وکیل برای جعل

وکیل برای جعل 09129426674وکیل برای جعل سند با توجه به مهارت‌هایی که در تشخیص اسناد مجعول یا نحوه مجعول کردن سند دارد در مراجع قضایی جهت دفاع از اتهام جعل سند یا اثبات سندجعول اقدامات قضایی مناسب برای شما را از مراجع قضایی پیگیری می کند.

دکتر محمد جواد گوهریان

دکتر زینب جنیدی مقدم

دکتر سبحان فتح الهی

دکتر سیدهادی دهقان

دکتر قادر شنیور

از وکلای متخصص مجموعه حق وران هستند .

از آنجایی که وکلای جعل سند در حوزه‌های مختلف جعل می‌توانند ورود کنند باید تخصص‌های کافی را در هر حوزه داشته باشند.

چرا که ارکان وقوع جرم جعل به سه دسته مادی معنوی و قانونی تقسیم بندی شده است که شما برای ارتباط با بهترین وکیل خوب تهران در حوزه جعل می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی که در ادامه به آن اشاره کرده‌ایم اقدام لازم را انجام دهید

وکیل برای جعل معمولاً با آگاهی به تخلفات صورت گرفته در حوزه جعل اسناد؛ جعل امضا؛ جعل مدرک تحصیلی؛ جعل سند عادی اشراف دارد و می‌تواند به شما در پیشگیری یا پیگیری از ضرر و زیان وارد شده کمک کند. معمولا برخی افراد به دنبال کسب سود و منافع شخصی خود با تخلف از قوانین و مقررات به دنبال سند و مدرک تقلبی هستند که این کار باعث خدشه به اعتماد عمومی خواهد شد.

دکتر گوهریان

دکترای تخصصی حقوق خصوصی

  بیش از ۸ مقاله در حوزه حقوق خصوصی

کتاب در حوزه آرای وحدت رویه قضایی

وکالت و مشاوره در بیش از 500 پرونده

دکتر فتح الهی

وکیل پایه یک دادگستری

پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری

  ۱۵ سال سابقه کار تخصصی حقوقی

گواهینامه تخصصی از  دانشگاه ناگویا ژاپن

دکتر شنیور

وکیل پایه یک دادگستری

 دکتری فقه و حقوق خصوصی از دانشگاه خوارزمی تهران 

 پروانۀ وکالت از کانون وکلای دادگستری

 دارای  بیش از 12 سال سابقۀ کار وکالت

دفاع از

تمامی حقوق قانونی

پرداخت

بصورت توافقی

مشاوره رایگان

با کارشناسان حقوقی

وکالت پرونده

تا صدور رای قطعی

همراهی وکیل

همراه شما در تمام جلسات

نحوه ارتباط

آنلاین و حضوری

نحوه پیگیری

پشتیبان اختصاصی

انواع وکلا

خانم  و آقا

 • بهترین وکیل برای جعل در تهران سال ۱۴۰۲

وکیل جعل سند چه مهارت‌هایی باید داشته باشد؟

وکیل برای جعل سند باید نسبت به اثبات سند مجعول؛ نحوه مجعول کردن سند؛ تشخیص اسناد مجعول؛ دفاع از اتهام جعل سند در زمان مقرر اقدام به پیگیری‌های دقیق کند .یکی دیگر از مهارت‌های وکیل جعل سند تنظیم صحیح و اصولی شکایت از حقوق موکل زمان دفاع می‌باشد.

جرم جعل :

جعل شامل ساخت، تغییر، استفاده یا در اختیار داشتن یک نوشته نادرست به منظور ارتکاب کلاهبرداری است. این جرم می تواند به اشکال مختلفی رخ دهد، از امضای نام شخص دیگری در چک گرفته تا جعل کارنامه تحصیلی خود. حتی وقتی موضوع جعل ، ارز باشدنیز به آن جعل نیز می گویند. جعل یک جرم جدی است که در قانون ایران جاعل مجازات می شود.

جامعه ما به شدت بر توانایی تولید و مبادله اسناد مشروع و قابل اعتماد متکی است. اسناد جعلی می تواند عواقب منفی جدی و گسترده ای برای مشاغل، افراد و نهادهای سیاسی داشته باشد که دلیل اصلی اعمال مجازات های جدی برای این تخلف است.

رایج ترین شکل جعل، امضای نام شخص دیگری در چک است. تغییر یا اصلاح سند موجود نیز مجازات جعل دارد. این  تغییر شامل نام گیرنده ، پرداخت در چک یا تغییر مبلغ است.

 

مفهوم جرم جعل :

جعل عبارت است از ایجاد یا تغییر چیزی به قصد اصیل بودن آن، معمولاً برای نفع مالی یا به دست آوردن چیز ارزشمند دیگری. اغلب شامل ایجاد ابزارهای مالی نادرست، مانند چک، یا اسناد رسمی است. همچنین می‌تواند شامل امضای نام شخص دیگری در سندی بدون رضایت او یا جعل کردن دست خط آن شخص باشد. جعل پول یا سایر ارزها به طور کلی یک جرم جداگانه در نظر گرفته می شود که به عنوان جعل شناخته می شود، اگرچه کلمه “جعل” ممکن است در مورد جعل کالاهای مصرفی و سایر موارد به کار رود. جعل اغلب در ارتباط با یک یا چند جرم کلاهبرداری رخ می دهد.

 

عناصر جرم جعل:

برای محکوم کردن کسی به جرم جعل، قاضی باید تمام عناصر جرم را بدون تردید معقول اثبات کند. یک شخص می تواند با موارد زیر مرتکب جعل شود:از عناصر مشترک این دو جرم می توان به ابزار جعلی و قصد کلاهبرداری نیز اشاره کرد.

 1. ساخت، تغییر یا استفاده از ابزار جعلی به قصد کلاهبرداری
 2. داشتن ابزار جعل به قصد کلاهبرداری آگاهانه

انواع ارکان وقوع جرم جعل سند

 • عنصر مادی
 • عنصر معنوی
 • عنصر قانونی
شماره تماس بهترین وکیل جعل سند در تهران : 09129426674
 • عنصر مادی جعل سند

عنصر مادی جعل سند منوط به زمانیست که جرم به صورت فیزیکی و مادی اتفاق افتاده است. مثلاً ایجاد نوشته؛ ایجاد مهر؛ امضا کردن؛ ایجاد خراشیدگی؛ از بین بردن قلم خوردگی؛ تغییر تاریخ در اسناد که معمولاً در این گونه موارد چیزی به سند اضافه نمی‌شود و تنها با تغییر در سند اعتبار آن را تغییر می‌دهند.

 • عنصر معنوی جعل سند

آثار معنوی جعل سند زمانی اتفاق می‌افتد که شخص نیت و قصد مجرمانه دارد. البته صرف نیت قصد انجام جرم دلیل بر وقوع جرم نیست.

 • عنصر قانونی جعل سند

عنصر قانونی جعل سند هم مربوط به زمانی است که عمل انجام شده از نظر قانونی جرم محسوب شود.

شماره تماس انواع وکیل برای جعل در تهران : 09129426674

برخی از انواع جعل

 •  جعل امضا
 • جعل مدارک تحصیلی
 • جعل اسناد تجاری
 • جعل اسناد شخصی
 • جعل اسناد دولتی
 • جعل اسناد بانکی
 • جعل اسناد قضایی
 • جعل سند ازدواج
 • جعل اسکناس
 • جعل مهر
 • جعل احکام
 •  جعل دست خط
 • جعل تمر یا برند شرکت و موسسات مختلف دولتی و غیردولتی
 • جعل عکس
 • جعل اسناد پزشکی
 • صدور گواهی خلاف واقع پزشکی
 • هرگونه تراشیدن سند
 • هرگونه قلم بردن در سند
 • محو کردن یا سیاه کردن و دست بردن در سند
 • الحاق سند جعلی
 • دستکاری تاریخ سند
 • الصاق سند

و به طور کلی جعل هر نوع سندی که مشمول جرم باشد و جعل آن باعث شود تا مشکلات قانونی جدی اتفاق بیفتد.

وکیل بری جعل امضا

وکیل برای جعل امضا

جعل امضا به معنای تقلید از امضای شخص دیگر بدون اجازه وی است. برای تشخیص امضای جعلی، می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده کرد. به عنوان مثال، با مقایسه امضای مشکوک با امضای اصلی شخص، می‌توان به تشخیص امضای جعلی رسید. همچنین، با بررسی ویژگی‌های فیزیکی و تکنیکی امضای مشکوک، می‌توان به تشخیص امضای جعلی دست یافت.

وکیل برای جعل امضا می‌تواند در مواردی که شخصی ادعا می‌کند که امضای او جعل شده است، به او کمک کند.

وکیل می‌تواند با بررسی مدارک و اسناد مرتبط با پرونده، به تشخیص امضای جعلی بپردازد و در صورت تایید جعل بودن امضا، به دفاع از حقوق موکل خود بپردازد.

همچنین، وکیل می‌تواند با استفاده از قوانین و مقررات مربوطه، به اثبات جعل بودن امضا و دریافت تعویض اسناد مرتبط با آن کمک کند.

در کل، وکیل جعل امضا یکی از وکلایی است که با مشکلات مرتبط با جعل امضا و اسناد مرتبط با آن، مشغول به کار می‌شود و با استفاده از دانش و تجربه خود، به دفاع از حقوق موکل خود می‌پردازد.

وکیل برای جعل مدرک تحصیلی

وجود ضرر در جرم جعل:

از منظر قانون، زمانی جعل به‌عنوان جرم محقق می‌شود که منجر به ورود ضرر به شخص یا اشخاص دیگری شود و بدون ایجاد ضرر، اصولا این جرم تحقق پیدا نمی کند و مجازات جعل نیز برای آن در نظر گرفته نمی‌شود.

 

تحقق  جرم جعل چگونه قابل اثبات است؟

در صورت انتساب اتهام جعل به فرد، لازم است تا با استناد به یکی از ادله زیر، این جرم برای فرد اثبات شود:

 1. وجود سند یا اسناد مجعول و تطبیق آن‌ها با اسناد اصلی با در نظر گرفتن تمامی شرایط ذکرشده در قانون
 2. نظر کارشناس رسمی دادگستری در زمینه تشخیص اسناد جعلی
 3. اقرار صریح و واضح فرد در حضور مقام قضایی
 4. علم قاضی بر اساس ادله موجود

انواع دیگر جرم جعل را بهتر بشناسیم :

جعل اسناد رسمی

هرگونه تغییر یا تغییر در یک سند رسمی، مانند شناسنامه صادر شده توسط دولت یا مجوزهای محلی صادر شده، با قصد کلاهبرداری، می تواند جعل تلقی شود. به طور معمول، هدف از ایجاد جعل این است که سعی کنید آن را به عنوان واقعی به منظور به دست آوردن خدمات، پول یا چیز با ارزش دیگری به دست آورید. همچنین می‌تواند به منظور محروم کردن شخص دیگری از چیزی با ارزش باشد، مثلاً اگر شخصی سند انتقال دارایی واقعی را با حذف نام گیرنده یا تغییر شرایط انتقال تغییر دهد. جعل اغلب جزء کلیدی سرقت هویت است.

قوانین جعل دولتی تغییرات غیرمجاز را با قصد کلاهبرداری، در وصیت نامه، قانون نامه یا سایر اسنادی که هر چیزی با ارزش را به شخص دیگری منتقل می کند ممنوع می کند. در قوانین ایران ، جرم جعل شامل جعل دست خط، مهر یا امضای شخص دیگری، ایجاد تغییرات متقلبانه در طیف وسیعی از اسناد، و جعل سوابق یا احکام دادگاه است.

 

کالا های تقلبی

کالاهای مصرفی که دارای برچسب تقلبی هستند، مانند لباس های بی کیفیت با برچسب طراح جعلی، معمولاً به عنوان کالاهای تقلبی شناخته می شوند. گاهی اوقات، این کالاها با افشای کامل عدم اصالت به مصرف کنندگانی که قصد فریب دیگران را در مورد منبع کالا دارند، فروخته می شود. قصد مصرف کنندگان در آن نمونه لزوماً مجرمانه تلقی نمی شود، اما قصد کسانی که کالاهای تقلبی را می فروشند طبق قوانین فدرال مجرمانه تلقی می شود. در واقع، قانون فدرال منع قاچاق کالاها یا خدمات تقلبی، هیچ تفاوتی در مورد اینکه آیا خریداران از جعل مطلع هستند و قیمت کامل را پرداخت نمی کنند، یا آگاه نیستند و معتقدند که برای کالاهای اصلی پرداخت می کنند، تفاوتی قائل نمی شود.

 

جعل آثارهنری

ایجاد و فروش آثار هنری جعلی شاید گرانترین نوع جعل تجاری از نظر ضرر و زیان برای خریداران باشد. مجموعه‌داران کارشناسانی را به کار می‌گیرند که می‌توانند تشخیص دهند که آیا یک اثر هنری، مانند تابلویی که ادعا می‌شود اثری اصلی از نقاش معروفی مانند پابلو پیکاسو یا ونسان ون گوگ است، اصیل است یا تقلبی. تلاش برای فروش آثار هنری تقلبی به عنوان قطعات اصلی ، نیزشامل جرم جعل می شود.

گروه وکلای حق وران
گروه وکلای حق وران

جعل مدرک تحصیلی

جعل مدرک تحصیلی یکی از انواع جرم جعل است که اخیرا بسیار شایع شده است. بر اساس ماده ۵۲۷ قانون مجازات اسلامی جعل مدارک تحصیلی دانشگاهی، آموزش عالی و … چه داخلی و چه خارجی جرم محسوب میشود.علاوه بر جعل اینگونه مدارک هر شخصی که با علم به جعلی بودن مدرک اقدام به استفاده از آن نماید مرتکب عمل مجرمانه شده و مجرم محسوب میشود.مجازات این جرم حبس تعزیری به مدت یک تا سه سال است که با توجه به شرایط قاضی میتواند مجازات مجرم را تعیین نماید.اگر یکی از کارکنان دولتی مجرم این جرم باشد به اشد مجازات که سه سال حبس است محکوم خواهد شد.

گواهینامه های رانندگی، چک ها، کارت های اعتباری و سایر انواع هویت ممکن است از قربانیان جرایم دیگر گرفته شود و در جرایم جعل استفاده شود.

وکیل جعل مدرک تحصیلی

برای تشخیص مدارک تحصیلی جعلی، می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده کرد.

به عنوان مثال، با بررسی ویژگی‌های فیزیکی مدرک، مانند :

 • نوع کاغذ
 • جوهر
 • تراکم و رنگ‌ها

می‌توان به تشخیص مدرک تحصیلی جعلی رسید. همچنین، با بررسی اصالت مدرک توسط مراجع مختلف، مانند دانشگاه یا سازمان‌های مربوطه، می‌توان به تشخیص مدرک تحصیلی جعلی دست یافت.

وکیل برای جعل مدرک تحصیلی می‌تواند در مواردی که شخصی ادعا می‌کند که مدرک تحصیلی او جعل شده است، به او کمک کند. وکیل می‌تواند با بررسی مدارک و اسناد مرتبط با پرونده، به تشخیص مدرک تحصیلی جعلی بپردازد و در صورت تایید جعل بودن مدرک، به دفاع از حقوق موکل خود بپردازد. همچنین، وکیل می‌تواند با استفاده از قوانین و مقررات مربوطه، به اثبات جعل بودن مدرک تحصیلی و دریافت تعویض مدارک مرتبط با آن کمک کند.

بهترین وکیل جعل تهران در نقشه

وکیل جعل اسناد تجاری

اسناد تجاری جعلی به معنای تقلید از یک سند تجاری بدون اجازه صاحب آن است. برای تشخیص اسناد تجاری جعلی، می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده کرد. به عنوان مثال، با بررسی ویژگی‌های فیزیکی سند، مانند نوع کاغذ، جوهر، تراکم و رنگ‌ها، می‌توان به تشخیص سند تجاری جعلی رسید. همچنین، با بررسی اصالت سند توسط مراجع مختلف، مانند دفاتر اسناد رسمی، می‌توان به تشخیص سند تجاری جعلی دست یافت.

وکیل برای جعل سند تجاری می‌تواند در مواردی که شخصی ادعا می‌کند که سند تجاری او جعل شده است، به او کمک کند. وکیل می‌تواند با بررسی سند و اسناد مرتبط با پرونده، به تشخیص سند تجاری جعلی بپردازد و در صورت تایید جعل بودن سند، به دفاع از حقوق موکل خود بپردازد. همچنین، وکیل می‌تواند با استفاده از قوانین و مقررات مربوطه، به اثبات جعل بودن سند تجاری و دریافت تعویض سند مرتبط با آن کمک کند.

جعل سند شخصی

وکیل جعل سند شخصی

کلاهبرداری از طریق جعل سند شخصی یکی از جرایم جدی است که ممکن است باعث آسیب جدی به افراد و شرکت‌ها شود. در این نوع از کلاهبرداری، فرد یا افرادی با تقلید از سند شخصی دیگران، سعی می‌کنند به منافع مالی یا دیگر مزایایی دست یابند.

وکیل جعل سند می‌تواند در این روند به شما کمک کند. اولین کاری که وکیل می‌تواند انجام دهد، بررسی سند جعلی و تشخیص اصالت آن است. وکیل با استفاده از دانش و تجربه خود، می‌تواند با بررسی ویژگی‌های فیزیکی سند، مانند نوع کاغذ، جوهر، تراکم و رنگ‌ها، به تشخیص سند جعلی بپردازد.

در صورت تایید جعل بودن سند، وکیل می‌تواند با استفاده از قوانین و مقررات مربوطه، به اثبات جعل بودن سند شخصی و دریافت تعویض سند مرتبط با آن کمک کند. همچنین، وکیل می‌تواند به شما در اقدامات قانونی برای پیگیری این موضوع کمک کند و در صورت نیاز، به دفاع از حقوق شما در دادگاه بپردازد.