصوص ندارند.به همین ترتیب با حضور وکیل نیازی به حضور موکل در جلسه دادگاه نخواهد بود و می تواند با ارائه ادله مدارک اسناد معتبر اقدام به ارائه دفاعیات خود و اظهارات مورد نظر در پرونده بپردازد .درست است همه قبول داریم که مسائل خانوادگی سخت و دشوار هستند اما وکیل خانواده موظف است و تعهداتی که دارد + آگاهی +تجربه + آشنایی با قوانین و مقررات دعاوی خانوادگی سرنوشت افراد را تغییر دهند .در واقع مسئولیت زیادی را بر گردن خود خواهند داشت.در کنار تمامی موارد و وظایف وکیل از جمله نکاتی که یک وکیل خوب و حاذق باید داشته باشد؛ صداقت کاری؛ مسئولیت پذیری؛ متعهد بودن ؛تجربه بالا می باشد که می تواند ضمن قوت قلب در موکل منجر به نتایج مثبت در پرونده باشد.

هزینه وکیل خانواده در تهران

در جمع بندی اولیه می توان گفت تعرفه وکیل خانواده در تهران در مراحل بدوی و تجدید نظر بین ۵ تا ۲۰ میلیون تومان می باشد

هزینه وکیل خانواده در تهران معمولاً بر اساس مراحل دادرسی در نظر گرفته می شود .مراحل دادرسی شامل: مرحله بدوی؛ مرحله تجدیدنظر؛مرحله اجرای احکام در برخی پرونده‌ها مرحله فرجام خواهی دیوان عالی کشور وجود دارد. اختیارات وکیل در پرونده زمانی که مشخص شود و اینکه وکیل تا چه مرحله ای از پرونده را انجام می دهد نهایتاً تعیین کننده میزان حق الوکاله وکیل خواهد بود که نحوه پرداخت حق الوکاله نیز در هزینه وکیل خانواده موثر واقع می شود. همچنین از جمله مواردی که در هزینه ها موثر است هزینه های وکیل خانواده شامل هزینه وکیل طلاق به صورت توافقی و هزینه وکیل طلاق از طرف زن هزینه وکیل طلاق از طرف مرد تعداد وکلا در یک پرونده هزینه وکیل برای نوشتن لایحه وکالت تضمینی وکالت مهریه وسایر حقوق دیگر می باشد.
نکته قابل تامل در خصوص تعرفه های قرارداد حق الوکاله وکیل خانواده بدین صورت می باشد که اگر بین وکیل و موکل قراردادی واقع شده باشد تعرفه مطابقه قرارداد باید توسط موکل پرداخت شود. در صورتی هم که هیچ گونه طرفی در قراردادهای بین وکیل و موکل در نظر گرفته نشود معمولا حق الوکاله ها بر اساس تعرفه های قانونی دریافت خواهد شد.

وکیل طلاق توافقی در تهران + مدارک لازم

طلاق توافقی یکی از راه حل های دعاوی خانوادگی می باشد که می تواند زن و شوهر میتوانند در خصوص تمامی حقوقی که نسبت به یکدیگر دارند به توافق برسند تا بدون دردسر به جدایی ختم شود از جمله توافقات در خصوص مهریه جهیزیه حضانت فرزند نفقه اجرت المثل و…. می باشد در طلاق توافقی زن می‌تواند بخشی از مهریه یا کل مهریه خود را ببخشد تا مرد او را طلاق دهد یا اینکه در خصوص نحوه حضانت فرزندان نحوه پرداخت مهریه به صورت اقساطی یا یکجا باید تکالیفشان مشخص شود در زمانی که طلاق توافقی بین زوج صورت می‌گیرد معمولاً سازش و توافقی که بین زوج و زوجه حاصل می‌شود باید در دفتر اسناد رسمی وکالت در طلاق تنظیم شود با تنظیم سند عادی در بین زوجین باید به تایید در جلسات رسیدگی برسد و توافق آنها در یک صورتجلسه در دادگاه قید شود .بهتر است این روند توسط وکیل دعاوی خانواده پیگیری شود تا هریک از طرفین بتوانند به حقوق خود و خواسته هایشان برسند روند کار طلاق توافقی چیزی حدود ۱۰ روز کاری تا ۳۰ روز کاری میتواند زمانبر باشد که و اساس تجارب در شعبات مختلف مراجع قانونی ان زمان کمی طولانی تر و یا کوتاه تر هم خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای طلاق توافقی

شناسنامه زوجین کارت ملی زوجین عقدنامه یا رو نوشته آن ثبت نام در سامانه ثنا
نکته در صورت عدم دسترسی به عقدنامه می توانید با مراجعه به دفترخانه که ازدواج کرده اید اقدام به اخذ رونوشت نمایید.

وکیل طلاق توافقی در تهران

2 دیدگاه

 • من دختری هستم 15 ساله مادرم و پدرم طلاق گرفتن
  و من در هفته مادرم و به دلخواه خودم نمی‌بینم دوست ندارم ببینمش و پیشه بابام میمونم
  الان اگه بابام بخواد برام پاسپورت بگیره اجازه مادرم نیازه
  دادگاه برامون برگه حضانت نداد چون گفت 9 سال به بالایی خودت باید انتخاب کنی
  الان تو فرودگاه به برگه نیازه
  منظورم برگه ی دادگاهه
  من تو دادگاه بیان کردم ولی بهم کاغذ ندادن گفتن نیاز نیست منظورم الان بریم فرودگاه برامون مشکل پیش میاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *