قوانین پیش فروش آپارتمان

قوانین پیش فروش آپارتمان{حق وران}


قوانین پیش فروش آپارتمان (Apartment presale rules) با توجه به روند صعودی قیمت مسکن وسخت شدن خرید آپارتمان بسیار اهمیت پیدا کرده است.

عدم آگاهی افراد می تواند سختی ها و مشکلات موجود را چند برابر کند .

لذا حضور وکیل پیش فروش آپارتمان یا وکیل ملکی می تواند بسیار موثر واقع شود.

برای خریداران و حتی دشوار شدن ساخت آپارتمان برای سازندگان آن ،دولت اقدام به تبیین قوانینی پیرامون پیش فروش آپارتمان کرده است.

تا بدین صورت هم خریدار بتواند طی چند مرحله پرداخت ،مالک آپارتمان شود. هم سازنده بتواند هزینه ساخت آپارتمان را طی چند مرحله تهیه کند .

اما با توجه به موارد متعدد کلاهبرداری در این زمینه ،هم چون فروش اپارتمان به چند نفر ،تحویل ندادن و عدم تکمیل ساخت آپارتمان و … باید بسیار با دقت و هوشیار عمل کنیم.

برای اینکه حجم بالای تخلفات و عدم تعهدات افراد سودجو را بتوانید با خیال راحت پشت سر بگذارید می توانید از طریق مشاوره حقوقی یا اخذ وکیل ملکی یا وکیل پیش فروش آپارتمان اقدام قانونی نمایید و از صفر تا صد را با کمترین هزینه و با اطمینان طی کنید.

قوانین پیش فروش آپارتمان

وکلای خوب تهران در مجموعه حق وران توصیه می کنند به منظور جلوگیری از مشکلات جدی در آینده ،هنگام پیش خرید آپارتمان ،تنظیم یک قرار داد دقیق و معتبر ،یک اقدام درست و آگاهانه است .

همچنین باید توافقات به صورت کتبی و در دفتر اسناد رسمی ثبت شود؛ تا در صورت بروز مشکل ،قابل استناد و معتبر باشد .

قوانین مهم و قابل توجه در پیش فروش آپارتمان 

• پیش فروش ،لزوما باید بعد از دریافت پروانه ساخت از شهرداری و ارائه شناسنامه مستقل و دقیق از هر واحد آپارتمان صورت پذیرد.

• پس از دریافت پروانه ،فروشنده ملزم به دریافت مجوز پیش فروش از مراجع قانونی می باشد؛ تا بتواند اقدام به انتشار آگهی فروش نماید .

• تنظیم قراداد های پیش فروش ،الزاما باید در دفاتر اسناد رسمی صورت پذیرد ،در غیر این صورت فاقد وجاهت قانونی خواهد بود و قابل پیگیری نیست .

قوانین پیش فروش آپارتمان

نکات مهم در تنظیم قراداد پیش فروش

مواردی که در بالا اشاره شد ،لازمه قانونی و قابل پیگیری بودن فرآیند پیش خرید آپارتمان می باشد .

اما در تنظیم قراداد پیش فروش آپارتمان جزییات بسیار مهم بوده و باید دقت فراوان داشته باشیم تا در آینده به مشکل برنخوریم .

در ادامه به ذکر این موارد می پردازیم:

• ذکر دقیق مشخصات طرفین قرار داد

• نشانی و مشخصات ثبتی دقیق ملک مورد نظر

• مشخص کردن امکانات دقیق واحد اعم از مساحت ،طبقه ،واحد ،پارکینگ ،تعداد اتاق ها ،انباری ،سیستم سرمایش و گرمایش ،نما و حتی تعداد طبقه و واحدهای ساختمان و …..

• تعیین زمان دقیق تحویل واحد مسکونی و انتقال سند به خریدار

• تعیین مبلغ دقیق آپارتمان و مشخص کردن نحوه و مدت زمان پرداخت

• فروشنده ملزم به بیمه کردن مسئولیت خود می باشد . بدین منظور که در صورت وارد شدن خسارت به آپارتمان یا تجهیزات آن و حتی خسارت ناشی از عدم رعایت موازین قانونی بیمه خسارت را می پردازد و در صورتی که خسارت وارده بیشتر از مبلغی که بیمه پرداخت می کند باشد ،فروشنده ملزم به پرداخت بقیه ان می باشد .

• مشخص نمودن افرادی به عنوان داور برای حل اختلافات احتمالی در آینده

• تنظیم توافقنامه ای برای مشخص کردن وضعیت خسارت هایی چون بیمه ،تورم و تغییرات در مشخصات ساخت و …

قوانین پیش فروش آپارتمان

پس از پایان ساخت آپارتمان ،تایید مهندس شهرداری و پرداخت تمامی هزینه های آن ،فروشنده ملزم به انتقال سند به خریدار بوده ،در غیر این صورت خریدار میتواند با ارایه مدارک خود به دفتر اسناد رسمی ،در خواست انتقال سند دهد .

اداره ثبت اسناد و املاک پس از بررسی مسائل قانونی اقدام به تفکیک سند و انتقال سند به خریدار می نماید .

پس از انتقال سند به خریدار قرارداد مربوطه از درجه اعتبار ساقط می شود .

مشاوره حقوقی رایگان

برای انجام مشاوره حقوقی رایگان از طریق دکمه زیر اقدام کنید.

گروه وکلای حق وران متشکل بهترین وکلای خوب تهران آماده ارائه مشاوره حقوقی ؛قبول و پیگیری پرونده ها در زمینه های:

وکیل قاچاق کالا و ارز ؛وکیل ملکی؛ وکیل مالیات؛ وکیل ارث، وکیل شرب خمر؛ وکیل رابطه نامشروع؛ وکیل جرایم اینترنتی؛ وکیل تابعیت؛ وکیل پیش فروش آپارتمان  ؛وکیل خانواده ؛وکیل دعاوی شهرداری و…

می باشد.

برای پاسخگویی فوری در ۲۴ ساعت شبانه روز می توانید از بخش تماس تلفنی فوری اقدام کنید.

اخذ مشاوره رایگان از بخش پرسش و پاسخ 

اخذ مشاوره آنلاین از طریق مشاوره واتساپی

منیره شفیعیمشاهده نوشته ها

Avatar for منیره شفیعی

من منیره شفیعی با بیش از 4 سال سابقه، نویسنده گروه وکلای حق وران هستم . این مقاله توسط گروه وکلای حق وران، تشکیل شده از وکلای حرفه ای و پایه یک دادگستری با سالها تجربه ، تحریر و نظارت شده است و به منظور پاسخگویی به نیازهای شما گردآوری شده است. در صورتی که شما سوالات مشابه دارید ، پائین همین پست بپرسید تا مطلب مورد نظر شما گردآوری شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *