وکیل برای سقط جنین

وکیل برای سقط جنین : 09129426674

وکیل برای سقط جنین ب در تهران و شهرستان ها

 • آقای دکتر سبحان فتح الهی 
 • خانم دکتر زینب جنیدی مقدم
 • آقای دکتر محمد جواد گوهریان
 • آقای دکتر قادر شنیور
 • آقای دکتر سیدهادی دهقان

هستند که دارای سالها تجربه و پرونده های موفق می باشند.

به واسطه آشنایی به قوانین رویه‌های قضایی در خصوص ضرب و جرح زن باردار موجب سقط جنین؛ قصاص؛ دیه ؛مجازات سقط جنین به صورت عمدی ؛غیر عمدی ؛تخفیف مجازات؛ تعلیق مجازات؛ تعویق مجازات ‌می تواند با بهترین کیفیت از حقوق موکل خود دفاع کرده و نتیجه مورد نظر موکل خود را جلب کند.

در اینجا ما با معرفی بهترین وکیل برای سقط جنین در تهران و شهرستان هابه شما کمک می‌کنیم تا از حق و حقوق قانونی خود و فرزند دلبندتان دفاع کنید.

می توانید به صورت حضوری ، تلفنی و آنلاین از خدمات مشاوره حقوقی حق وران بهره بگیرید.

دکتر سبحان فتح الهی

وکیل پایه یک دادگستری

پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری

  ۱۵ سال سابقه کار تخصصی حقوقی

گواهینامه تخصصی از  دانشگاه ناگویا ژاپن

دکتر گوهریان

دکترای تخصصی حقوق خصوصی

  بیش از ۸ مقاله در حوزه حقوق خصوصی

کتاب در حوزه آرای وحدت رویه قضایی

وکالت و مشاوره در بیش از 500 پرونده

دکتر قادر شنیور

وکیل پایه یک دادگستری

 دکتری فقه و حقوق خصوصی از دانشگاه خوارزمی تهران 

 پروانۀ وکالت از کانون وکلای دادگستری

 دارای  بیش از 12 سال سابقۀ کار وکالت

تماس با بهترین وکیل برای سقط جنین

دفاع از

تمامی حقوق قانونی

پرداخت

بصورت توافقی

مشاوره رایگان

با کارشناسان حقوقی

وکالت پرونده

تا صدور رای قطعی

همراهی وکیل

همراه شما در تمام جلسات

نحوه ارتباط

آنلاین و حضوری

نحوه پیگیری

پشتیبان اختصاصی

انواع وکلا

خانم  و آقا

وکیل برای سقط جنین

به دلیل اهمیت فاحش موضوع بهتر است تا در این زمینه حتماً از بهترین وکیل برای سقط جنین در تهران کمک بگیرید. از آنجایی که این جرم جزو جرایم پزشکی محسوب می‌شود؛برای پیگیری پرونده‌های پزشکی نیز علاوه بر وکیل برای سقط جنین می‌توانید از وکیل جرایم پزشکی کمک بگیرید.
چرا که با اشرافیت موضوع و اهمیت آن مجازات‌های قانونی که برای آن در نظر گرفته شده است باید تمامی حق و حقوق خود را بگیرید تا علاوه بر ارتکاب خاطر در جامعه خواهد شد و می‌تواند آسیب‌های روحی را برای سایر افراد جامعه که از آن مطلع می‌شوند داشته باشد

تماس با وکیل متخصص09129426674

قانون مجازات سقط جنین

ماده ۶۲۲ قانون مجازات اسلامی

بر اساس ماده ۶۲۲ قانون مجازات اسلامی هرگونه ضرب و جرح آزار و اذیت زن حامله که منجر به سقط جنین او شود؛ مشمول پرداخت دیه یا قصاص مطابق با حسب مورد به حبس از ۶ ماه تا ۱۸ ماه محکوم خواهد شد. پیش از این مجازاتی که برای سقط جنین تعیین شده بود بین ۱ تا ۳ سال حبس بوده است که؛ در قانون جدید با کاهش حبس تعزیری روبرو هستیم.

ماده ۶۲۳ قانون مجازات اسلامی

مطابق ماده ۶۲۳ قانون مجازات اسلامی چنانچه شخصی از طریق دادن ادویه یا هرگونه وسیله‌ای باعث سقط جنین زن شود؛ محکوم به حبس از ۶ ماه تا یک سال خواهد شد. همچنین اگر زن حامله آگاهانه و از عمد اقدام به استفاده و مصرف ادویه یا وسایل خاص جهت سقط جنین کند؛ مشمول حبس از سه ماه تا ۶ ماه خواهد بود.

مگر اینکه اثبات کند که جهت حفظ حیات خود و بقای زندگی خود اقدام به سقط کرده است. در هر کدام از این روش‌ها دیه مربوط به آن تعیین می‌شود.مجازات جرم سقط جنین در ماده ۶۲۳ قانون مجازات اسلامی سبک‌تر از ماده ۶۲۲ قانون مجازات اسلامی می‌باشد.

ماده ۶۲۴ قانون مجازات اسلامی

مطابق ماده ۶۲۴ قانون مجازات اسلامی در صورتی که طبیب یا ماما؛ دارو فروش و کلیه افرادی که تحت عنوان ماما جراح طبابت می‌کنند و وسایل سقط جنین را فراهم کنند یا هرگونه مباشرتی برای سقط جنین داشته باشند؛محکوم به مجازات بیشتری هستند.

ماده ۳۰۶ قانون مجازات اسلامی

مطابق ماده ۳۰۶ قانون مجازات اسلامی سقط جنین در صورتی که سقط جنین از روی عمد باشد و پس از حلول روح باشد ؛منجر به قصاص نخواهد بود و فقط باید دیه و مجازات تعزیری مقرر در کتاب پنجم تعزیرات پرداخت شود.

نکته:

در زمان سقط جنین عمدی اگر صدمه بدنی به مادر وارد شود از موارد قصاص محسوب می‌شود.

وکیل برای سقط جنین
تماس با وکیل متخصص09129426674

سقط جنین از طرف مادر چه حکمی دارد؟

بهترین وکیل برای سقط جنین زمانی که در معرض انواع پرونده‌هایی قرار بگیرد که سقط جنین از طرف مادر صورت گرفته باشد بر این موضوع اشراف دارد که این عمل از نظر فقهی و قانونی بین انسان موجود در عالم واقع با جنین در شکم وجود ندارد و در صورت ارتکاب هرگونه جنایتی بر جنین مشمول مجازات سقط جنین خواهد بود و بر اساس ماده ۷۱۸ قانون مجازات اسلامی اگر سقط جنین از طرف مادر به صورت عمد ؛شبه عمد یا خطای محض هم اتفاق افتاده باشد مادر محکوم به پرداخت دیه خواهد بود.

مجازات سقط جنین از طرف پزشک چیست؟

معمولاً مجازاتی که برای پزشکان جامعه از طرف قانونگذار تعیین می‌شود بیشترین  مجازات را دارد؛ چون همیشه افراد جامعه اعتقاد دارند که پزشکان متعهد به حفظ جان انسان‌ها هستند. اما وقتی سقط جنین از طرف پزشک اتفاق بیفتد این قضیه بغرنج در صورتی که پزشکی منجر به چنین خطایی شده باشد می‌تواند از بهترین وکیل برای سقط جنین اقدام به اخذ مشاوره کند تا بتواند یک لایحه دفاعیه مطمئن تنظیم کند.

چرا که مطابق با ماده ۶۲۴ قانون مجازات اسلامی هرگونه پزشک ماما دارو فروش که اقدام به سقط جنین کند یا مباشرت داشته باشد؛ محکوم به حبس از ۲ تا ۵ سال خواهد بود + پرداخت دیه مطابق با آخرین مقررات مربوطه را مشمول خواهد شد.

سقط جنین از طرف مادر چه حکمی دارد؟

نحوه شکایت از جرم سقط جنین

از اونجایی که جرم سقط جنین جزو جرایم بسیار حساس با روش‌های بسیار متعدد و چالش برانگیز است و شما با عدم تنظیم شکواییه مناسب نمی‌توانید از حق و حقوق خود دفاع کنید؛ بهتر است تا پیش از هر کاری در ابتدای امر از یک کارشناس و مشاور حقوقی وکیل برای سقط جنین مشاوره بگیرید.

در خصوص پرونده خود اطلاعات لازم را کسب کنید تا بتوانید بدون نیاز به وکیل اقدام به طرح شکایت کنید. در صورتی که شما به کمک وکیل جرایم پزشکی یا وکیل برای سقط جنین می‌توانید خیلی بهتر به نتیجه برسید اما اینکه چگونه بتوانید برای سقط جنین شکایت کنید بهتر است تا از طریق مراجع قانونی اقدامات خود را پیگیری کنید.

 • برای این منظور شما در ابتدا نیاز به داشتن ثبت نام در سامانه ثنا دارید. پس از اینکه در سامانه ثنا ثبت نام کردید؛ می‌توانید به دفاتر خدمات قضایی مراجعه کنید.
 • سپس در گام بعدی اقدام به طرح دادخواست نمایید.
 • در گام بعدی دادخواست خود را ثبت کنید.
 • پس از ثبت نوبت به رسیدگی پرونده از طریق مراجع قضایی خواهد بود.
 • در مراجع قضایی با پیگیری پرونده میزان دیه ؛مجازات ؛تخفیف و حکم مورد نظر صادر می‌شود.
مجازات سقط جنین از طرف پزشک چیست؟

وکیل برای سقط جنین قانونی

گرفتن مجوز سقط قانونی جنین نیازمند طی کردن مراحل خاص و شرایط خاص و مدارک خاص ‌است. چرا که سقط جنین باید برای اینکه مشمول دیه مجازات محکومیت‌های قانونی نباشد نیازمند طی کردن یک روال قانونی است.

لذا شخصی که تمایل به سقط جنین به صورت قانونی دارد باید علاوه بر پزشک متخصص متعهد باید تحت نظر کمیسیون سقط قانونی اقدام خود را انجام دهد و علاوه بر پزشک متخصص یک متخصص پزشک قانونی قاضی ویژه وکیل برای سقط جنین در ارتباط باشد تا بتواند مجوز سقط را دریافت کند.

در اینجا وکیل برای سقط جنین قانونی به شما کمک می‌کند تا مدارک مورد نیاز اعم از:

 • مدارک هویتی مادر
 • مدارک اثبات کننده ناهنجاری‌های جنین
 • مدارک مثبت بیماری مادر
 • سونوگرافی اوایل بارداری
 • نوبت‌گیری‌های سازمان پزشکی قانونی و مراحل مختلف اداری و دادگاهی را در مدت زمان کمتری انجام دهد چون در خصوص مسئله سقط قانون جنین مسئله زمان بسیار اهمیت دارد.
مشاوره حقوقی تلفنی

مشاوره آنلاین و سریع

برای ارتباط فوری با کارشناسان ما از بخش زیر مراجعه  داشته باشید.