هرچند كه ترقه دارای قابلیت انفجار می‌باشد، ولی نگهداری آن دسته از ترقه‌هایی كه قدرت انفجارشان در حدی نیست كه مشمول مواد منفجره‌ و محترقۀ اعلامی از طرف وزارت دفاع موضوع تبصرۀ 2 مادۀ 1 قانون «تشدید مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و قاچاقچیان مسلح» مصوب 1350 باشد‌ و سبب رعب و وحشت و ایذاء مردم شده و یا موجبات تخریب و یا صدمه و آسیب رساندن به افراد گردد از شمول قانون تشدید مجازات قاچاق اسلحه‌و مهمات و قاچاقچیان مسلح مصوب 1350 خارج است.‌ بنابراین رأی شعبۀ چهارم دادگاه تجدیدنظر استان گلستان در حدی كه با این نظر مطابقت دارد به نظر اكثریت اعضاء هیأت عمومی دیوان عالی كشور تأیید‌ می‌شود.

خلاصه

نگهداری ترقه‌هایی که باعث وحشت و اذیت افراد یا آسیب زدن به آنها نمی‌شود، خارج از شمول قانون «تشدید مجازات قاچاق اسلحه‌ و مهمات و قاچاقچیان مسلح»، مصوب 1350 است.

دکتر محمد جواد گوهریانمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر محمد جواد گوهریان

سلام من دکتر محمد جواد گوهریان هستم و متولد سال ۱۳۶۴ و دارای دکترای تخصصی در رشته حقوق خصوصی از دانشگاه خوارزمی هستم. بنده سابقه  تالیف و گردآوری بیش از ۸ مقاله در حوزه حقوق خصوصی در نشریات معتبر داخلی و  گرد آوری کتاب در حوزه آرای وحدت رویه قضائی را دارا می باشم. انجام وکالت و مشاوره در بیش از ۴۳۸ پرونده مطرح در محاکم داخلی و بیش از یازده پرونده داوری در عرصه قرارداهای داخلی تا سال ۱۳۹۸ توسط بنده به انجام رسیده است. تخصص در وکالت در زمینه ملکی و همینطور در زمینه شرکت های داخلی و بین المللی در خصوص انعقاد قرارداهای جاری  و وکالت دائم از دیگر حوزه های فعالیت بنده هست. همینطور بنده مفتخرم پاسخ سوالات کاربران عزیزمان را که عضو با ارزش سایت در نزد ما محسوب می شوند، را به دقت و به صورت رایگان در سایت و در بخش پرسش وپاسخ قرار بدهم .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *