حمل مشروب

کاربر سایت(ناشناس )

باسلام

بنده رو به همراه نیم لیتر آبجو در ماشین دستگیر کردن و راننده نبودم و گردن گرفتم مشروب رو و تستم هم مثبت شد شب را بازداشتگاه خوابیدم و صبح دادسرا با فیش حقوقی آزاد شدم در تاریخ 1 تیر الان پیام اومد که تا 5 روز دیگه به دادسرا مراجعه کنم برای دفاع آخر در شهر گرگان که دستگیر شدم ولی اهواز هستم الان بنظرتون حضورم در تصمیم قاضی تفاوتی ایجاد می‌کنه یا نه و اینکه چه حکمی میتونه بده و چیکار کنم در این شرایط؟

دکتر محمد جواد گوهریانوکیل پایه یک دادگستری

پاسخ سوال :

باسلام
1)مجازات حمل و نگهداری از مشروبات الکلی، شش ماه تا یک سال حبس تعزیری، تا 74 ضربه شلاق و جریمه نقدی، معادل پنج برابر ارزش عرفی کالا یا همان مشروباتی است که یافت شده اند.
2)قانون‌گذار در تبصره 1 ماده 703 قانون مجازات، برای حمل مشروبات الکلی به‌ وسیله ماشین گفته است: در صورتی که میزان مشروبات الکلی بیش از 20 لیتر باشد، 2 حالت پیش خواهد آمد:الف. در صوتی که مالک ماشین اطلاع داشته باشد که با وسیله نقلیه او اقدام به حمل مشروبات الکلی می‌کنند، ماشین او به نفع دولت ضبط خواهد شد.
ب. اگر مالک از موضوع بی اطلاع باشد، به پرداخت جریمه نقدی معادل قیمت وسیله نقلیه محکوم خواهد شد.

نکته: مجازات فرد، جدا از مجازات ماشین می باشد.

در نتیجه با توجه به امکان تخفیف و تبدیل در مجازات های تعزیری بنا بر نظر قاضی برای بهبود نتیجه ی حکم با وکیل متخصص در حیطه ی کیفری مشاوره بفرمایید و در صورت لزوم مراحل قانونی پرونده را به وی بسپارید.

آیا این سوال پاسخ شما هم بود ؟

شما کاربر عزیز سایت حق وران، می توانید در صورتی که پاسخ خود را نگرفته اید ، از خدمات مشاوره تلفنی ما استفاده کنید و در اسرع وقت و بدون نیاز به مراجعه حضوری از وکلای پایه یک دادگستری مشاوره تخصصی دریافت نمائید.

خدمات رایگان مشاوره برای همه

آیا میدانید گروه وکلای حق وران خدمات مشاوره رایگان ارائه نموده است ؟

گروه وکلای حق وران به منظور ارائه خدمات عمومی گسترده برای همه ی مردم با توان های مالی مختلف و به منظور ارائه راهنمایی موثر ، اقدام به ارائه مشاوره رایگان حقوقی نموده است.

برای بهره مندی از خدمات مشاوره رایگان کافی است که در فرم زیر سوال خود را بپرسید  و سپس در قسمت مشاوره افلاین پاسخ سوالات خود و دیگران را ببینید.

گروه وکلای حق وران با بهره گیری از وکلای خوب تهران پاسخگوی سوالات حقوقی شما ، در حوزه های تخصصی زیر می باشد :

از جمله اساتید متخصص مباحث مختلف شامل:

وکیل قاچاق کالا و ارز، وکیل شرب خمر، وکیل رابطه نامشروع، وکیل ارث ، وکیل جرایم اینترنتی، وکیل پیش فروش آپارتمان، وکیل مالیات، وکیل ملکی وکیل خانواده ؛ وکیل شهرداری ، وکیل تجاوز جنسی ، وکیل سقط جنین ، وکیل جرایم پزشکی ، وکیل سرقفلی

وکلای حق وران راهنمای شما در رسیدن به نتیجه مطلوب می باشند. شماره تماس در ۲۴ ساعت شبانه روز : 09129426674

ما را در اینستاگرام دنبال نمایید: haghvaran

منیره شفیعیمشاهده نوشته ها

Avatar for منیره شفیعی

من منیره شفیعی با بیش از 4 سال سابقه، نویسنده گروه وکلای حق وران هستم . این مقاله توسط گروه وکلای حق وران، تشکیل شده از وکلای حرفه ای و پایه یک دادگستری با سالها تجربه ، تحریر و نظارت شده است و به منظور پاسخگویی به نیازهای شما گردآوری شده است. در صورتی که شما سوالات مشابه دارید ، پائین همین پست بپرسید تا مطلب مورد نظر شما گردآوری شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *