بنا به مستنبط از مادۀ 214 قانون آیین دادرسی مدنی که عیناً نقل می‌شود: «‌هرگاه دادرسی رد را قبول کرد یا خود امتناع از رسیدگی نمود، پرونده به شعبۀ دیگر همان دادگاه ارجاع و اگر شعبۀ دیگری نباشد به کارمند علی‌البدل و ‌اگر کارمند علی‌البدل نباشد به نزدیک‌ترین دادگاه رجوع می‌شود»، درمورد بحث رأی شعبۀ دوم دادگاه عمومی رشت که با اعلام صلاحیت دادگاه لنگرود‌ حل اختلاف نموده است صحیح و مطابق موازین قانونی است.

خلاصه

در صورت وجود جهات ردّ دادرس، رسیدگی به پرونده بر عهدۀ کارمند علی‌البدل یا شعبۀ دیگر همان دادگاه، یا نزدیکترین دادگاه همعرض خواهد بود. (مادۀ 92 ق.آ.د.م مصوب 1379).

 

 

دکتر محمد جواد گوهریانمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر محمد جواد گوهریان

سلام من دکتر محمد جواد گوهریان هستم و متولد سال ۱۳۶۴ و دارای دکترای تخصصی در رشته حقوق خصوصی از دانشگاه خوارزمی هستم. بنده سابقه  تالیف و گردآوری بیش از ۸ مقاله در حوزه حقوق خصوصی در نشریات معتبر داخلی و  گرد آوری کتاب در حوزه آرای وحدت رویه قضائی را دارا می باشم. انجام وکالت و مشاوره در بیش از ۴۳۸ پرونده مطرح در محاکم داخلی و بیش از یازده پرونده داوری در عرصه قرارداهای داخلی تا سال ۱۳۹۸ توسط بنده به انجام رسیده است. تخصص در وکالت در زمینه ملکی و همینطور در زمینه شرکت های داخلی و بین المللی در خصوص انعقاد قرارداهای جاری  و وکالت دائم از دیگر حوزه های فعالیت بنده هست. همینطور بنده مفتخرم پاسخ سوالات کاربران عزیزمان را که عضو با ارزش سایت در نزد ما محسوب می شوند، را به دقت و به صورت رایگان در سایت و در بخش پرسش وپاسخ قرار بدهم .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *